тесто за пица

  • 81 760
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 017
Тази на Верди става страхотна. Днес правих  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 140
Момичета благодаря за рецептата, това тесто за пица от пицария Верди ми е едно от най-вкусните попадение Mr. Green
Запалих и колежките за нея и май май тез дни задружно се приготвя пица....  Crazy


Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 13:24 от explanet

# 17
  • Мнения: 154
Някоя мама, подвизаваща се в Италия, няма ли да сподели с нас оригинална рецепта за пица? Доколкото знам, традиционното тесто се прави без мая, ендо такова постничко е  Thinking.

# 18
  • Мнения: 2 804
Някоя мама, подвизаваща се в Италия, няма ли да сподели с нас оригинална рецепта за пица? Доколкото знам, традиционното тесто се прави без мая, ендо такова постничко е  Thinking.
Ми да си призная , за пръв път го чувам това .
Мъж ми работи вече 4 години  в ресторант , където се предлагат - пици , спагети , макарони , рибни специалитети и дюнер от таз година . Та бая специалисти на пици познаваме и до сега никой не ми е дал рецепта за тесто без мая .

Аз правя тестото по следния начин :
брашно около 600гр
мая суха 7- 10 гр.
вода топла 2 чаени чаши
1 ч. л. сол
2  ч.л. захар

Меся меко тесто и оставям да втаса на топло .

Точа кора с дебелина около половин см. , отгоре правя дупки с вилица след което си слагам 2-3 суп л. от предварително приготвената смес / доматен сос , зехтин , сол , черен пипер , босилек / .
Редя тиквичка нарязана на тънки колелца , царевица , колбас по желание , моцарела обилно , ако нямам стържа кашкавал .
Пека във предварително загрята фурна на около 270 градуса за около 10-15 минути .
Важното е фурната да е много загрята .
Тук се пече на около 400 - 450 градуса .

# 19
  • Мнения: 818
До скоро и аз много харесвах тестото на пица Верди.Но откакто пробвах тестото на Пеп-4о друго не ща да видя  Peace

# 20
  • Мнения: 369
До скоро и аз много харесвах тестото на пица Верди.Но откакто пробвах тестото на Пеп-4о друго не ща да видя  Peace
Напиши рецептата,моля  bouquet

# 21
  • Мнения: 9 109
До скоро и аз много харесвах тестото на пица Верди.Но откакто пробвах тестото на Пеп-4о друго не ща да видя  Peace

от доста време гледам тази пица Верди. И тези дни си мислех, че скоро трябва да я пробвам. Но горното ти мнение ме отказа моментално  Peace познавайки вкусовите качества на домочадието, може сама да си я ям - те и без това ме гледат със съмнение, ако блата е по-дебел от 1см.

Благодаря за доверието, Бамбинкамалинка   bouquet
До скоро и аз много харесвах тестото на пица Верди.Но откакто пробвах тестото на Пеп-4о друго не ща да видя  Peace
Напиши рецептата,моля  bouquet

АИЯ,  вече дадох линк в тази тема за тестото

# 22
  • Мнения: 369
Pep-4o,  bouquet
Много Благодаря

# 23
  • София
  • Мнения: 4 052
Най - вкусното тесто за мен е това на Верди.....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124295.120
УАУ, това е най-хубавото тесто, което съм правила Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 5
Благодаря за споделените рецепти.  Това са първите ми пици с направено от мен тесто.  Първо пробвах рецептата от пица "Верди" - резултата:



Днес пробвах и тестото на Пеп-4o.  По вкусна пица в домашни условия не съм опитвал.  Благодаря за рецептата - стана лесно и бързо.  Резултата:

# 25
  • Мнения: 2 375
Искам да кажа, ако някой не го знае, че пицата не трябва веднага да се мята във фурната, като я "сглобите". Аз преди правех така и все ми се получаваше едно такова твърдо.. Sick Готовата сурова пица е добре да престои около 15 тина минути за да се надигне и тогава вече отива в нагорещената фурна.
пп. Аз в тестото добавям винаги една с.л кис мляко или няколко капки оцет. Peace

# 26
  • Мнения: 9 109

Днес пробвах и тестото на Пеп-4o.  По вкусна пица в домашни условия не съм опитвал.  Благодаря за рецептата - стана лесно и бързо. 

Хей, човече, много се радвам, че ти е харесал резултата   Grinning Съвсем случайно и аз днес правих пици  Laughing от три дни си ги мисля  Blush



Всички в къщи обичаме пици с тъъъъъъничка коричка и сочна плънка  Wink   Особено пък, ако е със завити краища, пълни с кашкавал  Embarassed Embarassed

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Момичета, използвам темата, за да отправя своето питане, въпреки че резултатът, който търся, не съвпада с търсения в темата Rolling Eyes Моят мъж е полудял да му правя пица, чието тесто е като на пиците, продавани в България преди 20-30 години. Според него се е наричала "Гарнирана пита" и тестото е било като дунапрен. Не знам дали някой има идея какво имам предвид Embarassed Аз имам много смътен спомен, че като дете съм яла такива пици, правеха ги в едни черни къдрави форми, но нямам идея как да постигна такъв ефект с тестото. Имам си сполучливи /според мен/ рецепти за пица, но той продължава да настоява да търся рецепта "като от едно време" ooooh!
Много ще съм благодарна, ако някой има такава рецепта и я сподели Praynig
Правих "Верди" - не се хареса у дома определено Confused

# 28
  • Мнения: 9 109
Голди, моите първи пици бяха такива с дебеличък, макар и пухкав блат. Пробвай  като: сложиш 1 пак мая от 42гр на 350-400 мл вода/прясно мляко и брашно за меко тесто, без допълнителни яйца и млека итн.
Потърси тънка тава за печене, вместо нормалните - те са от по-дебел материал  и от там също има разлика.
Направи пицата, остави да почине 15-20 мин. с плънката  и вместо в предварително загрята фурна, сложи и тогава включвай фурната. Когато я правя така, блата е пухкав  Peace

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Голди, моите първи пици бяха такива с дебеличък, макар и пухкав блат. Пробвай  като: сложиш 1 пак мая от 42гр на 350-400 мл вода/прясно мляко и брашно за меко тесто, без допълнителни яйца и млека итн.
Потърси тънка тава за печене, вместо нормалните - те са от по-дебел материал  и от там също има разлика.
Направи пицата, остави да почине 15-20 мин. с плънката  и вместо в предварително загрята фурна, сложи и тогава включвай фурната. Когато я правя така, блата е пухкав  Peace
Пепчо, благодаря Hug Явно в тавата и във фурната е чалъмът Rolling Eyes Аз тестото за пица го правя с половин кубче мая /21гр/, по1ч.л. сол и захар, 1с.л. зехтин, 0,5кг. брашно, 240мл. вода и няколко капки оцет. Явно проблемът не е в тестото, но не изчаквам с плънката и пека в загрята фурна Embarassed А и тавата ми е алпака, а те са си с дебело дъно. Ще пробвам с предложените подобрения и ще пиша за резултата.
Иначе, имам претенции да се справям без грешка с питки, хлябове и прочие тестени, но пусто тая пица "като от едно време" много ми се опъва ooooh!
Благодаря още веднъж   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт