Използвате ли различно от слънчогледовото олио?

  • 18 245
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X


А ще ми кажеш ли оризовото има ли миризма ?  Praynig
[/quote]
Аз го използвам и за салати и не усещам някаква особена миризма.
Цитат:"С висока точка на горене /250 градуса/,то е идеално за пържене,барбекю,грил-тиган и за печене без залепване."
В момента ползвам 1/2 литрова бутилка ,производство Тайланд.Купих си и 1 литровата на Олиталия,но не съм я отворила още,не знам има ли разлика между двете.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 430
Олиото от рапица има ли някой впечатления? newsm78

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Олиото от рапица има ли някой впечатления? newsm78

аз,
не го ползвам често. леко е, слагам на салати...няма остатъчна миризма
рапицата, заедно със соята и слънчогледа са ГМ и се налага да търся такова олио, което е с доказан произход Whistling

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Олиото от рапица има ли някой впечатления? newsm78

аз,
не го ползвам често. леко е, слагам на салати...няма остатъчна миризма
рапицата, заедно със соята и слънчогледа са ГМ и се налага да търся такова олио, което е с доказан произход Whistling
ГМ=генно модифицирани ли?Защото ако са такива,НЕ благодаря NaughtyЗа 3 години  стаж в генното инжинерство ,съм се нагледала на какво ли не!

# 19
  • Мнения: 795
Зехтин за салати, иначе слънчогледово олио ползвам.

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

ГМ=генно модифицирани ли?Защото ако са такива,НЕ благодаря NaughtyЗа 3 години  стаж в генното инжинерство ,съм се нагледала на какво ли не!

ами след като си работила трябва да си по-наясно и от мен Wink
все пак рапицата се ползва за производство на био-дизел Sunglasses

та сподели на какво си се нагледала Simple Smile

в момента в светован мащаб има голяма полемика:
развитите страни искат до 2010 да достигнат 10% от енергиятада се добива от възобновяеми източници (това включва и био-дизела), а разващите се са против, защото това, което преди е било за изхранване отива за био-дизел. и хората гладуват.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, не използвам никакво друго олио освен слънчогледово.
Кумците ни изпратиха гръцки зехтин, те живеят в Атина, но на мен въобще не ми хареса салатата със зехтин. Затова сега мъжът ми си го ползва за салати, а аз си готвя с олио.

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 973
Зехтин най-редовно за салати. Използваме в момента и от гроздови семки, което също ни харесва.

# 23
  • Мнения: 27 524
Аз пък оризово олио не съм срещала. За да се направи олио, не е ли необходимо ядката или продуктът да са мазни? Какво мазно има в ориза, та чак да се извлече и олио от него?  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 2 430

ГМ=генно модифицирани ли?Защото ако са такива,НЕ благодаря NaughtyЗа 3 години  стаж в генното инжинерство ,съм се нагледала на какво ли не!

ами след като си работила трябва да си по-наясно и от мен Wink
все пак рапицата се ползва за производство на био-дизел Sunglasses

та сподели на какво си се нагледала Simple Smile

в момента в светован мащаб има голяма полемика:
развитите страни искат до 2010 да достигнат 10% от енергиятада се добива от възобновяеми източници (това включва и био-дизела), а разващите се са против, защото това, което преди е било за изхранване отива за био-дизел. и хората гладуват.


[/quote
точно за био-дизел се ползва рапицата,иначе в института правеха ,какви ли не опити:царевица на ,която се опитваха да и вкарат гена за лактоферон,че да се била подсилила имунната система на животните,различни истории за студо и сухоустойчивост при растенията,абе весела работа Winkама да не ти е в чинията Mr. Green

# 25
  • Мнения: 6 017
Освен слънчогледово....Зехтин  Peace

# 26
  • Мнения: 27 524
Рапицата като олио и рапицата като гориво нямат нищо общо помежду си, разбира се  Peace

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рапицата като олио и рапицата като гориво нямат нищо общо помежду си, разбира се  Peace

ама все е рапица, Блонди  Wink
това как е преработена няма значение.
важно е дали изходният материал е ГМ или не Peace

# 28
  • Мнения: 27 524
ама все е рапица, Блонди  Wink
това как е преработена няма значение.

Е, добре, де, по тази логика и слънчогледовото олио е от цвете - слънчоглед. И каква е огромната разлика с рапицата? За мен - почти никаква.
Иначе ГМ проудкти има бол. И все още не са доказано вредни като цяло  Peace
И аз си чакам обяснението за ориза  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 629
Аз освен слънчогледовото използвам още масло, зехтин, царевично, зеленчуково и фастъчено олио

Общи условия

Активация на акаунт