Бенки

  • 299 044
  • 863
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 9 095
ако има зачервявания около бенката веднага ама веднага отивай на лекар Peace

# 421
ak0 si premahne6 bemka moje6 li spokoino da se prusnesh na tova mqsto ??  newsm78

# 422
  • Мнения: 3 830
от бременноста ми се появиха много малки и изпъкнали бенки(белички),които сърбят.Това дали е притеснително?
Преди години ме сърбеше една бенка на гърба и течеше кръв от нея.Не съм ходила на лекар и сега същата тази бенка е с по малък размер,червена и понякога ме сърби но не тече вече кръв.Притеснява ме само,че около нея по целият ми гръб се появиха подобни,но по малки червени бенки.Дали да тичам веднага на лекар?
При проблемна бенка,за колко време се развиват нещата и щеш-нещеш разбираш че е меланом?Знае ли някой?

Много е индивидуално времето, за което може да се промени положението. Специално за рака на кожата, казват, че се развива сравнително бързо.
Като чета случая ти, си мисля, че ще е много добре да идеш на лекар. Peace

# 423
  • Мнения: 4 076
от бременноста ми се появиха много малки и изпъкнали бенки(белички),които сърбят.Това дали е притеснително?
Преди години ме сърбеше една бенка на гърба и течеше кръв от нея.Не съм ходила на лекар и сега същата тази бенка е с по малък размер,червена и понякога ме сърби но не тече вече кръв.Притеснява ме само,че около нея по целият ми гръб се появиха подобни,но по малки червени бенки.Дали да тичам веднага на лекар?
При проблемна бенка,за колко време се развиват нещата и щеш-нещеш разбираш че е меланом?Знае ли някой?
Бели бенки? newsm78 Това да не са някакви брадавички?
Червени бенки имат повечето хора и то по много.Аз имам няколко,явиха ми се през бременността и си останаха.
Щом ти е текла кръв,трябвало е да идеш на лекар.Като малка имах една бенка,която много ме дразнеше и реших,че като я разкървавявам,тя ще хване коричка и ще изчезне.Майка ми не ми е обърнала внимание.Естествено,не изчезна,но и няколко десетилетия по-късно не ми е създавала проблем.Дано да не създаде.
Да сме живи и здрави всички!

# 424
  • София
  • Мнения: 1 457
Извинявам се, че не изчетох цялата тема, но съм много притеснена. Имам от много време една релефна бенка на гърба, точно на линията на сутиена. Днес обаче сама се е откъснала наполовина, дори не разбрах кога точно е станало. Нямам кръв и не е дълбока. Много ме е страх, някой знае ли това много ли е опасно? И ако може да ми препоръчате добър специалист в София, ще съм много благодарна.

# 425
  • Мнения: 5 228
Д-р Люси Попова в Токуда. Ако няма операции, може още днес да те приеме. Можеш да се обадиш на регистратурата на Токуда и да попиташ. От всички дерматолози (а те са много), които обиколих заради една бенка, тя беше единствената, която ми обясни на човешки език и ми я махна. Много съм доволна.

# 426
  • Мнения: 373
Ще следя темата

# 427
  • София
  • Мнения: 164
Браво на теб ! Принципно е хубаво, ако е опасна бемката да се махне, аз имах такава на брадата си и ми я махнаха, когато бях в 6-ти клас с пластична операция...

Привет, Stra4iatela! Тук да се намерим, че иначе не можем да се видим!

# 428
  • София
  • Мнения: 164
Решила съм да си махна две бенки на лицето и една на кръста. Прочетох всичко от темата и благодаря на всички за мненията и споделения опит! Определено се ориентирах какво да правя и къде. Имам опит в премахването на бенки, но това бе твърде отдавна - преди 15-16 год. Сега нещата са съвсем различни по отношение на медикаменти и техники, така че този форум ми помогна много. Бравос на всички!!!  Hug

# 429
Здравейте.
Някой би ле споделил впечатленията си, наблюденията или преживявания относно използването на лазера в козметиката и по-точно лазерът като практика за отстраняването на бенка. Ходих  наскоро при дерматолог заради бенка, която искам да премахна.Та лекарката ми каза, че най-удачен вариант бил лазерът.Дали???  Така ходих и при друг дерматолог........за него пък най-добър бил "shaving"-a (бръсване на бенката със скалпел).
Сега въпрос с повишена трудност.....чий метод да избера? При кой белега ще е по -незабележим?  newsm78
Много ще съм благодарна на всякакви мнения и споделени мисли. Аман от противоречиви докторски методики и съвети......

# 430
  • Мнения: 1 081
Аз си махах бенките с лазер. Докторът ми обясни, че лазера "запечатвал" тъканта около бенката, и така се спирал пътя на всякакви , не дай боже, отрицателни реакции в бъдеще. Белезите още не са ми минали, леко зачервени стоят, все едно от голяма пъпка, дето й е паднала коричката(ама че обяснение  Sick ). За около два месеца следва съвсем да се заличат. Боли обаче. Сякаш те горят с цигара...Но е търпимо, в името на красотата:)

# 431
Здравейте Simple Smile
Винаги съм намирала много изчерпателна информация по въпроси, които са ме вълнували, именно във вашия форум. Тук има много хора, компетентни по различни въпроси, за това реших да пиша тук Simple Smile
Имам една разранена бенка... всъщност вече е половин бенка Sad Разраних я в неделя и веднага отидох в спешен кабинет, където ми казаха, че нищо й няма. По настояване на приятеля ми днес отидох да ми я погледне специалист. Ходих в МЦ "Надежда" /гр. Варна/ при д-р Дюлгеров /някакви отзиви за него, ако може?/. Той ми предписа мехлемче да се мажа и след 10 дена, ако не се възстановяла напълно щял да я махне... и от този момент изпаднах в ужас /изпитвам ужас от лекари, инжекции и всякакви манипулации... а за рязане... по-малко страшно ми се струва да скоча от 10-ия етаж/, дори не се сетих да питам как смята да я маха. Сигурно ще иска да я реже Sad
Исках да ви попитам, дали след като е разрена може да се махне с лазер? И някакви отзиви за д-р Дюлгеров? Или да отида при д-р Томов?
Не знам какво да правя, ужасно много ме е страх  Weary

# 432
  • Варна
  • Мнения: 1 144
Здравей Блимунда. Преди 10 дни и аз си разраних една бенка на гърба и доста се бях ошашкала #Crazy. Ходих при д-р Томов и той ми я премахна с лазер. Освен нея ми премахна и още доста бенки по лицето и тялото. Не е много приятно наистина, но е за кратко - особено когато бенката е малка. Няма рязане, инжекции - просто усещаш едно пробождане. Томов работи с лазера понед. и вторник от 9 до 13ч в Терапията.

# 433
Анет, много благодаря   bouquet
Не мога да преценя дали е малка или голяма, само знам, че не искам да ме режат Sad Не ме е страх толкова от болката, колкото от самите инструменти  #Crazy
Аз имам записан адрес на д-р Томов на ул. "Опълченска" #23... за същия лекар става въпрос, нали?
Още веднъж благодаря за бързия отговор  omm

# 434
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Аз пък имах една бенка,тя ми беше откакто се помня.Беше такава от тия надкожните,гадните.Преди около 2-3 години сама ми се махна-започна малко по малко да се отделя от кожата и падна,сега на нейно място имам съвсееем мъничко кафевичко петънце.Ама напоследък се замислям-да не би пък да ми стане нещо-я рак на кръвта,я нещо друго.Ама щоме до сега не ми е станало нищо Thinking

Общи условия

Активация на акаунт