памперс

  • 1 678
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
Нормалното е да е със свити, разкрачени крачета. Трябва да са разкрачени, защото това е естествената посока на тазобедрените стави. Всякакви опити за "изправянето" им може да доведат до луксация и определено по никой начин не могат да бъдат полезни.


точно така  Peace

# 16
  • Мнения: 9 814
Нормално е крачетата да са в тази поза.

# 17
  • Мнения: 3 069
Ами всички бебета са със свити в коленета крачета като жабчета.Това си е нормално.Постепенно се изправят,както и ръчичките в началото са свити на юмручета.

Точно така е.
Вики е вече на 2 години но винаги когато заспива по гръб крачетата са му свити.
Няма за какво да се тревожиш.

# 18
  • Мнения: 4 753
Нормалното е да е със свити, разкрачени крачета. Трябва да са разкрачени, защото това е естествената посока на тазобедрените стави. Всякакви опити за "изправянето" им може да доведат до луксация и определено по никой начин не могат да бъдат полезни.


точно така  Peace

Точно... тъй наречената поза "жабче"...  Peace

# 19
  • Мнения: 3 804
съвсем нормална поза си е,при мен оба4е Даяна до края на 4 месец спеше в много интевресна поза с прибрани кра4ета-но пък я носих високо горе и напре4ено явно така беше свикнала в корема

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормална е тази поза

# 21
  • Мнения: 228
а кога започват да се иэправят

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 894
Ами всички бебета са със свити в коленета крачета като жабчета.Това си е нормално.Постепенно се изправят,както и ръчичките в началото са свити на юмручета.

точно!!! Peace
да и аз съм на това мнение Peace

# 23
  • Мнения: 9 973
нормално е

# 24
  • Мнения: 2 231
нормално е Peace

# 25
  • Мнения: 433
Нищо подобно. Правят се по същите причини, поради които се правят масажи и на възрастни (или много болни, след операция и т.н.) хора, които са се залежали: за стимулиране на мускулите и подобряване на тонуса. Бебето ви прекарва доста време в една поза, която не винаги е най - удобната - но то трудно може да ви каже "абе, изтръпна ми крачето, премести ме", или "тази гънка ми пречи" - пък и навярно не винаги могат да определят наличието, камо ли причината за дискомфорта. Освен това, иска ни се по - бързо да станат по - активни физически... бебешките масажи, които си правим у дома, без специално обучение от рехабилитатор и / или неонатолог, са си просто... за кеф на бебето. И при тях в никой случай бе бива да има насилване на ставите на крачетата. само поглаждане на мускулите - при това не в дълбочина, това може да прави само специалист, и то когато е наложително (примерно се препоръчва на недоносени дечица), и бебетата, на които се прилага, изобщо не са доволни от този факт.

Доста рядко съм на едно мнение с katiABV, но в случая се подписвам под всяка нейна дума    202uu

# 26
  • Мнения: 1 103
Нормално е с течение на времето всичко се нормализира .

Общи условия

Активация на акаунт