Програмата за детегледачките - 2

  • 32 867
  • 374
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 987
Току що и аз това питах в една друга тема, много ме зарадва идеята, но бях чела, че ще е от 01.01.2009 г.

# 16
  • Мнения: 4 181
Ще ви зарадвам веднага  Hug
Момичета, това което е гласувано е предпоставката да се реализира промяна  в програмата от догодина  Peace
Всички допълнителни детайли и условия тепърва ще се уточняват. Ние ще участваме в обсъжданията, така че ще ви държим в течение  Peace

# 17
  • Мнения: 11
Zdravejte,

Prochetoh v predishnata tema, che maikata niama pravo da polzva bolnichen za deteto ako ima naeta detegledachka po  programata.
Nie imame skliuchen dogovor ot nachaloto na July, no az poradi neznanie veche polzvah bolnichen za deteto mi, taj kato beshe niakolko dni s visoka temperatura.
Ima li veroiatnost da prekratiat dogovora na detegledachkata po tazi prichina (Vsashtnost pri skliuchvaneto na dogovora ne mi kazaha che niamam pravo na bolnichni za deteto a i v samata programa ne prochetoh podobno neshto).

Blagodaria vi predvaritelno za otgovora.

# 18
  • Мнения: 56
Здравейте!Искам да се възползвам от програмата след като дъщеря ми навърши 2 години,а това ще е през февруари 2009 г.Смятам да наема майка ми за детегледачка,която в момента работи по трудов договор,но и предстои съкращение по чл.328,ал.1 .Та въпросът ми е ще има ли право тя да бъде включена в програмата ,след като 5 месеца е била безработна и е получавала социална помощ за това?Благодаря предварително!!!

# 19
  • Мнения: 4 181
Zdravejte,

Prochetoh v predishnata tema, che maikata niama pravo da polzva bolnichen za deteto ako ima naeta detegledachka po  programata.
Nie imame skliuchen dogovor ot nachaloto na July, no az poradi neznanie veche polzvah bolnichen za deteto mi, taj kato beshe niakolko dni s visoka temperatura.
Ima li veroiatnost da prekratiat dogovora na detegledachkata po tazi prichina (Vsashtnost pri skliuchvaneto na dogovora ne mi kazaha che niamam pravo na bolnichni za deteto a i v samata programa ne prochetoh podobno neshto).

Blagodaria vi predvaritelno za otgovora.

Мила, този въпрос е коментиран многократно. Не е вярно подобно твърдение
Можеш да ползваш болнични разбира се. Проблемът е че ако самата детегледачка се разболее ти нямаш основание да ползваш болнични. Ще трябва да си пуснеш отпуск, като можеш да ползваш и този който е до 8годишна възраст на детето  Peace

# 20
  • Мнения: 4 181
Здравейте!Искам да се възползвам от програмата след като дъщеря ми навърши 2 години,а това ще е през февруари 2009 г.Смятам да наема майка ми за детегледачка,която в момента работи по трудов договор,но и предстои съкращение по чл.328,ал.1 .Та въпросът ми е ще има ли право тя да бъде включена в програмата ,след като 5 месеца е била безработна и е получавала социална помощ за това?Благодаря предварително!!!
Да, дори същия месец да е регистрирана в бюрото по труда пак ще може  Peace

# 21
  • Мнения: 56
Клеопатра благодаря ! Hug

# 22
здравеите и от мен ! Казвам се емилия , и sorry но нямам кирилица, пиша фонетично Laughing Laughing
 Клео вьзхитена сьм от ентусиазма и компетентността ти !

благодарение на вас разбрах за програмата- намерих кои да гледа детето ми но дамата има 3 вьпроса на които не мога да отговоря;  затова моля за помощ:

1. тя сте напусне работа за да гледа детето ми .  може ли това че доброволно е напуснала-точно преди да се запише в бюрото по труда - да  бьде проблем?

2. може ли тя да се самоосигурява на по голяма от 220 лв сума?
пита ме защото ще и плащам допьлнително по споразумение, и тя иска да се осигури за цялата сума..

3. вав всеки момент ли може за сключим договор или да чакаме определен период?

благодаря преджарително за помощта   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 181
здравеите и от мен ! Казвам се емилия , и sorry но нямам кирилица, пиша фонетично Laughing Laughing
 Клео вьзхитена сьм от ентусиазма и компетентността ти !

благодарение на вас разбрах за програмата- намерих кои да гледа детето ми но дамата има 3 вьпроса на които не мога да отговоря;  затова моля за помощ:

1. тя сте напусне работа за да гледа детето ми .  може ли това че доброволно е напуснала-точно преди да се запише в бюрото по труда - да  бьде проблем?

