Взривовете в Челопечене?

  • 3 035
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
Няма нищо по-лошо от всяването на паника. Особено при майките.
Аз мисля, че вече не е като едно време, ако има наистина нещо, няма как да го скрият. Никой не би се ангажирал да каже, че всичко е ок, ако не е! Биха си мълчали поне.
Ето както стана с тъпите слухове за АЕЦ, какво се оказва радиация няма, ама в паниката, някой хора са наблъскали децата си с йод!

Липсата на новина, не винаги е лоша новина!

да казаха го заради прахта!, но в западната част на София, май няма нищо, аз поне не усетих!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
Според последни информации всичко е наред.Категорично няма никакви опасни в-ва в склада.Според мен не трябва да изпадаме в паника.Нервите на народа са опънати от скорошните слухове за радиация и малко им трябва да се паникъосат съвсем.Нека не се поддаваме на масова истерия.

# 17
  • Мнения: 2 807
Ние сме на 7-8 км от произшествието...
Взривовете, както и ударната вълна, породена от тях се усетиха повече от ясно...
В първият момент си помислих, че е земетресение - чак, когато видях новините разбрах за какво иде реч...
Аз лично ги усетих 3 пъти, радвам се, че децата спяха и не усетиха нищо от случилото се...

По новините вече съобщиха, че в Челопечене има хора с обриви и повръщане, както че и болницата там се е приготвила за приемане на по-голям брой пациенти  Sad

Аз няма да извеждам децата си днес или поне докато не се изяснят нещата  Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 2 802
Ние сме в Западен парк и сутринта прозорците така издрънчаха, че и двамта с мъжа ми се събудихме и даже помислихме, че е буря или земетресение. Представям си какво им е било на хората в близост до складовете. Стискам палци всичко да е наред и да се изяснят бързо нещата, а не да ни държат в неведение и да казват, че уж всичко е в рамките на нормалното, а то да се окаже друго Praynig

# 19
  • Мнения: 92
Ако всичко е така е безобидно - в склада само патрони и нищо опасно - щяха да го кажат веднага. Самия факт, че толкова време няма никаква информация... говори съвсем друго.
Точно така!!!Сигурна съм,че и да има нещо пак няма да кажат! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 20
  • Мнения: 2 807
Сигурна съм,че и да има нещо пак няма да кажат! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Защо ли и аз съм така песимистично настроена в този случай (за радиацията от АЕЦ също)  Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 4 899
Мой познат е служил във въпросния район и каза, че има голямо количество барут в тези складове, а при взрив се отделя много сяра в атмосферата. Лично аз не съм от лесно податливите на паника, но определено няма да си изведа детето навън днес. Факт е често използваната дума "ЗАСЕГА", която определено показва, че властимащите не са съвсем наясно, за какво точно става дума.
Много мъчно ми стана - част от хората, сред които и деца, били евакуирани на някаква поляна, без да им е осигурена дори вода  Sad и не знаят до кога ще продължи чакането, никой не им дава информация!
При подобни инциденти най-ясно лъсва дереджето на "горните етажи", за съжаление това е винаги за сметка на хората  Sad !

# 22
  • Мнения: 1 155
Мами ще излизате ли днес с бебчетата  при така създалата се ситуация с тия взиривове? Защото аз се чудя Thinking

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Лично аз днес с малчо няма да излизам  Crossing Arms
опасно не опасно , концентрацията на прах и други частици е завишена във въздуха над София

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако новините не се променят,ние следобед си излизаме!

# 25
  • Мнения: 125
 Поради увеличената концентрация на прахови частици в атмосферата, засега няма да извеждам детето. Моя близка ми се обади да ми съобщи, че към всички детски градини в София са отправени препоръки децата да не бъдат извеждани днес.

# 26
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Сега съобщиха че концентрацията на прах във въздуха е 8 пъти над нормата....мисля,че днес ще се разминем с разходката Sad

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
В новинете казаха, че в София въздуха е запрашен 7 пъти над нормата,
обгазяване нямало.

# 28
  • София
  • Мнения: 672
Днес няма да излизаме!
Затворила съм всички прозорци  Peace За утре още не зная newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 2 802
И аз мисля засега да не излизаме. Чудя се обаче такова високо запрашаване на въздуха дали ще се нормализира за ден- два newsm78

Общи условия

Активация на акаунт