Мазане със зехтин

  • 6 470
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 191
Е то никога няма изцяло грешни и изцяло правилни неща.
Между другото, покрай темата, вчера се зачетох в етикета на зехтина в къщи, и пишеше, че става за козметични цели.
Така че явно не съм съвсем права.

# 16
  • Мнения: 3 069
Не съм мазала със зехтин а с Нивеа и то не повече от 10-на пъти.

# 17
  • Мнения: 417
Аз съм против мазането със зехтин и то при наличието на толкова различна и хубава бебешка козметика.И особено в тия жеги да се спарва допълнително бебето... не знам всеки си решава.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ми може да не съм права, ама тая работа със зехтина не мога да я проумея.
Децата не са ястия все пак.

Абсолютно подкрепям  Peace Никога не съм ползвала нито зехтин, нито мас. Нищо освен бебешка козметика, и то не олио, а мляко. Дерматолог ме посъветва да не ползвам олио, понеже се запушват порите, особено пък през лятото  Naughty

# 19
  • Мнения: 367
Добре е веднъж дневно да мажеш цялото телце,а през другото време,ако ти се вижда суха кожичката,да редуваш местата,например:сутрин -гръбче и ръчички,обед-коремче и крачета,вечер след баня цялото телце.Все пак мазнината"запушва кожата и тя не може да "диша",затова не е хубаво повече от веднъж на ден да се маже цялото.

# 20
  • Мнения: 27 524
Качествена козметика е много по-правилно според мен.
А иначе - ако е със зехтин, то е крайно грешно да се преварява. Маже се директно, с преваряването убиваш ценните неща в него  Peace

# 21
  • Мнения: 1 632
Моят син пък имаше алергии към всички видове масла освен към зехтина.Къпех и мажех 2 пъти на ден.

# 22
  • Мнения: 9 814
Качествена козметика е много по-правилно според мен.
А иначе - ако е със зехтин, то е крайно грешно да се преварява. Маже се директно, с преваряването убиваш ценните неща в него  Peace

Да, и аз си мислех така, но след като цял месец на дъщеря ми не подейства никаква козметика, реших да пробвам със зехтин и се оправи за няколко дни.

Но, честно казано в това топло време не знам как ще подейства този зехтин.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Малееееее, зехтин, мас.....
Сега остава и със сол да го мажете да не му мирише потта, ужас. Стига бе хора, едно време беше смятано за полезно по няколко причини:
1. Нямаше тази козметика, която има днес.
2. Прасетата се хранеха много по-екологично, а и маслините растяха при други условия.
Има качествена медицинска козметика, анти алергична - Mustela, Sebamed, Klorane ...
Разбира се, това е мое мнение, не искам да се налагам на никого.

# 24
  • София
  • Мнения: 125
Аз също мажа мъника със зехтин и то преварен по препоръка на дерматолог. Моите уважения за качествената козметика, но след като пробвах какво ли не (Себамед, Мустела, Бюбхен) съм на мнение, че зехтинът си е най-добре (мога да отворя аптека за медицинска козметика вкъщи  ooooh!).
Мажа цялото тяло вечер след баня и дупенцето при всяка смяна на памперса и не съм се и надявала на такъв резултат  Peace

# 25
  • Мнения: 29
Мажи си спокойно. Акушерките казваха, че, когато се налага по- често мазане е желателно да е на части. Тоест- на едното мазане мажеш от кръста нагоре, на другото от кръста надолу и така- редуваш, за да може кожата да диша. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Все едно чета себе си преди да родя! Купувах разни скъпи бебешки мазила от момента, в който видях двете чертички. Обаче като родих сина ми с кожни проблеми, които се задълбочаваха ден след ден ми дойде съвсем друг акъл. Пораздадох доста от козметиката, останалото ползвам аз.
Леко раждане и съвсем здраво бебе ти желая!

# 27
  • Мнения: 27 524
Аз също мажа мъника със зехтин и то преварен по препоръка на дерматолог. Моите уважения за качествената козметика, но след като пробвах какво ли не (Себамед, Мустела, Бюбхен) съм на мнение, че зехтинът си е най-добре (мога да отворя аптека за медицинска козметика вкъщи  ooooh!).
Мажа цялото тяло вечер след баня и дупенцето при всяка смяна на памперса и не съм се и надявала на такъв резултат  Peace

Май не знаете, че новородено не се къпе всеки ден, не се маже също така всеки ден и ако няма проблеми, ни най-малко не се маже с каквото и да било след всяка смяна на памперса  Wink Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо не я мажи със зехтин. Има си за целта бебешки млека. Лятото не само зехтин, ами и бебешко олио не е добро, а за бебе със суха кожа - когато и да било не е добре да се маже със олио, само с мляко или лосиони бебешки.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
не мажи детето със зехтин - това са изключително морално остарели способи - от преди времето на качествената бебешка козметика.
зехтинът само запушва фините порички на кожата.

Общи условия

Активация на акаунт