2. може ли тя да се самоосигурява на по голяма от 220 лв сума?
пита ме защото ще и плащам допьлнително по споразумение, и тя иска да се осигури за цялата сума..

3. вав всеки момент ли може за сключим договор или да чакаме определен период?

благодаря преджарително за помощта   bouquet
Благодаря за комплимента първо   bouquet Знаеш как да искаш информация  Laughing
1. не е проблем, няма значение основанието поради което е без работа, необходимо е само да е записана в Бюрото по труда.

2.Според мен едва ли би било възможно, защото когато се осигуряваш на по-висока сума, това го договоряш с работодателя, защото една част поема той, една служителя. Работодател в случая се явява Агенция социално подпомагане, която заплаща върху 220лв осигуровките. Не виждам начин да се договори с тях  Simple Smile Ако държи толкова на допълнителното осигуряване, личното ми мнение  е че е по-добре да се дава парите в частене фонд - пенсионен, здравен или застраховка живот отколкото на НОИ  Peace

3.След като си подадеш заявлението в АСП все пак минава известно време докато се подготвят всички документи, иначе няма какво да чакате. Ако имаш предвид дали трябва да е минало известно време от регистрацията й в Бюрото по труда, мисля че не е необходимо  Peace

# 24
мерси, Клеопатра, за отговора!

- за чакането се изразих лошо: имах впредвид дали само в началото на годината се сключват договори за да има бюджет..но доколкото разбирам е все едно кога се сключва договора?

за самоосигуряването :уф това е лоша новина защото жената има 1 година до пенсия и изрично каза че ще работи с мен само ако може да се до-осигури....
какво ме сьветваш да направя -да подпитам ли все пак или да мина на вариант да тьрся позната фирма която да я наеме на договор ?
лошото е че така договора няма да е за гледане на дете- а мен , освен финансовата страна, това ме успокояваше - че всичко е черно на бяло....

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 15:52 от Double with Cream

# 25
  • Мнения: 4 181
мерси, Клеопатра, за отговора!

- за чакането се изразих лошо: имах впредвид дали само в началото на годината се сключват договори за да има бюджет..но доколкото разбирам е все едно кога се сключва договора?

за самоосигуряването :уф това е лоша новина защото жената има 1 година до пенсия и изрично каза че ще работи с мен само ако може да се до-осигури....
какво ме сьветваш да направя -да подпитам ли все пак или да мина на вариант да тьрся позната фирма която да я наеме на договор ?
лошото е че така договора няма да е за гледане на дете- а мен , освен финансовата страна, това ме успокояваше - че всичко е черно на бяло....


Ако намериш позната фирма, нека те да и пуснат допълнителен договор за толкова за колкото тя иска да се осигурява над тези 220. тоест да си върви по програмата, а само за доплащането да има отделен договор Peace

# 26
да, така ще се опитам да направя  Grinning

# 27
  • -
  • Мнения: 159
Здравейте!Въпроса ми е следния-бабите-пенсионерки на какъв договор ще се назначават/трудов или граждански/и следователно ще имат ли удръжки в/у тези 220лв или не?Благодаря предварително! Hug

# 28
  • Мнения: 4 181
Здравейте!Въпроса ми е следния-бабите-пенсионерки на какъв договор ще се назначават/трудов или граждански/и следователно ще имат ли удръжки в/у тези 220лв или не?Благодаря предварително! Hug
на трудов, според мен още не е ясно с осигуровките  Peace

# 29
  • Мнения: 35
Здравейте!
Искам да попитам, според сега действащите нормативни уредби, дали е възможна следната ситуация :
В момента съм в майчинство ( дъщеря ми е почти на годинка). Когато тя е на 1.5 - 2 години решавам да се върна на работа. Първото, което искам от работодателя ми е да ползвам платения си годишен отпуск за времето, в което съм била в майчинство. Ако Бог е решил междувременно съм забременяла, и поради доста тежка първа бременност излизам в болнични, до 45 дни преди раждането. Та питането ми е -Възможно ли е в този период (от назначаването ми отново на работа, т.е. ползването на платения отпуск за минали години, до 45 дни преди раждането, да се възползвам от Програмата). Това, че съм в болнични, означава ли, че съм със статут на работеща.
Малко объркано звучи, но ми се ще да не се връщам на работа преди да си имаме още едно слънчице, а наистина имах тежка бременност и не знам дали бих се справяла сама в къщи със корем и кака на ръце newsm78.Искам аз да я гледам до детската градина и би било чудесно, ако има някой, който да ми помага в къщи.
Другият ми въпрос е, ако тази ситуация е възможна, на каква база ще ми се изплащат болничните и евентуално майчинството след това.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт