Цитонамазка - в 32 г.с. може ли?

  • 6 705
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Не е задължителна, а препоръчителна. Няма да ти навреди, спокойно. По-добре си направи, за да се предотврати ако има проблем.

# 16
  • Мнения: 225
Вие ме шашнахте.А моето ГП тук ми каза ,че цитонамазка не се прави през цялата бременност.
 Thinking
Аз също незнам за Цитонамазка, затова казах, че може би става въпрос за Микробиология. Защото цитонамазката си е цитонамазка - има съвсем различна роля от микробиологията. Микробиологията е тази, която показва наличието на всякакви инфекции и тем подобни, които да дадат повод на лекаря да прецени как да премине раждането. Но явно... незнам newsm78

# 17
  • Мнения: 27 524
Може  Peace

# 18
  • Мнения: 774
Аз лично не бих рискувала по време на бременност!


# 19
  • Мнения: 953
По-добре изчакай  да влезеш в 37 седмица и тогава.
Правили са ми такова изследване малко преди да родя в 9м.

# 20
  • Мнения: 2 658
Защо да не може,според мен не крие риск.На мен ми вzеха в началото на бременността,zа на края не zнам,не съм питала.

# 21
  • Мнения: 9 903
Може, даже е задължителна. Няма да ти навреди. Важно е, ако има нещо, да се лекува преди раждането, иначе може да заразиш бебето.
нищо подобно. И ти говориш явно за микробиология.
ягодке, няма риск за нищо.
Може да се прави през цялата бременност и се прави. Няма риск за нищо.
Но дори шийката да има задълбочени проблеми/или бързо развиващи се/, почти нищо не може да се направи по време на бременност, така че адекватно е цитонамазка да се вземе след раждането и като свършат лохиите. тогава може да се предприема лечение/въпреки че ми правиха обгаряне и по време на бременността - наложи се.../

цитонамазка се взима на 6 месеца, тъй че няма защо да се пропуска по време на бременност.

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Вие ме шашнахте.А моето ГП тук ми каза ,че цитонамазка не се прави през цялата бременност.
 Thinking
и аз така знам
На мен ми правеха преди и след бременеенето.

# 23
  • Мнения: 393
По касата където ходих беше задължително. Отказах. И ти имаш право на това. Частният лекар, който посещавах (и смея да твърдя е най-добрият за мен и още хиляди жени) ми каза, че е много рисковано да се прави подобна манипулация. Освен това, той ми каза, че дори да покаже нещо притеснително, няма какво да се предприеме в такъв момент.
Гъби и подобни, могат да се видят с микробиология. Всяка бременност е различна, но в тези седмици аз имах болки и контракции след наложилите се прегледи.

# 24
  • Мнения: 9 903
ама кое е рискованото?

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз знам,че цитонамазка по време на бременност не се прави

# 26
  • Мнения: 265
Задължително се прави в началото и към края на бременността,не се притеснявай доктора си знае работата. Не трябва да имаш никакви гинекологични проблеми преди да родиш.

# 27
  • Мнения: 393
ама кое е рискованото?
Рискованото е, че се взима секрет с някаква четчица, с която се стърже шийката на матката. Никак не се препоръчва, предивзивква контракции. Дори един обикновен преглед може да го направи, какво остава за механично дразнене!  ooooh!

# 28
  • Мнения: 9 903
ти какво стържене си представяш? Simple Smile няма такова нещо....въпреки че няма да седна сега да убеждавам, виждам, че заблудата е масова. Познавам обаче жени, останали без детеродни органи заради неправени цитонамазки по време на бременност.
Има 78 страници тема в здравния форум.

# 29
  • Мнения: 750
Рискованото е, че се взима секрет с някаква четчица, с която се стърже шийката на матката. Никак не се препоръчва, предивзивква контракции. Дори един обикновен преглед може да го направи, какво остава за механично дразнене!  ooooh!

Това не е вярно...нито се използва четчица, нито се "стърже"....не предизвиква контракции....Но и аз не мога да убеждавам, всеки има право на мнение!

Общи условия

Активация на акаунт