Секциото повишава риска от астма и алергии при бебето

  • 5 613
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 899
На мен не ми хареса, че много майки, които живеят в Канада, Германия, Холандия и т.н. осъждат правото на избор на секцио в България и твърдят че тук всеки има някакви измислени причини да роди със секцио. Изкарват ни едва ли не, че ни е страх от раждането
Живея в България, никога не съм живяла в друга държава. Подкрепям абсолютно мнението на fata morgana  Peace.
Извинявам се, че поста ми не е по темата.

# 91
  • Мнения: 982
Пандора, не мога да разбера, кърменето някаква болна тема ли ти е.
Какво общо има то с темата?

heureuse, следя темата ти от начало и мисля, че наистина е добро решение да спреш да пишеш в нея.
Толкова нападки, злостни коментари... и то към жена, която, забележете, е раждала секцио!
Аз ти благодаря за информацията.

За Кати и нейните краставици какво може да се каже?
Не за първи път го пише това, банално е, но след като я влече...

# 92
  • София
  • Мнения: 2 808
heureuse, благодаря ти за времето и желанието, което отдели, за да споделиш с нас прочетеното от теб, а то никак не е маловажно. Това, че някои мами искат да си заравят главата в пясъка си е техен проблем и не виждам причина за злобните им коментари.
За статистиката: раждах със секцио  Peace

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Родих секцио,на слава богу мисля точно както sashy81.

# 94
  • Мнения: 3 092
Убийте вестоносеца , а..... Confused
Мерси за инфото на авторката .Явно вече не може да има тема , в която да се обсъждат спокойно и нормално темите за раждането и кърменето ....
Кати като няма какво да кажеш недей да пишеш .
Пандора аз пък съм доста висока ,ама ще се наведа ,за да ме тупнеш по гърба , защото и кърмех дълго и раждах два дни ...верно не три ,ама дано ставам за похвала  Mr. Green

# 95
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Няма да обсъждам за или против секциото. При мен се налага да родя секцио по медицински причини, така че съм без особено право на избор.

Въпросът е в друго. В последно време се правят много тенденциозни изследвания, които преследват за цел не търсенето на истината, а доказването на определена теза за използването на определено патентовано лекарство или на определена патентована методика на лечение. Повечето от тези изследвания са доста оспорвани заради манипулации и неточна статистика. Линкове няма да давам - мързи ме да ровя по My Favorites. Всеки може да ги намери в чичко гугъл.

Та, идеята ми не е да оспоря ТОЧНО ТОВА изследване. Може би дори след години да излезе, че авторите му са били прави. НО! За момента то е само теория, с недобре осветени параметри на изследване и за мен се приравнява към псевдонаучно-популярните новини.

# 96
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Всякакви статии и публикации може и трябва да има.Всеки сам решава, аз лично не вярвам, намирам публикацията за тенденциозна, но това не значи, че е излишна или че авторката, която ни информира цели манипулация   bouquet

# 97
  • Мнения: 721
heureuse, следя темата ти от начало и мисля, че наистина е добро решение да спреш да пишеш в нея.
Толкова нападки, злостни коментари... и то към жена, която, забележете, е раждала секцио!
Аз ти благодаря за информацията.

Подкрепям напълно написаното от Пешка  Peace
И още нещо - мисля, че пусна темата в неподходящия подфорум, за пореден път съжалявам, че го отворих  ignore2

# 98
  • Мнения: 991
Не мога да разбера защо се водят ненужни полемики с нападки към авторката на темата. Просто е попаднала на нещо интересно и е решила да го сподели с всички като си е направила и труда да потърси и достатъчно допълнителна информация в интернет. Без да иска да плаши някой или да налага своето мнение, а просто за да обогати знанията на всички. Оттам нататък всеки има глава на раменете си и може да решава сам.
Аз също съм на мнение обаче, че в България напоследък се пристъпва към секцио с лека ръка и мотиви от рода на "страх ме беше да родя нормално", "така е най-лесно и безопасно за бебето" или "така раждат всички известни личности". И не знам защо оставам с впечатлението, че и лекарите го предлагат в някои случаи за собствено улеснение и изгода, без да има реални медицински причини. Ще споделя моя личен опит - тук в Холандия за моето раждане на близнаци никога не е ставало дума за секцио, въпреки че бях на 35, бебетата са 2, раждането ми е първо и съм дори с очила... Родих нормално и заедно с мен по стечение на обстоятелствата в същия ден родиха близнаци още 2 майки и двете нормално, докато почти всички майчета от близнашкия форум в БГ, с които бременеехме заедно родиха с планово секцио с влизането в 36-та г.с. Не ми се струва просто съвпадение.
Но за да не отклонявам темата искам само да завърша като спомена, че все пак секциото е коремна операция І степен, а не "раждане за 5 минути" и понеже в България е "по избор" е хубаво човек да има избор и на колкото се може повече информация за плюсовете и минусите, за да може да прецени по-добре положителните и отрицателните страни за себе си и детето си  Peace


В САЩ бременност с повече от един плод почти автоматично значи планирано секцио.

