Юлски бебчета 2008 (тема 75)

  • 11 639
  • 270
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 427
Като стана въпрос за НОИ,вчера са ми превели някакви 100лв newsm78 Те за кой месец са? За май вече ми преведоха 210лв за 10.5-31.5. Много странно!
Днес бях на преглед-бебка си отговаря по размери точно на седмиците,около 2800 тегло,плацента- добре,околоплодни води-достатъчно,не е слязла още надолу.Въобще-настанила се е удобно и няма намерение да излиза скоро Grinning Като нищо ще си изчака термина. А аз даже багажа за родилното съм стегнала и седи stand by до стената в спалнята Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 21:45 от eli-pate

# 31
  • Мнения: 2 543
Да са ни честити и днешните бебчета!Живички и здравички да бъдат!  bouquet

Майра, все нямам време да кажа - като теб пък искам да родя! Crossing Arms Искам да ми е спокойно и никой да не ме пресира. Не ща да ме карат да напъвам, ако не ми се напъва, да ми усилват контракциите и да бързат.  Tired В петък ще се опитам да разбера какво мисли моята лекарка по тези въпроси и изобщо дали е възможно да се остави процесът да си тече, ако няма някаква по-специална нужда да се ускорява, или просто така си тормозят всички профилактично.  Confused
За кърменето - и аз се надявам всичко да е наред с бебето и мен, за да не се налага да му се дава АМ, но в пустото Шейново това направо май е невъзможно! Астарта, ти в Шейново роди, нали не греша? Като прочетох и твоя разказ как бебето спяло, като ти го водели за хранене... Просто безумие е това! И няма никакви изгледи да се откажат тази практика там. Пфу!

# 32
  • София
  • Мнения: 545
Elen, пожелавам ти успех, явно ще се видим в реанимацията.
А ти после във Вип стая ли ще бъдеш?

Ако има свободна, да.

Честито бебче на Алиса    bouquet

Честито и на КРИША   bouquet


И накрая благодаря на всички за пожеланията  Hug

# 33
  • Варна
  • Мнения: 289
Честито и на Криша !!! Живо и здраво бебче и бързо възстановяване.. Hug  bouquet
Преди малко се прибрахме, взехме ваничката със стойката на САМ, чисто нови са, стойката със винтчета в пакетче,а ваничката със каничка и упътване, много съм доволна,че за 50 лв. купих неща за 100  Flutter Момичето имало вече друга -пак такава подобна, като и подарили тази и я съхранявало в килера.. Crazy
Капарирах кошарата днес също  Flutter
Абе много работа свърших  Crossing Arms Mr. Green
Сега ще си направя нещо хубаво за хапване... Thinking
А за НОИ - аз на 25-ти юни си взех паричките за май месец - всички/ от началото на май съм в болнични/  Hug, цялата заплаткааа, знам че за всеки месец се взимат в края на следващия- т.е. за юни ще взема края на юли  Grinning Устройва ме ако е така, дано не е с по-големи закъснения  Praynig Mr. Green

# 34
  • Мнения: 840
За НОИ- паричките се превеждат в срок 15 работни дни след подаване на болничния, който пък се подава най късно 2 дни след внасяне на осигуровките за месеца. Но ако не са внесени осигуровките няма да ги изплатят, дори да е занесен болничния.
Kaкво се случва, ако работодателят не е занесъл болничния в срок от 2 работни дни след внасянето на осигуровките?

Глобяват счетоводителката.

А сигурно ли е че глобяват счетоводителя? Че аз сама се разправам с тия работи с НОИ, и с болничните, ама никой не ми каза за срок от 2 работни дни  newsm78

# 35
  • Мнения: 66
Ине, виж сега newsm03 номера е да не е на деня,който каза свекървата,а пък всеки друг ден е добре дошъл. smile3534 Веси,честита ваничка.Аз май само това нямам,но не бързам.Ще я купя по-късно.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда поправи ме ако греша Peace
Ами аз мисля по същия начин и вярвам, че не грешим. Коластрата е по-ценна откъм имунно съдържание отколкото всичките ваксини, които бият на децата ни, взети накуп. Безумие е да се лишава бебето от нея, защото са му изляли в устата адаптето, то спи и не суче, а майка му се терзае Sad Нямам представа защо в Шейново са такива дебили на тази тема и все водят децата на майките нахранени Rolling Eyes Аз затова най-много държах да родя в болница, където бебето ще е при мен максимално рано и непрекъснато.
А за кърменето в първите дни - мдам, доста е болезнено Confused Мене не ме боляха толкова гърдите, колкото матката. Такива контракции имах, че направо ми идеше да вия ooooh! Но пък коремът ми се прибра доста бързо, вярвам, че кърменето е спомогнало Peace Кърма нямах първите 3 дни, давах му често да суче коластра, за да си изака мекониума. Не е отслабвал ненормално, макар че нямах грам кърма. Тя дойде чак като се прибрахме вкъщи, значи на четвъртия ден.

# 37
  • Мнения: 782
Няма ли да ходиш на преглед при Дяволов Mr. Green

Вчера бях  Simple Smile нямам никакво разкритие  Rolling Eyes в петък пак ще ходя, да видим какво ще правим, че нали  знаеш как е положението при него Simple Smile

# 38
  • Мнения: 132
днес бяхме на преглед при доктора при който смятам да раждам д-р Скочев
бебо е около 3300 (ама не ми се вярва май ще е повечко), имам един пръст разкритие но на колко е = в см незнам, шииката била омекнала, бебо бил в много добра поза за излизане
ако не родя до понеделник във вторник ме вика в болницата за прием
ама след това бъркане което ми направи  Embarassed  може и да си родя до термина

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 096
За НОИ- паричките се превеждат в срок 15 работни дни след подаване на болничния, който пък се подава най късно 2 дни след внасяне на осигуровките за месеца. Но ако не са внесени осигуровките няма да ги изплатят, дори да е занесен болничния.
Kaкво се случва, ако работодателят не е занесъл болничния в срок от 2 работни дни след внасянето на осигуровките?

Глобяват счетоводителката.

А сигурно ли е че глобяват счетоводителя? Че аз сама се разправам с тия работи с НОИ, и с болничните, ама никой не ми каза за срок от 2 работни дни  newsm78

Виж в www.noi.bg в раздел Нормативни актове /свързани със соц.осигуряване/ има:
 НАРЕДБА ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ И ИЗПЛАЩАНЕ НА ПАРИЧНИТЕ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ
И ПОМОЩИ ОТ ДЪРЖАВНОТО ОБЩЕСТВЕНО ОСИГУРЯВАНЕ /та там в чл.10 пише, а нашата счетоводителка я глобиха 50 лв.,/

# 40
  • София
  • Мнения: 137
puhtulka, страшно ми хареса бандитския ти комплект Heart Eyes Моля те сподели откъде си го взела. Хавлийката също е страшна Sunglasses

# 41
  • Мнения: 840
Toni_baraboni Hug
Честно казано и идея си нямам от тези счетоводни работи (дори не съм се сетила да погледна на сайта на НОИ Embarassed). Аз се осигурявах в една частна фирма, с един пишман счетоводител, където пък се явявам единствен работник. Та сега се оказва, че всички документи, болнични, придружителни писма и т.н трябва да си попълвам сама #2gunfire, а и да ходя да се редя на опашки  #Cussing out Ох оплаках се Whistling

# 42
  • София
  • Мнения: 114
puhtulka, страшно ми хареса бандитския ти комплект Heart Eyes Моля те сподели откъде си го взела. Хавлийката също е страшна Sunglasses



Мерси  Blush
"Комплекта" е от Пигис хаус, каскетчето е на Бебето, а гащеризончето незнам  newsm78 Хавлийката е на Азиз бебе, голяма фенка съм им, много добри неща имат според мен  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 185
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ И ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА      bouquet
УСПЕХ НА ТЕЗИ, КОИТО ЩЕ РАЖДАТ УТРЕ, СТИСКАМЕ ВИ ПАЛЦИ.
И на мен още не са ми превели нищо за май, а днес колежката каза че на 16.06 е занесла болничния, а осигуровките още на 14.06 са платени Sad

# 44
  • Мнения: 2 323
Здравейте Simple Smile Поздрави на всички нови мами - да са им живи и здрави бебчовците  Heart Eyes Hug

Аз съм си у дома, за тази вечер и така до вторник 12ч, когато ще е секциото. Всеки ден ще ходя сутрин рано за тонове и ...ще си полягвам малко в хотела, че мъжа ми е на работа и ще ме взима по някое време следобяд  Confused Не смея вече с колата да ходя, корема ми се втвърдява само малко да походя. Даже не знам дали ще изкарам до вторник. Дано, че най не ми се иска да тръгва нещо събота или неделя.

Целувки на всички, и ви стискам палци Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт