Днес американците празнуват!

  • 2 176
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
разбира се че няма да го подминем.
Да го ду..т американците !

# 16
  • Мнения: 4 753
По случай празника черпя.... на 25 юни...

# 17
  • Мнения: 502
   Народ,който не уважава другите народи, не уважава и себе си!Затова сме на този хал,така и ще бъдем занапред!Очаквах доста по-цивилизовани отговори в тази тема и си признавам,че съм разочарована.Може да не сте американофили,както не сте и русофили...но какви сте все пак?
  Ако не е Америка,половината свят досега да е умрял от глад,а другата половина-от болести.Но нищо,правете се на оригинални!

# 18
  • Мнения: 4 753
Напротив... Уважавам другите народи... но Америка е континент все пак, там всякакви народи живеят, аз празнувам 25 юни... ценна дата за един американски народ...

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
   Народ,който не уважава другите народи, не уважава и себе си!Затова сме на този хал,така и ще бъдем занапред!Очаквах доста по-цивилизовани отговори в тази тема и си признавам,че съм разочарована.Може да не сте американофили,както не сте и русофили...но какви сте все пак?
  Ако не е Америка,половината свят досега да е умрял от глад,а другата половина-от болести.Но нищо,правете се на оригинални!

уважението maraidara е според делата, не според пропагандата .....

# 20
  • Мнения: 18
те празнуват днес а аз ще празнувам утре  сина ми има   party023  

# 21
  • Мнения: 25 641

  Ако не е Америка,половината свят досега да е умрял от глад,а другата половина-от болести.

По-скоро е обратното - благодарение на САЩ (предполагам това имаш предвид под Америка?  newsm78) половината свят умира от глад, а другата половина - от болести.
Но понеже каза Америка, най-искрено се надявам, че ще пуснеш подобаващи теми и за националните празници на Канада, Панама, Куба и всички Южноамерикански държави!  Hug
Нямам нищо против да поздравя всеки празнуващ.  Laughing

Лично мен повече ми е на сърце 14-ти юли. Нямам намерение да пускам тема обаче, да ме прощават братята французи.  Blush

# 22
  • Мнения: 4 678
те празнуват днес а аз ще празнувам утре  сина ми има   party023  

Да е жив и здрав Hug

# 23
  • Мнения: 982
  Ако не е Америка,половината свят досега да е умрял от глад,а другата половина-от болести.Но нищо,правете се на оригинални!

Аз мисля, че половината свят е оцелял въпреки Америка.

Иначе, уважавам празника им.

# 24
  • Мнения: 2 792
 Софиянци още вчера отбелязахме американския празник с военна заря.

# 25
  • Мнения: 1 512
Ами да си празнуват американците.Те дали празнуват на нашите празници.

# 26
  • Мнения: 502
Софиянци още вчера отбелязахме американския празник с военна заря.
  Това ми хареса!И то каква заря само!Хайде,да не се караме,да погледнем от хубавата страна.

# 27
  • Мнения: 2 005
Трябваше още през 1990г. да им обявим война и след това да се предадем...  Joy Днес не само , че щяхме и ние да имаме национален празник като част от САЩ, но и бензина щеше да е по 30 цента като при тях...  Joy

# 28
  • Мнения: 5 710
Да им е честит празника.
Декларацията за независимост е манифест на демокрацията. За това си мисля на този ден. Вдъхновяващо четиво, което декларира простички и очевидни неща, които променят света. Томас Джеферсън не е искал нищо друго да пише на гроба му, само " Тук почива Т.Д, автор на американската декларация за независимост, на закона на Вирджиния за религиозна свобода  и баща на Университета на Вирджиния' . Нищо не е оставил, освен идеала си. Който после е огрял света , отговорил с  Хартата за правата на човека.  Такива работи.... Другото за което си мисля традиционно на този ден е един филм ' Далече-далече".
Страшно са ми интересни емигрантите в началото на 20 век. Статуята на Свободата, вярата, че има място, където получаваш втори шанс и където всичко е възможно...
Плюенето ви не го разбирам. 3 март не знам дали празнуват, но знам, че в този форум нямаше празнична тема за 3 март, както и за 24 май. ( или поне аз не съм я видяла)

м/у другото, тази декларация е вдъхновявала и българските възрожденци.
Това тук сигурно е първия й превод, от Петър Димитров в списание 'Читалище" стотина години по-късно.

"Бог е направил в началото сичките человеци равни; той им е дал правото да живеят, да бъдат собственици и да имат толкози свобода, колкото е възможно да имат без да пречат на правата на другите. Сяко правителство е человеческо учреждение; то е мълчалив контракт между хора естествено равни; то е учреждение, направено за благополучието на цялото общество, а не за възвеличението на един само человек или на няколко привилегировани лица.

Таквизи са били чувствата на американците. Таквизи са били правилата, в които са се възпитавали младежите им. Това са били главните причини на Американската ревлюция."

cute

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 22:57 от 10¢'s caffè&lounge

# 29
  • Мнения: 2 161
Може да не сте американофили,както не сте и русофили...но какви сте все пак?
 
Защо трябва да припадам от любов по тези две нации?И най-вече по американците.Аз съм себефилка.

Общи условия

Активация на акаунт