# 99
  • Мнения: 3 034
Въпросът е в друго. В последно време се правят много тенденциозни изследвания, които преследват за цел не търсенето на истината, а доказването на определена теза за използването на определено патентовано лекарство или на определена патентована методика на лечение. Повечето от тези изследвания са доста оспорвани заради манипулации и неточна статистика. Линкове няма да давам - мързи ме да ровя по My Favorites. Всеки може да ги намери в чичко гугъл.


разбира се, че си права, има достатъчно гинеколози в "чужбината", които са честни и знаят докъде се простира грижата за здравето на жената и докъде грижата за финансовото състояние на болницата. това особено важи за здравни системи които се задъхват от доста години и при навлизането на все по-скъпи методи на лечение, просто трябва да стискат кесийката. и все по-така ще става, не е далеч момента когато Холандия няма да е изключение и с домашните раждания - просто е по-евтино. а където има пари и политика... не хващам око аз на такива "изследвания". вярвам на тези, които са в системата. интересуващите се да задълбаят в малко по-задните страници на търсачките и ще видят и други гледни точки освен официално публикуваните статистики.

# 100
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
И моето не можеше да излезе нормално, ами в някои случаи (ама редки) няма как. Това което аз правя за да предотвратя астма и алергии е по-дълго кърмене и си заведох бебето на хомеопат превантивно, преди да са се появили още симптоми.

Ами науката, включително медицинската наука, почива на статистиката ooooh!

Интересна статия, но както виждам ти самата не вярваш нито на Медицината, защото си се доверила на алтернативната медицина-хомеопатия, нито мога да вярвам, че вярваш на тази статистика от посочената статия!

Благодаря за положения труд и за информацията!   bouquet  Hug   bouquet

Ще е хубаво, да се каже в първия пост, че това е статия публикувана за майките, които не искат да раждат нормално, по техни си лични причини, а не здравословни! Защото от прочетените мнения извода ми е, че не е насочено за секциото въобще, а само за избора на такова раждане!  Peace Може да се каже, че тази статия е един + към факторите предизвикващи алергии и астма, а не че ако се роди със секцио детето на супер екологично чисто място, ще се разболее от тези неща!
И наистина диапазона на родени и изследвани бебета е доста голям! Защо ли?  newsm78


А за алергиите и астмата може да се каже, че има и много дрги фактори, които водят до тях! Например, ако в София знаем, че въздуха е толкова мръсен, че детето ни е с 50% риск да се разболее от астма, ще сменим ли града с Трявна например? Не разбира се! Нито ще спрем да ядем нитратните плодове и зеленчуци, защото не можем да си осигурим собствено производство!

Те и ваксините са вредни, но не спираме да ги слагаме на децата си!  Joy

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 15:53 от drize

# 101
  • Мнения: 5 539
Последното изречение е особено смешно, направо да се пукнеш от смях Confused

# 102
  • Мнения: 396
Изобщо няма да чета какво са писали мамчетата, а направо ще си кажа, че и моите сведения са такива! Peace
Дъщеря ми родих нормално и до този момент се вписваме в картинката за здравите деца.
Сега обаче бебето се очаква да е 3800-4000/срещу 3600 първия път/.
Тревожа се  Sad дали ще имам сила да го излюпя макар, че това е съкровеното ми желание! Praynig Praynig Praynig

# 103
  • Мнения: 297
Не знам дали е вярно,но като гледам мамите дето са родили по тоя начин не са съгласни,така че мисля че те са прави.

# 104
  • Мнения: 161
Не знам дали е вярно, възможно е... Слава богу, моето дете, родено със секцио, няма астма и абсолютно никакви алергии и почти не боледува. Дано и занапред да е така. Praynig
За съжаление аз не мога да кажа същото. Второто си дете родих със секцио, бебето много боледува и от три месеца е диагностицирано с астма. Дано занапред не е така........
Първото ми раждане беше нормално, детето е здраво и много рядко боледува.
А иначе и двамата са фамилно обременени по бащина линия.

Общи условия

Активация на акаунт