бременност и алкохол

  • 76 486
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?

# 1
  • Мнения: 5 539
Зависи какво имаш предвид под умерени количества Confused
Мисля че чаша бира или вино не вреди, но концентратите трябва да се избягват.

# 2
  • Мнения: 596
Някои хора казват, че бирата не е вредна (разбира се в съвсем малки количеста). Онзи ден четох обаче в една книга за бременни, че  е абсолютно недопустимо всякаква употреба на алкохол, защото бебчо не може да го преработи. Все пак в някакви изключителни случаи може би, ако изпиеш 1 чаша бира нищо няма да ти стане. Например в сайта пише, че на сватбата си (ако си бременна) може да изпиеш чаша шампанско.

# 3
  • Мнения: 7 106
Аз си позволих на нова година,на св.Валентин и на 8-ми март по една чашка червено винце за цялата бременност Grinning  и на Евичка май нищо и няма от тях.Но концентрати наистина избягваи.

# 4
  • Мнения: 29
Да не си помислите, че не сядам без чашката сутрин, обед и вечер Laughing  Laughing  Laughing
Нищо подобно  Wink
В края на 5-и месец съм. По принцип много рядко употребявах алкохол преди, а пък сега съвсем, но напоследък ми се допива бира-ей така няколко глътки само, защото е студена и горчива, а това ми харесва. Но не смея  Neutral Face
Затова очаквам да споделите вашия опит Wink

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и на мен ми се пие бира и си пийвам по една чаша през няколко дена. аз по принцип не мога да пия много бира и цяла....рядко:)
но по една чаша....просто не мога да устоя......

мисля, че няма проблем...важно е да избягват концентратите:)

# 6
  • Мнения: 5 539
Миналото лято бях бременна и по веднъж-два пъти седмично пийвах по една бира, даже докторката ми беше казала, че е полезно. Laughing

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Не само вредно, но и абсолютно нодопустимо. просто чета  Shocked  и се чудя  Rolling Eyes  как е възможно......но, .....

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Лиорена, мила, трябва да си се убедила вече, че тук освен теб, всички други сме тъпаци, простаци и безотговорни...така че...ти се чудя как може да се учудваш на такива неща.....

Просто нищо неможе да ни спре явно да се търкаляме пияни след чаша бира по градинките:))))))

УПАДЪК ми се вика на това!!!
ПРОСТОТИЯ.....бих си теглила ножа, само да можех да се осъзная.... #Sniper  beer2

# 9
  • София
  • Мнения: 15 232
И аз съм изпивала по чаша вино на седмица-две, когато е имало някакъв празник. Понякога даже не я и допивах, но не си отказвах удоволствието от няколко глътки вино.
По дебелите книги няма единодушие по въпроса. В някои пишат, че е категорично забранено, в други-че може лек алкохол, но да не се прекалява.
Що се отнася до концентратите-не!!!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 336
Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?

прочетох и другите постинги и ще сопедял своя опит - родих края на юли и по време на жегите си пийвах биричка

не знам защо се някои хора твърдят, че бременните трябва да спрат да живеят - за 9-те месеца, а и още около 6-7 при кърменето не трябва да се пие бира, кафе, да не се яде незнам-си кво си, защото бебето щяло да му стане нещо

аз съм твърд застъпник на мнението (ако ще да ме изядат тука), че всичко, което е в умерени количества не е забранено (е, с изключение на концентрирания алкохол), особено ако доставя удоволствие на майката
абе и бременните са хора - в края на краищата от бременността трябва да останат само хубави спомени, а не спомени от ограничения, вкарване в някакви рамки (вкл. на тегло) и др.п. -

# 11
  • Мнения: 5 251
И аз си позволявам да изпия една чаша червено вино,като излезем някъде с приятели,но много рядко  Drunk И не мисля че е вредно  Rolling Eyes Бира не обичам да пия,за нея немога да кажа нищо.Но за твърдия алкохол съм абсолютно против  Imp

# 12
  • Мнения: 144
Алкохола не е вреден стига да не е концентрат и да е в ограничени количества  Wink Според мен може да е чаша вино или чаша бира,но не всеки ден! Wink

# 13
  • Мнения: 6 315
В интерес на истината на мен ми казаха, че бира мога да пия и пия по чаша от време на време. По празниците пиех и по 1/2 чаша вино, а иначе концентрат - само 1 капка в сока (буквално), за да мога да кажа "Наздраве!" Simple Smile.

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Глория....ей сега Лиорена ще ни обяви за идиоти:))))))))

но и аз съм на това мнение.....нищо прекалено не  е хубаво!
това включва и прекаленото пазене и прекаленото пиене на бира и тнт:)

но когато нещата са в нормални и в разумни граници.....няма проблем!:)

# 15
  • Мнения: 834
Здрасти, аз също съм бременна в пети месец и също като при теб от време на време ми се пийва биричка Wink Наскоро открих, че има Каменица леко (със син етикет) - безалкохолна бира супер нали? Има почти същият вкус като бирата, но е   без алкохол. Сега вече когато ходим на заведение си пийвам от тази биричка с кеф Grinning

# 16
  • Мнения: 144
Цитат на: Reza
Глория....ей сега Лиорена ще ни обяви за идиоти:))))))))

но и аз съм на това мнение.....нищо прекалено не  е хубаво!
това включва и прекаленото пазене и прекаленото пиене на бира и тнт:)

но когато нещата са в нормални и разумни граници.....няма проблем!:)

А така аз сем на същото мнение и те подкрепям с две ръце Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Аз и двата пъти докато бременеех съм си позволявала по чаша червено или бяло вино от дъжд на вятър. Бирата не ми понасяше, не ми се пиеше по-скоро, иначе и бира бих си поръчвала. Радваше ме самият ритаул като че ли повече от самото пиене. Защото рядко изпивах цяла чаша, при все, че винаги я разреждах с нещо безалкохолно.
Концентрат никога не съм пила.
Няколко глътки не биха навредили никому, нито на майката, нито на бебето. Никоя крайност не ме радва мен лично.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 105
Цитат на: Reza
Лиорена, мила, трябва да си се убедила вече, че тук освен теб, всички други сме тъпаци, простаци и безотговорни...така че...ти се чудя как може да се учудваш на такива неща.....

Просто нищо неможе да ни спре явно да се търкаляме пияни след чаша бира по градинките:))))))

УПАДЪК ми се вика на това!!!
ПРОСТОТИЯ.....бих си теглила ножа, само да можех да се осъзная.... #Sniper  beer2


mnooogo gotino! Grinning  kefish me!

# 19
  • Мнения: 596
М/у другото преди 2 дни разбрах, че са пуснали по магазините безалкохолна бира и я пробвах, не е безкрайно лоша.

# 20
  • MUC
  • Мнения: 572
Цитат на: hey_ya
Цитат на: Reza
Лиорена, мила, трябва да си се убедила вече, че тук освен теб, всички други сме тъпаци, простаци и безотговорни...така че...ти се чудя как може да се учудваш на такива неща.....

Просто нищо неможе да ни спре явно да се търкаляме пияни след чаша бира по градинките:))))))

УПАДЪК ми се вика на това!!!
ПРОСТОТИЯ.....бих си теглила ножа, само да можех да се осъзная.... #Sniper  beer2


mnooogo gotino! Grinning  kefish me!

  202uu   202uu   202uu  

I na men mi se sabirat 2-3 4aschi vino do sega (8 mesez). Konzentrat - ne sum bliznala, a i ne sum imala gelanie!

Kato otvorichte temata za zabraneno ili ne, da vi pitam jadete li salami(speck), lukanki, 4erveno meso, parmezan i drugi  mle4ni produkti ot nesvareno mljako  Confused:

# 21
  • Мнения: 144
Щом казвате ,че тази безалкохолна бира не е лоша. Ще взема и аз да я пробвам. Wink  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 22
  • Мнения: 596
"Kato otvorichte temata za zabraneno ili ne, da vi pitam jadete li salami(speck), lukanki, 4erveno meso, parmezan i drugi  mle4ni produkti ot nesvareno mljako  Confused:[/quote]"


Аз не знаех, че са забранени Sign Exclamation

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Bobbylein

Kato otvorichte temata za zabraneno ili ne, da vi pitam jadete li salami(speck), lukanki, 4erveno meso, parmezan i drugi  mle4ni produkti ot nesvareno mljako  Confused:


Не, не бива.

# 24
  • Мнения: 370
Grinning И аз се включвам в отбора на упадъчните и търкалящи се по земята... Даже и песни пея, ама така ги пея, че мъжа ми обяснява, че бебето ще проходи бързо- бързо, да ми избяга от крясъците... Такава съм гарга...

По малко биричка си пийвам понякога Simple Smile . И как иначе? Сега, представете си картинката- неделя сутрин, ние сме на село, аз правя кафе и идват мъжа ми с вуйчо му и няколко пъстърви, които са приклещили в реката плюс една торба майски гъби... Вадят картошките, пържат, кормят, аз правя една огрооомна салата... И на цялото това блаженство как да седна с чаша "Горна баня"??? То си е грехота, съсипия на цялата тази вкусотия... Малееее, потекоха ми лигите...

