Как се игнорират деца в детска ясла "Звънче" - гр.Варна

  • 5 561
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 632
Бих подала веднага жалба на твое място,и бих направила персонала на пух и прах!
Като подадеш жалбата в общината,можеш да попиташ за реда на прехвърляне в друга ясла.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
nuby Подавай жалба и хич не ги жали. Не може така да се държат с детето ти. Няма значение дали директорките четат във форума или не. Не може да искат подкрепа от родителите като стане въпрос за увеличение на заплатите а иначе да не дават от себе си. Детето ти е едно от всички останали деца и не виждам, защо трябва да се държат така жестоко с него.

# 17
  • Мнения: 1 632
Те явно си мислят,че като има недостиг на места в детските заведения,сме зависими от тях,и могат да се държат както си искат с децата ни!
Една хубава проверка ще им дойде добре.

# 18
  • Мнения: 2 018
Наистина е учудващо защо госпожите не са се опитали да го приобщят детето. Може би не искат евнтуални бъдещи проблеми.
Децата там наистина са много. Нямат достатъчно персонал. Заплатите им са повече от смешни - което разбира се не ги оправдава.

Съжалявам, че се е получило така с детенце. След този стрес, сигурно ще му бъде по-трудно в свикването му в която и да е ясла.

# 19
  • Мнения: 58
Скъпа nuby, моят съвет е въобще да не им се даваш на тези госпожи и въобще на целия перонал на яслата. Основно поради факта, че детето ти, както междувпрочем и моето, въобще не може да се нарече проблемно и не страда от кой знае какво заболяване. Понеже споменаваш, че ЕЕГ-тата са ви в норма и няма данни за епилепсия.
Моят син направи поредния, но най-силен пристъп, когато вече бяхме тръгнали на ясла. Не съм си правила до сега труда да ги броя, защото не ме беше плашил така, но последния беше придружен с изгубване на съзнание. За малко и аз не припаднах от ужас. За три години му се събират около 4-5.
След поредица от прегледи при всякакви специалисти, се оказа същата диагноза. Докторът беше категоричен, че няма нужда от други изследвания и че този проблем се израства с възрастта. Изписа ни някакъв сироп и толкова.
Когато обаче на другия ден аз, все още уплашена, споделих в яслата какво ни се е случило и че не знам как да постъпвам в такива ситуации, останах изненадана от реакцията на сестрите. А тя беше: О-о не се притеснявай. Ние много бързо се оправяме с такива деца. Едно леко шамарче и веднага се сепват.
Освен това ме успокоиха, че доста често им се случва особено с новите деца, като твоето, които се адаптират.
Та мисълта ми е как може за едни това да не е проблем, а за други да бъде. Освен това са те прецакали по всички възможни параграфи: като започна с предплащането на таксата, лишаването от обяда, това за приема само на първо число и т.н.
Вярно, че не всеки го може, но ако събереш сили и смелост, им заформи един хубав скандал пред всички, пусни и жалбичка. Не може това да е причина да се затормозяваш и да водиш детето си на другия край на града, при положение че вече сте приети на близо, само защото на сестрите и на директорката не им се работи. Хайде да си ги нямаме тези.
Не се предавай. Нищо му няма на човечето. Дано скоро го израстат това, че е доста стряскащо.

# 20
  • Мнения: 66
Направо се чудя как може такива хора да работят с деца.В нашата градина на входа има изнесен "Правилник на ЦДГ" там пише какви са правата и задълженията на родители и персонал.Мисля че дечица като твоето даже са с предимство.Можеш да искаш правилника от директорката и да предприемеш съответните мерки.Детето ти заслужава да е сред деца и никой няма право да ти налага такива условия.Още повече да искат да си плащаш такса въпреки, че детето не е посещавало яслата.
Желая ти успех и здрави нерви, защото ще ти са нужни.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 82
 Проблемите в тази ДЯ не са от днес . моят син ходи на ясла 10 дни и след това 2 годони не даваше да минем покрай яслата - по    " Рила ".

# 22
  • Мнения: 2 018
Проблемите в тази ДЯ не са от днес . моят син ходи на ясла 10 дни и след това 2 годони не даваше да минем покрай яслата - по    " Рила ".


Какво се случи?

# 23
  • Мнения: 386
Nuby , съжалявам за страданията на детенцето!
Но само ако наистина има серия официални оплаквания от яслата, тогава биха се стреснали. Евентуално. 
Мисля, че търсейки справедливост по официалния начин ,би защитила не само своите права, а и на други дечица.

# 24
Много ви благодаря за подкрепата и милите думи!

В крайна сметка набързо ще ви кажа какво се случи:
-подадох молба за отлагане за месец септември (като не се надявам че след 2 месеца, ще го разпрегръщат)
-върнаха ми предплатената такса за юли (след дълги увещания да остане за септември)
-в санаториалната ясла не може да ни огрее, най-малкото защото не съм подала молба и ред други причини
-местата в другите ясли са вече заети и планово си приемат децата
-имах един съвсем неформален разговор с човек, който работи в детска ясла в града и се оказа, че правя голяма грешка като казвам че е имал и може да има такива пристъпи и в бъдеще!
Което лично мен ме изуми, защото смятам че е важно персонала да рагира адекватно!

Истината обаче била друга - първо, защото в по-голямата си част хората са неподготвени да реагират в такава ситуация и второ, защото това трябва да ги държи непрекъснато нащрек! Когато родителя е имал "глупостта" да сподели за такъв тип проблем - в 99% от случаите детето е извън яслата!

-до подаване на жалба не стигнах, разговарях с човек от "кухнята" - имало недоказуеми неща (как например съм разбрала че не са му обърнали внимание, след като не съм била в стаята; персонала е загрижен за здравословното му състояние и нямам категоричен отказ да посещава детска ясла, а просто ще опитаме по-късно......) и куп други неща, които вместо да избодат очи ще изпишат вежди! И това беше съвсем добронамерено, защото "проверки се правят, предписания има, но друг е въпроса дали нещо се е променило"!
Стана ми пределно ясно какво всъщност няма да се направи и как не само моето дете ще "преживее" тръгването на ясла!

А малкия ми палавник вече е категоричен - в детската ясла не е хубаво!

# 25
  • Мнения: 94
Много ви благодаря за подкрепата и милите думи!

В крайна сметка набързо ще ви кажа какво се случи:
-подадох молба за отлагане за месец септември (като не се надявам че след 2 месеца, ще го разпрегръщат)
-върнаха ми предплатената такса за юли (след дълги увещания да остане за септември)
-в санаториалната ясла не може да ни огрее, най-малкото защото не съм подала молба и ред други причини
-местата в другите ясли са вече заети и планово си приемат децата
-имах един съвсем неформален разговор с човек, който работи в детска ясла в града и се оказа, че правя голяма грешка като казвам че е имал и може да има такива пристъпи и в бъдеще!
Което лично мен ме изуми, защото смятам че е важно персонала да рагира адекватно!

Истината обаче била друга - първо, защото в по-голямата си част хората са неподготвени да реагират в такава ситуация и второ, защото това трябва да ги държи непрекъснато нащрек! Когато родителя е имал "глупостта" да сподели за такъв тип проблем - в 99% от случаите детето е извън яслата!

-до подаване на жалба не стигнах, разговарях с човек от "кухнята" - имало недоказуеми неща (как например съм разбрала че не са му обърнали внимание, след като не съм била в стаята; персонала е загрижен за здравословното му състояние и нямам категоричен отказ да посещава детска ясла, а просто ще опитаме по-късно......) и куп други неща, които вместо да избодат очи ще изпишат вежди! И това беше съвсем добронамерено, защото "проверки се правят, предписания има, но друг е въпроса дали нещо се е променило"!
Стана ми пределно ясно какво всъщност няма да се направи и как не само моето дете ще "преживее" тръгването на ясла!

А малкия ми палавник вече е категоричен - в детската ясла не е хубаво!

  Няма недоказуеми неща,бъди сигурна.Не се предавай.Защото управлението на тази ясла може да са спечелили и тази битка,но вече губят войната.Това го научих от "кухнята"  Wink

# 26
  • Мнения: 2 018
  Няма недоказуеми неща,бъди сигурна.Не се предавай.Защото управлението на тази ясла може да са спечелили и тази битка,но вече губят войната.Това го научих от "кухнята"  Wink

Повдигни малко завесата, де  Wink.

# 27
  • Мнения: 8
Реагирай, подай жалба до агенцията за закрила на детето. Те са по висш орган от общината и ще направят проверка.

# 28
  • Мнения: 493
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ВЪПРОСА НО ТАЗИ ЯСЛА В цВЕТНИЯ КВАРТАЛ ЛИ Е ?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 677
Bunny, не е в Цветния, до Нептун е.

Общи условия

Активация на акаунт