Използвате ли различно от слънчогледовото олио?

  • 18 303
  • 170
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 867
.......И аз си чакам обяснението за ориза  Simple Smile

И на мен ми стана интересно. Чела съм за оризово масло, но в козметични продукти. Знам ли, може вече и в кулинарията да се използва newsm78.

Използвам основно слънчогледово олио, харесвам нерафинираното за салати, зехтин, царевично.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 787
Слънчогледово не използвам много отдавна.Готвя със царевично.
За салатите-зехтин.

# 32
  • Ст.Загора
  • Мнения: 683
слънчогледово за готвене, зехтин за салатки

# 33
  • Мнения: 49
Ползвам основно зехтин, но и царевично олио съм ползвала също.

# 34
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

И аз си чакам обяснението за ориза  Simple Smile

eто

за рапицата и слънчогледа - никой не е казал, че има разлика.
казах, че соята, слънчогледа и рапицата са често ГМ.
разговорът тръгна за рапицата, защото олиото от рапица не е така разпространено в Бг,
докато тук се ползва сигурно по-често и от слънчогледовото Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Ползвам зехтин, рядко олио.

# 36
  • Мнения: 27 524
Мерси, Ася  Hug

# 37
  • Мнения: X
За оризовото олио:
цитат от бутилката на Olitalia: "Ниско калорично,без съдържание на наситени мазнини.Произведено от оризови трици чрез метода на рафиниране.Оризовото олио е богато на антиоксиданти-витамин Е  и гама-оризанол,които оказват благоприятно действие при сърдечносъдови заболявания.С лекия си неутрален вкус то е подходящо за готвене и овкусяване на рибни ястия,салати,всички видове зеленчуци,паста и ориз."
Използвам го и за готвене и за салати,не усещам никакъв странен вкус или аромат.

# 38
  • Мнения: 359
Ползвам много това от рапица, за салата от семки на грозде и зехтин Simple Smile.

# 39
  • Мнения: 1 117
Освен слънчогледовото , използвам и зехтин. Веднъж съпруга ми беше купил някакво зеленчуково - не беше лошо.
Смятам да опитам и рапичното.
Абе каквото и да е все ми мирише на риба Sick

# 40
  • София
  • Мнения: 3 880
от повече от година ползваме от гроздови семки и ни е много вкусно!
в къщи имам и тиквено и ленено, както и зехтин и царевично олио, понякога разнообразяваме, но караме предимно на такова от гроздови семки Wink

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ползвам зехтин и много рядко слънчогледово олио Peace

# 42
  • Мнения: 72
Ползвам слънчогледово за пържене, захтин,  сусамово и от гроздови семки за салати.

# 43
  • Мнения: 25
Ползвам слънчогледово олио за готвене , а за салатки зехтин.

# 44
  • тук
  • Мнения: 510
Ако това за слънчогледа, рапицата и т.н. е вярно, то наистина е по-разумно да се използват алтернативни варианти, особено за децата.
На мен царевичното винаги ми се е струвало по-хранително от слънчогледовото (не са основани на някакви данни тези ми опасения) и затова не си купувам.

Общи условия

Активация на акаунт