Имам нужда от подкрепа :(

  • 4 601
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Моите съболезнования...  Praynig Трудно е да се прецени доколко вината е на лекаря, доколко пациентът не е успял да издържи... Имам познат, който така си отиде, според мен след лекарска грешка или серия от такива. После, като се връщахме назад, всичките решения, които той (моят познат) си е взимал, сякаш са го водели натам... Не мога да съм категорична за нищо... Със сигурност смятам обаче, че ако се възбуждат дела срещу лекари, ще има повече отговорност от тяхна страна.

# 16
  • Мнения: 903
Благодаря Ви за разбирането и силите, които ми давате   bouquet

# 17
  • Мнения: 332
TABBY, приеми и моите съболезножания  Cry Поне сега баба ти е на по-добро място. Наистина трябва да потърсите съдебна отговорност на този некадърник и дано да спечелите в името на баба ти много други невинни жертви като нея!

# 18
  • Мнения: 320
Има два пътя. Единия законен и неефективен а другия ефективен, но незаконен.
Първия път е да го съдите като изхода на делото е съвсем неясен.
Втория път е да платиш на някои здрави момчета да му счупят и двата крака и докторът да разбере за какво става дума и какви мъки е изпитала баба ти.

Съжалявам за горката жена, страданията нямат възраст, а некадърниците в тази държава нямат брой. Като знаем каква е съдебната система в нашата мила родина, единствения сигурен начин за получаване на наказание е втория описан (в цитирания пост). Някои го заслужават. Приеми мойте съболезнования.

# 19
  • Мнения: 903
Оказва се, че в една нищо и никаква Дупница има много кадърни доктори, но е много далече и мама и тате ако са знаели, че това ще се случи са щели да я заведът там. Но това е животът. Отчаяна съм от факта, че нищо не може да му се направи на въпросния доктор и документите така са направени, че нищо не може да се докаже, а никои от персонала му няма да свидетелства срещу него. Опитвам се да убедя мама и тате да се обадим на Господари на ефира или БТВ, но отказват да го направят, защото за нас е трагедия, а за тях шоу. Карали са баща ми да се подписва на празни листа и са ги мотали с часове с тези документи, а в смъртния акт пише, че е починала от сърдечна недостатъчност, което е ъбсурдно, защото самите те казаха, че има здраво сърце, ако не беше така нямаше да издържи толкова време в мъки и болка. Първо започна да си повръща черния дроб, после спряха бъбреците и след това е починала. Починала е в 12 и 10 на 1 юли, а са се обадили чак в 9 и 30. И за това нямаха обяснение. Нямам думи да ви опиша през какво са преминали родителите ми. А когато са ги накарали да си я вземат от моргата гола само по памперс... взели са я в едно одеяло и са я превозили до нас в колата. Няма да обяснявам повече, защото сърцето ми се къса.

Отново благодаря за съчувствието и подкрепата.

# 20
  • Мнения: 413
Много съжалявам за баба ти, че си е отишла по този нелеп начин.
В България справедливост няма, така че да се надяваме че онзи Страшен съд там горе наистина  съществува и всеки рано или късно си плаща и то с лихвите.
Гадното е че при този "лекар" пак ще ходят болни хора, и съдбата им  остава неизвестна.

# 21
  • Мнения: 4 380
Много съжалявам за баба ти!

За съжаление, счупванията са сериозен фактор за смъртност при възрастни хора. Получават се множество усложнения, а при диабет зарастването е много трудно. Би трябвало да сте информирани за всички рискове и за шанса да се възстанови напълно.

Знам колко скърбиш в момента, но търсенето на виновен няма да помогне и да облегчи болката ти.
Не смятам че става въпрос за лекарска грешка или некомпетентност.

# 22
  • Мнения: 1 495
Здравей TABBY,
моите съболезнования за баба ти. Това ,което се е случило е ужасно. Направи ми впечатление , че се е случило в Благоевград, а неотдавна моят мъж имаше лошо гипсирана ръка пак там (но понеже живеем в София му я оправиха) и ми беше разказвал за такъв случай. Попитах го сега и ето какво ми разказа той:
Значи, преди повече от 10 години, това момче ( на възраст около 14-15 годишно) кара моторче пада лошо и му  правят операция на крака, но оперативната раната не е зараснала и е гипсиран, когато му свалят гипса крака е инфектриан и неможе да се спаси, и му го режат
лекаря е пак този Сивиков
момчето му знам само прякора Джибиро, живее близо до 7-мо училище
в Благоевград
Хората казваха тогава, че пак е било груба лекарска грешка

# 23
  • Мнения: 2 414
Невероятно много съжалявам за бабата ти. Sad
дано този лекар да си получи заслуженото.

# 24
  • Мнения: 447
Съболезнования за баба ти   bouquet Но не смятам че си права грубо да обвиняваш един лекар, при положение, че ти самата не си лекар и  нямаш нужните познания. Аз съм от Благоевград. Въпросния лекар познавам само от визитите си при него. Преди пет години 82годишния ми дядо (лека му пръст) падна и счупи тазобедрена става. Въпросния доктор категорично отказа да го оперират. Седмица по късно почина. И не мога да обвинявам доктора, че ако го е оперирал е можело да оцелее. И до ден днешен вярвам, че дядо си почина от старост.  Преди три години, баба ми, тогава на 80 години  си счупи ръката в китката. И въпреки че тя е с ред сложни заболявания, включително и остеопороза, въпросния лекар успя да и оправи ръката, така че сега дори плете на една кука.

# 25
  • Мнения: 6 206
Таби, съжалявам, дано не се е мъчила много женицата!

Дупница не е една нищо и никаква си  Simple Smile, наистина там има страхотни доктори, лично спасявали моя живот, когато румънски доктори са вдигнали ръце и са ме изписали от болница да се оправят нашите. В Румъния е още по-зле. Дължа живота си на д-р Попов, педиатър от Дупница. Наистина старата школа и приемствеността е много важна.

Наистина съжалявам за загубата ти!

# 26
  • Мнения: 3 092
Мила и аз съжалявам ....вече ти го казах , а сега ще го напиша .
Загубата си е загуба каквото и да говорим.... Sad
Много е тъжно , но съвет не мога да ти дам .
Времето лекува все някаква част от мъката  Hug

# 27
  • Мнения: 5 591
TABBY,много съжалавям за баба ти. Hug

# 28
  • Мнения: 903
Съболезнования за баба ти   bouquet Но не смятам че си права грубо да обвиняваш един лекар, при положение, че ти самата не си лекар и  нямаш нужните познания. Аз съм от Благоевград. Въпросния лекар познавам само от визитите си при него. Преди пет години 82годишния ми дядо (лека му пръст) падна и счупи тазобедрена става. Въпросния доктор категорично отказа да го оперират. Седмица по късно почина. И не мога да обвинявам доктора, че ако го е оперирал е можело да оцелее. И до ден днешен вярвам, че дядо си почина от старост.  Преди три години, баба ми, тогава на 80 години  си счупи ръката в китката. И въпреки че тя е с ред сложни заболявания, включително и остеопороза, въпросния лекар успя да и оправи ръката, така че сега дори плете на една кука.

Наистина ли??? Да, не съм лекар, но съм се консултирала с много такива и в София и в Дупница и всички казаха, че не е трябвало да се гипсира крака. Въпроснят доктор, не ни е помогнал по никакъв начин и не мога да си затворя очите и, да, ще го обвинявам, защото причината е той и никой друг. Баба ми беше на 77 г. и имаше още да живее, защото беше със здраво сърце и организъм, но когато се намесят други фактори това не се зачита. Вие може да сте доволна от доктора, но ние и много други хора не са. Само, че никои не иска да минава по един съдебен път, тъй като няма да има смисъл. Най- много съжалявам за факта, че е практикуващ и много хора минават през некадърните му ръце, но всичко в този живот се връща рано или късно.

Благодаря ви за подктепата.   bouquet

# 29
  • Мнения: 4 380
Съболезнования за баба ти   bouquet Но не смятам че си права грубо да обвиняваш един лекар, при положение, че ти самата не си лекар и  нямаш нужните познания. Аз съм от Благоевград. Въпросния лекар познавам само от визитите си при него. Преди пет години 82годишния ми дядо (лека му пръст) падна и счупи тазобедрена става. Въпросния доктор категорично отказа да го оперират. Седмица по късно почина. И не мога да обвинявам доктора, че ако го е оперирал е можело да оцелее. И до ден днешен вярвам, че дядо си почина от старост.  Преди три години, баба ми, тогава на 80 години  си счупи ръката в китката. И въпреки че тя е с ред сложни заболявания, включително и остеопороза, въпросния лекар успя да и оправи ръката, така че сега дори плете на една кука.

Наистина ли??? Да, не съм лекар, но съм се консултирала с много такива и в София и в Дупница и всички казаха, че не е трябвало да се гипсира крака. Въпроснят доктор, не ни е помогнал по никакъв начин и не мога да си затворя очите и, да, ще го обвинявам, защото причината е той и никой друг. Баба ми беше на 77 г. и имаше още да живее, защото беше със здраво сърце и организъм, но когато се намесят други фактори това не се зачита. Вие може да сте доволна от доктора, но ние и много други хора не са. Само, че никои не иска да минава по един съдебен път, тъй като няма да има смисъл. Най- много съжалявам за факта, че е практикуващ и много хора минават през некадърните му ръце, но всичко в този живот се връща рано или късно.

Благодаря ви за подктепата.   bouquet

Лекарите имат лошия навик да плюят по всичко направено до тях от друг техен колега. Често си го говорят за придаване на собствена значимост и нищо повече. Когато се назначи експертна комисия, която прецени действията му за неадекватни, тогава може открито да обвиняваш. Докторът е направил всичко по силите му за баба ти. Операция на тазобедрена става на тази възраст не е шега работа. Изключително сложна операция и с изключителен риск от усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт