82ра гюрултия по италиански.

  • 19 079
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
Макритски, ама защо в митнически офис, нали няма мита вече... какъв износ, то не се ли води покупка.  Rolling Eyes
Друго, ако купя нещо например от Метро, мога ли да искам да ми издадат ф-ра на английски?

Джуфка, какво е клауза номер 5 от Париж? Тя санкция ли е, каква?
Нещо не съм те разбала , ако си купиш нещо от Метро и т.н.  никой никви фактури няма да ти иска .Просто си натоварваш колата и толкова .Не ти разбирам много точно въпроса .За търговия ли питаш или за покупка от тук в Бг за Ит ??? Embarassed Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен;)

Джуфи, радвам се,че пак пишеш тук  Crazy

Хм, слухове за изхвърляне  newsm78 на мен преди няколко години едно пиленце ми беше подшушнало,че само България ще влезе в ЕУ,а Румъния - не......уж, сигурен слух,ама не стана....политиката е голям бизнес ...определено всяка заповед е предпоследна  Peace

Наоколо съм  Crazy

ПП Сонитке, от понеделник започва Пассо Аделанте - дали са старите серии?

# 17
  • Мнения: 5 462
ПП Сонитке, от понеделник започва Пассо Аделанте - дали са старите серии?
Филм ли ???

# 18
  • Мнения: 59
Здравейте момичета Hug

хубава тема поздравления  bouquet

Аз имам инсталирана програма на външен хард диск и работя с нея,програмата е графична.

Замунда и Арена са в профилактика тези дни и неможе да се тегли.

Джуфка благодаря за инфото, а може ли линк за тези анунчи за преводачи. Къде трябва да се подадат документите и въобще къде да се получи повече инфо по местоживеене. Благодаря Hug

Приятен ден на всички Peace

# 19
Галука,няма линк във всяка една questura на портала ти казват при кого да идеш,най добре в отдел жалби, за procura същото нещо,макар 4е може и в отдела на адвокатите защитници там имат наи много нужда,а за tribunale имат отдел кадри interpreti,в Милано се намира на 5 етаж.

май пак греша ,но клауза номер 5 е изменение на 4лен 7 от Ница,ама в най тежкият му вариянт,а за да влезе в действие номер 7 са достата4но и няколко жалби в Стразбург.
Кала има право 4е политиката е голям бизнес,а и аз май нищо не разбирам. newsm78 newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 5 462
Момичета , как стои въпроса със закупуване на жилище /къща, апартамент/ в Италия от бг семейство живеещо в този момент в Бг ???

Последна редакция: сб, 05 юли 2008, 18:31 от Markrit

# 21
  • Мнения: 5 710
Момичета , как стои въпроса със закупуване на жилище /къща, апартамент/ в Италия от бг семейство живеещо до този момент в Бг ???

Наши приятели се интересуваха от въпроса, много им харесаха лозята и зоната тук и помечтахме една вечер. 
До колкото разбрахме ( не сме проучвали с адвокати и т.н нищо сериозно) можеш да купиш имот, ако си резидент.
Обаче, предполагаемо при един имот от половин милион имаш пари да декларираш, че имаш с какво да живееш тук, т.е може да се получи лесно резиденца по този параграф. После си плащаш данъците и т.н и готово.

# 22
  • Мнения: 5 462
Момичета , как стои въпроса със закупуване на жилище /къща, апартамент/ в Италия от бг семейство живеещо до този момент в Бг ???

Наши приятели се интересуваха от въпроса, много им харесаха лозята и зоната тук и помечтахме една вечер. 
До колкото разбрахме ( не сме проучвали с адвокати и т.н нищо сериозно) можеш да купиш имот, ако си резидент.
Обаче, предполагаемо при един имот от половин милион имаш пари да декларираш, че имаш с какво да живееш тук, т.е може да се получи лесно резиденца по този параграф. После си плащаш данъците и т.н и готово.


A какъв е критерия за пари с които да можеш да живееш , т.е. каква сума трябва да декларираш в банката ??Ако иска българско семейство да дойде да живее в Италия , какъв е реда .Да кажем че разполага със средства да си закупи жилище .. от там нататъка во трябва да се направи ???  newsm78

# 23
Момичета , как стои въпроса със закупуване на жилище /къща, апартамент/ в Италия от бг семейство живеещо до този момент в Бг ???

Наши приятели се интересуваха от въпроса, много им харесаха лозята и зоната тук и помечтахме една вечер. 
До колкото разбрахме ( не сме проучвали с адвокати и т.н нищо сериозно) можеш да купиш имот, ако си резидент.
Обаче, предполагаемо при един имот от половин милион имаш пари да декларираш, че имаш с какво да живееш тук, т.е може да се получи лесно резиденца по този параграф. После си плащаш данъците и т.н и готово.


A какъв е критерия за пари с които да можеш да живееш , т.е. каква сума трябва да декларираш в банката ??Ако иска българско семейство да дойде да живее в Италия , какъв е реда .Да кажем че разполага със средства да си закупи жилище .. от там нататъка во трябва да се направи ???  newsm78

Виж тук    http://www.stranieriinitalia.it/attualita-la_guida_multilingue_p … re_casa_3546.html

Мои приятели бг семеиство си купиха апартамент4е за 80.000 вярно 4е е малко ,но пьк е на лагото.Те отидоха в една агенция (студо каза) с бг паспорт и си платиха,но друг е слу4ая ако искаш заем от банка.  Thinking Thinking Thinking

# 24
  • Мнения: 5 462
Не говоря за вариант със заем от банка , а за покупка на жилище със собствени средства .

# 25
  • Мнения: 5 710
Да, ами не съм наясно, но ако имам пари за апартамент и средства за живот където си избера, Италия ми е назад в списъка.  То в моя списък всъщност има само една точка, де  Mr. Green
Иначе, Италия е чуден избор за спокоен и семпъл живот, ако те влече .  Като от спокойствието изключвам традиционно горещите точки - Милано, Рим... Чудна страна е, красота, много слънце, готини хора без провинциални и други смешни комплекси. Много данъци. Ако ще търсиш работа малко ще се промени идилията, ще се сблъскаш с разни работи, добре е да имаш познати, свекъри, шуреи и шуререйки,  но пък ако имаш пари за бизнес и ти върви ще си работиш спокойно. На юг има рекет, дори по къщите ( нещо по новините казаха за Сицилия), но колко е вярно ще кажат момичетата, които реално живеят там.

# 26
  • Мнения: 5 462

Иначе, Италия е чуден избор за спокоен и семпъл живот, ако те влече .   Чудна страна е, красота, много слънце, готини хора без провинциални и други смешни комплекси. Много данъци. Ако ще търсиш работа малко ще се промени идилията, ще се сблъскаш с разни работи, добре е да имаш познати, свекъри, шуреи и шуререйки,  но пък ако имаш пари за бизнес и ти върви ще си работиш спокойно. На юг има рекет, дори по къщите ( нещо по новините казаха за Сицилия), но колко е вярно ще кажат момичетата, които реално живеят там.

Точно това имам предвид .За на север говоря Лени .

# 27
  • Мнения: 5 462
А кво било станало в Сицилия ???? newsm78 Shocked

# 28
  • Мнения: 5 710
Ами аз мога да ти препоръчам моята зона - Романя. Линията Болония-Римини е чудна. Море наблизо, достатъчно индустрия, доста устроена като инфраструктура, работеща администрация ( не съм срещала никакви админ. проблеми), много добри транспортни връзки, висок образователен рейтинг за децата, добро здравеопазване, чистота, емиграцията не е агресивна, нисък криминалитет, има достатъчно варианти за развлечения, свободно време, има хубаво разстояние до културни забележителности, самата зона е много нашироко разпростряна. Цените са по-ниски от тези при Ани, например. Добре е.

# 29
  • Мнения: 5 462
Благодаря ти Лени за препоръките  !!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря и на всички други вклщчилисе по темата .  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт