Хотели all incl. в Гърция - мнения, съвети, препоръки...

  • 101 770
  • 221
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 315
Здравейте, мили дами   bouquet
В бг-мамма съм намирала отговори на всеки мой въпрос, надявам се и сега да ми помогнете  Praynig
Става въпрос за почивка през септември, 4 семейства с деца /едно бебенце и 4 деца до 6г/
Бихме искали чисто и уютно местенце 4* или 5 *, All Incl или Ултра All Incl., с вкусна и разнообразна храна и мнооого алкохол /имаме алкохолик в групата, а и повод за празнуване/
Бихте ли ми препоръчали и тур оператор, които ще са достатъчно търпеливи да отговорят на въпросите ми, които никак не са малко  Embarassed Но аз съм главният организатор на  мероприятието и искам всичко да е перфектно!
Аз съм обиколила и трите ръкава на Халкидики, но преди да се роди малката /там я заченахме  Mr. Green Heart Eyes / и не съм обръщала внимание на условията- дали и доколко би било удобно да се отседне с деца там. Очарована съм от Атина Палас, Александър Велики, Аристотел и др...
Последно ходих в района на Аспровалта, Врасна и тн, но там по работа и не ми се ще и да почиваме там.
Благодаря на всички предварително   bouquet Hug

# 31
  • Мнения: 1 046
Здравейте,
И аз да си кажа, май месец бяхме на Халкидики-Геракини бийч, голяма компания, аз бях с най-малкото дете и съответно най-доволна. Базата е леко старичка, но не отричам, че е ултра чисто:всеки ден се сменят и чаршафи и хавлии има и реноивирани бунгала и не такива, но и да попаднеш в малко по-старички не е беда. Топла вода нон стоп, климатик също. Комплекса е огромен има си хотел с незнам колко стаи, а останалата част е на принципа на бунгалата дали на един или на два етажа.

Между всяка група бунгала има огромни поляни идеално поддържани. Храната е както другите са споделили по-много и сладолед на всяко ядене. Лично ние бяхме само на закуска и вечеря и цената беше 17 евро на човек плюс храната. Офертата е издирвана чрез Алма тур, но от София ни уреждаха всичко. А има си и басейн и за деца и анимация, уличихме момент около великденските празници когато целия комплекс беше фул само с българи и за децата беше много добре.
Има си и лекар( да не се налага) в комплекса.
А да и не на последно място плажа е на 2 минути пеша в най-лошия случай.

http://www.viatravelbg.com/?type=hotels&lang=BG&HotelID= … 2&ResoltID=13
просто да се ориентирате за комплекса има и сайт на самия комплекс.
дано да съм била полезна   bouquet

# 32
  • Мнения: 2 575

шани, сори ама като гледам снимките в сравнение с турция е като виетнамска колиба (мяза ми на царево през 2002-2003). аз от гърция съм 100% доволна само от сани бийч.

bibi, Сани е страхотно място,но на цените в края на април и началото на май!В края на август 10 нощувки на HB са между 2800 и 3200 евро за двойна стая!

Всичко зависи от момента на резервация. Ние се върнахме от Сани преди няколко дни т.е. бяхме от 26 Юни до 2 Юли   - 6 нощувки, НВ с детето - за 1900 лв., но за тази цел резервирахме от рано - специалните оферти на Турист сервиз бяха с плащане до края на Април мисля, че беше. Трябва да се пита на място около Април и Май и да се решава навреме за силния сезон в Сани. А жегата беше толкова ужасна, че за нищо на света не бих отишла там през Август.Да не говорим за комарите - всяка вечер навън ни побъркваха, независимо от репеленти и чудеса. Изобщо от Сани в сезона съм доста разочарована - най-добре е май да се ходи по 24май, със супер ниските цени и ако се уцели добро време би било супер. Иначе не си струва - голяма навалица, шумотевица ужасна, на плажа както знаете ( който е ходил) са супер малко чадъри и трябва да си много нагъл или ранобуден , за да се уредиш. Може би е по-добре в къщичките към Сани клуб, не знам.

# 33
  • Мнения: 2 575
... Плюс хотелите в курорта Порто Карас, пак на Ситония.

а може ли малко по-конкретно предложение? Мерси  Simple Smile

Знам, че там се води един от най-чистите плажове в света. Няколко пъти носител на Син флаг и т.н.
Но да кажеш някой конкретен хотел, става ли?

Шани - на Порто Карас бяхме за 24 Май - чудесно си изкарахме с детенце в Мелитон хотел - те са 2 хотела в комплекса - Мелитон е 5*, а Ситония е 4* - няма огромна разлика обаче. Базата е старичка, но добре поддържана, но не знам дали имат ОИ.
относно плажа обаче - може да е супер чист, но е супер неподходящ за деца  - не е пясък, а едри камъчета, почти чакъл и влизането в морето е много стръмно - става дълбоко на 2-3 метра от брега. Не е да се плацикат и гонят във водата дечковците.
Освен всичко и цените не са никак ниски в сезона.
Нив сме си заплюли догодина пак 24 Май за Порто Карас и това е  Sunglasses

# 34
  • София
  • Мнения: 3 859
Асинка, благодаря ти за постовете!Не вярвах,че на Сани е такава лудница в сезона.   bouquet

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз благодаря на Асинка  Heart Eyes  bouquet

# 36
  • Мнения: 199
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
Аз днес резервирах за там, тъй като много ми хареса по снимки в нета, но честно казано не открих много информация относно впечатления на посетили го вече. И малко се притеснявам да не остана разочарована и излъгана като видя реално на място хотела.
Та ще съм благодарна, ако някой има лични впечатления да сподели   bouquet

# 37
  • Мнения: 474
Препоръчвам ви Потидеа Палас. Не можех преди да се сетя за името на хотела, но сега като избирахме пак къзде да ходим, видях името и снимки на хотела, та се сетих.  Laughing И хотела, и храната, и условията за семейство с деца са на ниво.
Сега направихме резервация за Флегра Палас. Като се върнем, живот и здраве, ще пиша!  Laughing

# 38
  • Мнения: 934
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
...

Ако питаш за този Акратос:
Доста е хубав за 3*, хубави басейни, озеленяване, детски кът, добра храна.
Единствения минус е, че е на хълм над плажа и на връщане има малко изкачване Simple Smile по пътя.
Но пък плажа е голям, хубав и точно там отдават лодки под наем за разходка до остров Амулиани и
другите островчета. Ако не се бъркам, беше 30 евро лодката.
Виж и съседния Теоксения 4*, той пък е на плажа през улица.
Също е добър, храна, басейни, детски кът с детегледачки / не че моите стояха там/.

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
...
Ако питаш за този Акратос:

много е красиво.
Коя нашенска агенция го предлага?
И какви са цените?
Работи ли по системата ALL?

# 40
  • София
  • Мнения: 140
А някой ходил ли е на Akrathos Beach Hotel на третия ръкав на Халкидики - Атон.
Аз днес резервирах за там, тъй като много ми хареса по снимки в нета, но честно казано не открих много информация относно впечатления на посетили го вече. И малко се притеснявам да не остана разочарована и излъгана като видя реално на място хотела.
Та ще съм благодарна, ако някой има лични впечатления да сподели   bouquet


Миналата година бяхме там за 3 дни - за Великден. Честно казано,доста е играл фотошопа на страницата на хотела. Аз лично бях разочарована - стаите бяха чисти, но с доста захабени мебели. Басейнът е много по-малък от този на снимката. Плажната ивица пред хотела (до там се стига по един желязен мост) ми се видя тясна .Иначе хората са любезни, храната хубава, градина поддържана. Има и малък супермаркет в самия комплекс с разни дреболии. Като цяло обаче , аз лично не бих повторила.

# 41
  • Мнения: 199
 Ако питаш за този Акратос:[/quote]
scorpios, Точно за този питам, но странно тук го предлагат за 4-ри звезден, а не за 3..
но както и да е - аз резервирах вече и се надавям да не са отчайващи нещата, поне твоят пост малко ме обнадежди  Hug

много е красиво.
Коя нашенска агенция го предлага?
И какви са цените?
Работи ли по системата ALL?
Шани, работи по системата ALL, доста агенции го предлагат - например Traveland, ВС Травелс, planet.bg.
Аз лично го резервирах за 5 нощувки за 2-ма възрастни, ALL - 720 евро за началото на септември.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bebe_dundi   bouquet

# 43
  • Мнения: 798
Силно се надявам тук някой да може да ми помогне. Харесах си дестинация, харесах си хотел. Става въпрос за Athena Palace Village, Sithonia. До тук добре. Пратих няколко запитвания за оферти. Получих оферти с такива разлики в цените за един и същ период, брой нощувки и пансион, че чак се притеснявам. Обяснете ми моля Ви, каква разлика може да има от HB до HB. По принцип какво включва half-board-a? Само храна или има и пиене...И на какво може да се дължат тези разлики в цената? Разбрах  за други комплекси, че има различни стаи , на 2,3,4 звезди...И как може да е сигурен човек, че като резервира , ще е в хубава стая? А някой да има преки наблюдения върху този хотел?

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Егвийн ал-Вийр - и аз получих оферти за едно и също място с разлика поне 20-30Е.
Защо е така, наистина...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт