Бебета ЮНИ 51

  • 15 508
  • 229
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4
И на Искрен едното му о4енце май има конюктивит ама и при него кармата не помага  newsm78 .Кори сега разбрах 4е и на6та докторка я няма та ти да не си при Гецова?

# 196
  • Miami
  • Мнения: 413
kaka, Meg_H, благодаря за пожеланията   bouquet


lina_viki, ние сме при д-р Удева(тя спомена че ще ходи на семинар или нещо такова, та може и вашата лекарка да е там  Simple Smile )

margarete, ако ни изпише нещо различно от вашето ще ти кажа  Peace

# 197
  • Мнения: 1 464
За дупето ползвам бюбхен,само веднъж ни се зачерви и от едно мазане избеля.Ние сме с памперси на либеро че от памперс ми се струва че се зачерви,нещо са ги развалили от 2 г насам,от както съм ги спряла на каката.И изпускат нощем та се събуждаше целия оакан Калоян.Либерото са с ластик на кръстчето и държат добре Peace

# 198
  • София
  • Мнения: 226
Миша, преди всяко хранене давах Колийф - за всеки случай. А за запичане - не бих казала. То е и на друга основа от станартните лекове за колики, така че не би трябвало, но при всеки е различно. Дано помогне. При нас в началото беше много добре, но сега минах на Инфакол. Макар че, според мен, когато има силни колики си ги боли, въпреки лекарствата. Но по-добре с лекарства - все пак е някакво облекчение.

# 199
  • Мнения: 1 464
Момичета,да ви почерпя,днес ставаме на 1 месец Hug

# 200
  • Мнения: 0
Здравейте! Ето ни и нас с бебе Мони - най-после успяхме да "изплуваме" и ние. В къщи сме си вече повече от 10 дни, но колкото пъти седна да драсна някой ред, толкова пъти нещосе случва и трябва да тичам нанякъде.

ЧЕСТИТА РАДОСТ НА ВСИЧКИ МАМИ, КОИТО СА РОДИЛИ СЛЕД 22 ЮНИ!!! (само тях не съм успяла да поздравя).
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, КОРИ!!!

Вчера падна пъпчето на бебока. Аз очаквах отдолу да се покаже чиста и розова кожичка, но то си е като незаздравяла рана, дори по цвят прилича на гной, но пък не е зачервено наоколо и не мирише. При вас как беше? Колко дни изчакахте до първото мокрене?

За пъпчиците - при нас се появяват и изчезват периодично. Още в болницата ни казаха, че това си е нормален обрив на новороденото - да не ги мажем с нищо, сами ще си отшумят.

За оченцата - и ние бяхме с гноясало оченце (дори не можеше да се отвори - като запечатано беше от този жълто-зелен секрет). Обадихме се и ни препоръчаха да го промиваме с чиста хладка водичка и памуче през 2 часа - Важно е да не се минава повече от веднъж с едно и също памуче - след всеки допир се сменя. Оченцето се оправи за по-малко от 12 часа.

Мъникът отново ме зове.
Лек и усмихнат ден на всички!

# 201
  • София
  • Мнения: 39 905
За подсечено - крем Здраве, Бочко, цинкова паста, пиоктанин.

# 202
  • Мнения: 15
Привт и от мен мам4ета  Hug
4естита месе4инка на Калоян на ЧуШлИвО ЛюТе ,да ти е жив и здрав да расте и да те радва много   bouquet
Малката сега спи и аз използвам момента да драсна.
Да кажа за коликите какво 4етох,4е запо4ват горе долу 15 мин след хранене,и де4ицата си лапат ръ4и4ките все търсят гърдата и свиват краката ,това е за6тото  не могат да разли4ат болката от глада ,затова все търсят гърдата,това пи6е6е в книгата на др,Спок.и ние сме така като хапнем и се по4ва фиестата
За подси4ането и ние сме така,за4ервено дупе и се мажвм с бо4ко и фисан.
И проблема с о4енцата  го прекарахме размина се само с едното око.слагахме капки по 3 пути на ден и по4истване с преварена води4ка.
Ами това е за сега.
Хайде до скоро целувки   bouquet Hug

# 203
  • Мнения: 15
Честит 1-ви месец ЧуШлИвО ЛюТе пожелавам ви да сте здрави!  bouquet
Ние ползваме Памперс номер 1,но се чудя дали да не минем на 2-ри номер newsm78!?
Не щем да спим през деня и това си е Tired Поне вечер нямаме проблем със съня,за сега!
Много ми харесва миризмата на бебе!Мога по цял ден да я душа моята принцеса Laughing
Косичката ни е почнала да става по светла вече.

# 204
  • Мнения: 3 663
привет, момичета

кори, честит рожден ден на патерички  Embarassed да си жива и здрава, много щастие и късмет и много да те слушат домашните   bouquet

честити месечинки, на който съм пропуснала  Heart Eyes Hug Heart Eyes

ние водихме вчера теди пак на детски нефролог - ще повтаряме изследванията, защо лекарката каза, че е възможно заради затвореното пишле да дава толкова много бактерии (аз нали реално няма как да почистя, за да взема наистина възможно по-стерилна урина)
сега ще ловим урина във въздуха  Crazy ще е пълен екшън, как ще успея, не знам  Confused

за подсечените дупета - аз пак бих дала идея да мажете супер обилно с крем здраве
ама до побеляване, хубав дебел слой
и киснене в смрадлика много помага, само с концентрацията трябва да се внимава  Wink

и другото дето щях да казвам е за оченцата - тия конюктивити според мен са си чист резултат от вътреболнична инфекция (не казвам, че болниците са лоши, защото във всички родилни домове ги има) Sad
кърма доколкото знам не се капе, защото все пак е мляко, а то е чудесна среда за развъд на бактерии и може да стане даже по-зле..
почистване с преварена вода и памук отвън навътре съм правила на таня и помогна

теди е наддал 600грама за 20дни, обаче на моменти все имам чувството, че е гладен... нощем прави по-дълги паузи, съответно се препълвам и после през деня като суче по-начесто нещо не сколасвам с млекопроизвода и привечер става "интересно"  Confused
абе луда работа...

а тия пъпки по бузките вече супер ме дразнят, няма ли да минават Sad

# 205
  • Мнения: 13
Накратко,защото пиша с една ръка.


За подсечено дупе мн помага СУДОКРЕМ.На мен ми го пращат от Англия и Ирландия.Незнам в кои др държави го има.Използва се за лечение на възпаления и подсичания т.н.Аз ползвам на всяка смяна Бочко Peace,а след баня намазвам със Судокрем  Peace и до сега нямам проблем с подсичане и зачервяване.

# 206
  • Мнения: 13
Аз да ви кажа за дупето. Като се зачерви мажа с крем здраве. И за няма и два дена минава зачервеното. Иначе ползвам на Саносан крема ама вземе ли да се зачервява никакъв Саносан не помага, само доброто старо крем здраве.

Честита месечинка на Чушливото Люте! Много да те слушка малкото бонбонче и да расте здраво и щастливо!

# 207
  • Мнения: 13
Аз мажа с крем Бочко. Досега дупето не се е зачервявало и подсичало.

Момичета, в какво разтваряте капките Вигантол?

# 208
  • Мнения: 657
Чушливо Люте, честита ви месечинка! Да расте здраво и усмихнато детенце!   bouquet

Йоана няма подсечено дупе, но по лицето й излязоха 3-4 малки червени пъпчици с бели връхчета и намазах с Бочко, започнаха да изчезват полека лека  Peace

...4е запо4ват горе долу 15 мин след хранене,и де4ицата си лапат ръ4и4ките все търсят гърдата и свиват краката ,това е за6тото  не могат да разли4ат болката от глада ,затова все търсят гърдата,това пи6е6е в книгата на др,Спок.и ние сме така като хапнем и се по4ва фиестата...

Дари, и при нас е така, днес обядва в 1 и после изобщо не заспа и към 2:30 вече се принудих да дам цицата, че стана нетърпима Crazy Дори не сварихме да я измием и сега спи с наакано дупе  Mr. Green

# 209
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейтееее! От време на време имам голямо желание да ви чета, но никога не стигам до последната страница за да се разпиша. Като ми е много заета програмата, така е - сутрин към 10 излизаме на разходка (ходим на детски клуб - пускам я да поиграе с другите деца  Joy, аз пия фрапенце, а тя спи, другите деца викат до нея, на въздух сме и е голям кеф, вече дори понаучих имената и занятията на всички майки дето ги познавам принципно от повече от година, тъй като водех Биби там...), на обяд се прибираме и готвя, от 1 до 2 съм в интернет - поработвам или чета разни работи, в 2 започва "мислят си че могат да танцуват" по ТВ2, в 3 - Спешно отделение по Фокслайф, в 4 превключвам на Анатомията на Грей по бТВ... Подиграват ми се че като започна да превключвам на латино сериалите ще бъда истинска домакиня! Кърмя, мия дупета, преобличам - при повикване, а гладя - когато ме прихване (ей на днес е хладничко, но имам повече работа).

Бебешорка започна да се кокори доста, а днес забелязах, че като й се лензя, приритва с крачета, диша по-учестено, вълнува се, даже зее и изпуска по някой неизкоординиран звук от устата. Явно иска да проговори направо, ама като не знае как...

Трънче, правилно даваш първо от тази гърда дето ти е проблемна, но защо я сменяш принципно - бебето я изсуква до края ли и за това даваш на същото хранене от другата ли? Можеш да разбереш дали е свършило млякото в нея, ако бебето започне да дърпа зърното, ама направо да си дърпа и главата назад и от време на време чак изпуска зърното от отдалечаване. Става много неспокойно. Няма по-добра помпа от бебето, а да изцеждаш след това тази гърда ако бебето всичко е изпило от нея, само стимулира повече производство следващия път. Можеш просто временно другата да изцеждаш, но само ако я чувстваш напрегната, и само колкото да облекчиш. Такава бучица оправих с Биляна за 2 дни.

Ние зачервено дупе нямаме, а не сменям памперс на всяко хранене - пирмерно вечер след изкъпването към 9 сменям понякога чак в 9 на сутринта, освен ако не се е оакала преди това. Мажа с хума всеки път и всеки път мия на чешмата само с вода. Гледм като има аки винаги на махам памперса, но ако проверя и е само пики, мога и да не го сменя и през деня до следващото хранене - храним се през 2,5-3 часа.

3-4 нощи вече спим в шезлонга, който е поставен върху матрака на креватчето - ама докато си спомня, че и Биляна така спеше до 3ти месец, бая вечери я дондурках, приспивах и щом я сложех в креватчето, тя се събуждаше и ревваше наново - не е от колики, но иска да е гушната, а като я сложа на крематчето все се намира някоя ръчичка или краче да се разпери нанякъде и тя да се изплаши, че пада явно. Просто душицата иска да се чувства гушната и шезлонга й предоставя това усещане. Вече спи по 6 часа нощем така.

купихме си 3 ваксини Пентаксим - така ни посъветва педиатърката, защото продължават да ги внасят на талази и предишния път с Бибето имахме такъв проблем - единия път закъсняхме 20 дена, другия път чакахме почти повече от месец след датата, закъсняват и останалите ваксини, докато намерим някъде в търговската мрежа. В аптеката също ми казаха, че на талази са и при тях, купихме ги и 3те и ги дадохме в хладилника на педиатърката ни. Направиха ми отстъпка по близо 4 лв на ваксина...

Общи условия

Активация на акаунт