ЦВЕТЯ - 30

  • 53 988
  • 597
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 036
Аз съм писала за него.
Едно малко като прахчето аулин,сиво на цвят.Забравих му името вече.
Струва 1.50.

# 76
  • Мнения: 1 180
Във въпросното павилионче има агроном,който дава съвети и също може да ти препоръча ако е излязло нещо ново.

# 77
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
aitep всичко е ок , Partyмисля че до месец ще имам пак хубава и гъста стена от грамофончета Praynig ,но петуниите малко ме съмняват  Thinking,но пък тук таме е останала някоя ,която да ме радва  Simple Smile
а малкия разбойник днес го накарах да събира окапалите листа от лозницата ,той пък взел и отскубнал един трилисник  ooooh! hahahaама аз съм си вновна ,детето кой знае кой листа е помислило Joyдобре че имам много трилисници  Peace

# 78
  • Мнения: 3 622
Добро утро момичета  Hug
Пожелавам на всички слънчева и радостна седмица  Grinning

Чародейка един трилистник по малко не е фатално, по важното е че малкия е имал мерак да ти помага

# 79
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Вместо запис, ще повторя въпроса си от предната тема, някой дали има отговор:  newsm78 Embarassed

Имам въпрос.. Новите кактуси, които ми подариха нещо не са наред.. като попарени или изсъхнал или как да ги кажа... На южна тераса на открито пече ги яко следобед... какво ще кажете - слагам линк, вижте и двата сорта са така, а единия нещо лилавее само там, където е изсъхнал??!! newsm78 Rolling Eyes Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 036
katyadjin,
Аз не съм гледала кактуси,но като гледам снимката ми се струва че е някаква болест.
Нали кактусите обичат слънце,не може да е засушен толкова.
Дали още като си ги получила като подарък нещо да са заболели.

# 81
  • Мнения: 265
Деси,посях трилистника и прочетох за него.Той ставал многолистник, че и цъфтял. Grinning  Дано тръгне да расте.
 От вчера до тая сутрин няма повече поражения по кротона.Той е малък, май си ги бяхме купили по едно и също време с aitep и от тогава изкара 3 нови листа,докато не го преместих  Confused
 Когато прецъфти глоксинията,цветът се отчупва с цветоносното стъбло,нали?

# 82
  • Мнения: 3 036
За момента ти го дадох еднолистник,дано тръгне.
При мен си стои с едно листо.
Да не говорим че за цъфтеж и дума не може да става.
Казват че като има новопокарало листо ,най - старото пада.
Но до момента не съм наблюдавала този процес. Grinning

# 83
  • Мнения: 5 001
Момичета,чета тука ,че си говорите за трилистник.....ВНИМАВАЙТЕ МНОГО! Когато има повече от три листа,трилистника започва да "плаче" отделя се една капка която се стича по листата....Внимавайте с тази течност,че причинява страхотни екземи и е отровно.....Като бях малка имахме в къщи това растение и аз като видех капчицата и си я мажех като крем на ръчичките(нали съм виждала как мама се маже с крема за ръце...та и аз подражавах  ooooh! )....Ужасно нещо ми излезе по ръцете и много трудно ми мина....Та да знаете....  bouquet  bouquet  bouquet

# 84
  • Мнения: 3 036
Мастерче, Hug
И аз съм чувала ,но за монстера,дифенбафия,
за трилистник не.
Видя ли ни снимките от срещата?

# 85
  • Мнения: 1 089
Здравейте момичета!
За един weekend да ме няма и вие сте изписали над 10 страници и то в две теми Wink Едва ви изчетох! Честит РД на малкия мъж на Ася и честита среща на габровки!
Аз нося някои снимки от вилата, но още нямам време да ги кача , но скоро! Тук моичкият беше забравил да полива цветята, но... ще се оправят. За сметка на това авокадото расте видимо!

Katyadjin, кактусът изглежда като прегорен. Може би не трябва да го изнасяш навън... незнам...

# 86
  • Мнения: 5 001
Видя ли ни снимките от срещата?
Малеееееей ,какви сте хубавииииии...... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Разгледах ги всичките Деска   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 87
  • Мнения: 3 622
Katyadjin и аз мисля че не трябвало да го изнасяш на вън. Гледай го на светло, но вътре в стаята.  Преди две седмици изкарах на балкона едно кактусче, което гледам вече няколко години и незнам от силното слънце ли прегоря и изсъхна точно за няколко дена.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Цяло лято колецкията от кактуси на баба ми е отвън, не ги пече цял ден, но като цяло са на припек. Поливам ги всеки ден като е горещо. До сега един не е изсъхнал  Peace

# 89
  • Мнения: 222
Здравейте, момичета! Толкова много сте изписали за 2-3 дни, че още не съм успяла да изчета всичко! Браво на габровки за организираната и успешно осъществена среща!   bouquet
Да докладвам бързичко - цветята са оцелелели през уикенда, с голямата помощ на системите. Само кленът малко беше оклюмал, но го полях обилно снощи и сутринта беше свежарка.
Китайската роза е с по-отворени пъпки, но още не са цъфнали изцяло.
За кротоните не мога да дам адекватни съвети, защото и аз уморих един, но определено ще се възползвам от полезната информация, която сте дали!
И да се похваля - снощи се прибрахме с цели 6 бр. нови цветя! Знам имента само на 2 от тях, днес като ми остане време ще потърся и за останалите 4 и ако не се справя, ще моля за помощ от вас  Wink Довечера ще направя снимки и ще качвам.
Хубав ден и спорна седмица на всички!

Общи условия

Активация на акаунт