Хотели all incl. в Гърция - мнения, съвети, препоръки...

  • 101 760
  • 221
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 605
И в други държави пият 4еШмяна вода  Wink  но според мен не е окей но едните гости да даваШ такава, а на другите минерална.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 724
Не, обичай е да сервират кафе, фрапе с чешмяна вода, иначе носят минерална в бутилка, когато поръчаш.
Това, че с кафето са ви донесли бутилка, според мен е изключение, просто опит на собствениците да привличат клиенти. Никога не съм го срещала, а почиваме 2 пъти годишно там от десетина години.

# 137
  • Мнения: 115
Ние след малко ще потегляме към Олимпиен бей и след седмица ще дам лични впечатления  Simple Smile

Jutoo, ще споделиш ли как беше почивката?  Praynig

# 138
  • София
  • Мнения: 3 679
Да кажа сега за Олимпиен Бей - бяхме в стая тип бунгало - просторна, с нови мебели, плазмен ТВ /хваща се НоваТв и БТв/, вана. Имаше место за допълнителното легло за каката и сгъваемата кошара за бебето. Чистиха всеки ден, сменяха кърпите, а чаршавите през 2 дни /ние имахме малко изпълнение от каката та сменяхме чаршафите по-често Embarassed/ Басейните са хубави, но са плитки и водата е малко хладничка. Иначе има шезлонги за всички. Плажът е съвсем близо, но там шезлонгите и чадърите се заплащат - 1 чадър + 2 шезлонга - 7 евро.
Ресторантът не заслужава 4 звезди, макс 3 - всеки ден менюто беше едно и също с маааалки изключения - децата за обяд и вечеря ядяха предимно спагети. Тематичните ресторанти НЕ струват, дори направо се подиграват с хората. Искат уж предварителна резервация и отиваме ние и вместо меню ни дават един лист с първо, второ и трето - същите неща ги има и в големия ресторант. Питаме за менюто - те си се плащало ако искаш нещо та станахме набързо от там и си се навечеряхме в общия ресторант.
Анимация няма никаква. Направиха една вечер мис Олимпиен Бей с едни рускини - ужас. Една вечер пяха някакви песни от 50-те тип ресторантски и една вечер имаше гръцка вечер в рибния ресторант.
Хубаво че имаше предимно българи с деца, та поне те играеха много и тичаха напред назад.
Ако някой има още въпроси - ще отговарям.  Hug

# 139
  • Мнения: 115
Благодаря, Jutoo!
а детски кът с пързалка, люлка има ли?

# 140
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря, Jutoo!
а детски кът с пързалка, люлка има ли?
Да, детски кът има и е хубав и голям  Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 3 857
Jutoo, тъй като Олимпиан бей ми беше много препоръчан от ТУИ като хотел с много добра храна на all inclusive, били разказала нещо по-подробно за менюто? Също така въпросният рибен ресторант част ли е от AI или се заплаща?
Плажът чистеше ли се и плитко ли е влизането в морето?Предварително благодаря!

# 142
  • Мнения: 11 607
Хайде да нахалствам и аз........

Без фирма може ли да си намеря нещо за 2 нощувки на 2 големи + 3 деца? И по възможност на много поносими цени...Чета тук за семейни хотелчета.....Как става с тях номера? Благодаря!

# 143
  • София
  • Мнения: 3 857
Мама Цоцоланка, ние така отидохме на море.На границата с Гърция решихме каква ни е посоката и като пристигнахме на въпросното място започнахме гледаме тук, гледаме там, питаме за цена и решаваме.Ние пристигнахме във висок сезон и за една нощ спахме в един семеен хотел,а останалите в друг хотел който беше по-скъп, но пък ни хареса повече, а нямаше места първата вечер!Но това обикновено са хотели само със закуска,а не all inclusive.

# 144
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo, тъй като Олимпиан бей ми беше много препоръчан от ТУИ като хотел с много добра храна на all inclusive, били разказала нещо по-подробно за менюто? Също така въпросният рибен ресторант част ли е от AI или се заплаща?
Плажът чистеше ли се и плитко ли е влизането в морето?Предварително благодаря!
Ами храната беше  доста, но лично на мен не ми допадаха повече от 3-4 неща. Не съм била друг път в Гърция и незнам какво е положението в другите хотели, но в Испания примерно в 4 звезден хотел храната беше на светлинни години от тази. За закуска например имаше омлет, бъркани яйца, варени яйца, яйца на очи и едни отвратителни кремверши, понякога и пържен бекон. 1 вид някакъв колбас като телешки, шунка и кашкавал. Сирене на закуска нямаше, което ми беше странно. Имаше 5-6 вида банички, които не бяха лоши. Домати, краставици /небелени/, маслини, няколко компота, течен шоколад, сладко някакво, корнфлекс, кисело мляко - това е закуската. Не че няма какво да се хапне, но всеки ден беше едно и също.
На обяд няма супа, супа има само вечер и то 1 вид - гъбена.
Рибния ресторант се заплаща уж на 50%, ама какво значи 50%  newsm78 като са дублирали цените от нормалните ресторанти и ти намалят 50%.

# 145
  • Мнения: 199
И аз да дам пресни впечатления за Akrathos Beach Hotel - на Халкидики, третия ръкав.
Аз лично останах много доволна, въпреки че тръгнах скептично настроена. Всичко изглеждаше така както го бях гледала по снимките. Храната можеше и по - хубава да е, но определено беше разнообразна на обяд и вечеря, само на закуска беше едно и също.
Стаите се почистваха всеки ден, а чаршафи се сменяха през ден.
Анимацията беше супер, но само на немски..
Ето и малко сними от хотела:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=283704

Ако нещо ви интересува питайте.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 952
Интересуват ме цените в Акратос  Embarassed?
Иначе районът е страхотен за почивка - плажовете са супер чисти, Уранополи е прекрасно място с добро обслужване, кухня и цени - почиват предимно гърци.

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
И аз да дам пресни впечатления за Akrathos Beach Hotel - на Халкидики, третия ръкав.
Аз лично останах много доволна, въпреки че тръгнах скептично настроена. Всичко изглеждаше така както го бях гледала по снимките. Храната можеше и по - хубава да е, но определено беше разнообразна на обяд и вечеря, само на закуска беше едно и също.
Стаите се почистваха всеки ден, а чаршафи се сменяха през ден.
Анимацията беше супер, но само на немски..
Ето и малко сними от хотела:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=283704

Ако нещо ви интересува питайте.

може да кажеш коя туристическа агенция ползвахте и колко часа беше пътя до там !?
Колко звезди е хотела и как е плажа, всъщност има ли плаж близо до хотела  !?

Обичаен стандарт ли е за гръцките хотели да не разполагат с обширни плажове !?

Тъй като сме с малко дете се притеснявам ако ще бъде необходимо всеки ден да пътуваме с кола до плажа, а в същото време определено предпочитам морето пред басейните Sunglasses

# 148
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Включвам се само да кажа, че няма смисъл да повтарям мнението на Jutoo за Олимпиан бей.

Но си изкарахме чудно спокойно и доволно. Чак не ни се тръгваше...

# 149
  • Мнения: 3 506
Искам да попитам някой ходил ли е в хотел Александрос Палас на Халкидики?
Сега изпратих запитване до хотела, но ще се радвам на лични впечатления, че ще пходим и с двете деца и да не останем непирятно изненадани.
Ето сайта:
http://hotel-alexandros-halkidiki.focusgreece.gr/en/facilities.htm

В крайна сметка никой ли не е ходил в този хотел? Изчетох темата, ама или не съм внимавала, или не намирам отзиви  newsm78

Jutoo, вие защо се отказахте?

Аз ще ходя там на фирмено събитие, на което реших да взема мъжа и децата. Сега взех да се притеснявам обаче, ако са зле работите с хотела, направо ще се разкъсам да успокоявам / занимавам всички, успоредно със служебните ангажименти.

Ще бъда много благодарна за отзиви за хотела, и особено много ме вълнува дали е подходящо за деца, забавления, площадка и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт