Секциото повишава риска от астма и алергии при бебето

  • 5 609
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 378

Аз пък едно не мога да разбера. Даваш информация - ОК, хубаво е да знаем туй онуй. Ама защо с такова настървение срещу родилите със секцио  newsm78
Мен например хич не ме интересува Пенка от горно нанадолнище как е родила, колко кърмила и т.н. Изобщо не разбирам назидателния тон на някои госпожи, пускащи теми "Ама защо не кърмите"?, "Ама защо ви донесе щъркела бебето?"......Ама какво ви бърка Вас това, питам?
Да ви потупаме по рамото ли трябва, че сте родили три дена с мъки и сте кърмили до първи клас? Ако е това, моля, само се наведете, че съм нисичка....ама не ми тровете живота с това вредно, онова вредно, защото пред алтернативата да ме няма мен, детето, или не дай Бог и двете, астмата ми се вижда, като приказка за лека нощ!
smile3501

# 76
  • Мнения: 4 784

Аз пък едно не мога да разбера. Даваш информация - ОК, хубаво е да знаем туй онуй. Ама защо с такова настървение срещу родилите със секцио  newsm78
Мен например хич не ме интересува Пенка от горно нанадолнище как е родила, колко кърмила и т.н. Изобщо не разбирам назидателния тон на някои госпожи, пускащи теми "Ама защо не кърмите"?, "Ама защо ви донесе щъркела бебето?"......Ама какво ви бърка Вас това, питам?
Да ви потупаме по рамото ли трябва, че сте родили три дена с мъки и сте кърмили до първи клас? Ако е това, моля, само се наведете, че съм нисичка....ама не ми тровете живота с това вредно, онова вредно, защото пред алтернативата да ме няма мен, детето, или не дай Бог и двете, астмата ми се вижда, като приказка за лека нощ!
Браво! Страхотно изказване!

# 77
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и кво ние родилите секцио по една и друга причина сега да се чувстваме виновни спрямо децата си ли  Naughty ааааааа не не мисля, че начина на раждане може да има връзка с появата на алергии, при условия че хиляди пъти се е писало, че може да има генетична предразположеност, но до там за разждане не

# 78
  • София
  • Мнения: 17 592
Сериозно препоръчвам на любителите на псевдонаучна литература преди да хукнат да всяват паника да си направят труда да прочетат оригиналната статия, както и да проверят до колко е реномирано списанието, публикувало изследването. След това да се допитат до някой статистик (понеже хуманитарните лекари обикновено и понятие си нямат кога една извадка е представителна, още по - малко кога едно изследване е пълно) до колко обхванатите критерии в многофакторния анализ, който (да се надяваме) е направен е достатъчен... Иначе, за кой ли път, ще припомня един от О вреде огурцов
Упражнение в сравнительной логике и математической статистике

 

Огурцы вас погубят! Каждый съеденный огурец приближает вас к смерти. Удивительно, как думающие люди до сих пор не распознали смертоносности этого растительного продукта и даже прибегают к его названию для сравнения в положительном смысле («как огурчик!»). И несмотря ни на что, производство консервированных огурцов растет.

С огурцами связаны все главные телесные недуги и все вообще людские несчастья.

Практически все люди, страдающие хроническими заболеваниями, ели огурцы. Эффект явно кумулятивен.
99,9% всех людей, умерших от рака, при жизни ели огурцы.
100% всех солдат ели огурцы.
99,7% всех лиц, ставших жертвами автомобильных и авиационных катастроф, употребляли огурцы в пищу в течение двух недель, предшествовавших фатальному несчастному случаю.
93,1% всех малолетних преступников происходят из семей, где огурцы потребляли постоянно.
Есть данные и о том, что вредное действие огурцов сказывается очень долго: среди людей, родившихся в 1839 г. и питавшихся впоследствии огурцами, смертность равна 100%. Все лица рождения 1869...1879 гг. имеют дряблую морщинистую кожу, потеряли почти все зубы, практически ослепли (если болезни, вызванные потреблением огурцов, не свели их уже давно в могилу). Еще более убедителен результат, полученный известным коллективом ученых-медиков: морские свинки, которым принудительно скармливали по 20 фунтов огурцов в день в течение месяца, потеряли всякий аппетит!

Единственный способ избежать вредного действия огурцов – изменить диету. Ешьте, например, суп из болотных орхидей. От него, насколько нам известно, еще никто не умирал.

 

Напечатано в журнале «The Journal of Irreproducible Results».

бисерите на наукоподобните изследвания:

# 79
  • Мнения: 3 069
Втория ми син се роди нормално а имаше астма и тежки ларингити!
3-я ми син се роди секцио и до сега не е боледувал.
Мисля, че някои вещи медицински лица пак се чудят какви докторати да правят!
Глупости.

Аз пък в една статия от френски линк (жалко, че не мога сега да го намеря) прочетох, че секциото е най-добрия начин за раждане на едно дете, защото му спестява стреса от преминаването по родовия канал!

# 80
  • Мнения: 4 753
Като сме тръгнали да се информираме, аз пък ще кажа, че ваксините водят до алергии, астма, както и до аутизъм...  Peace  Линкове няма да давам, който има желание може да намери информация... И в този сайт и на други места...

# 81
  • Мнения: 4 451
И двете ми деца са родени със секцио. Голямата беше с тежки алергии (Слава Богу, с астма се разминахме), а малката - не. Това просто за протокола.
Възможно е всичко.

# 82
  • Мнения: 3 638
Не мога да разбера защо се водят ненужни полемики с нападки към авторката на темата. Просто е попаднала на нещо интересно и е решила да го сподели с всички като си е направила и труда да потърси и достатъчно допълнителна информация в интернет. Без да иска да плаши някой или да налага своето мнение, а просто за да обогати знанията на всички. Оттам нататък всеки има глава на раменете си и може да решава сам.
Аз също съм на мнение обаче, че в България напоследък се пристъпва към секцио с лека ръка и мотиви от рода на "страх ме беше да родя нормално", "така е най-лесно и безопасно за бебето" или "така раждат всички известни личности". И не знам защо оставам с впечатлението, че и лекарите го предлагат в някои случаи за собствено улеснение и изгода, без да има реални медицински причини. Ще споделя моя личен опит - тук в Холандия за моето раждане на близнаци никога не е ставало дума за секцио, въпреки че бях на 35, бебетата са 2, раждането ми е първо и съм дори с очила... Родих нормално и заедно с мен по стечение на обстоятелствата в същия ден родиха близнаци още 2 майки и двете нормално, докато почти всички майчета от близнашкия форум в БГ, с които бременеехме заедно родиха с планово секцио с влизането в 36-та г.с. Не ми се струва просто съвпадение.
Но за да не отклонявам темата искам само да завърша като спомена, че все пак секциото е коремна операция І степен, а не "раждане за 5 минути" и понеже в България е "по избор" е хубаво човек да има избор и на колкото се може повече информация за плюсовете и минусите, за да може да прецени по-добре положителните и отрицателните страни за себе си и детето си  Peace

# 83
  • Мнения: 158
Като сме тръгнали да се информираме, аз пък ще кажа, че ваксините водят до алергии, астма, както и до аутизъм...  Peace  Линкове няма да давам, който има желание може да намери информация... И в този сайт и на други места...

това и аз мога да го потвърдя, що линкове, сайтове и видеота сме изгледали с мъжът ми по въпроса (особено той) няма да споменавам

и като цяло приветствам всякакви подобни теми, както тази на авторката, понеже има много информация, която не е известна на много от майките

# 84
  • Мнения: 46 572
Възможно е. Аз лично нямам такива наблюдения на децата около мен, по-скоро ги свързвам с начина на живот и хранене.

Може да пуснеш една анкета, за да видим статистиката във форума Peace

# 85
  • Мнения: 2 658
И аz не мога да раzбера,какво толкова,че момичето е дало информация просто.А вече многострадално-ироничните реторични въпросчета от сорта на "сега какво,ние дето сме родили със секцио виновни ли да се чувстваме.." или "да ви потупаме по рамото ли,че сте родили с 3 дена мъки"са меко каzано смехотворни(да не каzвам и обидни)...Естествено чудесна човешка черта е да виждаме каквото ни иzнася.
1)Както пише по горе,авторката е родила секцио.
2)Никой не напада родилите със секцио,не е нужно да се чувствате виновни  rotfImbo
3)сигурна съм,никой не отрича,секциото е иzмислено да спасява животи.
4)темата е "секциото повишава риска...",а НЕ "секциото ПРИЧИНЯВА..." ,просто в случй че не сте zабеляzали.
Абе май вече не е въпроса иzобщо каква е темата,а че неzнайно zащо има zасегнати лично.За което не виждам причина.Дайте малко по беzпристрастно,пък и всеки да си ражда както си ще..Дори с три дена мъки Joy

# 86
  • Мнения: 1 199
Сериозно препоръчвам на любителите на псевдонаучна литература преди да хукнат да всяват паника да си направят труда да прочетат оригиналната статия, както и да проверят до колко е реномирано списанието, публикувало изследването.

The Journal of Pediatrics достатъчно реномирано ли ти е?

http://www.jpeds.com/article/PIIS0022347608004319/fulltext

Мами, аз съм дотук с темичката, който се информирал се информирал, надявам се на някого да е била полезна. Анкета не ми се пуска, абе пишман станах че съм се захванала ooooh! Така и не разбрах как от секциото и алергиите стигнахме до кърменето до първи клас Shocked  В края на краищата нито съм психотерапевт, нито съм кошче за душевни отпадъци. Много здраве пожелавам на вас и на дечицата ви Hug

# 87
  • Мнения: 1 427
A possible increased risk for asthma in children born by Cesarean section (CS) has been reported several times
Доколкото разбирам английски тук/в посочения горе линк/ става въпрос за  ВЪЗМОЖНО УВЕЛИЧЕН РИСК,и то съвсем теоретично newsm78. Не мога да разбера защо някой хора приемат насериозно всяко предположение което някакви учени изказват.Ако вземем да се впрягаме за всяка подобна теория- ще трябва да се гръмнем накрая.Това било вредно,онова било опасно,другото увеличавало риска от незнам си кво.... Ама само теории...и хората четат и вземат всичко за чиста монета.... Моля ви бъдете малко по-скептични Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 336
На мен не ми хареса, че много майки, които живеят в Канада, Германия, Холандия и т.н. осъждат правото на избор на секцио в България и твърдят че тук всеки има някакви измислени причини да роди със секцио. Не че аз съм голям привърженик на "секцио по желание", но какво му е лошото на това, че има такава опция, която се заплаща. Изкарват ни едва ли не, че ни е страх от раждането или не правим всичко за децата си - например ги излагаме на риск от астма и алергии, с което аз не съм съгласна. Аз съм с много високи диоптри и ще раждам със секцио. На детенцето му трябва майка, която да вижда и дори и да има минимален риск да ми се отлепи ретината или да ми се качат още диоптрите не бих избрала естествено раждане. Не мисля че по този начин ще навредя на бебчето.
Аз също съм на мнение обаче, че в България напоследък се пристъпва към секцио с лека ръка и мотиви от рода на "страх ме беше да родя нормално", "така е най-лесно и безопасно за бебето" или "така раждат всички известни личности". И не знам защо оставам с впечатлението, че и лекарите го предлагат в някои случаи за собствено улеснение и изгода, без да има реални медицински причини. Ще споделя моя личен опит - тук в Холандия за моето раждане на близнаци никога не е ставало дума за секцио, въпреки че бях на 35, бебетата са 2, раждането ми е първо и съм дори с очила... Родих нормално и заедно с мен по стечение на обстоятелствата в същия ден родиха близнаци още 2 майки и двете нормално, докато почти всички майчета от близнашкия форум в БГ, с които бременеехме заедно родиха с планово секцио с влизането в 36-та г.с. Не ми се струва просто съвпадение.
Но за да не отклонявам темата искам само да завърша като спомена, че все пак секциото е коремна операция І степен, а не "раждане за 5 минути" и понеже в България е "по избор" е хубаво човек да има избор и на колкото се може повече информация за плюсовете и минусите, за да може да прецени по-добре положителните и отрицателните страни за себе си и детето си  Peace

# 89
  • Мнения: 29
Секциото повишава рискът от доста възможни усложнения по- нататък. Но става въпрос за риск, а това значи, че може да стане, а може и да не стане. А колко такива изследвания има по най- различни теми. Вероятно, ако се поровите малко по- подробно, ще откриете, че има изследване, доказващо обратното. Мога да ви кажа, че подобни изследвания почти винаги се публикуват с някаква цел. Това е нещо като за стъклените или пластмасовите шишета. Не се хващайте за първото нещо, което прочетете, мили момичета. Всяка фармацевтична компания, например, ежегодно поръчва такива изследвания, които да докажат тава, което тя иска. Логичният извод винаги е да ползвате нейните продукти. Или пък различните теории по някой въпрос. Всяка една, като я проучиш изглежда единствената вярна. Обаче, като се запознаеш с другата, се оказва, че и тя е правдоподобна и за нея също има изследвания, проучвания и така нататък, които доказват, че е вярна. Точно затова се теории, а не теореми.  Надявам се, че добре го обясних.
А сега за протокола- и двете си деца съм ги родила естествено.

Общи условия

Активация на акаунт