Жежко слънце ни напече, чакаме си АВГУСТовското човече!

  • 20 634
  • 287
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 38
Хайде сега да ви се отчета:
Имам си бебе - гигант. Върви си по-голямо и е със следните размери - главичка 9,05 см, тегло 3,350 кг, и си се развива супер според доки - едно голямо и здраво бебе. А майка му как ще го ражда, си е нейна работа. Ники се роди 2 седмици преди термин и беше 3,850 кг, явно и това ще е с едро. А пък ако реши и да изчака повечко вътре на топличко... И аз ще си слагам Полижинакс за течението.

Галче, сега видях, че и вие вървите едрички, та се поуспокоих малко. Само дето аз не мисля за секцио.

Най-лошото е, че трябва да се разправям с тъпата ни бюрокрация. Понеже надвишавах 180 - те дена право на болничен от ЛКК и ме приеха в болница (по документи) за издаването на допълнителен такъв. Сега вместо да ме извикат от ТЕЛК за комисия, от НОИ ми връщат болничните с препоръка да ми го преправят единия болничен , който е от болницата. Този мухльо (с когото се скарах днес на обяд) ми направил услугата да не чакам за болничните от 40 дни да ми се изплатят 3 месеца. А затова да се разкарвам като луда от кабинет на кабинет и после да чакам само за 20 дена болничния след 3 месеца и ТЕЛК.  #Crazy Аман от бюрокращини. Направо бях бясна.

# 211
  • софия
  • Мнения: 495
Здравейте и от мен HugТрогната съм,че сте се сетили за мен  bouquetАз съм си тук,но само ви чета,че нямам време да пиша.Довършваме ремонта,а малкия е влезнал във фаза и ме побърква направо #Cussing out
Днеска ходих до Шейново и си имам дата за секциото-на 23.07 ме приемат и на 24.07 ще е операцията LaughingМалката ми госпожица е вече около 3.300кг LaughingТолкова за мен засега Embarassed
Стела честит рожден ден  bouquetДа си жива и здрава и много обичана Hug
Офф,направо не се сещам какво исках да пиша друго newsm78  Дано се сетя по-късно Rolling Eyes

# 212
Здравейте сладурки!
  Стела, Честит Рожден Ден и от мен ,всичко най хубаво ти желая! bdbaloni
  Кинли,мила, стискам пръсти  всичко да е наред! newsm10
  Грасиана,  за декорацията нямам думи,браво на вас! Peace
  chdiana , добре  дошла ! 
  Валени благодаря мила за отговора относно ЗК,винаги си насреща ако може да помогнеш .  bouquet  Аз като се по разтърсих и поразпитах се оказа ,че и личната може да ти смени адреса без  да се  подават молби и да чакаш месец като стана при  мен вече съм с  променен  адрес в регистъра на НЗОК точно по този начин.
   И аз съм за  среща,но предпочитам да е сутрин или вечер ,че  тези жеги не се траят.Моето предложение е за Южният парк и дано пак не се изсипе някой проливен дъжд в наша чест.
   При мен започна подготовката за  дългоочаквания момент.Имам  вече контракции и то доста сериозни,особено вечер.Кръста и той ме прерязва на моменти,а и имам болки ниско долу като преди цикъл .Утре почвам 38 седмица ,а беб вече от около 10 дни  се е смъкнал съвсем.
   Съвсем ме заболя д-то докато ви прочета и напиша някои и друг ред,така че ставам  да се поразкърша и после пак.

# 213
  • Мнения: 65
Не искам бебо да излиза от корема още. Не съм психически готова. Толкова бързо мина. Даже вчера пак се пльоснах по корем, щото забравих, че съм бременна. Като знам после колко ще ми е мъчно, че няма кой да ми ровичка вътре. А и като ме ядоса ревльото как ще се моля да се върне поне за малко. Освен това ще ми е за последно да съм бременна. Всичко мина много бързо с тоя ремонт. 1 ден болнични нямах. Благородно завиждам на всички ви, който ще завторите, потретите и т.н. А сега ми е толкова хубаво с шкембето. Постоянно си го пъча и ако ме видите с какво самочувствие вървя по улиците. А иначе съм си с коремче и все се старая да го гълтам като ходя и вървя с наведена глава. Само сега си починах от тая процедура. 

На море си ходете, ако сте добре. Аз на 30-ти бях до Приморско за един ден. Попекох се един следобед по цици и на следващия ден обратно тук. Оставаха ми тогава 37 дни до термина. Предната седмица бях пък 3 дена на Хисар и обиколих басейните, което налагаше употребата на цял бански за мой ужас. Много му беше добре на хайвана. Като се цопнех във водата и спираше да рита моментално. Заради него плувах и на голям басейн с почти олимпийски размери и направих 2 дължини. Голям кеф беше. На плажа е лесно да се печеш по корем, защото си дълбаеш една дупка и е безпроблемно, но на басейна не става номера. Тази неделя ще моля да ме закарат на някоя река в околностите, щото с бели кълки няма да раждам.

Да питам нещо за адресната регистрация в личната карта. Преди 10 г. живях през две улици на квартира и там си се водя по адрес до днес. После купих сегашния апартамент и нарочно не смених личната карта, щото реших, че не е редно да плащам на държавата за тази услуга. В старите /зелени/ паспорти удряха по един печат и толкоз. Ами, ако всяка година сменям квартира нова л. к. ли ще вадя? Та, в същият квартал съм, при същите социални, същата община и т.н. Какво като и детето го запишат на адреса на мойта л.к. от 2001 г.? За посещението от лекар ли е важно или нещо друго пропускам? Благодаря!

# 214
  • Мнения: 3 595
Привет момичета искам да ви честитя първото августовско бебче и да ви пожелая леко раждане!
Каня варненските коремчета и мамчета с бебчета(по-големи човечета), които искат на кърмачески срещи с други бремелинки и кърмачки. Хем ще се запознаем и като имате нужда ще помагаме, хем ще споделим от опита си. Сега подготвяме Световната седмица на Кърменето - ССК и днес 10.07 (четвъртък) ще има среща за уточняване на подробностите по организацията на мероприятията от 17 часа. За следващите  срещи можете да проверявате в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305593.20
Планираме да има два пъти седмично срещи, така че ако искате да помогнете или просто да наминете да се видим ще се радваме  Hug

# 215
  • Мнения: 2
здравейте пак от мен,

брит и аз много харесах това чувалче с меченцето, даже сигурно него ще си взема, само за размера още се двуумя и триумя кой точно да купя... smile3521

искам да ви кажа, че аз от тази ЖК нищо никога не съм очаквала...все си ме претупваха, то и един допотопен видеозон имаше...нищо не се виждаше на него честно ви казвам..ама толкоз...макар че ако се замисля ние сме си го платили това внимание, аз лично си плащам като поп кви ли не осигуровки, данъци и т.н. и то върху реалната ми заплата и съвсем не са малко..ама сега какво да се прави.

гледам много от мамите вече сте в болничния, аз утре влизам в 9ти месец. ама нещо имам чуството че корема не ми е подобаващо голям, което неясно защо ме кара да мисля, че ще взема да пренося  Crossing Arms а това ми е кошмар....искам вече да се ражда тоя хулиган и живота да си влиза в нормалното русло Mr. Green Mr. Green Mr. Green хахахаха с ревящо бебе хахах кво му е нормалното не знам как го измислих просто... не сериозно ви казвам, ако може още в 38ма седмица да родя ще е супер Sunglasses
последно така и не разбрах момчетата или момичетата се преносвали...майка ми твърди  че момичетата, а една приятлка точно обратното #Crazy...явно са глупости и това

гица, това с босилека дали е безопасно? имам си един тук на балкона дето си го гледам за салата...като дойде момента хич няма да се поколебая да пийна от него...готова съм на всякакви ритуали едва ли не за да си повлияя за по-леко раждане луда съм знам  #Crazy #Crazy стига да не е опасно естествено ..

а за гнезденето нямах избор-след ремонта трябваше да се чисти, обаче сега като позакърпихме положението и си ме мързи доволно  Mr. Green      има два- три шкафа дето ме още чакат ама аз се правя на разсеяна Blush

ох изчезвам че имам да свърша нещо, хем нищо не правя по цял ден хем като имам едно нещо и все закъснявам ужас съм  Rolling Eyes

# 216
# 217
  • Мнения: 19
Gitsa,това със сапуна съм го чувала във вариант със сурово яйце. Трябвало да се пльокне на пода и да го прескочиш. Не знам доколко е вярно, ама колежката, която ми го каза, твърди, че е родила за час и половина. МАлко невероятно ми звучи  Laughing

# 218
  • Мнения: 955
Mi6imadi, ssieber, kinly, дръжте се бе момичета, плашите ме с тези постове! Ще стискам палци всичко да е на ред Praynig.
chdiana, добре дошла и леко раждане. Леко бременеене няма да пожелавам, защото то не остана Laughing.
Intriga, стискам палци за изпита утре!
Britt, и аз имам такава линия, но моята не започва от гърдите, а малко над пъпа и най-интересното е, че не минава през средата на пъпа, а покрай него. Обикаля го от ляво Thinking. Крива работа!
Абе и на мен корема ми е доста паднал и то отдавна. Още от 1 месец ме спират бабите да ми кажат, че скоро ще раждам. В началото се притеснявах, ама сега хич не им обръщам внимание. Явно просто си нося ниско плода, иначе до сега да бях родила 100 пъти!

# 219
  • Мнения: 19
mi6imadi, супер е стихчето

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Момичета, някой да знае повече за "седловидна" матка. Днес ми казаха, че моята е такава. Като попитах доктора дали е проблем каза нещо от рода на това, че може да имам не достатъчно ефективна родова дейност, ама не било гаранция. И така, не можах да намеря повече инфо из нета и ще помоля, ако някоя знае повечко да ми каже.

# 221
  • Мнения: 1 410
Elle,няма страшно!Не се плаши.Аз днес изкибичих цял ден пред компа.Нищо ми няма.
и на мен ми казаха ,че корема ми бил ниско.А то при мен няма ниско и високо,защото съм дребна.Върви си все напред винаги и все за момче ми казват.Ама ей го че две момичета имам ,а пак така си изглеждах.Много ме дразнят всичките тези измишльотини.

# 222
  • София
  • Мнения: 1 338
Момичета, какво е СУЕ? newsm78
Извинявайте, аз сега прочетох в нета..
СУЕ - 20 - mm/h - М до50г.<11;M над50г.<15;Ж до50г.<12;Ж над50г.<20
Ето това ми е резултата и е доста завишен Thinking Какво означава това?
А иначе хемоглобина ми е 116.. да не повярва човек Mr. Green

# 223
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен най-накрая да седна и да пиша Grinning.От седмици не мога да ви изчета,но сега вече имам повече време.В болничен съм вече и ми е доста скучно по цял ден сама в къщи.Да дам и аз малък отчет,вчера бях на ЖК и реших къде ще раждам-Тина Киркова.Мислех Шейново,но се отказах,защото лекарката ми излиза в отпуск два дни след термина ми и ми каза,че ако не родя до тогава ще ме прехвърля на друг екип.
За срещата ме пишете на 100% ще дойда този път   bouquetВиждам че има доста мами близо до моя квартал,тъй че ще се радвам да се съберем на кафе някой път,аз живея в Хиподрума.Много целувки от мен за сега!

# 224
  • Мнения: 1 410
Lady_sss,кажи за "Тина Киркова" - всичко,което знаеш!

Общи условия

Активация на акаунт