За гушкането

  • 1 455
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 071
Гуш,аз ти писах в нашата тема,но да кажа и тук.И ние сме на същото дередже.Заради повръщането го държим на ръце около 15 мин и после го оставям в кошницата и го мъкна с мен в стаята където съм.Вярно,мрънка ама накрая заспива.А ако много плаче го гушвам и тогава със сигурност заспива.Понякога се събужда като го сложа в леглото му,ама тия дни не мога да се оплача-спи си детето.
Но на тая възраст са много малки за манипулиране и приучване,така че не се отчайвай.Всяко нещо с времето си. smile3524

# 16
  • Мнения: 532
Предполагам ,че много зависи от детето.Като толкова малка не съм имала проблеми със заспиването.Заспиваше си сама и където и да я сложа.Ако си сигурна , че няма някакъв друг проблем ( колики ) опитай да я оставяш за малко ( 5 мин после  10 мин.....) и би трябвало да свикне.Не казвам да се оставят децата да ревът и да се дерът , но ако малко похленчи няма да му навреди.Най - добре е децата от малки да знаят как да се успокояват и да заспиват сами.Вярно , че сте много малки , но не е рано да опиташ.Много си права , че ако си изнервена , недоспала....е много по -зле за детето , отколкото ако се опиташ да ( най - много седмица две ) се научи да заспива само.
Някъде бях чела( в някакъв вестник ) , че децата усещат колебанието на родителите си доста добре.Ако майката ( бащата ) имат каквито и да било съмнения или колебания детето използва случая.Успех в трудното начинание.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 896
Правя рефреш на темата след близо 2 месеца...няма особен напредък-иска си да я държа на ръце и това е...а вече тежи повечко и вчера като станах от дивана заедно с нея в ръце разбира се, ме заболя операцията. Нямам друг избор - оставям я да плаче и май скоро ще трябва да ходя на психар, щото се чувствам адски виновна. Вярно е че намали плача по времетраене, но повече от 5 минути сама в коша или в леглото или в количката не иска стои, иска да е в мен, номера с разсейването, правенето на клоун, мианав за малко само. Вече си водим и разговори  Laughing но и те не помагат, иска в мен. Опитам ли да я сложа я в леглото, я в коша или количката, още като усети наклона и започва да плаче...
С приспиването вечер нямаме проблем, кърмя я в леглото и така се приспива.
Дайте някакви идеи какво да правя! Или просто трябва да го израсте?!

Иначе, да чукна на дърво си е здраво бебче, много жизнено (даже като я кърмя постоянно шава) и явно иска да става на нейното.

# 18
  • Мнения: 287
 StopАз ли съм "най-жестоката" мама? От самото раждане до този момент (1 година и 1 месец) моят момко много рядко се гушка, не че не го обичам - напротив, не че не ми се иска, предпочитам да бъде самостоятелен и аз да мога да дишам.В тежки за него моменти (колики, зъбки и т.н) го гушкам много като се надявам да облекча болките. Той много добре знае при кого да иска гуш, кой както го е научил. Винаги е заспивал сам и не ми е създавал проблеми. Но всеки сам решава какво да прави как и колко да гушка детето си, не мисля че това е единствения начин да покажеш обичта си... Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 8 769
Гуш, синът ми е с месец по-голям, но е долу горе в същото положение (и по-рано така е бил видях,че съм ти отговорила). Имаме малък напредък-ако ще лежи, то трябва някой да има край него, за да му прави компания, да му говори и развеселява; обръща се и се опитва да пълзи, но пак трябва да има човек край него-да го окуражава.... Crazy. Такива са бебоците-социални същества, не обичат самотата. Да не говорим по разходки какво е-рядко спи в количката, а ако му е време за бодърстване-е в кенгуруто. Просто не може да става дума за лежане. С дъщеря ми беше същото положение  Tired
Продължавам да го приспивам гушнат.
Имай търпение-та те са още бебета! Grinning

# 20
  • Мнения: 1 383
Искам да те успокоя - не е сигурно че ти си я научила на ръце. Децата са различни, моят син например не заспива докато не го оставя, въпреки моята готовност да го гушкам и да го приспивам на ръце, защото повръща и искам да го държа изправен. Иска да го взема само ако го бори коремчето или иска да разглежда наоколо. Като му се доспи започва да се гърчи и докато не го оставя не заспива.

Общи условия

Активация на акаунт