Отговори
# 15
  • Мнения: 415
Много е индивидуално!
Моята пикла никога не е плакала , но така и не свикна!
И ние започнахме с частна градина, после с държавна , но...пълен провал при нас!
Пожелавам ти успех!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Адаптацията в ДГ е период, за който изобщо не искам да си спомням, защото  Дария плака много дълго. Не беше ходила на ясла и може би заради това трудно понесе раздялата с мен и баба си. Дано при вас мине по-бързо и леко. Peace

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
не зависи нито от това дали ДГ е държавна или частна. зависи от родителите, детето и учителите.

никой не би могъл да ти напише/ каже колко ще плаче твоето дете.

# 18
  • Мнения: 3 804
зависи от детето и от персонала,големите ги пуснах в БГ направо на градина,средната тогава беше на 2.8-но много самостоятелна-още от първия ден тръгнаха с голямо желание,след като се преместихме тук ги пуснах на местна градина-бяха много зле с езика ,но пак не съм имала проблеми

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много зависи и от теб самата. Моята дъщеря влезе с огромно желание. После си викам - тъй ще е в началото само, докато разбере за какво става дума, но не, все още е ентусиазирана.
Казах зависи и от теб, защото съм чувала майки да плашат децата си с градината, ако не слушат. За лекарите, полицаите и учителите само хубави неща се говорят пред децата, те са за да помагат и не са страшилища.

# 20
  • Мнения: 2 197
не зависи нито от това дали ДГ е държавна или частна. зависи от родителите, детето и учителите.

никой не би могъл да ти напише/ каже колко ще плаче твоето дете.
Абсолютно точно изказване.
По отношение на изказването за частните градини - няма никаква гаранция, че в частната детето ще се чувства по-добре  или ще бъде гледано по-добре. Въпрос на късмет. Нашата държавна ясла има прекрасни сестри и педагожка и дъщеря ми с удоволствие ходи там. Адаптира се за две седмици.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти свикна трудно, но не нацелих добър персонал.

# 22
Не че искам да агитирам в полза на частните градини и ясли, но според мен това колко бързо ще свикне детето зависи най- вече от персонала и какво е отношението на сестрата и лелките. Съгласете се, че в държавната детска градина на една лелка или възпитателка се падат далеч повече деца, на които да обръща внимание, отколкото в частната. А за децата най-важно е вниманието и грижите, и именно това според мен ги кара да се чувстват по-спокойни и по-бързо да се адаптират.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
За всяка от нас БЕБЧО й е съкровище Mr. Green,но въпреки това някои деца посещават държавна детска градина.Мойта дъщеря в държавната не е плакала и не е имала адапционен период.

# 24
  • Мнения: 1 896
Има голямо значение и колко голямо е детето. До 2 години е много по-трудно да се адаптират в чужда обстановка и хора, особено както в повечето градини в Бг не пускат родител да влиза в началото с детето. Има и някои деца, които не плачат, но въпреки това понасят тежко отделянето от мама, те стават мълчаливи и некомуникативни и обикновено са възприемани като добри деца, защото не създават на никого проблеми, обаче страдат.
Но щом градината ще е частна, би трябвало да се ходи отначалото с родител, знам че вече има такива. Тука между другото е задължително първите две седмици да се стои с детето, като постепенно се намалява престоя на родителя.
Та ако ти е детенцето над 2 и имаш възможност ти да го въведеш в детската градина постепенно, може изобщо да няма проблеми. Като разбира се индивидуалните особености на детето също си имат значение. Пожелавам ви да мине супер безпроблемно!

Общи условия

Активация на акаунт