И пак за пиенето на вода

  • 1 635
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 372
Аз давам преварена от чешмата с биберон. Само да уточня, че ние сме на АМ/въпреки това тук пропагандират "без вода"/. В началото не я пиеше, но сега в жегите много я харесва.

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
С биберон, не подсладена Peace

# 17
  • Мнения: 1 632
На два месеца и половина давах с биберон,без да я подслаждам.След хранене или ако плаче много преди да е дошъл часа за хранене.

P.S.Хранехме се с Адаптирано мляко,а не с кърма,ако това е от някакво значение.
И аз така Peace

# 18
  • Мнения: 9 814
И аз пробвах да давам вода на тази възраст, но дъщеря ми отказваше.
Пропи малко преди да спра да я кърмя, т.е. на почти година.

# 19
  • Мнения: 2 123
Явно е, че ти си си решила да даваш вода, така че няма да кометирам за и против. Само ще споделя опита си. Синът ми беше изключително на кърма /късно захранен и кърмен 1 година/. Пробвах и аз незнайно защо към 3тия месец да му давам по мъничко вода - чиста девин розов етикет, но погнусата му беше голяма. давах му с лъжичка, защото той такаи не се научи да пие кърма от шише. Минаха месеци и аз започнах дасе тревожа, че в жегите ще се обезводни, но той упорито отказваше вода. Педиатърът ми ме успокои, че няма живо същество непропило вода и когато му дойде времето ще пропие. Започна по няколко глътчици към 8мия, 9тия месец от обикновена чаша. така че, ако госпогицата отказва, не се притеснявай и не я насилвай  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 790
Предлагах на Рали като бебе, но не искаше. Само на кърма беше. Някъде след годинката пропи.
Иначе ползвах преварена вода, без захар, в анатомично шише.

# 21
  • Мнения: 4 335
С биберон, не подсладена Peace
И аз така давам,вьпреки,4е рядко пие Peace

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз почнах да давам вода,още като ни изписаха от болницата
и ние бяхме само на кърма.Преварена,съвсем леко подсладена.
След две седмици спрях с подслаждането. Peace

# 23
# 24
  • Мнения: 766
С биберон и неподсладена  Peace
Предлагах на дъщеря ми вода от първия месец, но тя пропи едва към 8-9 месец  Peace
Още се кърмим  Wink

# 25
  • Мнения: 265
Малкия почна да пие вода от един месец (около 300 мл.). Ние също бяхме само на кърма до 6 месец и пиеше по 20мл. вода на ден.Нужното количество течност го получава от кърмата.
Според мен си давай водата от шише, ако бебето има нужда от нея ще пие.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Пропи вода след годинката... Като бебе само цица признаваше. Непрекъснато изварявах шише, правех вода и си я изхвърлях после.

# 27
  • Мнения: 3 929
Моят син беше изцяло на кърма в първите месеци и с голяма неохота приемаше вода. Майка ми настояваше да му я давам, въпреки че аз не смятах за необходимо. Все пак така ми препоръчваха "по-опитните" от мен майки, баби, педиатърката - да давам вода, когато плаче, а не е настъпил часът за кърмене. Но след като вече бях чела във форума, реших да правя, каквото аз реша. Започнах да го кърмя на поискване, а вода му предлагах, ако ревеше, за да пробвам да го успокоя, но не го насилвах непременно да пие - просто пробвах, дали иска. Ако откажеше, не го насилвах. Водата я преварявах и слагах 1 ч.л. захар в нея. Обаче кърмата си беше напълно достатъчна за моето дете откъм прием на течности. И до ден днешен синът ми пие вода, ако му се пие. Аз също съм така - не се насилвам, ако не съм жадна и не виждам защо.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми пропи вода след годинката,въпреки че постоянно и предлагах

# 29
  • Мнения: 2 231
Пропи вода след годинката... Като бебе само цица признаваше. Непрекъснато изварявах шише, правех вода и си я изхвърлях после.
Не си само ти Laughing, но моята поне сок пие.

Общи условия

Активация на акаунт