Примерна схема за захранване 8

  • 55 678
  • 619
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте и от мен. Ние сме на 4 месеца и малко. Дъщеря ми не иска да яде готови пюрета и се налага аз да й ги правя, и много й харесват. Картофеното пюре го яде и без да слагам захар. Педито ни ми каза да почвам зеленчуковите и кашите по едно и също време. Това нормално ли е? И с какви каши да пробвам (готови или разтворими)?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Здравейте и от мен. Ние сме на 4 месеца и малко. Дъщеря ми не иска да яде готови пюрета и се налага аз да й ги правя, и много й харесват. Картофеното пюре го яде и без да слагам захар. Педито ни ми каза да почвам зеленчуковите и кашите по едно и също време. Това нормално ли е? И с какви каши да пробвам (готови или разтворими)?
Не е нормално според мен, най-добре да опита няколко зеленчука и чак тогава кашите. За препоръчване е да почнеш с разтворими безмлечни каши  Peace

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
Картофеното пюре го яде и без да слагам захар.
това значи ли че на всичко слагаш захар? мисълта ми е че дори да оставим настрана че е вредна да е в повече, особено добавена а не естествена от дадения плод например, то като слагаш захар на всичко, ако опита естествен вкус на дадената храна няма да я разпознае и да я яде, според мен  Thinking а за кашите и зеленчука- първо известно време едното - явно си почнала зеленчука, - та поизчакай за кашата след зеленчуците Peace

# 19
  • Мнения: 317
запис и от мен  Hug

# 20
  • Мнения: 1 100
запис. Grinning

# 21
  • Мнения: 1 449
като съм давала отдавна пюрета от праскови и кайсии сега мога ли да дам сурови. Взела съм нектарини

Праскови, нектарини, кайсии
- сурови: след 8 м. (непосредствено след първите сурови плодове)
- пюре: 6-8 м. (суровите съдържат доста пектин, който е проблем за нежното стомахче)
- при алергична обремененост: след 1 год.
- ценен витаминен и минерален състав (витамин С, бета-каротин и др.)
- имат регулиращ ефект за стомахчето (алтернатива на крушите и сливите)
- слаб алергенен потенциал

Прасковите, нектарините и кайсиите обикновено са в списъците с детски храни, които са слаб алерген.
Мъхестите плодове могат да бъдат проблем най-вече при деца с алергично предразположение и при хора с вече изявени алергии.
В общия случай пресните мъхести плодове се понасят добре, вкл. при деца под 1 год. 

# 22
  • Мнения: 277
здравейте и от мен в новата тема и благодаря на желязка Simple Smile

никола снощи пак повръща, но съм почти сигурна, че беше от преяждане. спа по - рано преди да е обядвал и всичко после се измести, та яде следобедната каша повече от час по-късно и мисля, че му стана тежко като хапна и вечерното мляко (то пък навреме както яде обикновено). друг път, ако се получи така, задължително ще дам само плод

някой може ли да сподели как приготвя просо, в списъка ми е за след 10на дни. минаха 12 дни откакто дадох пуешко и утре мисля да въведа телешкото. не съм много редовна с железните капки и при контролата на желязото се надявам да не съм наклепала нещата

и моето дете не е от тези, дето лесно ядат нещо. понякога яде някое пюре с охота, след няколко дни не иска да види същото. но не смесвам плод със зеленчук, че голяма бръкотия ми се вижда. но всеки знае най-добре за собственото си дете

# 23
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
някой може ли да сподели как приготвя просо
Виж тук постта на Косе Босе. Много хубаво го е обяснила.  Peace

# 24
  • Мнения: 277
някой може ли да сподели как приготвя просо
Виж тук постта на Косе Босе. Много хубаво го е обяснила.  Peace


благодаря ти

# 25
  • Мнения: 719
Хайде и аз да се запиша в новата тема да ви следя. Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Здравейте ! Чета и трупам знания от вашия опит . Благодаря , че споделяте   bouquet
Аз съм захранила преди месец , т.е. на 5 навършени . Досега съм въвела морков, картоф, тиква , ябълка , ориз и банан. Общото количество на ден е около 150 гр. твърда храна , останалото -кърма  Simple SmileИдеята ми засега е опитване на нови вкусове , нямаме заместено ядене.
Имам следните чуденки:
1. От кога следва да въведа месо ?
2.С какво месо е най-удачно да се започне ?
3.Начина на въвеждане на нов вид месо също ли е 3-5 последователни дни , понеже нали месните пюрета се редуват със зеленчукови през ден?
Благодаря предварително  Simple Smile

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
 Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 546
Ето ни и нас в новата тема.  Simple Smile
Ние се захранваме бавно и постепенно и доста добре. До сега съм дала картоф и тиква. Утре мисля морков. Peace Да питам мога ли да ги меся и трите или само по два вида зеленчук на ядене? newsm78 А след моркова? Мисля да дам още един зеленчук и после оризовата каша. Кога да я давам нея като на обед ядем пюре? Rolling Eyes

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
1. От кога следва да въведа месо ?

Най общо месото се въвежда около месец/два след началото на захранването.
2.С какво месо е най-удачно да се започне ?
пуешко; заешко; пилешко - домашно, био или пюре. Първо се въвеждат белите меса.

3.Начина на въвеждане на нов вид месо също ли е 3-5 последователни дни , понеже нали месните пюрета се редуват със зеленчукови през ден?
Когато въвеждаш месото, като първа храна го даваш всеки ден, после започваш да редуваш през ден със зеленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт