Жежко слънце ни напече, чакаме си АВГУСТовското човече!

  • 20 575
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
  bouquet ковачева, супер новини-от мен също поздравления, скорошно прибиране и всичко най-най!! smile3521

sunflower79, това май са т.нар. крампи - не знам откакво точно се получава-нещо с кръвното, но е нормално за нас, аз също имам наистина е отврат!

интрига отново си супер с темата newsm51

и аз след 2 дни ще ходя на ЖК, смятам да си поискам всички изследвания и т.н.

имам въпрос- аз се водя по адресна регистрация на стрария ми адрес, а бебока би трябвало да го запиша в общината където сега живея нали така? не според моята лична карта? ако някой знае моля хелп Praynig

сега ви пожелавам лека нощ мами smile3524

# 16
  • Мнения: 990
malkabubi, записва се бебето според твоята адресна регистрация, така че ако искаш да е друга е хубаво да смениш твоята! Моя приятелка сега има същият проблем, ще си сменя личната карта, защото там е с адрес Свищов, а живеят в Елхово, и така е сложно да си вземе паричното обезщетение за раждане!  Peace

# 17
  • Мнения: 12
Здравейте мамчета
явно не са малко тези които страдат от безсъние .
Честито на всички, които имат повод да празнуват. Стискам палци за приятелката на Дидето. Горе главата всичко ще се нареди и за нея. Аз се надявах 2 години и половина да имаме бебче доста си поплаках като загубих първото, но сега бебо ме рита и ми дава сили да вярвам, че ако искаш нещо много силно то със сигурност не закъснява.
 

# 18
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен в новата темичка!Добре,че има кой да ги прави  - БРАВО на Таня,отново!!!  bouquet
Набързо и аз да се отчета,т.е.да се оплача: 1.Взех си болничния,направлението и обменната карта,но в нея има нещо,което ме притеснява- има някакви числа на реда Особености на скелета и таза,които не са реални,при положение,че НИКОГА не са ми мерили таза newsm78.Оказа се,че и на една моя приятелка,цифрите са абсолютно същите-явно са някакви стандартни размери,но не е ли доста грубо и рисковано това???Дали като тръгна да раждам ще ми измерят таза или ще разчитат на написаното в картата?Защото ако е така и бебето не може да излезне Weary...Направо умирам от шубе... smile3511.Също така са ми объркали кръвната група и доста от изследваниата и лекарствата,които съм пила не са записани newsm78.А направлението за болницата е валидно 30 дни от издаването му,но до термин(ако устискам дотогава) има 45 дни? Значи ли,че ще важи или се преиздава???
2.От 2 дни нещо много ми се стяга корема,почти постоянно е на камък и ме боли от едната страна!Гледам да си почивам,но положението е все същото Weary.Докторите ми от клиниката са в чужбина до петък и чак в събота съм на преглед,дано да не е нещо сериозно newsm17. Днес бебка е малко мързелива,но имам чувството,че се е обърнала,защото днес като хълцаше вече я усещах от дясната страна(до вчера хълцането го усещах от ляво,а крачетата си ги опъваше надясно) newsm78. Вие как мислите-възможно ли е да ме е боляло,защото се е обръщала,а вече е по-голяма???
3.Да ви кажа с моя бременен мозък,днес отивам да си подам заявление да си сменям Л.К. и чак в районното се сетих,че съм си забравила снимките Embarassed егати овцата,а?И нищо не свърших...
4.И мен много взеха да ме болят ставите на пръстите на ръцете и краката и съм се подула яко.Явно това е нормално,но мисля да си пусна пак изследвания,че нещо се притеснявам newsm12
Е,оплаках ви се пак едно хубаво,ама ще ме извините,надявам се Embarassed
Лека нощ от мен и утре ако някой ходи на лекциите за дишането,ще се радвам да се видим smile3521
  love001  и preggo

# 19
  • Мнения: 31
Ковачева много се радвам за малката Калина и нека съвсем скоро да си я гушкате толкова е сладка.
Брит пази се добре че си опазила Дъркя.Знам че ти е трудно ходенето аз така ходя сякаш всеки момент ще падна.
Ама моито бебе много се е изхитрило денем в жегите никакво го няма а елате да го видите сега пикочния ми мехур го няма за нищо.То са игри то са танци бебешки купон по хладничкото.Аз не мого да повярвам че още малко и няма да има кои да ми чопли в корема CrazyЩе го търся постояно
: didi-2
Как е твоята приятелка благодаря ти че написа това за обменната карта че се чудех какво е това и кога трябва да я взема.
Омръзна ми да съм вампир нощем сън не ме лови почвам да се чеша  навсякъде въртя се изяждам един килограм нектаринки нещо страшно да се ражда бебчо да си го дондуркам...То това не е работа.
Танче мерси миличко за темичката ставам че мишока ще ми затрие някои орган полудя мехур ребра гледаи си работата за какво са ми човека си прави оширение. Mr. Green

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 00:29 от bobito81

# 20
  • Мнения: 15
Добро утро ли да кажа.... добра вечер ли??? newsm78 newsm78
Няма сън и това е !
Поздрави на мама Ковачева и искрени пожелания скоро всички да са си вкъщи!
Незнам какво щях да пиша...оффф , ами да отивам и да стискам пак очи! А вие утре се пазете , че ги дават адски жеги!

# 21
  • Мнения: 19
Добро утро,поспаланки  Grinning Ставайте! Слънцето вече грее и ще ни позагрее доста и днес. Успешен ден и се пазете

# 22
  • Мнения: 235
Добро утро!

Киселото ми настроение от поредното недоспиване се изпари за секунди, като прочетох поста на КовачеваSimple Smile Много се радвам за малката буболечка. Моята най-добра приятелка преди няколко години също мина този път и знам как биха могли да се развият нещата... Малката Калина явно има желание да открие по-скоро света и живота и това е прекрасно!  Heart Eyes

Хубав ден на всички!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 338
Добро утро и от мен  food010

Bubi, и аз имам същия проблем, обаче няма да имаме грижи с адресната регистрация само се попълва една бланка Peace
Kovatcheva, и аз като всички останали много се радвам за нашето първо августовско бебе. Много се радвам, че е пораснала и скоро ще си е вкъщи при мама и тати Hug

# 24
  • Мнения: 10
Добро утро, Всички много се радваме за Калина и се надяваме да я изпишат час по-скоро, а ние всички останали сме героини. Стиснали сме краците и си чакаме да влезем в 9ти месец, а някои влезли вече си чакат термина. Има ли в друга тема такива ха с такива майки -героини, питам Ви аз, всички избързват? Трябва да ни закичат с орден "СТАРА ПЛАНИНА" Браво, браво на всички!!! На финала  трябва да сме със здрави красиви бебчовци Simple Smile Днес ще е зверска жега, то аз така или иначе не излизам през деня.
Вчера цял ден около мен беше супер негативна енергия, имаше едни хора около мен които ми разказваха само лоши неща, отосно трудни раждания, семейни неуспехи и така нататък и аз не се повлиях от нито едно, не се разтроих, само изслушвах. Нищо не ме смути, нито притесни и в следващия момент като се прибра мъжа ми от работа, пребледнял с ужасно главоболие, ме нападнаха едни страхове. Почувствах се адски слаба и беззащитна. Днес ми е обещал да отиде на лекар, че това започва да става системно...Дано всичко да е наред нищо да му няма...

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Вие си пишете в новата темичка, пък аз чакам някой да ми отговори в старата. Blush

ani_d , благодаря за предложенията  Hug , ще ги обмисля със сигурност, че ще взема да родя преди да съм решила.

Копирам си поста от предната тема все пак, ще се радвам и на други предложения.

kovatcheva , много се радвам за вас. Дано скоро си я приберете и гушкате у дома.

Относно имената, имам проблем, просто не мога да реша как да се казва. Секциото ми е за 15 Август, сама го избрах, заради празника. Името Мартин много ми харесва, но мъж ми имаше брат / много добър мой приятел, чрез когото стана запознанството ни с Веско/ , който почина на 19 год. и се казваше Мартин. Знам, че не е хубаво да се кръщава на починал, а и не искам всеки път, когато свекърите и мъж ми се обърнат към детето ми да страдат, да им бъркам в душите.   Другият вариат е на майка ми или баща ми, майка ми е Соколина / българка е   / а баща ми Виден, мъж ми е Веселин. Тоест искам нещо поне да с В или С, а искам да подхожда и на сестра си - Александра. Въхххх, май много искам. Дайте ми някакви предложения, моля.

Приятен ден на всички желая. Hug

# 26
  • Мнения: 229
Новини!!!
Цитирам от старата тема:
Мама Ковачева:
"Привет и от мен момичета! Да ви се похваля, че малката Калина вече не е малка - цели 2070 кг. е, и ако продължава така утре или вдругиден ще я изпишат. Толкова много се вълнувам, че не можете да си представите. Вече всичко съм и купила, имах затруднение само с храната, защото храна и дрехи за недоносени деца трудно се откриват, и са много скъпи, но вече съм я подсигурила и я чакаме малката красавица вкъщи. Качила съм и нови снимки в албумчето, но не излизат веднага, не знам защо. Купих и последно и една играчка за леглото, но свири толкова фалшиво, че се чудя дали да й я пускам, да не и изкривя слуха  Wink. Баща й също много се вълнува и всяка вечер гледа новите снимки и клипчета, дето правим за него. Вече не спинка само, има и будни периоди и се усмихва, маха с ръчички, протяга се, изпъва се, гледа любопитно двамата близнаци до нея, изобщо голяма радост. Днес се натъжих, защото досега в бокса бяха само момченца и моето момиченце, а днес докараха още едно момиченце, но за съжаление майка му го е изоставила. Дано поне е дала съгласие за осиновяване, защото е много сладка и дано си намери добри мама и татко.  Гледам, че отново сте засегнали и въпроса за цигарите. Преди щях да се изкажа много остро за майките пушачки, но сега не знам какво да кажа. Докато стоях в болницата само аз и още едно момиче не пушехме. Всички останали пушеха, и то яко. Но аз родих по-рано, и моето дете е в неонатологията, а техните не са, така че - божа работа.
Дано утре да е порастнала моята душичка и всичко да е наред и да се прибираме, че така копнея да си е при нас у дома  Hug. Като си дойде пак ще ви информирам, а до тогава грижете се за себе си и за бебенцата и не се ядосвайте за нищо, просто не си заслужава. Приятна вечер от мен."


Добро утро!

охх просълзих се от този постинг. Толкова се радвам за голямата Калинка Малинка! еййй живота е толкова хубаво нещо, когато се случват все такива прекрасни неща!!!  Hug
 newsm51 newsm51

аз да се оплача от тази нощ, страдах от вълчи глад  #Crazy #Crazy #Crazy почна се от 3 часа та до 5, поспах 1 час и айде пак глад. ядох ориз, бисквити, сирене, плодове, месо и не и не не се утоли този апетит и толкова лошо ми беше, така стърга стомаха. уплашила съм се, да не ми липсва някой елемент в кръвта, желязо или нещо таквоз и от това да се получи този кошмар. ето сега си направих макарони с масло и сирене за закуска белкем утоля този глад че да поспинкам малко  newsm78 Thinking и ако не се оправя ще се обаждам на акушерката да питам какво става  Rolling Eyes
иначе магнезия ми увеличиха дозата на последнака жк и запек не съм имала от месеци .. но какво е това чудо с глада незнам ... със сигурност не е нещо нормално, че тия килца дето ги друпнах не бяха чак с такъв апетит  newsm78 Sick

# 27
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен!  Heart Eyes Бързам да се разпиша докато е още прохладно, че после като загрея и нямам настроение за писане, само ви чета.

Ковачева, много се радваме за вас! Днес като да се приберете вкъщи да я нацелуваш силно и от нас всички тук!  Hug  Heart Eyes   bouquet

Аз да ви кажа тази нощ се събудих в 3 ч., станах към 4:30 ч., пуснах си компютъра да ви попрочета, пуснах си и пералнята да поизпера, повампирясах още малко и към 6 ч. пак си легнах. От както съм бременна не си спомням да имам една нощ с хубав и здрав сън. Или будувам от 2 до 5 ч., или се събуждам наспала се в 5 ч. Е бива ли такова нещо?  #Crazy Това, което всъщност ме плаши е, че това което правим през бременността, го правим защото бебето така го иска. Т.е. каквито сме през бременността, после такова ще е и бебето. Представяте ли си после как ще вампирясвам и с бебо?  Shocked А с Ники не си спомням да съм имала проблеми със съня през бременността, и като се роди на 2 мес. детето започна да спи вечер от 10, та сутрин до 7 часа - бебе мечта.

Относно имената аз да ви кажа много ми се иска още от началото да е с К на моята майка. Аз по принцип си харесвам не много кратките имена и особено българските царски. Ако беше момиче - Катерина, и както е момче Калоян. Винаги съм харесвала как звучи името Калоян. А сега всички ми обясняват - мисли хубаво: как ще му викаш на галено, как това, как онова. И аз съвсем се обърках. ( Преди бях чела за още една майка дето това се чудеше как да му вика на галено.) Започнах да мисля за други имена с К, но някак си не ми приличат като на името на моето момче, а въртя и суча пак към Калоян се връщам. На Ники много често му казвах Нико и въпреки че е -ко, си ми харесваше как звучи. А сега ме притеснява как ще звучи Кало ? Останалите обръщения Кали (женско), Коко, Яни някак си променят цялото име. А пък Ники беше казал на всички, че ще го кръстим Коци, просто защото в детската така се казва приятелчето му. А аз вече започнах да казвам, че като се роди и тогава ще видим на кого ми прилича.  newsm78

Грациана, браво на теб, наистина майка - героиня, позитивно настроена  Heart Eyes! Дано главоболието на мъжа ти се окаже просто от жегата.

Пак се унесох много с писането...Днес си стойте у дома, колкото е възможно това и пишете повече тук  Laughing!

# 28
  • Мнения: 365
Здравейте от мен!

Много хубави са новините от Ковачева:))
Радвам се и скоро да се прибирате...
Поздрави на всички  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 376
Кавачева и в тази темичка да напиша! Аз и Беби много се радваме за Калина! Пожелаваме ви скоро да се пиберете у дома!

Искам да ви питам и аз за имената, какво мислите за нашия избор.
Ние с мъжа ми още отначало много бързо си измислихме момичешко име ( за момче така и не се споразумяхме, добре че не се налага Simple Smile ). Сега проверихме и значението му е "Следвай Господа"  (бтв, на други езици е съответствие на Шарлота и Елизабет) , обаче въпреки всичко много ни харесва.

Лисалоте е името, което сме избрали. ( на Холандски ще се чете Лисалотъ, което е малко кофти, че ще се различава  newsm78)

Та какво мислите? Добре ли ви звучи?

Общи условия

Активация на акаунт