Бебета ЮНИ 51

  • 15 472
  • 229
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
ЧЕСТИТО НА РАЛИ! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ ЮНАКА И ДА РАСТЕ  ДОБРО ДЕТЕ!

Рurshing ,много вълнуващо филмче.Браво за силния характер и смелия дух /така сме ние Иринките  Simple Smile/. Желая на цялото ти семейство само само щастие и радости.


За лохиите- колкото по-дълго по-добре  (цитирам докито)
За матката-се прибира напълно толкова колкото е била бременността.
За секса-при секцио  е разре6ен по-рано, иначе след нормално раждане след 1 месец

Хубав ден и много разходки  Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 779
Само да добавя за спането. Мартин още от първия ден не се буди през ноща - последното хранене ни беше в 12 и след това в 6. Направо златно бебе. Но за това правя един трик - къпя го в 11 (преедпочитам да е по-късно, защото аз така или иначе не лягам по-рано), правим гимнастика, масаж и додавам допълнително АМ или кърма, каквото има. Всяка вечер като мине целия риуал заспива само като го сложа  в креватчето.Вече почнах лека полека да измествам - вече последното хранене ни е в 11, от другата седмица ще го местя в 10 и така.

Друго да споделя - като почнах да го дохранвам с АМ, кърмата ми се увеличи, противно на всички изчетено. Може би се успокоих, защото много се бях притеснила, че няма да го кърмя Embarassed Сега даже си замразявам кърма Grinning

А иначе бебчо много бодува вече през деня, но аз го слагам на шезлонга. Говоря му, като заплаче може да го полюшкам, а като се измори заспива. Иначе като го сложа в кошарат през деня - спи малко и се започва рев - и той иска да се социализира. Гледам само от 1 до 4 на обяд да го науча да си спи в кошарата, за да свиква занапред. Да ви кажа, че се родих с шезлонга - иначе трябваше да го разнасям на ръце.

Хайде чао, че прекалих с писането.

# 17
  • Мнения: 100
Здравейте.
Днес бяхме на консултация да ни претеглят е качили сме 200 гр само но пък яде спе и ака моята мома. НО НАШИЯ ПЕДИАТЪР ни изкара ангелите. Мн били подути гърдичките на малката и ходихме при херург дори да ни види и разминахме само с фенистил 3 пъти на ден иначе имаше вероятност на антибиотици да бъде моята мома - каза че било от кърмата на хормонална основа и така сега с компреси от риванол до понеделник. Предписани и Триклобатер за да и мия дупето.

# 18
  • Мнения: 13
Иве дано се оправите бързо. Аз бях чела че е нормално да се подуят гърдичките след раждането защото част от майчините бушуващи хормони преминават и в бебо. Дори на момченцата се подували. Но явно при вас е повече от нормалното newsm78. И на нас още в началото казаха да му слагаме на гърдичките компресчета с риванол. В началото бяхме редовни ама вечеее Rolling Eyes малко забравяме. Ми то след баня такъв гладен рев настава чеее #Crazy С баща му го мятаме да го мажем той от краката аз от главата че да става по-бързо hahaha Като хирурзи на операция сме. Всеки се заел да прави нещо по горкото детИ а то реве ли реве.
А какво става с мъжа ти? Върна ли се? Видя ли си бебчето?

# 19
  • Мнения: 100
Моя мъж го чакам септември по принцип. Не съм пращала снимки на децата. Не можело така каза. Бил служебен компютъра. Последният разговор който проведохме той ми се извинява че се държал така и че искал да живеем сами без помошници.
Обаче от цялата раБота е че свекърва ми ме мрази и аз не знам защо но поне не ми досажда.

# 20
  • София
  • Мнения: 226
Днес правим 40 дена и ни четоха чистата молитва. Беба се държа чудесно - тя по принцип явно е любопитно бебе - дай и да оглежда и да е все нещо ново - и е щастлива - ама то е от зодията според мен Wink

А аз не очаквам да ми се прибере матката супер бързо, но се притеснявам, че отпреди на корема си имах сланинки и ако са само те прищипнати ще трябва липосукция  Joy Но ако повечето е от матката ще ни се размине.

А детето от няколко дена е много по-спокойно - просто като ново е - явно не я мъчат коликите толкова, та аз се чудя дали е от Инфакола, който имал натрупващо действие или са поразминали вече самите болежки. Ама както една позната вика не смея да спра лекарството, че ако пак се върнат ще полудеем наново всички. И сега като е мирна и тиха шезлонга вече и на нас ни върши работа -седи си в него, заспива си даже, на терасата я изнасям с него.

А и от снощи гука - някакво "агъ" се чува и тя някаква радостна джумоли си цяла вечер.

И да питам - досега си хапва 110 АМ и стига, но понякога иска да яде след 2 1/2 часа, а не през три, като имаме една-две почивки и по 4 часа. Дали да и давам 120 и да видя дали ще издържа повече през деня или да не я тъпча?

# 21
  • София
  • Мнения: 779
marvele нали на АМ има инструкции по колко да даваш - според мен спазвай инсрукциите, защото на всяко мляко има различни грамажи.
Някъде бях чела, че прехранването води до поява на колики, така че май не е добре да я тъпчеш

# 22
  • Мнения: 3 743
Малка почерпка за нашата месечинка днес newsm38.
Нашата рожденичка спи на ръчичките на мама, както обикновено следобед Party. После ще излизаме на разходка Sunglasses.
Днес срещнахме една майка с петмесечно бебе и тя ми каза, че нейната госпожица е била така. Плачела през деня, не искала да спи в кошарата, а сега е съвсем различна. Обнадеждих се за близкото бъдеще.
Иначе и нашата е голяма любопитка и аз имам подозрения, че е от зодията, като знам татко й какъв е Mr. Green

# 23
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!  bouquet
Ех, най-сетне и аз да се включа. Сега всъщност съм на друга вълна - търся си фотоапарат /май бях споменала някъде преди/ и се чудя как да избегна ходенето до София.  Thinking Сега се ровя из разни сайтове за коментари за кой е по-, по-, най- фотоапарат, пък ще видим.
Иначе и ние спим, ядем и от време на време будуваме. Днес дори ми се стори, че чух едно "агууу" Simple Smile.

Капки против колики все още не давам, но не съм и сигурна, че има нужда от тях. Вярно, че свива крачетата, ама все ми се струва, че това не са колики. Оригва се шумно и болките в коремчето й минат. При нея все късно вечер се проявяват тези болки. Иначе аз пия билковата отвара, пък дано донякъде облекчи проблемите й.

Кърмим се, все още е на поискване - нямаме режим, ама това не ми тежи. Онзи ден дори я кърмих в една пицерия - обърнах се с гръб към клиентите от другите маси и й дадох ц**а  Mr. Green. Въобще не ми пукаше какво ще си кажат хората - все пак не кърмех мъж ми, а детето си... Ама ние май често си се кърмим по улици и паркове - почти по цял ден сме навън, че и мен нещо не ме свърта на едно място, пък и Калина добре си поспива на чист въздух.

Коремче и аз си имам, ама нещо ме размързява да започна с упражненията за стягане. Иначе колелото го въртя, е, когато имам време, де! Wink

Да споделя и аз за Зимафлора - взимах през първата ми бременност. Просто тогава не бях особено информирана и смятах, че така е редно, пък и такъв беше съветът на личната ми стоматоложка... И така... На Ивайло след раждането не съм му давала. Ивчо има здрави зъбки /да чукна на дърво/, но незнам дали от Зимафлора или като наследство от баща си, който е също с много здрави зъби.
Сега с Калина не приемах Зимафлор, пък ще видим. Смятам и да не й давам. Peace Надявам се, че и тя е наследила здравите зъби на баща си.

T o n i
, и на мен докато кърмя от едната гърда, усещам кърмата как слиза в другата. Не мисля, че ще се получи свръхлактация. Мисля, че един от съветите, които четох в кърмаческия е ако чувстваш тази си гърда тежка и пълна, да дадеш на бебето малко от нея /или съответно да изцедиш!/.
А бибка и аз давам на Калина. Но наистина само за заспиване и след като заспи й я изваждам от устата. Никога не я оставям да си я мляска колкото си иска. И винаги проверявам дали пък не иска още малко мляко. Ако пуска гърдата ми или пък повърне кърма, значи просто иска да суче и тогава й давам залъгалката. Вода не й давам /ако знаете колко ми се чудеше сестра ми заради това! Как ли не обяснявах, какво ли не разказвах, тя си знае нейното - ама така бебето да не се обезводни! Е, май свикна с мисълта, че вода на моята Калина няма да й се дава и се примири! Laughing/
А когато е будна и аз я слагам в един шезлонг и започвам да й говоря разни неща.  Laughing /много често и глупости, ама добре, че не разбира, сигурно щях да съм й много смешна/.
Gali80, честита месечинка на бебо!

# 24
  • София
  • Мнения: 226
Все късно се присещам какво още съм искала да кажа - ама  ooooh!

Та лохиите ми текоха около месец - вече няма - кога се очаква цикъла? Аз и не кърмя отдавна.
Секс правихме сигурно някъде между 20-30 -ти ден - никакъв проблем. На лекар след месец смятам да ходя.

И освен това откакто се успокои беба си спи следобед в креватчето и си седи там без да мрънка - гледа си играчките, приказва им нещо и току позадреме, а има и по-солиден следобеден сън де. Като се сетя, че до преди седмица целия следобед съм я носила или ми е лежала на корема, защото иначе спасение нямаше - просто рахат е сега неземен. И пак ми става криво, че си мислех че се лигави и иска на ръце, а то наистина и е било некомфортно преди. Още една точка си слагам в гафата лоша майка по този въпрос. Та сега щом ревне я взимам милата, защото и вярвам, че има защо. Дано продължи нашето разбирателство.

# 25
  • София
  • Мнения: 7
Ой, новата темичка е вечес 2 страници! Тони, мерси за темичката!  bouquet
Пършинг, и аз си поплаках вчера, от радост, от вълнение, а и от благодарност към нещо по-висше и силно от нас за всичко това, което се е случило на всички нас.

Вчера моя бебок ме подлуди: 3 часа хранене!  #Crazy опитах да го приспя - не - рев и терсене на ц**а, опитах с чайче - пие, пие, но пак търси ц**а....едната я издумка, втората също, не можах да разбера какво чудо беше това...слава Богу през нощта поне папкаше 'нормално'.
За това пък днес от едната започна да тече и без да е сукал - дано това да е тоз момент дето бебо си 'осигурява' повече млекце.

Инак при мен също е често срещано да храня от едната и тече от другата, чувала съм че това е от окситоцина дето бута млякото надолу и не прави разлика по коя от двете да го 'пусне'  Laughing

# 26
  • Мнения: 28
Gali80, честита месечинка на сладурката!

marvele ,110мл са си ок 6том прави и 4 часови паузи а и за 1-ви месец са си то4но.Според мен по-добре да не се тъп4е а бебо сам 6те си покаже ако не му стига.Ти само на АМ ли си или кърми6?
ivelina80,това с гърдите си е нормално от хормоните и педито да не те пла6и пове4е така  Naughty
vesi21 ,и при мен същия ефект с кърмата  Laughing

Да се похваля от днес ве4е имаме количка и дове4ера 6те е първата разходка  bowuu

# 27
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет момичета  Hug

Тони мерсаж за темичката   bouquet
Гали80 честита месечинка   bouquet
марвеле и на вас честити 40 дни   bouquet

И аз да се похваля  Simple Smile Днес ходихме на консултация и Жорко е наддал с 450 гр. за 10 дни и е порастнал с цели 4 см  Grinning

Искам да питам тези капки против колики Colief и Infacol има ли ги по аптеките и колко струват? Извинявайте, ако сте казвали и обсъждали това,но нямам време да търся  Embarassed Аз давам еспумизан, но искам да пробвам и от тези другите.

# 28
  • Мнения: 339
Здравейте и от мен!
Минавам да се отчета набързо, че имам толкова много работа да свърша, а Виктор ей сега ще се ококори. Вчера какво му стана на това дете, като се събуди в 8.00 сутринта, до 20.00 ч. вечерта не заспа. Не че го мъчеше нещо, защото ревеше само като го оставим в кошарката. Вземехме ли го на ръце - укротява се и си гледка спокойно. И на разходката не заспа. И ей така - цял ден ни въртя мозъка. Явно ще си е глезанчо и ще се държим на ръце.
За сметка на това цяла нощ  не се събуди и пропусна цяло хранене. Затова пък днес е по-спокоен. Аз даже и на работа успях да отида сутринта за около 3 часа и таткото пое моите функции за малко. Като се прибрах - Виктор спеше нахранен и пресушен.

Аз още не съм забелязала да са ни започнали коликите ( пу-пу, да чукам на дърво да ни се разминат). Всеки ден му давам чайче от лайка, копър или анасон ( редувам ги). Храним се с АМ на 3 часа. Само сутрин сме на кърма, защото само тогава имам. Иначе си излапва лакомо около 90 мл АМ, понякога заспива на 60 милилитър, но аз не го тъпча. На 15яден като го теглихме, беше наддал с 450 гр.

Сексът все още е мираж. Лохиите - един ден имам, два - нямам. Но като изчезнат нацяло искам първо да мина на гинекологичен преглед и тогава ще му обърна внимание на мъжа.
Кафявата ми линия все още си е толкова кафява, колкото беше веднага след като родих, но за сметка на това - коремът ми е почти прибран. Но пък като цяло съм си още разширена в таза, но пък след 9 месеца трансформация едва ли възстановяването ще стане за един месец.

Аз с това неуспешно кърмене, май нещо се дефектирах. Едната ми гърда е по-голяма от другата. Всъщност тя си беше почти единствения източник на мляко, защото на другата така и не се отпушиха всички канали. И компреси слагах,  и цедих - нищо не помогна.  Незнам дали че се оправи симетрията след като изцяло спра да кърмя.

Честито бебчета на Танита  и Рали!

Пършинг, и мен ме разчувства филмчето. Ама свекито голямо посрещане, а?


Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 15:34 от MeryLu

# 29
  • Мнения: 13
Гали80, честита ви месечинка! Много да те слушка малката Дидка, да папка и да ака по много Grinning
Марвеле, на вас честити 40 дни. Кажи повече за църквата. Обадихте ли се предварително, колко струваше? Погача прави ли? Ей такива работи

Общи условия

Активация на акаунт