За или против детските градини сте?

  • 3 911
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Твърдо съм "ЗА" детенцето да посещава детска градина.Там се социализира ,получава необходимите контакти,научава се на работа и игра в колектив ,приучава се към важни правила.В никакъв случай не бих предпочела баба/гледачка....

 Peace

За протокола: децата ми са посещавали и ясла и нямам думи да изразя колко добре се чувстваха там, колко много неща наячиха и как сега сутрин още ходят да гушнат набързо госпожите и лелите от яслата, преди да се качат в градината.
И боледуват изключително рядко - не повече от 2-3 пъти в годината за по 2-3 дни.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 16:47 от azaf

# 16
  • Мнения: 4 784
Аз съм расла сама - не беше забавно . Peace
Това, че детето ми не посещава ясла, не означава, че расте само, като отшелник и му е скучно.

# 17
  • Мнения: 668
ЗА! Peaceи за яслата и за градината.Някои казват боледуват 4есто,ми ние не ходим все още и пак си боледуваме.Съгласна съм,че когато е болно не е хубаво да се пуска.

# 18
  • Мнения: 2 478
Аз ще дам моето дете на ясла около втората му годинка.Не мога да съм против яслата,колкото и аргументи да ми изкарате.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 508
а защо си против яслите ...
Аз съм за детето да расте заедно с други деца , да се социализира , да се адаптира ....
Аз съм расла сама - не беше забавно . Peace

Аз също смятам, че децата трябва да растат с други деца, но докато имунната им система не е достатъчно укрепнала, по-добре това общуване да става на детската площадка, а грижите за детето да се полагат вкъщи. Социализацията сме я осъществявали на детските площадки и градинки, постоянно бяхме навън (даже се хранехме навън, и се прибирахме като се стъмни), не може да се каже, че съм я пазила от неблагоприятни условия и зарази, но можех да я наблюдавам и ако трябва, да взимам мерки навреме, ако случайно прояви признаци на разболяване, а не чак като я прибера от яслата. Да чукнем на дърво, така и не се разболя, и не започна да боледува, когато я дадох на градина.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Съвсем теоретично, ако говорим съм за. Плюсовете са изредени нагоре.

Иначе съм против болестите, 90-те % отегчени от работата си и от живота възпитатели, групите от по 30 деца на място замислено и изградено за 15, съответно половината спящи в коридора на походни легла. Храната, която включва шоколадови вафли за следобедна закуска и пържени мекици за сутрешна и т.н.

С други думи на втория ти въпрос за мен идеалният вариант е по средата. Дъщеря ми най-вероятно ще ходи на полудневна градина, но ще се храни  и спи в къщи.

# 21
  • Мнения: 2 131
Естествено, че съм категорично "за" детските градини. Не е нормално едно дете до 7-годишна възраст, когато трябва да тръгне на училище, да контактува само с майка си, баба си или бавачка.   Дори и да го водят на детски площадки, например, пак не е същото.

# 22
  • Мнения: 3 089
темата не е за тук. навярно модовете ще я преместят.
а тоя спор 'за' или 'против' го чета от 2004 г. насам. всяка седмица по няколко пъти и под различни форми. аз на туй нещо му викам спам. какъвто, между другото, е и моят пост. просто не можах да се озъптя и да не изкоментирам  Mr. Green

за протокола - твърдо ЗА ясли и ДГ. и двете ми деца са на ясла към тоя момент. имам и гледачка. паите не са проблем. считам, че това, което мога да дам на децата си (независимо дали аз или гледачката), независимо дали е у нас, навън или по клубове, не им е достатъчно. освен това и работя, така че и времево съм ограничена.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 933
С две ръце съм за. Разликата между дете гледано от баба/гледачка и посещавало градина е очевидна (без да искам да обидя някой). Само чакам да дойде септември, че с бабата вече почти сме се хванали за гушите

# 24
  • Мнения: 160
А защо изборът трябва да е между "гледачка" и "децка градина" а не може мама да си го гледа. Да, настина разликата между децата гледани в къщи и тези оставени на разни институции да ги възпитават е огромна, но И на това ни научи комунизма... хайде всички на работа, децата ви ще ги възпитава държавата. А ето малко инфо (което не съм си го измислила аз) за социалните навици на децата отгледани в къщи:

http://www.cnsnews.com/culture/archive/200110/cul20011023a.html

""They're two totally different environments," she said, adding that there's no comparison to children in school to children "at home with mommy." As long as the right programs are in place, "you'll get good results" no matter what the environment, Bass said."

http://www.questia.com/googleScholar.qst;jsessionid=LyxVSmcTdbhp … sBylrGn6lF1bVgLR2!-1600420587?docId=5000442026

http://www.ontariohomeschool.org/socialization.shtml

# 25
  • Мнения: 27 524
За, за над 4-годишно дете. Преди това не.  Peace

# 26
  • Мнения: 160
Твърдо ЗА детски ясли и детски градини.Децата искат да общуват с деца, а не с гледачки и баби.Освен това там осъзнават, че не са "единствени", както е в семейството, и не са "мамини синчета", от ранна възраст се борят за място в обществото.Научават много песни , стихчета, музика игри и др., които вкъщи немогат да научат, едва ли гледачките могат да свирят на акордеон и хармоника, което толкова много се харесва на децата.Изграждат си навици, необходими за ежедневието.Свикват на режим и още много съображения.

# 27
  • Мнения: 1 243
За детските градини съм Peace

# 28
  • Мнения: X
Много, много ЗА!
Голямата е ходила и на ясла, ходи и на градина. Доволна съм, много! И ако яслата мисля, че може и да се спести, то детската градина, според мен, е задължителна.

# 29
  • Мнения: 6 710
Абсолютно против яслите и донякъде за градина.
До 3-4 години според мен най-доброто за едно дете е да се отглежда в домашна обстановка.
Просто мразя всякакви стадни прояви, масовки и роботизация.
След 4 години по няколко часа на ден вече е образование.

Общи условия

Активация на акаунт