Звъните ли по вратите на съседите си?

  • 4 938
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 369
С познатите съседи не си звъним директно, пишем си по ICQ първо Mr. Green

Ако някой ни безпокои с музика, пробиване, тропане или каквото и да било (в непозволено време, разбира се), му звъним директно на вратата независимо от часа. Ако е след 22 часа, предпочитаме директно на полицията да звъннем. Това с полицията всъщност само за един го правехме, който ни подлагаше на системен тормоз с техно-музика.  Twisted Evil

@минзухар: Ако на твоя съсед му е пречело капенето или се е притеснил някой да не се наводни, не виждам проблем, че ви е звънил вечерта. Нали не го прави всеки ден? И за него това пък е нахлуване в неговото лично пространство, смятам.

# 16
  • Мнения: 2 401
О, мис Лу, къде се загуби. Намини покрай геймърския клуб.
А този с чучура ме остави с впечатлението, че просто намина да се позапознае със съседите..наистина беше абсолютно неадекватно изпълнението.

# 17
  • Мнения: 2 131
Извинявай, ама и на мен темата не ми е много ясна  newsm78. Така зададен въпрос предполага кратък отговор - "Да, звъня", "Не, не звъня". И това на теб какво ще ти помогне тогава?!
Е, с пояснението донякъде става ясно какво имаш предвид.
За година и нещо, откакто сме в този апартамент, не се е случвало да звъня на съседите. Просто не е имало повод да го правя.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не звъня. Непонятно ми е това с искането на чаша брашно при положение, че магазинът е на 2 крачки. Звъняли сме само няколко пъти да си намалят музиката в 2 през нощта примерно.
Ние сме на първи етаж и се случва нерядко да ни звънят да отворим входната врата. Даже "благодаря" не казват, а все пак не съм портиер.

# 19
  • Мнения: 2 908
Не NaughtyАз съм малко американски тип човек(т.е.разбирай темерут)-всеки да си живее живота,дори за захар,ако умра,няма да звънна,обичам сама да се справям,не да звъня на съседи.

# 20
  • Мнения: 46 518
Аз явно съм ужасна  Laughing за 4 г. на 7 врати  Joy


1. Счупен аснасьор, аз с ревящо бебе и тежка зимна количка. Още не познавах никой, звъннах на първия апартамент и я прибраха я за няколко часа, за да не я качвам до 6 ет. (веднъж)

2. На съседи, с които делим общ коридор с няколко мазета, ключът за общата врата стои в тях  Laughing пак на тях - да си прибера детето или да върна тяхното, на една възраст са. Или да пием биричка с майката  Whistling (тук вече не знам колко пъти).

3. На съседите от 7 ет., когато ни наводниха и една вечер, когато видяхме, че си е забравил включени фаровете. (общо 2 пъти)

4. На съседите от 8 ет., когато ни наводниха. (веднъж)

5. На съседчето отдолу, когато беше в тийнейджърските години и запиваха в 24 ч. преди дискотека, а ние тамАн с новородено бебе. (не знам колко пъти им звъня мъжът ми, аз реших проблема само с едно слизане Mr. Green).  Вече сме приятели, разбрахме се, седна си на д-то  Hug

6. На Домоупраителя, не помня защо и колко пъти newsm78

7. Веднъж докато отключвах входа с мен се намъкна съмнителен тип и не посмях да се кача с него в асансьора Stop звъннах на една баба на 1 ет. и я питах общи работи за блока  Laughing

# 21
  • Мнения: 46 518
Писах, писах и се затри  ooooh!

Звъня. Когато трябва.

На Домоуправителя няколко пъти.

На 1-вия звънец, който ми попадна, не познавах никой, бебето реве, асансьора счупен, аз с тежка количка, която не ми се мъкнеше до 6 ет. Прибраха я за няколко часа, докато се върна мъжът ми.

На съседчето отдолу, по време на тийнейджърските му години, имаше навика да събира компания да подгреят преди дискотекат, някъде към 24 ч. Мъжът ми слиза няколко пъти, но ефект нямаше, аз само веднъж, разбрахме се  Mr. Green вече сме прителчета, седна си на д-то.

На тези с/у нас, мазетата ни са в общ коридор с още няколко и имаме допълнителна врата, ключът е у тях. А и децата ни са на една възраст, та се случва да се събират, я у нас, я у тях. От време на време и за биричка с майката  Laughing

На 7 ет. - веднъж, когато ни наводниха и веднъж, за да им кажем, че са си забравили включени фаровете на колата.

На 8 ет. - веднъж, когато ни наводниха.

Това е май, за 4 г.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Звъняла съм само 3 пъти - със съседката в съседният апартамент си ходим на гости
Третият път беше като ми изгоря контакт в кухнята и спря тока из целият апартамент, толкова се бех шашнала, сама с дете. Добре, че беше мъжа й да помогне и закрепи положението, докато дойде майстора на другият ден.

Винаги съм се съобразявала с часа.

# 23
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Оооо не Naughty

Само веднъж, когато имах съмнения, че газта от бутилката изтича Whistling

# 24
  • Мнения: 4 292
Не и дано не ми се налага.
Ето,  например, преди няколко седмици някакъв фен ни събуди в 6 сутринта да пита дали колата паркирана пред гаража му е нашата. Не можел да тръгне на работа и тъй като сме нови в блока а колата - непозната, решил, че сигурно е наша. Хич не ми стана приятно, ама какво да се прави...  Tired

# 25
  • Мнения: 292
Звъним си взаймно само с едно съседи.  Peace
Аз се съобразявам с часа винаги.

# 26
  • Мнения: 308
   Доколкото разбирам, става въпрос за съседи, с които не контактуваме. Засега не ми се е налагало по никакъв повод. Ако се наложи, значи е нещо по-спешно и мисля, че няма да ми се разсърдят, независмо по кое време е.

   Със съседите, с които контактуваме първо се чуваме по Скайп-а. Уговаряме се кога да се видим.

   Дори да ми звъннат на вратата и тези, с които контактуваме и тези, с които не сме близки не го смятам за нахлуване в личното пространство, ако разбира се не стане системно.

   

# 27
  • Мнения: 1 447
Не звъня на съседите,както и те не ми звънят.Така си ми е добре.

# 28
  • софия
  • Мнения: 2 140
Не звъня на никой. Naughty

# 29
Ние не звъним, освен ако не с особена важност за всички съседи.
За сметка на това на нас ни звънят постоянно -
Оглеждам се за някаква прагматична идея, за да се оттърва от досадниците, но ефикасно и елегантно. Искам да ги принудя да не ни звънят.
Проблемът е, че се сблъсквам с дебелоочие и наивност. Ако заявя директно, че не трябва да ни безпокоят за щяло и нещяло - ще ни намразят. И без това сме трън в очите им - директно са ми казвали "бълха Ви е ухапала - нямате ядове като нашите".
И явно,затова според тях трябва да си плащаме Sick
В началото си мислех, че си намират поводи да звънят,за да задоволят любопитството си и  да захранват махленските клюки, но се убеждавам, че това е някакъв начин да се ощастливиш като отмъстиш на най-близкостоящия, в случая съседа си, за проблемите на битието си.
Знам, че клин, клин избива, но не мога да си позволя като тяхното мислене и поведение, а и нямам желание за това.
Мъжът ми приема благосклонно и с чувство за хумор всичко това, защото ако чакал на мен, нямал да знае какво става в квартала. Crazy и затова не иска да се лишаваме от звънеца на вратата.
Каза, че събирал спомени и  ако фалира ще напише мемориари или квартална сага, за да се издържаме. Crazy






Общи условия

Активация на акаунт