бременност и алкохол

  • 76 510
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Silviya
Значи не може да се яде луканка и салам, никакъв ли?!
Аз съм яла! Какво може да ти стане? Shocked


По време на бременност не трябвада се ядат неварени и непастьоризирани млека, също пресно сирене, както и миризливите сирена с мухъл, защото носят риск от зараза с листериоза. Това е болест която може да предизвика спонтанен аборт или вродени увреждания на плода.
Всяка бременна жена може да се зарази от нея чрез хранителни продукти от животински произход / месо, яйца, мляко/. Затова е от изключително значение тези продукти и техните производни да преминават през специална обработка - пастьоризация или топлинна. Червените меса, които са само сушени, както и луканката знаете, че са сурови всъщност, т.е. не са преминали топлнна обработка и затова носят риск от зарази. Яйцата също, затова внимавайте с майонезите. Те могат да ви заразят и със салмонелоза.
Токсоплазмозата също се причинява от паразит и може да се зарзите от нея при консумация на недопечено месо. Най-често в овнешкото и свинското месо се среща. Доброто сваряване на месото пази също и от зараза с теня.

Внимавайтие и с морските продукти. те пък причиняват отравяне - миди, стриди и други от сорта. Дивача също крие рискове. Морските продукти също носят риск от зараза с Хепатит.

Та такива ми ти работи...внимавйте особено какво консумирате!
А, също така и с билките внимавайте! И чайовете които пиете на билкова основа. Има разни треволяци, които са опасни по време на бременност.

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dodo_dodo
миризливите сирена с мухъл


  201uu  Stupid

ха-ха, ако те чуе някой французин как наричаш сирената, би паднал просто.

# 32
  • Мнения: 312
Явно в този форум е пълно с въздържатели! Аз докато бях бременна си пийвах и бира и червено винце. Даже последното ми го препоръчаха то женската консултация понеже бях с тежка анемия. Не се вманиачавайте на тема здравословен живот!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
миризливите сирена с мухъл


  201uu  Stupid

ха-ха, ако те чуе някой французин как наричаш сирената, би паднал просто.



Различните видове френски сирена - камембер, бри, грюер, роял, рокфор, синьо сирене и други.

Така повече ли Ви се нрави Ваше Височество? Laughing  Laughing  Laughing

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
миризливите сирена с мухъл


  201uu  Stupid

ха-ха, ако те чуе някой французин как наричаш сирената, би паднал просто.


Ах ! Пропуснах най-важното Laughing
Това са френски меки сирена с обвивка от мухъл, колкото и да не се нрави на префиненият ви вкус тази думичка Laughing  Laughing  Laughing

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ааа Додо, не така!:)
докато не го напишеш на френски няма да стане!!!!!!:))))))))))))))

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Цитат на: Reza
ааа Додо, не така!:)
докато не го напишеш на френски няма да стане!!!!!!:))))))))))))))


Но в Мало Конаре на френски ли говорят ?  Rolling Eyes
ОК, следващият път няма да се изказвам неподготвена, а най-малкото след специален езиков курс съобразно съответната проблематика Wink  Laughing

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Reza
ааа Додо, не така!:)
докато не го напишеш на френски няма да стане!!!!!!:))))))))))))))


Но в Мало Конаре на френски ли говорят ?  Rolling Eyes
ОК, следващият път няма да се изказвам неподготвена, а най-малкото след специален езиков курс съобразно съответната проблематика Wink  Laughing


хахаааа:))))
де да знам на какъв език говорят:)

няколко пъти се опитвам да отида на екскурсиа до там, но ме връщат на границата, щото ми били ниски и културата и доходите и въобще....Simple Smile)))

# 38
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Liorena
Не само вредно, но и абсолютно нодопустимо. просто чета  Shocked  и се чудя  Rolling Eyes  как е възможно......но, .....



И аз съм на същото мнение. Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.
След като разбрах, че съм бременна отказах всичко, дори и кафето и какаото и чая. Бебето е по важно от моите алкохолни желания и предпочитания.

Подкрепям становището на Liorena изцяло.

# 39
  • Мнения: 826
Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?


Да!
Наскоро имаше голяма дискусия по този въпрос в дира и една от мамите(лекар-специалист в областта на алкохолната зависимост),коментираше причините,заради които е недопустимо бременните да вкусват алкохол.Можеш да потърсиш темата в архива и да прочетеш!

# 40
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Gloria
не знам защо се някои хора твърдят, че бременните трябва да спрат да живеят - за 9-те месеца, а и още около 6-7 при кърменето не трябва да се пие бира, кафе, да не се яде незнам-си кво си, защото бебето щяло да му стане нещо

Не знаех,че спирането на алкохола и кафето означава,че си спрял да живееш Shocked Значи от три години аз направо си вегетирам и не разбирам нищо от вкуса на ястията, щом не са поляти с бяло вино или бира, а само с някаква си минерална вода. Shocked  Shocked  Sad  Sad
Цитат на: Gloria
аз съм твърд застъпник на мнението (ако ще да ме изядат тука), че всичко, което е в умерени количества не е забранено (е, с изключение на концентрирания алкохол), особено ако доставя удоволствие на майката

И за наркотиците ли се отнасят тези умерени количества? Само питам.... Embarassed

# 41
  • Мнения: 244
as dokato biah bremenna, ot strah sa ploda, kapka alkohol ne sum piivala. Nito sum pitala lekar dali e wredno nito nisto. Sa men e dosta wredno dori i v malki kolichestwa. Tova ot moia gledna tochka, neznam kakwo lekar ste kaje po temata.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Pela
Цитат на: Liorena
Не само вредно, но и абсолютно нодопустимо. просто чета  Shocked  и се чудя  Rolling Eyes  как е възможно......но, .....



И аз съм на същото мнение. Обичах да си пиивам и вино и ракийка, дори сама варя една чудна кайсиевка.
След като разбрах, че съм бременна отказах всичко, дори и кафето и какаото и чая. Бебето е по важно от моите алкохолни желания и предпочитания.

Подкрепям становището на Liorena изцяло.


Благодаря ти Pela. Вече си мислех, че повредата е моя ТВ. Но то става дума, не за повреда, а нещо съвсем друго.......но много малко го разбират.

# 43
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: twins_mama
Цитат на: ves
Смятате ли, че употребата на алкохол в умерени количества (бира, вино или малки количества концентрат) е вредна по време на бременността?


Да!
Наскоро имаше голяма дискусия по този въпрос в дира и една от мамите(лекар-специалист в областта на алкохолната зависимост),коментираше причините,заради които е недопустимо бременните да вкусват алкохол.Можеш да потърсиш темата в архива и да прочетеш!



Скъпа twins_mama, на някои дори и специалист по алкохол няма да им повлия да пият бира, вино, концентрат и т.н.
ТУк просто говорим на различни езици, и просто е излишно да се опитваш да обясняваш, че е вредна всяка глътка. Ще останеш абсолютно неразбрана за съжаление.

# 44
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Туфи
И за наркотиците ли се отнасят тези умерени количества? Само питам.... Embarassed


ха ха ха, ами да, явно и те в умерени количества са допустими. Нали всичко, което е в умерени количества е позволено.

Общи условия

Активация на акаунт