Примерна схема за захранване 8

  • 55 708
  • 619
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Косе Босе, можеш ли да отговориш и на мойте въпроси  Praynig ?

Благодаря ти предварително за времето, което отделяш за да ни помагаш!

# 286
  • Мнения: 179
Хиляди благодарности на Косе Босе-неверотна както винаги, няма проблем, по който да не отговори толкова компетентно, че да не остави и капка съмнение в теб. Момичета от доста време си мисля, какво ще кажете да обобщим мненията на Косе Босе за всеки продукт, по който е писала и да ги сложим с линкове, препращащи където тя е писала в различните теми, и да ги  поставим в началото на темичката-пр. изброени плодовете, зеленчуците, кашите, захранването с определен продукт, периодът на въвеждане, месо и т.н.
Ще е много по-лесно за всички, а и няма да я тормозим постоянно с еднакви въпроси?

# 287
  • Мнения: 153
Записвам се да следя.

# 288
  • Мнения: 277
home raider, косе, благодаря отново. не съм сигурна, че ще мога да избегна АМ

жужанка има много добра идея. аз да си призная, когато имам малко повече време, се ровя в профила на косе за мнения

# 289
  • Мнения: 139
Ние отдавна не сме се включвали ,защото времето се развали,а моето диване прояде,сега само ме дебне какво имам в чинията и ми прави един миличък поглед и почва тъпченето Mr. Green
Да попитам някой наскоро готвил ли е патладжан и дали е удачно вече да го давам ,диването е на 11 месеца и половина Heart Eyes
И да попитам имам книжките на бон апети за деца ,вътре доста от рецептите са с адаптирано мляко ,супи ,основни ястия,нали може да ги правя без него,не че нямаме една кутия вкъщи ,но отдавна вече не го яде,пък и нз дали нещо може да му стане на млякото при варене newsm78

# 290
  • София
  • Мнения: 1 834
Jujanka, идеята ти е много добра, но доколкото съм чела в предишните теми Косе Босе не е съгласна да се прави такова нещо. Иначе в някои от старите теми ( на първите им страници) са изнесени някои линкове към мнения на Косе Босе.
В Примерна схема за захранване 6 стр.13 е Косе Босе е обяснила защо, така че по-скоро трябва и тя да се изкаже. Simple Smile

# 291
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 635
От кога се дават млечни каши - имам предвид тези, които са с АМ - цитирам съдържанието "Адаптирано мляко (деминерализирана млечна суроватка на прах),"? Тези, които са с обезмаслено мляко на прах предполагам, че се дават чак около годинка, като се въведе кравето мляко? И как да разбирам частично адаптирано мляко?

Имаме три основно млечни хранения - за това, което е в 20 ч. мога ли да давам нещо различно от млякото или е добре да си остане млечно? Другото последно за вечерта е около 21,30-22 ч. (да допълня, че от млечните продукти само краве масло е въведено, глутен още не е въведен).

# 292
  • София
  • Мнения: 1 834
Косе Босе и който знае да ме посъветва:
1/ Моя бебо е на 7 мес и трябва да му давам жълтък. Каква е схемата за захраневане с него, в смисъл по колко за колко дни и после -един ден жълтък се слага в зеленчуковото пюре а на следващия се дава место ли?

Тук има мнение на Косе Босе по въпроса, който те интересува Захранване със жълтък

desiniko, мога ли да те попитам защо трябва да му даваш жълтък? Според мен бебето ти е още малко за жълтък. Даже и моята педиатърка, която се води от стандартния начин на захранване, ме посъветва да дам жълтък след 9-10 месец.

# 293
  • София
  • Мнения: 1 546
И аз исках да попитам за кашите с АМ но са ме изпреварили. Grinning
Косе Босе искам да те питам за ябълката. Опитах се да я въведа преди няколко дена на пюре. Косето обаче нещо се по разболя, вдигна Т и получи страшно силни коремни болки. Мислех си че Т може да е от зъбите а коремните болки от ябълката. Възможно ли е тя да предизвика това силно коремно неразположение? Какъв плод да въведа сега, мисля ябълката да я пробвам пак по нататък. мислех за банан. Rolling Eyes А след оризовата каша каква? Дали да не опитам да въведа ябълката с кашата на Хумана?Дали така няма да е по щадяща за коремчето?
Предварително ти благодаря за отделеното време. Hug

# 294
  • Мнения: 307
 Hug Искам да питам, ако някой знае, дали винаги слуз в акото при захранване означава че има алергия? (Аз захранвам от 5 седмици и не сме имали проблем, но бебка ака на 3-4 дена веднъж и то як запек).

# 295
  • Мнения: 184
Косе Босе, мерси. Продължавам да упорствам със зеленчуците.

dama, в началото на захранването моето бебе получи много силни колики от домашно приготвеното пюре от ябълка, и на още няколко плода реагира така, но съм забравила вече кои. Помня, че една седмица все смесвах с малко банан, но не знам дали това е съвсем правилно.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 3 248
Дама, Маги също имаше силни колики за първи път като опита ябълка, но незнам доколко е критерий, тъй като това й беше първата различна от мляко храна, домашно приготвено пюренце. Може би 2 седмици след това отново дадох, но от купено пюре, и вече нямахме проблеми.

# 297
  • Мнения: 49
Здравейте!Искам да попитам мамите дали каша от елда-как я приготвяте?Досега съм давала оризова каша .

# 298
  • Мнения: 410
така-аз се отказвам да давам царевична каша.запече се и днес не ще да я яде.плюе,реве......мисля утре да дам дом.приготвено картофено пюре или да купя готово(мисля че първото което предлагат в магазина е от ябълка).вие как мислите.

# 299
  • София
  • Мнения: 1 546
Аз дадох всъщност готово пюре на Хип. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт