Обрив след море...

  • 15 555
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
След няколко дни на море,по лицето,деколтето и врата съм обсипана със стотици малки пъпчици,с бял връх,които нито ме сърбят,нито ме болят. newsm78Пусках търсачката ,но намерих теми предимно за слънчевата алергия,но при мен няма такива симптоми.Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем,нека да сподели,защото изглеждам направо ужасно.Лицето си го мазах с крем на Bioderma 50+ фактор.Предполагам,че няма да ми се размине ходенето до кожния лекар. Sad

# 1
  • Мнения: 528
даа, най-добре на кожен лекар.

# 2
  • Мнения: 17 546
Всяко лято се сдобивам с такива Confused При мен са само по деколтето. Спонтанно изчезват. Предполагам, че е някакво изчистване на кожата или пък алергична реакция към морска вода, слънце... Получават се само след море. Не съм ги мазала с нищо.

# 3
  • Мнения: 3 695
и при мен излизат пъпчици по рамената и деколтето и установих, че излизат от солената вода - след няколко седмици изчезват
не ги мажа с нищо  Peace

# 4
  • Мнения: 3 294
За съжаление и аз през лятото съм с такъв обрив , на раменете , а това лято ми излязоха на деколтето . при мен отминават сами .  Peace

# 5
  • Мнения: 6 713
и при мен излизат пъпчици по рамената и деколтето и установих, че излизат от солената вода - след няколко седмици изчезват
не ги мажа с нищо  Peace

При мен излизаха по краката и ръцете, придружено с много сърбеж Confused Confused

# 6
  • Мнения: 3 695
При мен излизаха по краката и ръцете, придружено с много сърбеж Confused Confused
а това е гадно вече да те сърби - аз нямам сърбеж, но се виждат и е грозно  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 17 409
И при мен става тъй- много са грозни! Намразих плажа заради тях. Мажа ги със салицилов спирт. У форума четох, че розовата вода много помага изобщо да не се появят. НЕ съм пробвала, ако се реша тва лято на плаж- ще опитам.

# 8
  • Мнения: 1 885
А някой ходил ли е на дерматолог, за да му кажат какво излизат? Замърсяване ли? От слънцето? Неподходящи продукти?
Не съм имала ама и не искам да имам  Rolling Eyes

# 9
За 1-ви път ми излизат,и затова ми е чудно newsm78.Повярвайте изглеждам като болна от шарка,наистина имам стотина пъпки поне. Rolling EyesДнес следобед мисля да отида на дерматолог,но мъжът ми ме разубеждава,да не ходя,че много съм се шашкала.А аз не се страхувам,просто гледка е адски неприятна.В момента се мия с това,което имам-антибактериален гел-пяна на Биодерма,и с няколко тестерчета на Нормадерм.Но ефект няма никакъв.

# 10
 Tony_in_love няколко познати изразиха различни мнения-възпалени мастни жлези,или потни жлези,стафилококова болест,алергия от слънцето,хормонални причини.Но това са само хипотези... Thinking

# 11
  • Мнения: 17 409
От измиващите продукти, при мен стават още по зле.

# 12
  • Мнения: 2 414
Аз имам алергия от слънцето и стояли малко повече време ми се появяват пъпчици.Но за разлика от твоите ме сърбят много. Confused

# 13
  • Мнения: 27 524
Да, от гадното слънце са.  Confused Слънцето не е това, което беше, заради изтънелия озонов слой. И азко прекаля, се сдобивам с такива. Но вече съм разумна и изобщо не се пека на слънце  Naughty ще ти минат от самосебе си, пази ги от слънцето само  Peace

# 14
Благодаря ви за отговорите,момичета!  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 1 654
И съпругът ми и детенце не пропускат да се обринат независимо от мазилата. Най-важното да не излагаш на слънце местата с обрив, да почнеш да пиеш нещо противоалергично-например лоратадин, както и да се мажеш с някакъв гел или крем против обрив. Аз ползвам фенистил. Но наистина най-важното е да не излагаш пряко кожата си на слънце.

# 16
  • Мнения: 690
На мен също ми излизат такива от слънцето. Мажа ги с алергозан и се крия на сянката и минават.

Едно лято се сдобих обаче с огромно количество от тях - по цялото тяло, където ме беше пекло слънце. Интересното е, че бяха във формата на потник и чехли - там, където са били презрамките нямаше нито една пъпчица  Shocked Махнаха се доста бавно тогава. Оказа се, че са от противозачатъчните. В редки случаи при тях се появява алергия към слънцето.

# 17
  • Мнения: 2 821
На детето се появяват такива пъпки по гърба , челото и врата. Водих я на дерматолог,не било алергия, а запушване на пори. От прах, плажното масло, морската вода, слънцето. От аптеката взимам един разтвор. Там го приготвят и съдържа розова вода и цинкова паста. Нанася се с памук, стои като паста за зъби. Много бързо минава.

# 18
  • Мнения: 229
Море + прием на хормонални препарати или антибиотици понякога дават обрив по тялото,но консултация с дерматолог е нужна най вече за да се изпише точното лекарство ,за да не се проточва лечението

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Случайно попаднах на тази тема, но да споделя и аз, може пък и да съм полезна на някого. Второ лято се сдобивам с тези пъпки по деколтето. Миналата година си ги "отглеждах" до края на сезона, като не съм ги третирала с нищо, чаках да си изчезнат сами и така и стана... само че чак като минаха жегите. Тази година, обаче, пробвах първо с фенистил, защото е явно, че са някаква алергия от жегата. Не помогна. Всеки ден се жулих с душ-гел, после и с антибактериален гел за лице - стана по-зле, започнаха да ме сърбят зверски. Отгоре на всичкото, понеже много си личаха, ги мацах с пудра през деня (антибактериална). Накрая, в пристъп на отчаяние, започнах да ги мажа с Акнеаут всяка вечер, и за една седмица завехнаха. Сега почти не си личат, само като лек белег са, но и той лека - полека избледнява.

# 20
  • Oslo
  • Мнения: 659
На мен ми се случва същото, всяко лято при първите посещения на плажа се обривам така. тази година даже беще по-зле - не само деколте и рамене, ами ръце, крака..цялото ми  тяло се опъпчи. Аз лично спирам да ходя на плаж за няколко дни, пъпките изчезват и след тази атака вече нямам проблеми цяло лято. Не знам точно проява на алергия към какво е, просто го изтърпявам и продължавам с морето. Laughing

# 21
Здравейте,

Аз също получих такива ситни дребни пъпчици след морето. Имах дори малко под носа/ между носа и горната устна/
Не ме сърбяха, но ги усещах.Усещах кожата си опъната въпреки мазането с крем след баня.
Минаха си от само себеси. Мисля, че третирането с какви ли не кремове само може да влоши нещата.

# 22
  • Мнения: 1 841
И на мен ми излизат същите всяко лято и много ме сърбят. Моята лекарка каза, че е контактен дерматит и ги мажа с Флуцинар или Адвантан - каквото имам в момента. С едно-две намазвания изчезват. На сина ми това лято също му излязоха - точно 2 пъти го намазах и изчезнаха без следа. А ако не се мажа - плъзват навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт