Кой е виновен?

  • 11 715
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
Скъпа Gel,
Много съжалявам за загубата ти. За съжаление не може да се каже, че има виновен. Тази инфекция е наистина рядка и дори и майката да носи във влагалището си стрептококи тип Б, дори и да ги предаде на детето по време на раждане, вероятността от развитие на сепсис е много малка, затова не навсякъде е задължително пренаталното изследване за наличието им във влагалището. Жалко, че при теб се е случило така.

Както казва Алиса, във Великобритания не правят рутинно изследване за носителство във влагалището на бременната. Тук, в Канада го правят в 36 г.с. и ако резултата е положителен или ако по някаква причина не се направи изследването (например аз родих в 35 г.с.) правят задължителна антибиотична профилактика с пеницилинови антибиотици по време на раждането.

Някои от момичетата тук бяха споделили, че имат положителен резултат за бета хемолитичен стрептокок във влагалището, т.е. някои лекари в България също го правят преди раждането, но явно не са законово задължени. Още веднъж, много съжалявам за нещастието ти, но за съжаление не мисля, че има виновен.

# 16
  • Мнения: 3 334
Съжалявам миличка за загубата.Бъди силна!

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Има виновен и това са лекарите които са я следили по време на бременността. Може и да не са задължителни тези изследвания, но те са длъжни да й кажат че се правят, пък тя да си реши дали да ги прави. Амниоцентезата също не е задължителна, но лекарката ми каза че се прави ако майката пожелае и е платена - аз да си реша. Не е задължително и изследването за спин, но и за него лекарката ми каза ако искам да си го направя, защото някои болници все още държали на него.

# 18
  • Мнения: 5 577

Тези изследвания са задължителни и се правят 2-3 седмици преди раждането.

Господи, момичета, добре, че сте вие.
Аз имах 9 месец оплакване.

Ако не бях отишла сама, на частен кабинет, никой нямаше да ми каже от ЖК за тези изследвания.  #Cussing out
Добре, 4е го има форума, да сме подготвени.

Дано да няма повече такива случай  Praynig
Господ да ни пази.

# 19
  • Мнения: 590
Gel , много съжалявам за загубата ти. Ужасно е че такива неща се случват.

Аз си смених гинекола в началото на 9 месец и първото, което той поиска е веднага да си направя изследвания на вагинален и анален секрет.
А за вътреболничните инфекции просто нямам думи. Дъщеря ми я заразиха със стафилококи и имаха наглостта да ми кажат, че била вътреутробна инфекция. Така и написаха в епикризата.
 

# 20
  • Варна
  • Мнения: 440
Съжалявам за загубата ти . Съзнавам , че това едва ли ще те успокои .
За съжаление явлението вътреболнична инфекция в България явно става все по-чест феномен . Доста гадно и тъжно , но е така . Аз самата доста си осложних живота , раждайки в Окръжна болница Варна , именно защото си имат една доста упорита и много опасна за бебета бактерия. Направих доста консулти с адвокати и се оказа, че е абсолютно недоказуемо  #Cussing out Rage Rage
Това е - абсурдистан !!!

# 21
  • Мнения: 816
Искренно съжелявам за загубата  cry ви!
Относно виновните - да, уви това са лекарите следили бременността ти!
По подобен начин щях да загубя моята щерка когато се роди - у Велика България много малко пари се отделят за здравето на хората в това число и бебетата. Дъщеря ми разви хеморагична болест на новороденото , поради липсата на Вит. К, който на запад се поставя на всяко току що изплакало бебче, след предварително обяснение на родителите. Е, у нас това не се прави и малката ми принцеса се разболя, получавайки жестоки кръвоизливи в стомаха, повръщайки кръв  и т.н. Положението беше овладяно за пет дена, но опасността да развие мозъчен кръвоизлив беше голяма! Лекарите и Бог я спасиха.
Бог да пази децата ни, мили момичета, след като ние сами ( държавата ни) не можем да го сторим!

Общи условия

Активация на акаунт