Кърмата ми спира.Помооооооооооощ!

  • 5 260
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 132
Не знам защо масово момичетата си мислят, че кърмата е само толкова колкото се е насъбрала и след като бебчетата изсучат предното мляко няма повече в съответната гърда и веднага прехвърлят на другата. Днес на 2 майчета обяснявах как, ако оставят бебето за по-дълго на гърда ще видят , че след интервала в които бебето суче малко на празен ход пак потича мляко.

Киа не слушай старото поколение. Те така са учени - че млякото се събира в гърдата. И майка ми като ми беше на гости като се наглася за кърмене и ме питаше - Имаш ли мляко? Laughing Всеки път и обяснявах , че кърмата е като сълзите- нямаш ги на склад , а се образуват когато почнеш да плачеш. Колкото плачеш толкова се образуват (колкото суче толкова мляко се образува). Не гледай часовника - нито за интервала между храненията, нито за това колко време суче детето. На мен много ми е удобно да се кърмим легнали , хем аз си почивам , хем детето хапва Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 381
Благодаря много за поредния отговор. Утре съм решила само на кърма да бъде, за да видя как ще се отрази. Предупредиха ме ,че може няколко дни да се наложи да е много често на гърдите ми. Една приятелка искаше да им дойде на гости, но отказах. Имам нужда от почивка и най-вече детето ми има нужда от мен. Ще го видят малко по-нататък.

# 17
  • Мнения: 3 718
Кия, малко в страни от проблема, но ще те улесни, пробвай по нататък да кърмиш бебето в слинг http://estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&itemid … 7010&cid=7021 . Така няма да ти е трудно да се движиш с него, да излизате и да се виждаш с хора. Не е нужно да си стоите все в къщи и кърменето да е статично занимание  Wink

# 18
  • Мнения: 47
ОХ и на мен нещо сякаш ми намаля кърмата,малката започна да се храни по радко и по по малко.Верно че порасна и може би започна по бързо да се насуква ама и аз не мога да преценя и ме е страх да не заслабне и да не се отбие.Гърдите ми са едни меки сякаш са празни дали е така кажете ми. newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 2 381
Кия, малко в страни от проблема, но ще те улесни, пробвай по нататък да кърмиш бебето в слинг http://estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&itemid … 7010&cid=7021 . Така няма да ти е трудно да се движиш с него, да излизате и да се виждаш с хора. Не е нужно да си стоите все в къщи и кърменето да е статично занимание  Wink
Благодаря ти много за идеята.  Hug И аз се чудех за слинг.
В сряда на двете предпоследни хранения не дохранвах, а само на последното, за да спи малкият през нощта. От вчера въобще не дохранвам. Кърмя го от 2-те гърди всеки път около 20-25 минути. Досега не се изцеждах. Сега изцедих от 2-те гърди само 10 мл. Мисля си, че от едната гърда няма да му стигне кърмата. Вчера явно не се беше нахранил на последното хранене, а има и колики, та през нощта 3 пъти го слагах на гърдите... Сега се моля тази нощ на последното хранене да му стигне кърмата, но ако не - пак ще се храним нощем. Не искам да го дохранвам.   Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 2 401
Zlatina 77, съвсем нормално ми се вижда гърдите да са ти меки нали кърмата ти се е регулирала, а и бебчо вече е голям и е нормално да суче по-нарядко, казвам го защото и при нас е така, сучеме през около три часа, за разлика от преди когато ядяхме през час-два!(най-накрая  педиатърката е доволна Mr. Green)

# 21
  • Мнения: 47
Ох незнам,все ми се струва че са празни,например тази вечер повече ги дъвчеше от колкото да сучи,мен това ме притеснява.

# 22
  • Мнения: 376
чай за кърмачки на HIPP
български лактогонен чай
бирета мая
варено жито
овесени ядки
сурови бадеми
пилешки и други супи
телешко варено
бира
  bouquet

да добавя малко и аз на това изчерпателно меню - костни бульони непосредствено преди кърмене, в много краен случай - изцеждане след хранене или веднъж преди лягане, само временно докато се оправи положението.

Какво става при вас, момичета, дайте малко прясна информация, помагат ли всички съвети?   Peace стискам палци

# 23
  • Мнения: 585
А бебето като суче чуваш ли как гълта ?

# 24
  • Мнения: 47
Mисля че положението засега се оправи,може би от притеснения покрай баткото ми беше понамаляла кърмата,но сега е по добре.Благодаря ви за съветите.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 381
Искам да питам нещо. Може де ви се стори глупаво.  Embarassed В курсовете на сп. "9 месеца" обясняваха, че след 7-я ден трябва да се кърми от 1 гърда само. До днес давах и от двете, защото мислех, че от една няма да му стигне понеже правих няколко опита и се събуждаше по-рано от часа, в който трябва и то гладен. Сега дадох от едната и се изцедих - е, някакви си 10 мл. Та, от една гърда ли е по-добре на едно хранене или от двете, или си зависи от случая??? Много рядко се цедя, но когато го правя и от двете гърди, не изцеждам повече от 20 мл. В такъв случай има ли смисъл от цедене?  newsm78
Благодаря за отговорите!

# 26
  • Мнения: 217
Докторът най-после измери Елена - ми наддали сме 1200г и 4-5 см. Явно проблемът ми е повече в главата.
Сега друго се чудя - знам че има кърма, но бебиня суче има -няма 10-15 минути и след това спира или заспива. КАто и предложа пак гърдата,бута зърното с език и плаче. Това би трябвало да означава, че се наяла, може би? Дали е почнала да се наяжда по-бързо? Защото бях свикнала на сукане минимум половин час. А възможно е, след като си позасити глада, да и писва да се бори със сукането и да се отказва. Иначе изглежда доволна, не заспива веднага, но и не мрънка особено.
 И друго да ви питам. Продължавам да кърмя и нощем, но на храненето в 3часа беба не яде кой знае колко и придремва. Имам чувството, че се събужда само по навик. След ядене се разсънва и се върти до сутринта. В 6 ч няма особен апетит, не хапва добре и цедя около 100 мл. Дали е време да махнем нощното хранене?

# 27
 ВАРЕНА ЦАРЕВИЦА ПОМАГА ЗА   СТИМУЛИРАНЕ НА КЪРМА.

# 28
  • Мнения: 2 401
Агли, съвсем нормално е бебо да се насуква за 15 минути, относно нощното хранене бих ти казала да се водиш по бебето, ако спре да се събужда естествено няма да го будиш, ако обаче си се буди според мен си му давай да яде все пак е само на месец, а и нощното кърмене е важно за производството на кърма.
Kia, аз почти винаги съм кърмила от едната гърда за да изяжда бебето задното мляко, а това че бебето се събужда преди часа в който трябва си е съвсем естествено защото бебетата не огладняват по разписание, това колко изцеждаш също не е показател.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
И аз имам същия проблем. Бебето ми е само на 7 дни, кърмим се от 3, понеже тогава ми слезе кърмата. Преди това АМ в болницата и коластра от мен, слагах го да суче за да стимулираме
За тези 3 дни не е акало нито веднъж. Вчера вече бях доста притеснена и днес педиатърката като го прегледа каза да дохраня. Направи му клизма с термометър (направо ми идваше да я бия, но на бебо като че ли му олекна). Каза, че е гладен, а не запечен, защото това което излезе беше тъмнозелена слуз).
Днес сигурно от притеснението наистина ми изглеждат меки и празни гърдите. Дадох АМ, междувременно правих горещи компреси. Но от вчера усещам гърдите си празни. Днес слушахме дали преглъща докато суче- почти не. Според нея имам и запушени канали и сигурно ще направя мастит. Ако имам запушвания не трябва ли да има някаква болка все пак. Аз нямам.

Та като цяло - не ака от 3 дни и според нея нямам достаъчно кърма. Някакви съвети?
Между другото каза и да се изцеждам. Натисна ми зърното - е няма такава болка. Необходимо ли е наистина това, предпочитам бебо да суче.
От днес пия чай за стимулиране, лецитин и боза. Дали ще помогне?

Общи условия

Активация на акаунт