Въпрос към мамите, даващи подсладена вода на бебето?

  • 7 947
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 068
давала съм колкото иска - около 100 мл. на ден
на 150 мл. вода слагах 1 ч.л. захар
и аз така  Peace  давах 2-3 седмици
след това постепенно намалих захарта

# 16
  • Мнения: 438
Лекарите препоръчват в първите месеци от живота набебето да му се дава 5% разтвор от вода и захар, т.е. 5 г захар(1 чаена лъжичка) на 100 мл вода.Захарта се дава, за да не се раздразва лигавицата на стомаха.
А по отношение на количеството , някои лекари казват, че може да се дават до 60-80 мл на килограм тегло.Но в тези жеги е най добре да се остави детето само да определи количеството - това е не само мое мнение, но и на няколко педиатри.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давах вода със захар само първите 10 дни-след това спрях

# 18
  • Мнения: 94
Отначало давах 5% глюкоза (първия месец), след това 2 пакетчета захар по 2гр на 100гр вода и постепенно до края на втория месец намалих на 2пакетчета на 250гр вода. Понякога пие по 10-20 гр на ден, а понякога 200-220гр, тя сама си определя, но гледам да не е повече от 40-50гр на веднъж, защото повръща. Предлагам и 30 мин. след хранене и до 30 мин. преди следващото (ако не спи де) и когато мрънка на вън докато се приберем

# 19
  • Мнения: 4 753
Лекарите препоръчват в първите месеци от живота набебето да му се дава 5% разтвор от вода и захар, т.е. 5 г захар(1 чаена лъжичка) на 100 мл вода.Захарта се дава, за да не се раздразва лигавицата на стомаха.

Никога педиатър или неонтолог не ми е препоръчвал подобно нещо... Напротив, казаха да не давам захар, а глюкоза в началото докато мине жълтеничката... После чиста, преварена вода...

# 20
  • Мнения: 4 335
Пьрвите 20 дена давах подсладена вода-на 100мл.,5гр.,пиеше не пове4е от 50мл. на ден,След това спрях да подслаждам,давам 4иста преварена вода Peace

# 21
  • Мнения: 1 168
Нас като ни изписваха /зимата/ казаха по 100-ина мл. вода на ден с 1 ч.л. захар. В общо линии колкото изпие, но колкото е по-топло, толкова повече водичка му трябва според мен. Сега дъщеря ми е вече на 6 месеца, почна и твърда храна  /в смисъл каши и пюрета/ и много се поти и изпива по 250 мл. вода без проблеми. В началото давах чайче против колики на HIPP, което си е подсладено, после като минаха коликите /4-ти месец/ просто и дадох чиста преварена вода и тя не отказа, но може и постепенно да се намалява количеството на захарта!

# 22
  • Мнения: 384
Давах глюкоза, докато отмине жълтеницата, след което минахме на чайчета. Преварената вода я плюеше, така че се спрях на вариант чайчета - редувам успокояващия с лайка и маточина на HIPP, чай от копър на HIPP, комбинация от копър и анасон, в която също не слагам никаква захар, но му харесва. В по-студените дни си е бил изцяло на кърма, а в горещините гледам да му давам и чайче. Това по никакъв начин не се е отразило на кърмата ми - имам си достатъчно.

# 23
  • Мнения: 58
И ние парвия месец бяхме на подсладена вода-100мл вода+1 ч.л. захар.
Като се изчисти от жълтеницата минахме на чай.

# 24
  • Мнения: 1 080
и аз знам, че се дава по чаена лъжичка на 100 мл., но на мен ми се виждамного,незнам    newsm78 newsm78 newsm78

# 25
  • Мнения: 259
Нас ни изписаха с жълтеница и давах 20 дни глюкоза 5 %. След това-преварена вода със захар-на 100 мл вода 1 ч.л. (доста равна). Тя пиеше много малко вода, въпреки че е лятно бебе. Имало е дни, когато е изпивала по 20 мл вода и ме беше страх да не се обезводни.  Но ме успокоиха, че щом добре пълни памперса, всичко е наред. Пи вода със захар няколко месеца и постепенно намалих захарта до 0. 

# 26
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Ние бяхме с много тежка жълтеница и трябваше да насилвам детето да пие подсладената вода. Приготвях я по същия начин, както повечето мами тук- на 100мл 5гр захар. Само че детето изпиваше максимум по 50мл на ден. След първия месец минахме изцяло на кърма и вода започна да пие след 6-ия месец  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 79
Най-добрия вариант е глюкозата. Купи си една банка глюкоза и хич не му мисли- колко захар , колко вода. В родилния дом даваха на бебка глюкоза. Като се прибрахме в къщи аз продължих да й давам около 2 седмици  и след това преминахме на чай от копър.

# 28
  • Мнения: 2 131
Съвсем в началото давах на малкия подсладена вода. Приготвях захарен сироп и на едно шише от 250 мл слагах две малки лъжички от сиропа. Доколкото си спомням, май с слагаше по една лъжичка на 100 мл вода. Приготвения захарен сироп съхранявах в хладилника, естествено.

# 29
  • Мнения: 247
на 200 мл. вода-1 ч.л. захар Peace

Наполовина- на 200 мл- е половин чаена лъжица.
Лично аз давам на Мария от време на време подсладена вода /понеже категорично не иска обикновена вода/, но подсладена с плодова захар - фруктоза. Мисля, че е най-естествена.

Общи условия

Активация на акаунт