# 25
  • Мнения: 144
Цитат на: Silviya
Kato otvorichte temata za zabraneno ili ne, da vi pitam jadete li salami(speck), lukanki, 4erveno meso, parmezan i drugi  mle4ni produkti ot nesvareno mljako  Confused:



Аз не знаех, че са забранени Sign Exclamation[/quote]
А аз ям каквото ми се яде ,нямам забранени неща,  за пръв път чувам такова нещо Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 26
  • Мнения: 596
Значи не може да се яде луканка и салам, никакъв ли?!
Аз съм яла! Какво може да ти стане? Shocked

# 27
  • MUC
  • Мнения: 572
Zaradi opasnost ot Toxoplazmoza i tam si njakakvi bakterii v mljakoto.
Az susto si hapnach njakolko par4eta lukanka...

# 28
  • Мнения: 596
Ужас, четох за тая болест вчера, аз съм изяла доста луканка и салам, само не разбрах за всякакъв тип салам ли става въпрос.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
за саламите и другите неща...наистина не бива.
особено пастърми и такива сурови ...
миналия път хапнах мъничко пастърма 1-2 пъти, но сега не....нещо не ми се и яде въобще месо.

Все пак, избягвай..........
има сума ти обработени колбаси и млечни продукти, с които да заместиш....Simple Smile

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Silviya
Значи не може да се яде луканка и салам, никакъв ли?!
Аз съм яла! Какво може да ти стане? Shocked


По време на бременност не трябвада се ядат неварени и непастьоризирани млека, също пресно сирене, както и миризливите сирена с мухъл, защото носят риск от зараза с листериоза. Това е болест която може да предизвика спонтанен аборт или вродени увреждания на плода.
Всяка бременна жена може да се зарази от нея чрез хранителни продукти от животински произход / месо, яйца, мляко/. Затова е от изключително значение тези продукти и техните производни да преминават през специална обработка - пастьоризация или топлинна. Червените меса, които са само сушени, както и луканката знаете, че са сурови всъщност, т.е. не са преминали топлнна обработка и затова носят риск от зарази. Яйцата също, затова внимавайте с майонезите. Те могат да ви заразят и със салмонелоза.
Токсоплазмозата също се причинява от паразит и може да се зарзите от нея при консумация на недопечено месо. Най-често в овнешкото и свинското месо се среща. Доброто сваряване на месото пази също и от зараза с теня.

Внимавайтие и с морските продукти. те пък причиняват отравяне - миди, стриди и други от сорта. Дивача също крие рискове. Морските продукти също носят риск от зараза с Хепатит.

Та такива ми ти работи...внимавйте особено какво консумирате!
А, също така и с билките внимавайте! И чайовете които пиете на билкова основа. Има разни треволяци, които са опасни по време на бременност.

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: dodo_dodo
миризливите сирена с мухъл


  201uu  Stupid

ха-ха, ако те чуе някой французин как наричаш сирената, би паднал просто.

# 32
  • Мнения: 312
Явно в този форум е пълно с въздържатели! Аз докато бях бременна си пийвах и бира и червено винце. Даже последното ми го препоръчаха то женската консултация понеже бях с тежка анемия. Не се вманиачавайте на тема здравословен живот!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
миризливите сирена с мухъл


  201uu  Stupid

ха-ха, ако те чуе някой французин как наричаш сирената, би паднал просто.



Различните видове френски сирена - камембер, бри, грюер, роял, рокфор, синьо сирене и други.

Така повече ли Ви се нрави Ваше Височество? Laughing  Laughing  Laughing

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
миризливите сирена с мухъл


  201uu  Stupid

ха-ха, ако те чуе някой французин как наричаш сирената, би паднал просто.


Ах ! Пропуснах най-важното Laughing
Това са френски меки сирена с обвивка от мухъл, колкото и да не се нрави на префиненият ви вкус тази думичка Laughing  Laughing  Laughing

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ааа Додо, не така!:)
докато не го напишеш на френски няма да стане!!!!!!:))))))))))))))

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Reza
ааа Додо, не така!:)
докато не го напишеш на френски няма да стане!!!!!!:))))))))))))))


Но в Мало Конаре на френски ли говорят ?  Rolling Eyes
ОК, следващият път няма да се изказвам неподготвена, а най-малкото след специален езиков курс съобразно съответната проблематика Wink  Laughing

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Reza
ааа Додо, не така!:)
докато не го напишеш на френски няма да стане!!!!!!:))))))))))))))


Но в Мало Конаре на френски ли говорят ?  Rolling Eyes
ОК, следващият път няма да се изказвам неподготвена, а най-малкото след специален езиков курс съобразно съответната проблематика Wink  Laughing


хахаааа:))))
де да знам на какъв език говорят:)

няколко пъти се опитвам да отида на екскурсиа до там, но ме връщат на границата, щото ми били ниски и културата и доходите и въобще....Simple Smile)))

# 38
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Liorena
Не само вредно, но и абсолютно нодопустимо. просто чета  Shocked  и се чудя  Rolling Eyes  как е възможно......но, .....



И аз съм на същото мнение. Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.
След като разбрах, че съм бременна отказах всичко, дори и кафето и какаото и чая. Бебето е по важно от моите алкохолни желания и предпочитания.

Подкрепям становището на Liorena изцяло.

# 39
  • Мнения: 826
Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?


Да!
Наскоро имаше голяма дискусия по този въпрос в дира и една от мамите(лекар-специалист в областта на алкохолната зависимост),коментираше причините,заради които е недопустимо бременните да вкусват алкохол.Можеш да потърсиш темата в архива и да прочетеш!

# 40
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Gloria
не знам защо се някои хора твърдят, че бременните трябва да спрат да живеят - за 9-те месеца, а и още около 6-7 при кърменето не трябва да се пие бира, кафе, да не се яде незнам-си кво си, защото бебето щяло да му стане нещо

Не знаех,че спирането на алкохола и кафето означава,че си спрял да живееш Shocked Значи от три години аз направо си вегетирам и не разбирам нищо от вкуса на ястията, щом не са поляти с бяло вино или бира, а само с някаква си минерална вода. Shocked  Shocked  Sad  Sad
Цитат на: Gloria
аз съм твърд застъпник на мнението (ако ще да ме изядат тука), че всичко, което е в умерени количества не е забранено (е, с изключение на концентрирания алкохол), особено ако доставя удоволствие на майката

И за наркотиците ли се отнасят тези умерени количества? Само питам.... Embarassed

# 41
  • Мнения: 244
as dokato biah bremenna, ot strah sa ploda, kapka alkohol ne sum piivala. Nito sum pitala lekar dali e wredno nito nisto. Sa men e dosta wredno dori i v malki kolichestwa. Tova ot moia gledna tochka, neznam kakwo lekar ste kaje po temata.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Pela
Цитат на: Liorena
Не само вредно, но и абсолютно нодопустимо. просто чета  Shocked  и се чудя  Rolling Eyes  как е възможно......но, .....



И аз съм на същото мнение. Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.
След като разбрах, че съм бременна отказах всичко, дори и кафето и какаото и чая. Бебето е по важно от моите алкохолни желания и предпочитания.

Подкрепям становището на Liorena изцяло.


Благодаря ти Pela. Вече си мислех, че повредата е моя ТВ. Но то става дума, не за повреда, а нещо съвсем друго.......но много малко го разбират.

# 43
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: twins_mama
Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?


Да!
Наскоро имаше голяма дискусия по този въпрос в дира и една от мамите(лекар-специалист в областта на алкохолната зависимост),коментираше причините,заради които е недопустимо бременните да вкусват алкохол.Можеш да потърсиш темата в архива и да прочетеш!



Скъпа twins_mama, на някои дори и специалист по алкохол няма да им повлия да пият бира, вино, концентрат и т.н.
ТУк просто говорим на различни езици, и просто е излишно да се опитваш да обясняваш, че е вредна всяка глътка. Ще останеш абсолютно неразбрана за съжаление.

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Туфи
И за наркотиците ли се отнасят тези умерени количества? Само питам.... Embarassed


ха ха ха, ами да, явно и те в умерени количества са допустими. Нали всичко, което е в умерени количества е позволено.

# 45
  • София
  • Мнения: 9 497
Мили бъдещи мами, искам да добавя към списъка с храните, които трябва да се избягват и ПАСТЕТ-а.
Щях да умра тая нощ от една филийка с пастет Sign Exclamation  Imp .
Такава кошмарна нощ изкарах, такова зверско натравяне бях направила, че още не мога да се свестя.
Като  се започна гадене, киселини, разстройство, повръщане, пак киселини... И ентерол пих и активен въглен пих-адско гадене. Легна ли, веднага всичко се качва към гърлото. Отврат!! Imp
Най- накрая в 5,30 сутринта, се сетих да стана да изпия една сода-така бях чела, никога не бях пробвала, обаче. Е, това долу-горе поуспокои гаденето. Та так поне успях да поспя 2 часа тази нощ. Cry
Как ще мине днес този дълъг ден на работа не ми се мисли Wink -едва функционирам.

А най ме беше старх аз бебето-да не би нещо да му стане, да него натровя нещо. всякакви глупости ми минаваха през главата-включително и че може да го родя преждевременно... Sad

# 46
  • Мнения: 87
Na men mi kazaha 4e po 4a6a bira ili vino na sedmica moje da se pie, no tvurd alkohol v nikakuv slu4ai Bulb. Na men li4no stra6no mnogo mi se piiva biri4ka - ama ot 1/2 4a6a i krakata mi omekvat Sad  i se razpluvam Grinning

# 47
  • MUC
  • Мнения: 572
Цитат на: kopche
Мили бъдещи мами, искам да добавя към списъка с храните, които трябва да се избягват и ПАСТЕТ-а.
Щях да умра тая нощ от една филийка с пастет Sign Exclamation  Imp .
Такава кошмарна нощ изкарах, такова зверско натравяне бях направила, че още не мога да се свестя.
Като  се започна гадене, киселини, разстройство, повръщане, пак киселини... И ентерол пих и активен въглен пих-адско гадене. Легна ли, веднага всичко се качва към гърлото. Отврат!! Imp
Най- накрая в 5,30 сутринта, се сетих да стана да изпия една сода-така бях чела, никога не бях пробвала, обаче. Е, това долу-горе поуспокои гаденето. Та так поне успях да поспя 2 часа тази нощ. Cry
Как ще мине днес този дълъг ден на работа не ми се мисли Wink -едва функционирам.

А най ме беше старх аз бебето-да не би нещо да му стане, да него натровя нещо. всякакви глупости ми минаваха през главата-включително и че може да го родя преждевременно... Sad


Пастет и черен дроб същто не трябва да се ядат заради високото съдържание на витамин А.

# 48
  • Габрово
  • Мнения: 403
Изчетох абсолютно цялата тема до момента и се замислих... Мами, противнички на близването на какъвто и да е алкохол, а как стои въпросът с бозата?
И още един въпрос... всички казват бременните да ядат много плодове, та току що се замислих... лятото при ужасните жеги тези плодове дали не ферментират в стомасите ни???  Wink

Всяка бъдеща майка има правото на собствено мнение и избор. Моята позиция по този въпрос е: когато ми се пие бира, пия - не повече от една чаша. Концентрат не пия, въпреки, че лекари-гинеколози са ми казвали, че не е проблем по някакъв повод да изпия 50гр.

Та мисля си, че в случая просто всяка мама може да кажа самата тя какво е избрала, но не и да отсече категорично - "абсолютно забранено!" или пък "няма никакъв проблем да се пие"  cheers - едно наздраве с бира от мен!  Grinning

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile))) nazdrave:))))
vupreki che tova vreme...neshto ne predrazpolaga kum bira naposleduk:)
po-skoro chaicheta i sokcheta:)

# 50
  • Мнения: 216
Цитат на: 3te...ki

И още един въпрос... всички казват бременните да ядат много плодове, та току що се замислих... лятото при ужасните жеги тези плодове дали не ферментират в стомасите ни???  Wink


Хубаво е плодовете да се консумират на гладно или поне 1-2 часа след ядене, за да се преработят по-бързо от стомаха и да не се стига до ферментация!!!

# 51
  • Габрово
  • Мнения: 403
Цитат на: Nataly
Цитат на: 3te...ki

И още един въпрос... всички казват бременните да ядат много плодове, та току що се замислих... лятото при ужасните жеги тези плодове дали не ферментират в стомасите ни???  Wink


Хубаво е плодовете да се консумират на гладно или поне 1-2 часа след ядене, за да се преработят по-бързо от стомаха и да не се стига до ферментация!!!


Благодаря за пояснението  Embarassed
Значи все пак правилно съм се сетила за ферментацията....

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и още нещо се сетих да питам....

мислите ли, момичета, заклети въздържателки, дамгосващи така смело, че примерно прабабите ви не са пийвали чаша винце на вечеря?
как така сте нормални вие при това положение, щом е толкова опасно???  защо ли не се е изродил гена ви???

ако наистина сте толкова загрижени за всяко нещо....би трябвало да ходите с маски по улицата, заради газовете от колите, а за разходка на децата и дума да не става!

би трябвало да си държите мобилните телефони през 9 стаи в 10-та заради вредните излъчвания, да не ядете бял хляб, пържено и сладко, а това застояване пред компютрите би трябвало да ви е убило вече........

наистина всеки ина право на избор какво да прави, да яде и пие....но няма право да заклеймява тези с различно мнение.
не съм забелязала някой да е казал, че пие кило ракия и завършва с три бири за разкош всеки ден, така че...хайде малко по-кротко с размахването на пръсти....

трябва да тренираме все пак за това, че децата ни няма да са на едно мнение с нас най-често и да се учим да правим разумни компромиси подхождайки по-спокойно и внимателно към подобни разногласия:)

# 53
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Reza
наистина всеки ина право на избор какво да прави, да яде и пие....но няма право да заклеймява тези с различно мнение.
не съм забелязала някой да е казал, че пие кило ракия и завършва с три бири за разкош всеки ден, така че...хайде малко по-кротко с размахването на пръсти....

трябва да тренираме все пак за това, че децата ни няма да са на едно мнение с нас най-често и да се учим да правим разумни компромиси подхождайки по-спокойно и внимателно към подобни разногласия:)

След като е така, не виждам смисъл от задаването на въпроса и от темата изобщо.
А за разногласията, като прочетох цялата тема, ти май доста се пениш, а проповядваш спокойствие. Малко не ми се връзват нещата Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 54
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Туфи
Цитат на: Reza
наистина всеки ина право на избор какво да прави, да яде и пие....но няма право да заклеймява тези с различно мнение.
не съм забелязала някой да е казал, че пие кило ракия и завършва с три бири за разкош всеки ден, така че...хайде малко по-кротко с размахването на пръсти....

трябва да тренираме все пак за това, че децата ни няма да са на едно мнение с нас най-често и да се учим да правим разумни компромиси подхождайки по-спокойно и внимателно към подобни разногласия:)

След като е така, не виждам смисъл от задаването на въпроса и от темата изобщо.
А за разногласията, като прочетох цялата тема, ти май доста се пениш, а проповядваш спокойствие. Малко не ми се връзват нещата Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes



ha ha ha Туфи, напълно си права - значи темата е излишна.
За тези, които се пенят също си права абсолютно. Wink

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
bravo:)
otbora se subra:)

ia chetate pak, moje da vi se navurjat neshtata, puk az otivam da se poizbrusna....taka i taka sum zialata v piana:)))

samo neznam dali ne ot bira tazi piana...boje...veche sum piana:)


 Banghead  Laughing

# 56
  • Мнения: 826
Цитат на: Reza

наистина всеки ина право на избор какво да прави, да яде и пие....но няма право да заклеймява тези с различно мнение.
не съм забелязала някой да е казал, че пие кило ракия и завършва с три бири за разкош всеки ден, така че...хайде малко по-кротко с размахването на пръсти....

Когато има така поставен въпрос е нормално да има мнения"за'' и ''против''.
Ли4но аз не размахвам пръст и не заклеймявам никого. Laughing
На 1000 родени бебета,2 са с фетал алкохол синдром(ФАС).Изразява се в малформации на главата и лицето,дефекти в органите,забавено развитие.Жени които приемат алкохол в малки коли4ества и рядко,са в по-голям риск да родят дете с ФАС,отколкото ''алкохоли4ките''.
Трябват ли ви още при4ини,за да спрете? Imp

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: twins_mama

Когато има така поставен въпрос е нормално да има мнения"за'' и ''против''.
Ли4но аз не размахвам пръст и не заклеймявам никого. Laughing
На 1000 родени бебета,2 са с фетал алкохол синдром(ФАС).Изразява се в малформации на главата и лицето,дефекти в органите,забавено развитие.Жени които приемат алкохол в малки коли4ества и рядко,са в по-голям риск да родят дете с ФАС,отколкото ''алкохоли4ките''.
Трябват ли ви още при4ини,за да спрете? Imp


Почакай малко Simple Smile
Така ще стреснеш един куп майки Simple Smile
Бебета с алкохолен синдром се раждат ако родителите им са алкохолици! Само тези деца рискуват да се родят с множество физически и умствени недостатъци. Те. става въпрос за прекомерно пиене!
"Жени които приемат алкохол в малки коли4ества и рядко,са в по-голям риск да родят дете с ФАС,отколкото ''алкохоли4ките''" - Интересува ме източника, чието е това твърдение.
Литературата, която аз съм чела твърди написаното от мен по-горе. Затова би ми бил любопитен твоя източник Simple Smile

# 58
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: twins_mama
Трябват ли ви още при4ини,за да спрете? Imp


излишно се хабиш. Колкото и причини да изброиш, има хора, които не могат да смелят това, което пишеш. Просто са си такива самите жени, не можем да им се сърдим. После, ама защот детето ми има това или онова, защо не е като другите деца да прави това или онова, ами не е, всяка глътка алкохол  стига до бебето, но единици са тези като теб, които го разбират.
И понеже тук се писа, че всичко в умерени количества е допустимо, не виждам смисъл повече да се хабиш. Няма да бъдеш разбрана.

# 59
  • Мнения: 1 497
Цитат
После, ама защот детето ми има това или онова, защо не е като другите деца да прави това или онова, ами не е, всяка глътка алкохол стига до бебето, но единици са тези като теб, които го разбират.


Съжалявам Лио, но подобна връзка, между глътка, чаша алкохол и увреждания при децата просто не е вярно.

# 60
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Теодора
Цитат
После, ама защот детето ми има това или онова, защо не е като другите деца да прави това или онова, ами не е, всяка глътка алкохол стига до бебето, но единици са тези като теб, които го разбират.


Съжалявам Лио, но подобна връзка, между глътка, чаша алкохол и увреждания при децата просто не е вярно.



нали написах? или не съм? единици са тези, които разбират това като twins_mama, ти не си от тези единици просто, които разбират, че е недопустимо.

# 61
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Reza
и още нещо се сетих да питам....

мислите ли, момичета, заклети въздържателки, дамгосващи така смело, че примерно прабабите ви не са пийвали чаша винце на вечеря?
как така сте нормални вие при това положение, щом е толкова опасно???  защо ли не се е изродил гена ви???

ако наистина сте толкова загрижени за всяко нещо....би трябвало да ходите с маски по улицата, заради газовете от колите, а за разходка на децата и дума да не става!



Ами, не се изродил именно поради, това че тогава и въздуха е бил по-чист и храните също и всичко останало. И, изобщо ситуацията е била коренно различна...
Пък сега на тоя фон и винце, и биричка всеки ден си е направо СУПЕР Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Pela
Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.



Пела, сериозно ти вариш ракия Rolling Eyes  Wink  Sign Exclamation

# 63
  • Мнения: 5 500
Цитат на: 3te...ki
а как стои въпросът с бозата?


От нея 100%-тово ще ти вкисне стомаха Sign Exclamation

# 64
# 65
  • Мнения: 826
Цитат на: boyana
Явно в този форум е пълно с въздържатели! Аз докато бях бременна си пийвах и бира и червено винце. Даже последното ми го препоръчаха то женската консултация понеже бях с тежка анемия. Не се вманиачавайте на тема здравословен живот!


Е това вече е нещо друго! Shocked  Shocked  Shocked
Какво да пиша по темата при положение,че медицинските лица препоръчват на бременни........... вино за анемия!
Явно за желязо не са чували. #Shocked
Който има желание нека разрови архива в дир.бг и да прочете мнението на МониТ.
Който разбрал-разбрал,на останалите НАЗДРАВЕ! cheers

# 66
  • Мнения: 826
Цитат на: Liorena
Цитат на: twins_mama
Трябват ли ви още при4ини,за да спрете? Imp


излишно се хабиш. Колкото и причини да изброиш, има хора, които не могат да смелят това, което пишеш. Просто са си такива самите жени, не можем да им се сърдим. После, ама защот детето ми има това или онова, защо не е като другите деца да прави това или онова, ами не е, всяка глътка алкохол  стига до бебето, но единици са тези като теб, които го разбират.
И понеже тук се писа, че всичко в умерени количества е допустимо, не виждам смисъл повече да се хабиш. Няма да бъдеш разбрана.[/quote

Права си Лио,щом и в женските консултации предписват вино на бремнните............ Shocked  Shocked  Shocked
Няма смисъл от пове4е коментари. Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 67
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: twins_mama
Права си Лио,щом и в женските консултации предписват вино на бремнните............ Shocked  Shocked  Shocked
Няма смисъл от пове4е коментари. Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue


ами явно темата е изчерпана вече.

# 68
  • Мнения: 2 693
Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?


По принцип пия вино само на поводи /лижа една чаша през цялото време Embarassed /, а биричка лятото, но когато съм на кеф. По клубчета към бирата добавям текила с лимонче. Когато бях бременна, нещата стояха почти по същия начин, като изключим текилата, разбира се. Не се чувствах по-различно. Между другото, искам да ви питам как пиете без цигара? Защото аз като отказах цигарите /още преди да забременея/... започна да ме сърби гърба и ми се появиха едни бучици, наченки на крилца били... Grinning И една бира със зор изпивах...

# 69
  • Мнения: 3 200
Twins_mama
Цитат
Който има желание нека разрови архива в дир.бг и да прочете мнението на МониТ.


Рових и нищо не открих!? За какво става дума?

# 70
  • Мнения: 1 194
zdravei!
ne sam chela otgovorite na drugite mami, no nai-novite instruktzii na Svetovnata zdravna organizatzia zabraniavat absoliutno upotrebata na alkohol(po informatzia na moia kolejka gynekolog). alkohola e prichina za taka narechenia "alkoholen fetalen syndrom" koito e riadak , no vkliuchva neobratimi nevrologichni posleditzi!
po-dobre ne pii! az sam v deveti messetz i do sega ne sam pila alkohol za da ne izlagam bebka na riskove! ne e tolkova trudno da ne se pie!

pozdravi

# 71
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: mariakara
zdravei!
ne sam chela otgovorite na drugite mami, no nai-novite instruktzii na Svetovnata zdravna organizatzia zabraniavat absoliutno upotrebata na alkohol(po informatzia na moia kolejka gynekolog). alkohola e prichina za taka narechenia "alkoholen fetalen syndrom" koito e riadak , no vkliuchva neobratimi nevrologichni posleditzi!
po-dobre ne pii! az sam v deveti messetz i do sega ne sam pila alkohol za da ne izlagam bebka na riskove! ne e tolkova trudno da ne se pie!

pozdravi


явно на някои им е трудно обаче. жалко е.

# 72
  • Мнения: 826
Цитат на: mariakara
zdravei!
ne sam chela otgovorite na drugite mami, no nai-novite instruktzii na Svetovnata zdravna organizatzia zabraniavat absoliutno upotrebata na alkohol(po informatzia na moia kolejka gynekolog). alkohola e prichina za taka narechenia "alkoholen fetalen syndrom" koito e riadak , no vkliuchva neobratimi nevrologichni posleditzi!
po-dobre ne pii! az sam v deveti messetz i do sega ne sam pila alkohol za da ne izlagam bebka na riskove! ne e tolkova trudno da ne se pie!

Това не са най-новите инструкции,защото никъде по света не се гледа с добро око на бременност и алкохол,само в БГ нещата стоят по друг на4ин.
Как е възможно българката да смята,4е е ок да си пийва когато носи нов живот и лекарите да толерират това???
Нямам думи,аз просто нямам думи.................

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: twins_mama

Това не са най-новите инструкции,защото никъде по света не се гледа с добро око на бременност и алкохол,само в БГ нещата стоят по друг на4ин.
Как е възможно българката да смята,4е е ок да си пийва когато носи нов живот и лекарите да толерират това???
Нямам думи,аз просто нямам думи.................


Отново не е така. Мога да ти извадя абзаци от чужда литература по този въпрос в които се твърди точно обратното.
И отново настоявам - посочи ми източниците си моля.

# 74
  • Мнения: 278
По време на първата си бременност/преди 9г/ изобщо не можех да пия бира, горчеше ми Sad .Докторката все ми казваше да пия по една бира на ден, да не се подувам! Тогава се насилвах да изпивам по една чаша, а сега с удоволствие изпивам две чаши вечер преди сън Laughing ! Подкрепям Глория с две ръце - всичко в границите на нормалното не вреди! Пожелавам на всички да ви е леко през жегите, мен вече ми тежи, корема ми много порасна, но....малко ми остана!
Лека бременност и раждане Laughing   Laughing   Laughing

# 75
  • Мнения: 826
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: twins_mama

Отново не е така. Мога да ти извадя абзаци от чужда литература по този въпрос в които се твърди точно обратното.
И отново настоявам - посочи ми източниците си моля.



Кое не е така Додо?
www.americanpregnancy.org/pregnancyhealth/alcohol.html
www.thearc.org
www.drgreen.com
www.doitnow.org/pages/108.html

# 76
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: twins_mama

Това не са най-новите инструкции,защото никъде по света не се гледа с добро око на бременност и алкохол,само в БГ нещата стоят по друг на4ин.
Как е възможно българката да смята,4е е ок да си пийва когато носи нов живот и лекарите да толерират това???
Нямам думи,аз просто нямам думи.................


е ти нали разбра, че при нас всичко в умерени количества е позволено, и наркотици в умерени количества също, абе всичко може, но умерено. това е. това е най-новото сега, ти не разбираш Wink

# 77
  • Мнения: 826
Цитат на: Liorena
Цитат на: twins_mama



е ти нали разбра, че при нас всичко в умерени количества е позволено, и наркотици в умерени количества също, абе всичко може, но умерено. това е. това е най-новото сега, ти не разбираш Wink


Да бе,аз нали съм на друга планета. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
 Grinning  Grinning  Grinning

# 78
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Az tsetoh v edna kniga tse dori i tsasa vino moze da navredi na bebeto(na koeto az ne viarvam).Na men lekariat mi kaza tse po edna tsasa vino na praznitsi niama da navredi na bebeto.Az litsno prez tsialata bremennost samo na Nova Godina i na godisninata mi izpih po niakolko glatki vino.E drug vapros e tse az ne pia.
kiss

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: twins_mama
Цитат на: Liorena
Цитат на: twins_mama



е ти нали разбра, че при нас всичко в умерени количества е позволено, и наркотици в умерени количества също, абе всичко може, но умерено. това е. това е най-новото сега, ти не разбираш Wink


Да бе,аз нали съм на друга планета. Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
 Grinning  Grinning  Grinning


Съжалявам но не могада отваря линковете, имам проблем с нета. И форума едва отворих. Надявам се утре.
Но приемам, че след като си ги посочила, там има информация която потвърждава думите ти. Хубаво. Не разбирам обаче защо има противоречие между западната литература за бременност и това което пише в тази линкове. Защото има, нали?
Ти как си го обясняваш? Тъй като за мен е парадокс.
Въобще изключевам българските лекари в случая защото стана ясно, че те са пълни неграмотници и идиоти сопред някои от вас.

# 80
  • Мнения: 826
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: twins_mama
Цитат на: Liorena
Цитат на: twins_mama


Съжалявам но не могада отваря линковете, имам проблем с нета. И форума едва отворих. Надявам се утре.
Но приемам, че след като си ги посочила, там има информация която потвърждава думите ти. Хубаво. Не разбирам обаче защо има противоречие между западната литература за бременност и това което пише в тази линкове. Защото има, нали?
Ти как си го обясняваш? Тъй като за мен е парадокс.
Въобще изключевам българските лекари в случая защото стана ясно, че те са пълни неграмотници и идиоти сопред някои от вас.



Виж сега Додо,аз не казвам,4е българските лекари са идиоти и неграмотници,нямам право на това,т.к. не използвам услугите им. Laughing
 Не може6 да не се съгласи6 оба4е,4е не е нормално да ''предписват'' вино за анемия при бременност Confused:
Какво има6 предвид под противоре4ие м/у западната литература и линковете,които пуснах?
Вси4ко което съм про4ела да сега отри4а използването на алкохол(дори и в мин. к-ва)през бременноста.

# 81
  • Мнения: 204
Аз пък преди да забременея почти не близвах алкохол, освен на моя РД, на нова година и евентуално по още един повод! Лятно време да са ми се събирали общо 5-6 бири  (е понякога може и да са били повече, до към 8-10 за цялото лято). Сега обаче от както забременях имам периоди на ГЛАД за бира. Друго не ми се пие, нито вино нито какъвто и да е алкохол. И не е редовно, в смисъл всеки ден, но от нова година на сам може би вече четири пъти много ми се допива биричка. Като пийна около чашка (200 гр.) и желанието за бира ми минава и се чувствам мн. добре!!! Освен внезапно желание за бира от както забременях така са ми са се дояждали само още ягоди, сладолед, зелена салата и кисело мляко! Затова аз лично не виждам нищо лошо.
Прочетох статиите на два от линковете. Не че нямам доверие на американските учени, но някой от моите приятели учили в америка ми е разказвал, че в неговия университет в библиотеката имало книга - практични съвети за самоубийци, където били описвани различни методи за самоубийство с процент вероятност за успеваемост. Та в тази книга имало вариант - 500 гр. твърд алкохол, с доста висок процент успеваемост!!!! Което иде да каже, че в някои страни 500 гр. твърд алкохол са смъртоносни. Така че съобразете се и с географската ширина. Някои неща са вредни за едни раси и народи, а за други са полезни! Не че смятам алкохола за полезен - не! Аз дори съм привърженик на идеята - никакъв алкохол по време на бременост, но ако ти се пие (приемаме, че не говорим за алкохоличка) - не мисля че една бира на месец ще доведе до каквите и да било увреждания на плода, поне не и в тези ширини  Laughing

# 82
  • Мнения: 351
Тука в тая тема най- ме притеснява това -УМЕРЕНО.5-6 бирички мене ми идват супер.Тия дето мислят ,че една глътка биричка от чашата на съпруга е фатална бих попитал-по- добре ли влияе на бебето смога в София и нервите които майката трупа в гадната ни действителност,А?
За концентрата няма да говорим,все пак си е хард.

# 83
  • Мнения: 826
Цитат на: Billy

Прочетох статиите на два от линковете. Не че нямам доверие на американските учени, но някой от моите приятели учили в америка ми е разказвал, че в неговия университет в библиотеката имало книга - практични съвети за самоубийци, където били описвани различни методи за самоубийство с процент вероятност за успеваемост. Та в тази книга имало вариант - 500 гр. твърд алкохол, с доста висок процент успеваемост!!!! Което иде да каже, че в някои страни 500 гр. твърд алкохол са смъртоносни. Така че съобразете се и с географската ширина. Някои неща са вредни за едни раси и народи, а за други са полезни! Не че смятам алкохола за полезен - не! Аз дори съм привърженик на идеята - никакъв алкохол по време на бременост, но ако ти се пие (приемаме, че не говорим за алкохоличка) - не мисля че една бира на месец ще доведе до каквите и да било увреждания на плода, поне не и в тези ширини  Laughing

Aaaaaaaaaaa не,не им вярвайте на американските у4ени,те така си пи6ат,да пла6ат гаргите. Laughing
Пийте си бири4ка и винце и си гледайте кефа. Rolling Eyes
Нищо,4е всеки ден на бял свят(пак в Америка) се раждат деца с фетал алкохол синдром. Close
Ама това в БГ го няма.................. Confused:  Confused:  Confused:

# 84
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: twins_mama
Aaaaaaaaaaa не,не им вярвайте на американските у4ени,те така си пи6ат,да пла6ат гаргите. Laughing
Пийте си бири4ка и винце и си гледайте кефа. Rolling Eyes
Нищо,4е всеки ден на бял свят(пак в Америка) се раждат деца с фетал алкохол синдром. Close
Ама това в БГ го няма.................. Confused:  Confused:  Confused:



  202uu   202uu   202uu   202uu

# 85
  • Мнения: 826
Цитат на: БАШтаткото
Тука в тая тема най- ме притеснява това -УМЕРЕНО.5-6 бирички мене ми идват супер.Тия дето мислят ,че една глътка биричка от чашата на съпруга е фатална бих попитал-по- добре ли влияе на бебето смога в София и нервите които майката трупа в гадната ни действителност,А?
За концентрата няма да говорим,все пак си е хард.


Баштатко,никой не знае какво е коли4еството алкохол необходимо за осактяването на зароди6а.Може де е една глътка,една 4а6а,една бутилка............
Затова е препоръ4ително да не се пие изобщо.
Ама това в на6ите геогравски 6ирини е невъзможно....... Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 826
Цитат на: Liorena
Цитат на: twins_mama
Aaaaaaaaaaa не,не им вярвайте на американските у4ени,те така си пи6ат,да пла6ат гаргите. Laughing
Пийте си бири4ка и винце и си гледайте кефа. Rolling Eyes
Нищо,4е всеки ден на бял свят(пак в Америка) се раждат деца с фетал алкохол синдром. Close
Ама това в БГ го няма.................. Confused:  Confused:  Confused:



  202uu   202uu   202uu   202uu


ТHANKS!
  Hands Thumbsup   Hands Thumbsup   Hands Thumbsup

# 87
  • Мнения: 2 655
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Pela
Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.



Пела, сериозно ти вариш ракия Rolling Eyes  Wink  Sign Exclamation

Да разбира се напълно сериозно.
Препоръчвам ти го и на всеки. Страхотно разтоварване и купон.
Във Варна живея в къща с голям двор. Имаме огромна стара кайсия, която като започне да дава плод няма спиране. Години наред давахме материала на разни комшии. Последния случай беше фрапантен.  Rolling Eyes Цялото лято майка ми събира и чисти плода и го слага в бидоните. Накрая човека дойде и си го взе, разбира се без лев.  Rolling Eyes След месеци го попитали родителите ми: "Как е ракията?", а той отговорил:"Изгорих я и я хвърлих."
 Cry  Cry  Cry На Нова година им отишли на гости, а той леко попиинал им издумал:"Елате, елате та да Ви почерпя с Вашата ракия". Laughing  Laughing  Laughing Моите родители приеха философски проблема и само се шегуваха, че му се свиди 1 шише да подари. Аз побеснях. Twisted Evil Реших, че не е голяма философия да се сварят 2 бидона. Така се отключи тази ми страст. Laughing  Laughing  Laughing
А това, че ходели само мъже не е истина. Ходят и жени и пада голям купон: чакаш, мериш, после пробваш. Ходим компания и винаги се пекът на открития оган разни вкуснотии. Аз обожавам картофките на жар и първите проби. И после зимата как стоплят 50 грама със трушийка. Laughing  Laughing  Laughing
Стана много алкохолно. Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed



Сега по темата.
Пак започнаха обидите.
Това, че подкрепих Liorena, означава че просто сме на едно и също мнение. На няколко пъти по темите призовах: да уважаваме мнението на другия потребител. Няма по добро от това да установиш, че някой мисли различно от теб.
Да не забравяме: "В спора се ражда истината."
Има и различни мнения.
Как няма да има тук сме толкова много хора.
Апелирам към всички Ви: да не се обиждаме и нагрубяваме и да спазваме добрия тон на общуване.
Пускайки дадена тема пред някой от нас просто стой проблем. Той иска само мненията ни и опита, а не припирните и обидите.
Живота ни е доста тежък, да не го утежняваме повече с некоректно поведение.
МОЛЯ ВИ.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 440
Цитат на: ves
Да не си помислите, че не сядам без чашката сутрин, обед и вечер Laughing  Laughing  Laughing
Нищо подобно  Wink
В края на 5-и месец съм. По принцип много рядко употребявах алкохол преди, а пък сега съвсем, но напоследък ми се допива бира-ей така няколко глътки само, защото е студена и горчива, а това ми харесва. Но не смея  Neutral Face
Затова очаквам да споделите вашия опит Wink


И аз съм  като теб 24-25гс и си пия бира всяка  вечер по  една чаша  от  около месец май  Sunglasses Отразява ми се много  добре даже  . Преди това ми се повдигаше  24/7 , ама на  курса за  мами в АГ  Варна акушерката ми каза , че за такива  случаи  даже е полезна  . Винтерес на истината от  тогава рядко имам  проблеми , да не кажа изобщо  Grinning

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: twins_mama
[Виж сега Додо,аз не казвам,4е българските лекари са идиоти и неграмотници,нямам право на това,т.к. не използвам услугите им. Laughing
 Не може6 да не се съгласи6 оба4е,4е не е нормално да ''предписват'' вино за анемия при бременност Confused:
Какво има6 предвид под противоре4ие м/у западната литература и линковете,които пуснах?
Вси4ко което съм про4ела да сега отри4а използването на алкохол(дори и в мин. к-ва)през бременноста.



Разбира се, че НЕ е нормално лекар да предписва винце при анемия. Но също така не е норамално и заради един такъв да се правят обобщения за всички лекари, а също така и да се обиждат. Тъй като аз съм на мнения, че в БГ има много добри лекар, наистина много добри. И е обидно това отношение към тях.
За противречието. Сега ще нахвърлям някои цитати от книги на чужди автори. А пък ти ще прецениш дали има противоречие между тях и това което пише в твоите линкове.
Лоранс Перну в "Аз чакам дете""- На бъдещите майки се препоръчва да пият
възможно най-малко, дори никак.
....................
Добре е също така да не пиете алкохол през първите три месеца.
След този период не е неразумно да се изпие чаша вино или шампанско, но само по изключение.
..........
Хиляди новородени са белязани от последиците на майчиния алкохолизъм Детето има особен вид при раждането.........
Такова е драматичното описание на дете, чиято майка редовно е пила по два литра вино на ден! или няколко литра бира или 6 чаши уиски.
Алкохолизмът не е наследствен. Ако жената дори хронична алкохоличка престане да пие преди забременяването си детето ще бъде нормално като всяко друго. Трябва ли да се смята, че бъдещата майка е осъдена на девет месеца на сух режим? Не разбира се, но се налага изводът режимът да бъде умерен" "

Така, като се вижда от тук от фетален синдром могат да страдат деца на АЛКОХОЛИЧКИ, изрично написано е. При умерена упортеба на алкохол - няма риск за бебето.

Елизабет Фенуик в "Книга за майката и бебето" - "Чаша вино веднъж или два пъти седмично няма да навредят на вас или бебето. Но ако пиете по две или повече единици алкохол дневно това може сериозно да увреди плода."

Ален-Пиер Вател, Сандрин Жерен...споменах, че от време навреме можете да изпиете чаша вино или аператив. Обратното- майка която е истинска алкохоличка , може да навреди изключително много на детето си. В такъв случай се налага тя да бъде поставена под специално лекарско наблюдение."

Джун Томпсън , коснултант д-р Джила Лейтър "Прекомерното пиене може да доведе през началните месеци до спонтанен аборт, а също тка и да има поразяващ ефект върху здравето на бебето. Децата на алкохолиците рискуват да се родят с множество физически и умствени недостатъци, познати в медицината като зародишен алкохолен синдром."

Почти навсякъде се казва, че бебето би се родило с фетален синдром ако майката е алкохоличка. Никъде не видях твърдение, че децата на алкохоличките не са така застрашени,както на инцидентните " пиячки". А също така и не е налице твърдо отричане на умереният прием.
В темата все пак не става въпрс за патологичен алкохолизъм нали? Всички подчертаха, че са пили по чаша две лек алкохол и то през големи интервали от време, а не за системен алкохолизъм.

# 90
  • Мнения: 5 251
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: twins_mama
[Виж сега Додо,аз не казвам,4е българските лекари са идиоти и неграмотници,нямам право на това,т.к. не използвам услугите им. Laughing
 Не може6 да не се съгласи6 оба4е,4е не е нормално да ''предписват'' вино за анемия при бременност Confused:
Какво има6 предвид под противоре4ие м/у западната литература и линковете,които пуснах?
Вси4ко което съм про4ела да сега отри4а използването на алкохол(дори и в мин. к-ва)през бременноста.



Разбира се, че НЕ е нормално лекар да предписва винце при анемия. Но също така не е норамално и заради един такъв да се правят обобщения за всички лекари, а също така и да се обиждат. Тъй като аз съм на мнения, че в БГ има много добри лекар, наистина много добри. И е обидно това отношение към тях.
За противречието. Сега ще нахвърлям някои цитати от книги на чужди автори. А пък ти ще прецениш дали има противоречие между тях и това което пише в твоите линкове.
Лоранс Перну в "Аз чакам дете""- На бъдещите майки се препоръчва да пият
възможно най-малко, дори никак.
....................
Добре е също така да не пиете алкохол през първите три месеца.
След този период не е неразумно да се изпие чаша вино или шампанско, но само по изключение.
..........
Хиляди новородени са белязани от последиците на майчиния алкохолизъм Детето има особен вид при раждането.........
Такова е драматичното описание на дете, чиято майка редовно е пила по два литра вино на ден! или няколко литра бира или 6 чаши уиски.
Алкохолизмът не е наследствен. Ако жената дори хронична алкохоличка престане да пие преди забременяването си детето ще бъде нормално като всяко друго. Трябва ли да се смята, че бъдещата майка е осъдена на девет месеца на сух режим? Не разбира се, но се налага изводът режимът да бъде умерен" "

Така, като се вижда от тук от фетален синдром могат да страдат деца на АЛКОХОЛИЧКИ, изрично написано е. При умерена упортеба на алкохол - няма риск за бебето.

Елизабет Фенуик в "Книга за майката и бебето" - "Чаша вино веднъж или два пъти седмично няма да навредят на вас или бебето. Но ако пиете по две или повече единици алкохол дневно това може сериозно да увреди плода."

Ален-Пиер Вател, Сандрин Жерен...споменах, че от време навреме можете да изпиете чаша вино или аператив. Обратното- майка която е истинска алкохоличка , може да навреди изключително много на детето си. В такъв случай се налага тя да бъде поставена под специално лекарско наблюдение."

Джун Томпсън , коснултант д-р Джила Лейтър "Прекомерното пиене може да доведе през началните месеци до спонтанен аборт, а също тка и да има поразяващ ефект върху здравето на бебето. Децата на алкохолиците рискуват да се родят с множество физически и умствени недостатъци, познати в медицината като зародишен алкохолен синдром."

Почти навсякъде се казва, че бебето би се родило с фетален синдром ако майката е алкохоличка. Никъде не видях твърдение, че децата на алкохоличките не са така застрашени,както на инцидентните " пиячки". А също така и не е налице твърдо отричане на умереният прием.
В темата все пак не става въпрс за патологичен алкохолизъм нали? Всички подчертаха, че са пили по чаша две лек алкохол и то през големи интервали от време, а не за системен алкохолизъм.


  202uu
Да всички подчертаха,че са пили по чаша две през голям интервал,но някой не могат да разберат   People No Good И ни заклеймиха като алкохолички  Drunk

# 91
  • Мнения: 6 315
Така ..... като родя ще ви кажа дали бебето ми е нормално или не, защото тъй като съм от "пиячките" сигурно частта от вас, подкрепяща пълното въздържание, очаква да родя ненормално дете  Imp .

Иначе съм на мнение, че "Прекален светец и Богу не е драг"! Повече няма да коментирам, че тук явно добрият тон никак не може да се спазва, а на мен това особено в момента ми е меко казано неприятно.

А, забравих да спомена, че в Англия също позволяват консумация на алкохол от време на време. По време на кърмене препоръчват даже да се пие тъмна бира. Там бебетата сигурно стават алкохолици още от кърмаческа възраст  Drunk . Или ще заклеймим и английските лекари като напълно некомпетентни?!

# 92
  • Мнения: 596
Az oba4e taka i ne razbrah nqkoj pro4el li e nqkyde ili ima li informaciq, 4e ima rodeni deca s tozi sindrom (zabravih kak se kazva), pri majki, koito sa upotrebqwali rqdko alkohol i v malki koli4estva.
Za6toto smqtam, 4e celta ni tuk ne e ednite da ubedqt drugite, a da razberem wse pak istinata.

# 93
  • Мнения: 204
Цитат на: Silviya
Az oba4e taka i ne razbrah nqkoj pro4el li e nqkyde ili ima li informaciq, 4e ima rodeni deca s tozi sindrom (zabravih kak se kazva), pri majki, koito sa upotrebqwali rqdko alkohol i v malki koli4estva.
Za6toto smqtam, 4e celta ni tuk ne e ednite da ubedqt drugite, a da razberem wse pak istinata.


Истината скъпа е много разтегливо понятие  Laughing
Намери твоята истина - поне в случая ти се предлагат два варианта - избери си дали ще бъдеш пълен въздържател или ще пийваш някоя чашка винце или биричка от време на време!

 Sunglasses

# 94
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Margarita
Така ..... като родя ще ви кажа дали бебето ми е нормално или не, защото тъй като съм от "пиячките" сигурно частта от вас, подкрепяща пълното въздържание, очаква да родя ненормално дете  Imp .

Иначе съм на мнение, че "Прекален светец и Богу не е драг"! Повече няма да коментирам, че тук явно добрият тон никак не може да се спазва, а на мен това особено в момента ми е меко казано неприятно.

А, забравих да спомена, че в Англия също позволяват консумация на алкохол от време на време. По време на кърмене препоръчват даже да се пие тъмна бира. Там бебетата сигурно стават алкохолици още от кърмаческа възраст  Drunk . Или ще заклеймим и английските лекари като напълно некомпетентни?!

да, точно така е . тук наистина препоръчват по време на кърмене да се пие тъмна бира. незнам дали точната дума е препоръчват, но казват, че се отразява добре.аз сега кърмя и не пия тъмна бира, защото не ми се пие. но един път до сега съм пила 4-5 глътки вино. сега сигурно и мен ще ме направят на нищо, че съм пила вино и кърмя. пак казвам  - 4-5 глътки. докато бях бременна съм пила 3-4 пъти по няма и половин чаша вино. това е. бебето ми е здраво.ако става въпрос за малко количество /до 1 чаша/ през голям интервал от време нищо няма да му стане на бебето.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 105
Zdraveite ! Edna moq poznata prez bremennosta si sprq cigarite,alkohola,kafeto , kolata vsichko , koeto bi moglo da bude vredno za bebeto!Deteto i e na 2,8 m v momenta i tui kato pak propushi ,ne pozvolqva da se pushi v staqta v koqto e deteto izobshto golqmo shtadene na otrocheto, NO deteto ima problem s razvitieto vupreki vsichko!Izostava umstveno i postoqnno go vodqt po lekari za da se ustanovi  kakvo mu e!Ta samo shte kaja che vseki organizum , vsqka bremennost ,vsqka jena e STROGO individualna!Nqkoi ne piqt ,ne pushat,ako moje i da ne izlizat na vun ot strah neshto vredno da ne popadne v tqh i da uvredi deteto,koeto za men e absolutno izlishno,drugi puk slushat tqloto si i qdat i piivat po-malko bira ili vino!Nqma nishto losho v tova!
Ne smqtam che e nujno ednite da ubejdavat drugite koe e po-dobre i obratnoto ,prosto zashtoto vseki znae kakvo e dobre za nego!

# 96
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Pela
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Pela
Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.



Пела, сериозно ти вариш ракия Rolling Eyes  Wink  Sign Exclamation

Да разбира се напълно сериозно.
Препоръчвам ти го и на всеки. Страхотно разтоварване и купон.
Във Варна живея в къща с голям двор. Имаме огромна стара кайсия, която като започне да дава плод няма спиране. Години наред давахме материала на разни комшии. Последния случай беше фрапантен.  Rolling Eyes Цялото лято майка ми събира и чисти плода и го слага в бидоните. Накрая човека дойде и си го взе, разбира се без лев.  Rolling Eyes След месеци го попитали родителите ми: "Как е ракията?", а той отговорил:"Изгорих я и я хвърлих."
 Cry  Cry  Cry На Нова година им отишли на гости, а той леко попиинал им издумал:"Елате, елате та да Ви почерпя с Вашата ракия". Laughing  Laughing  Laughing Моите родители приеха философски проблема и само се шегуваха, че му се свиди 1 шише да подари. Аз побеснях. Twisted Evil Реших, че не е голяма философия да се сварят 2 бидона. Така се отключи тази ми страст. Laughing  Laughing  Laughing
А това, че ходели само мъже не е истина. Ходят и жени и пада голям купон: чакаш, мериш, после пробваш. Ходим компания и винаги се пекат на открития огън разни вкуснотии. Аз обожавам картофките на жар и първите проби. И после зимата как стоплят 50 грама със трушийка. Laughing  Laughing  Laughing
Стана много алкохолно. Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed






Ти изби рибата Laughing  Laughing  Laughing
Баща ми всяка година откак го помня вари ракия. Всяко лято обикаля овошките в градината с една кофа и после ги нарежда в качета. Е, голяма страст му е Sign Exclamation Имаме ракия, да се удавим направо. Той си пие всяка вечер по чашка и толкоз, в живота си пиян не съм го виждала, дори подпийнал.
И аз си близвам със салатка, ама не съм ходила да варя Laughing  Laughing  Laughing
Чакаме те във Варна да почерпиш с кайсиевка, пък ние със сливовка Grinning  Sign Exclamation
Наздраве, в най-алкохолната тема Wink  Sign Exclamation

# 97
  • Мнения: 826
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: twins_mama



Разбира се, че НЕ е нормално лекар да предписва винце при анемия. Но също така не е норамално и заради един такъв да се правят обобщения за всички лекари, а също така и да се обиждат. Тъй като аз съм на мнения, че в БГ има много добри лекар, наистина много добри. И е обидно това отношение към тях.
За противречието. Сега ще нахвърлям някои цитати от книги на чужди автори. А пък ти ще прецениш дали има противоречие между тях и това което пише в твоите линкове.
Лоранс Перну в "Аз чакам дете""- На бъдещите майки се препоръчва да пият
възможно най-малко, дори никак.
....................
Добре е също така да не пиете алкохол през първите три месеца.
След този период не е неразумно да се изпие чаша вино или шампанско, но само по изключение.
..........
Хиляди новородени са белязани от последиците на майчиния алкохолизъм Детето има особен вид при раждането.........
Такова е драматичното описание на дете, чиято майка редовно е пила по два литра вино на ден! или няколко литра бира или 6 чаши уиски.
Алкохолизмът не е наследствен. Ако жената дори хронична алкохоличка престане да пие преди забременяването си детето ще бъде нормално като всяко друго. Трябва ли да се смята, че бъдещата майка е осъдена на девет месеца на сух режим? Не разбира се, но се налага изводът режимът да бъде умерен" "

Така, като се вижда от тук от фетален синдром могат да страдат деца на АЛКОХОЛИЧКИ, изрично написано е. При умерена упортеба на алкохол - няма риск за бебето.

Елизабет Фенуик в "Книга за майката и бебето" - "Чаша вино веднъж или два пъти седмично няма да навредят на вас или бебето. Но ако пиете по две или повече единици алкохол дневно това може сериозно да увреди плода."

Ален-Пиер Вател, Сандрин Жерен...споменах, че от време навреме можете да изпиете чаша вино или аператив. Обратното- майка която е истинска алкохоличка , може да навреди изключително много на детето си. В такъв случай се налага тя да бъде поставена под специално лекарско наблюдение."

Джун Томпсън , коснултант д-р Джила Лейтър "Прекомерното пиене може да доведе през началните месеци до спонтанен аборт, а също тка и да има поразяващ ефект върху здравето на бебето. Децата на алкохолиците рискуват да се родят с множество физически и умствени недостатъци, познати в медицината като зародишен алкохолен синдром."

Почти навсякъде се казва, че бебето би се родило с фетален синдром ако майката е алкохоличка. Никъде не видях твърдение, че децата на алкохоличките не са така застрашени,както на инцидентните " пиячки". А също така и не е налице твърдо отричане на умереният прием.
В темата все пак не става въпрс за патологичен алкохолизъм нали? Всички подчертаха, че са пили по чаша две лек алкохол и то през големи интервали от време, а не за системен алкохолизъм.

За БГ лекарите няма да коментирам,не ми е работа.
Противоре4ие има и то О4ЕВАДНО. Embarassed
Спирам да пи6а по темата.
Лека и безпроблемнна бременност на вси4ки желая!

# 98
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат
С риск да ме разкъсате ще ви споделя , че докато бях бременна съм пила ракия, мастика, бира, джин.Ужасно ми се пиеше алкохол и особено мастика.Става въпрос за по 3-4 глътки, но ми се пиеше.От това не забелязвам дъщеря ми да се е увредила.



за тебе знаем. не веднъж си го изтъквала тук това.  твоите подвизи сме ги чели и в други твои постинги. нищо ново не казваш. само не разбрах, ти хвалиш ли се и ли се оплакваш?

# 99
  • Мнения: 2 655
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Pela
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Pela
Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.



Пела, сериозно ти вариш ракия Rolling Eyes  Wink  Sign Exclamation

Да разбира се напълно сериозно.


Ти изби рибата Laughing  Laughing  Laughing
Баща ми всяка година откак го помня вари ракия. Всяко лято обикаля овошките в градината с една кофа и после ги нарежда в качета. Е, голяма страст му е Sign Exclamation Имаме ракия, да се удавим направо. Той си пие всяка вечер по чашка и толкоз, в живота си пиян не съм го виждала, дори подпийнал.
И аз си близвам със салатка, ама не съм ходила да варя Laughing  Laughing  Laughing
Чакаме те във Варна да почерпиш с кайсиевка, пък ние със сливовка Grinning  Sign Exclamation
Наздраве, в най-алкохолната тема Wink  Sign Exclamation

Предното лято сварих около 40 бутилки. После дойдох тук.
Така си останаха и съм разпоредила никой да не ги пипа у дома. Laughing  Laughing  Laughing Те моите родители и без това не пият, ама да нея раздават поне. Embarassed А и ще е отлежала кайсиевка. Laughing

Сега ще отида и ще си купя една хладилна малка чанта от тук. И догодина като се върна идваме с бебо на мамините срещи в Морската градина със шишенце ракия и салатка. Обещавам. Hug
Вземи Цецко и идете на казана с малко сурови картофки, подправки и сол. Е тогава ще разбереш за какво говоря. Голямо разтоварване е. А ти имаш и учител.
Наздраве. Laughing  Laughing  Laughing

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
dokato biah bremenna si pieh bira i naistina mnogo mi se uslajdase. Taka che momicheta nito birata nito 2 gludki rakia niama da ubiat decata vi. Po-skoro zlobata, otricatelnoto mislene i loshoto nastroenie moje da im povliaiat. Tova opredeleno im se predava. mislete pozitivno, pravete liubov, smeite se i tova e. A za dvete gludki vino ili rakia....izobsto ne se pritesniavaite!

# 101
  • Мнения: 3 146
Добре казано!!!

# 102
  • Мнения: 3 146
Бих поставила следния въпрос:
Как ще коментирате обстоятелството, че докато още не сте знаели, че сте бременни сте си пили алкохол? Както всички знаем в първите месеци това е най-опасно и необратимо за зародиша.

# 103
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: mama kenga
Бих поставила следния въпрос:
Как ще коментирате обстоятелството, че докато още не сте знаели, че сте бременни сте си пили алкохол? Както всички знаем в първите месеци това е най-опасно и необратимо за зародиша.


Всъщност в периода от момента на имплантиране на оплоденото яйце до момента, в който разбираш, че си бременна, приблизително 20 дни още не е започнала органогенезата.
И да си кажа моето мение (бая изчетох). Аз съм противник на алкохола и цигарите по време на бременност, макар, че се е случвало да пийна 1 чаша бира или винце примерно за Нова година. Това обаче не изключва риска.  Embarassed

# 104
  • Мнения: 826
Цитат на: mama kenga
С риск да ме разкъсате ще ви споделя , че докато бях бременна съм пила ракия, мастика, бира, джин.Ужасно ми се пиеше алкохол и особено мастика.Става въпрос за по 3-4 глътки, но ми се пиеше.От това не забелязвам дъщеря ми да се е увредила.



Надявам се,4е не говори6 сериозно. Shocked

# 105
  • Мнения: 826
Цитат на: Vache
Цитат на: mama kenga
Бих поставила следния въпрос:
Как ще коментирате обстоятелството, че докато още не сте знаели, че сте бременни сте си пили алкохол? Както всички знаем в първите месеци това е най-опасно и необратимо за зародиша.


Всъщност в периода от момента на имплантиране на оплоденото яйце до момента, в който разбираш, че си бременна, приблизително 20 дни още не е започнала органогенезата.
И да си кажа моето мение (бая изчетох). Аз съм противник на алкохола и цигарите по време на бременност, макар, че се е случвало да пийна 1 чаша бира или винце примерно за Нова година. Това обаче не изключва риска.  Embarassed


Радвам се,4е все пак някой осъзнава за какво иде ре4. Laughing

# 106
  • Мнения: 826
Цитат на: Liorena
Цитат
С риск да ме разкъсате ще ви споделя , че докато бях бременна съм пила ракия, мастика, бира, джин.Ужасно ми се пиеше алкохол и особено мастика.Става въпрос за по 3-4 глътки, но ми се пиеше.От това не забелязвам дъщеря ми да се е увредила.



за тебе знаем. не веднъж си го изтъквала тук това.  твоите подвизи сме ги чели и в други твои постинги. нищо ново не казваш. само не разбрах, ти хвалиш ли се и ли се оплакваш?


Лио,нали знае6 песента на То6ко Колев ''Как ще ги стигнем..."
Въпросът в слу4ея е ''как те ще ни стигнат",то бива вино,бива бира,ама мастика Shocked ракия Shocked джин Shocked

# 107
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: twins_mama
Цитат на: Liorena
Цитат
С риск да ме разкъсате ще ви споделя , че докато бях бременна съм пила ракия, мастика, бира, джин.Ужасно ми се пиеше алкохол и особено мастика.Става въпрос за по 3-4 глътки, но ми се пиеше.От това не забелязвам дъщеря ми да се е увредила.



за тебе знаем. не веднъж си го изтъквала тук това.  твоите подвизи сме ги чели и в други твои постинги. нищо ново не казваш. само не разбрах, ти хвалиш ли се и ли се оплакваш?


Лио,нали знае6 песента на То6ко Колев ''Как ще ги стигнем..."
Въпросът в слу4ея е ''как те ще ни стигнат",то бива вино,бива бира,ама мастика Shocked ракия Shocked джин Shocked


дано не се налага да ни стигат в това отношение.

# 108
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: twins_mama
Цитат
С риск да ме разкъсате ще ви споделя , че докато бях бременна съм пила ракия, мастика, бира, джин.Ужасно ми се пиеше алкохол и особено мастика.Става въпрос за по 3-4 глътки, но ми се пиеше.От това не забелязвам дъщеря ми да се е увредила.



Надявам се,4е не говори6 сериозно. Shocked



естествено, че сериозно говори.по-сериозна никога не е била.

# 109
  • Мнения: 596
Какви са тея простанищини!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Shocked
Във форум за бременни и майки такива нападки!!!!
Лиорена, не можеш ли просто да споделяш мнения по темите, без да злобееш, явно имаш някакви проблеми, но.... тук не е мястото да си изливаш злобата! Потресена съм от тази простотия. Не зная на колко години си, но не бих ти дала повече от 15!

# 110
  • София
  • Мнения: 15 232
Пак ли ви прихвана, бре, женоря!?!?!
Стига вече!
Охладете страстите!
Който пие-да си сипе една студена биричка, който не пие-една студена водица!
Успокойте се!

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Vivi
Пак ли ви прихвана, бре, женоря!?!?!
Стига вече!
Охладете страстите!
Който пие-да си сипе една студена биричка, който не пие-една студена водица!
Успокойте се!


 Laughing  Laughing  Laughing
Ето една мъжка приказка на място!

# 112
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Pela


Сега ще отида и ще си купя една хладилна малка чанта от тук. И догодина като се върна идваме с бебо на мамините срещи в Морската градина със шишенце ракия и салатка. Обещавам. Hug

Наздраве. Laughing  Laughing  Laughing



OK, само се обади Wink  Sign Exclamation

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 336
като чета само се удивлявам - представям си каква сте картинка от страни - това е вредно - не го яж, онова е отрова не го пий - а представяте ли си ако след 10-15 години отрочетата ви запалят някоя цигара - ауу направо смърт
абе вие в кой свят живеете и кой ви дава право да квалифицирате майчетата тук като тъпи или безотговорни и желаещи единствено да навредят на бебетата си
чудя се освен кисненето във форума имате ли си и други забавления
познавам много майчета, които нито са помирисвали цигара, нито пък са близвали алкохол и от никоя от тях не е лъхал такъв експремизъм като вашия - в края на краищата всеки си има мнение - аз уважавам чуждото и нищо на ви пречеше просто да споделите вашето без да правите квалификации и да обиждате останалите

# 114
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Наистина,Лиорена,престани да се заяждаш.Във всяка тема основата за раздора си ти.Все едно наистина намираш място тук да изливаш яд и злоба.Виж другите как добре се разбират и колко са сговорчиви.Много пъти ти правят забележки,но ти не спираш.Остави правото всеки да има свое мнение,няма защо да налагаш твоето чрез нападки!!!!

Общи условия

Активация на акаунт