ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ

  • 149 330
  • 795
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 560
Здравейте,имам здравословен проблем , който е свързан с много нередовен цикъл (през 2-3 мес.), обилно окосмяване,което постоянно обхваща все повече зони по тялото и лицето и напълняване.Бях при ендокринолог и гинеколог,направих излседвания на всички хормони,но те са в норма,без иключение.Нямам киста на яйчника,нямам проблем с щит.жлеза,всичко е наред , а ги имам проблемите и никой не ми казва някаква причина.Така и нямам диагноза.Предписаха ми Femicur,пих го 6 мес.,но няма ефект и този път от месец февруари до днешна дата нямам цикъл.Просто не знам какво да правя,моля да ми препоръчате някой много добър специалист (по възможност от Пловдив) и да се намери решение на този проблем.Моля ви,помагайте,много съм притеснена.

Правиха ли ти изследване на имунореактивния инсулин? Той доказва също наличие на поликистоза.
На мен например този инсулин ми се покачва 2 часа след ядене - 30 (при норма 7-17).
Ендокриноложката ми предписа Глюкофаж 1000 мг- 2 х 1/2 по време на ядене.

Сега се чувствам значително по-добре. Преди постоянно ми беше зле, виеше ми се свят, гадеше ми се от време на време и постоянно ми се спеше.

# 61
  • Мнения: 48
Zdraveite, v4era sledobed pravihme seks (opit da si napravim beb4e), no sled tova mai mi doide ili ne6to takova slabo kafenikavo zacapvane i sega dori go imam, a ot v4era sutrinta po4nah da pia Orgametril. Genekolo6kata mi go predpisa za6toto progesteronat mi e pod normata. A po princip ne mi e idvalo ot 13 iuni, neznam kakvo da mislq. Ako poje nqkoi da mi pomogne, 6te sam mnogo blagodarana.  Samo da dobavq 4e qi4nicite mi sa kistozni   Sujalqvam 4e ne pi6a na kirilica no mi e iz4eznala i nz kak da q opravq  Embarassed

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 21:48 от desito23

# 62
  • Мнения: 4 700
Деси, посети ендокринолог.

# 63
  • Мнения: 48
Napravila sam si izsledvania na vsi4kite hormoni, vsi4ki sa v normata osven progesterona. Pravih i na holesterola, zahari i t.n., koito sa v norma. Ginekolo6kata mi preporu4a orgametril 10dni , sled tova ako do 5tia den ne mi doide mojebi sam bremenna, no ako mi doide ot 12 den na cikalat mi trqbva da po4na Dufaston pak 10 dni i t.n. pak su6toto da procediram. A ve4e mnogo iskam bebe. Bqh na endokrinolog kaza da si napravq izsledvane na holesterola i dr., a te sa v norma  Confused

# 64
  • Мнения: 560
Момичета здравейте,
аз започнах Хлое-то и Глюкофаж 1000 мг. (метформин)
Някой от вас изпитвал ли е странни симптоми?
Пия Глюкофажа по 0.5 т по време на хранене сутрин и вечер, но ми е зле вечер след ядене.
Получавам гадене постоянно и при остри миризми започвам да повръщам.
В листоваката пише, че е нормално да има гастро-интестициални проблеми първите 10 дни, но аз го пия вече 15 дни. Много е зле положението, повръщам и от носа и от устата  ooooh!
Лекарката каза, че от Глюкофаж по-пречистен препарат за момента няма и хората го понасяли най-добре.

И още един въпрос възможно ли е да се забременее, ако се прави секс първите 3-4 дни от приемането на противозачатъчните таблетки? И ако се направи тест ще покаже ли действителен резултат.
Не знам какво да си мисля вече....

# 65
  • София
  • Мнения: 6 232
Valaria,говори с док да смените метформина,докато намерите твоя-аз така бях от Сиофор 850,дори по-зле-непрекъснато повръщане и разстройство след хапчетата-след 8 дни бях парцал,дадоха ми Метфогама 500-никакви проблеми с него,дори от първия прием.Аптекарката ми обясни,че е възможна такава реакция,при непоносимост на моя организъм към някое от помощните вещества.

# 66
  • Мнения: 1 988
и аз пия метфогама от 1000mg. по 1 и половина хапче на ден. то явно без тези хапчета яйчниците работят още по-зле. Rolling Eyesмеждудругото и на мен в началото ми се гадеше доста Sick, но не съм повръщала. установих, че като хапна нещо малко дори ми се гади по-малко и сега вече не ми става лошо. но явно на всеки действа с различни странични ефекти.
аз съм прясна след хидротубация. тази вечер ми правиха процедурата и за около 1мин много ме заболя, докато се раздува балона. поизплаших лекарите и сестрата и ми мокриха лицето с вода да не припадна Confused но всичко после беше ок. най-хубавото е, че и двете ми тръби са проходими Party Party Party
и следващия цикъл започвам стимулация с гонадотропни хормони, щото клостилбегита и фемарата не ми действат Cry първо отново ще пусна изследвания на хормони и после стимулация с най-вероятно с меногон. с тези поликистозни яйчници незнам кога ще разбера какво е да имаш овулация...

# 67
  • Мнения: 54
Яденето е задължително при приема тези лекарства. Хубаво е всеки път да се яде и то най-добре е да се взима по време на ядене. Поне така процедират в Германия.
И на мен в началото ми беше лошо от тях, болеше ме корема и постоянно къркореше.

# 68
  • Мнения: 560
с тези поликистозни яйчници незнам кога ще разбера какво е да имаш овулация...

 Cry Cry Cry
и аз така.....

# 69
  • Мнения: 1 988
valaria, ти откога нямаш ову? и с какво те стимулират?

# 70
  • Мнения: 560
Всичко започна преди година и 2-3 месеца, решихме да правим бебе.
Обаче от април до август въобще не ми дойде!!! Мерих БТ- няма покачване. Отидох на лекар, без никакви изследвания започна да ме стимулира с Клострилбегит- 3 месеца, от който само 1 път ме видя на ехо дали има дом. фоликул- имаше.
И така до декември месец 2008г. След което се отказах и реших да видя кога пак ще ми дойде без лекарства. Тогава не знаех, че имам поликистоза, казха ми само "уголемен ляв яйчник".
Дойде ми февруари 2009 и до май месец не ми дойде. Реших да ида на лекар (друг естествено), направиха ми всички изследвания, ендокринолог, хормони, IRI и се доказа поликистоза на ляв яйчник. МНОГО Е ГОЛЯМ, така ми казаха.
Сега 3 месеца трябва да пия Хлое и Глюкофаж, след което да ида на проверка да видим какво става.
Ако всичко е наред може да се премине евентуално към стимулация.

Но явно не съм имала ову без Клострила, не знам.... нямах покачване на БТ месеци наред.
Само измерването на базалната май при нас може да покаже овулация.

# 71
  • Мнения: 1 988
ами това определено не е най-добрия начин. БТ може да се покачи, ама ову да няма. най-сигурния начин си остава УЗИ-то. само там се вижда има ли фоликул и после дали се е спукал. БТ действа само в някои случаи. аз лично се отказах от него, защото пия дуфастон. това е прогестеронов препарат. а от прогестерона температурата се покачва. затова разчитам само на УЗИ.
а ти имаш ли висок тестостерон? или повишено окосмяване?

# 72
  • Мнения: 560
Тестостеронът ми е в норма, но имам косъмчета в областта на брадата, гърдите и мустаците, които естествено отстранявам  Thinking
Онази предишната д-рка нали ти казах, само 1 път ме е видяла с ехо за 3 месеца ходене при нея, не ми беше искала да преставям спермограма дори преди да започнем стимулация. Нищо!
Затова и я смених.

# 73
  • Мнения: 1 988
а хлоето за какво са ти го предписали? това противозачатъчни ли са?

# 74
  • Мнения: 560
Да, повлиявало много добре кисти и поликистози.
Ще видим след 3 месеца  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт