ЮЛСКИ бебчета (тема 78 )

  • 11 897
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 371
Леле Кети, що така? Разни боди лосиони ползваш ли?
Аз като кърмех миришех на кърмаче и аз  Thinking

А прави ли ви впечатление колко народ, дето не е за тука, чете нашата тема Crazy

# 241
  • Мнения: 30
Здравейте!
Благодаря на всички за пожеланията!  bouquet
Преди малко се прилрахме от болницата и само идвам да ви навестя.После ще ви разкажа всичко,сега мелко да вляза в релси!
А ето го и Александър
http://alisa13.multiply.com/photos/album/2/bebe#1

# 242
  • Мнения: 4 371
Мишка сладкааааа Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Да е жив и здрав!


На моята беба й пускам музика Flutter От една музикална звезда на Пепи, слагам си я на корема и дърпам шнура. Да я слуша сега, че после като й я пускам да мирясва hahaha

# 243
  • София
  • Мнения: 2 897
Ми Дуци не знам, да му се невиди  Crossing Arms Точно като миналия път. На третия ден като ми слезна кърмата и сега така и докато не ми спряха лохиите, все ми миришеше потта. Затова мисля че е от хормоните newsm78 Ама мамко м ще се протрия от къпане вече Crazy Не обичам някой да мирише на пок, камо ли аз Crazy

А хората четат, защото сега ние раждаме Laughing Аз миналия месец висах в Юнката тема Blush

alisa_13 Добре дошла Hug Много е сладичък Александър Heart Eyes

# 244
  • София
  • Мнения: 545
Честито момченце на Десита!  Да е жив и здрав и много да радва мама и на татко!

За Тина Киркова искам да кажа, че съм приятно изненадана. Направи ми впечатление, че има много млади хора, които работят там и то с желание. Аз бях във ВИП стая, бебето беше денонощно с мен, на третия ден имах кърма и спряха добавката. Не са ми го носили сит, не дават и вода там. Акушерките постоянно питаха имаме ли нужда от нещо, показваха на новите майчета как да се цедят, как да кърмят.

За цеденето искам да ви кажа, че този път не съм се цедила и в болницата, слагах бебето да суче, тогава, когато искаше и сега нямам проблеми. Предполагам, защото ми е второ дете, на тези с първо сигурно ще се наложи отпушване на каналите.

Понеже мин. път имах рагади, сега си взех силиконови зърна на Авент, бях малко скептична, но вършат чудна работа.

За раждането, този път беше малко по- различно, не ми беше така уютно като първия път. Цяла нощ не спах, едно от вълнение, друго, че и Марти беше много неспокоен. Както и да е, станахме към 4 и към 4.30 излязохме, вече беше топло навън, но много приятно. Към 5 без нещо ме приеха, слушаха тонове, направиха ми клизма и ме заведоха в една стая. Там жената беше страшно мила, включи ми система, направи запис на тонове, сложи ми катетър (някой писа, че не са му сложили, чудя се как е стоял в реанимация без  newsm78), направи тест, май е за антибиотик. Постоях там докато не изтекоха две банки и половина и ме заведоха в операционната. Сложиха упойката и последва приятното затопляне, попитаха ме дали мога да си вдигна крака, не не можех, но можех да си мърдам пръстите на краката. Показах им, реших, че не ме е хванала упойката, но те вече бяха започнали операцията. Попитаха ме дали ме боли, казах не и продължиха. Лекарите бяха готини, освен моите, присъстваше и Д-р Григорова, голяма скица е тази жена. Понеже бебко е голям, го извадиха трудно, но все пак в 6.28 изплака моето момче, показаха ми го за секунда, в същото време пристигна новината за някакви взривове, още не се знаеше нищо, мислеха, че проблема е в Кремиковци. След малко ми показаха Криси, допряха го до лицето ми, беше много топличък и мекичък, но се чудех на кой ми прилича, дори в един момент си помислих, че не е моето дете.  Crazy Отведоха го, аз започнах да треперя, след малко приключиха с шевовете и махнаха чаршафа. Тогава видях 2 акушерки, които бяха хванали двата ми крака и ги приближаваха към тялото ми. Беше кошмарно, защото виждам и знам, че това са моите крака, но не чувствам нищо и не участвам в цялата работа. Настаниха ме в реанимация, треперех много, завиха ме с одеяло. Сложиха ми голямо парче лед на корема, много е гадно. Първия път нищо не са ми слагали, но като че ли, коремът ми сега е по- малък от мин. път. Когато се поуспокоих започнах да звъня, за да съобщя радостната вест. В стаята имаше 6 легла, моето беше точно пред операционната. Цял ден гледах как се раждат бебета. Настаниха едно цигане на 17 години с трето секцио  Shocked Към 7 часа вечерта, мъжът ми влезе в стаята и се видяхме за 5 мин. Това ме зареди, нощта мина някак. На следващият ден се раздвижих, но ми прилоша. Наляха ми една банка нещо и се почувствах по- добре. Към 12 часа бях вече в стаята, малко по- къно доведоха бебето и започнах веднага да го слагам да суче. Престоят е общо 5 нощи, от които 1 в реанимация, вчера ми свалиха конците, казаха, че раната е перфектна и дори няма да имам нужда от контратубекс. Party

Възстанових се бързо след операцията, не ме болеше по- малко или повече, но вчера като се прибрах вкъщи се захванах да подреждам, да гладя и в резултат вечерта не можех да говоря от болки в гърба и кръста. Днес също ми е много зле  Tired

За първото посещение на педито у дома и аз не съм плащала нищо. Но и първото дете ми е при нея  newsm78 Те реално тези пари си ги прибират в джоба. Днес беше вкъщи и каза, че по последни данни, педиатричната асоциация са решили, вода се дава на бебето или поне в България. Трябвало бебето да пие по 100 грама на ден. Всеки си решава, аз мисля да не давам.

За по- голямото дете, Марти много се радва на бебето. Когато го видя за първи път го целуна по главичката. Иска да е около него, помага ми. Снощи заспаха заедно  Heart Eyes Днес преди да излезе с баба си на разходка, го целуна. Ще видим по нататък как ще е. Засега мисля, че няма ревност.

И накрая да ви се оплача, тази нощ сънувах, че пак съм бременна  #Crazy И само като си представих още 9 месеца бременност и още една операция... абе беше си кошмар направо.

# 245
  • София
  • Мнения: 334
Alisa_13, Александър е много сладък Simple Smile И така спокойничко си нанка... Simple Smile
Честито на Десита и Донка! Дони, чудесно звучиш! Вярвам, че бързо се възстановяваш и скоро ще ни пишеш от вкъщи Simple Smile
Аелия и Весито, стискам ви и аз палци! Желая ви спокойствие и много щастие! Впрочем и аз 2 вечери преди секциото ревах... гледах 2 епизода на д-р Хаус, където оперирара гаджето на ... айде, да не издавам на тези които следят сериала, ама краят беше тъжен, а аз все си мислех какво ще стане с моята операция и рев, рев... Crazy
ketito, не си единствена! И аз в болницата и първите дни вкъщи се потях невероятно! И тъкмо се измия на чешмата (нали не можех да се къпя цялата), подсуша се и вече сякаш пак миришех #Crazy След това намаля изпотяването, сега вече е почти в рамките на нормалното Peace

Ще споделя накратко: последните 2 дена вече сме без добавка! Само на кърма я караме, но вечер много дълго се кърмим, тогава едвам я позасища Sad Дано в близките дни съвсем се регулира, защото не искам да е полугладна. Колко е нормално да качи кърменото бебе в края на първия месец? В книгите намирам за 500 гр. от теглото при раждането (а не от това, до което бебето е спаднало след раждането). Вие така ли знаете? Защото мама ми каза, че ние с брат ми сме си качили по цял килограм (само ни е кърмила, не ни е давала никога адаптирано мляко) newsm78
 

# 246
  • Мнения: 4 371
Елена, благодаря ти. Знаеш, че този разказ значи много за мен Heart Eyes
Разревах се Blush Blush Blush


Джули, Пепи наддаде 1 кило и той първия месец.

# 247
  • Мнения: 9 904
джули, не си задавай постоянно такива въпроси. Има бебета, които качват и по 2 кг. Хубаво е, че вече само се кърмите. Пък ти си дребна, и мъж ти не е великан, защо очаквате от детето да дебелее Simple Smile

за миризмата по време на лохии и аз страдах, беше ми много некомфортно, сега разбирам, че е повсеместно явление  Joy

елена, интересно например, моето педи и то е привърженик на даването на вода/старата школа, как/, обаче - минимум 1 час преди или след кърмене, и предимно през нощта. Сега ще видим дали същото ще казва Simple Smile

аз напазарувах току-що дрешки  за бебето, и одеялце, и чорапки,  и съм много доволна, баща му да му купи шапка съм поръчала. В Даяна и Ники са разнообразили асортимента, има много готини шарени дрешки.

# 248
  • Мнения: 479
Здравейте, момичета!

Чета ви редовно (пропускам съзнателно разказите за секциото, страх ме е да не се урочасам сама и да объркам нещата, така искам бебето да си роди нормално)  Praynig

Честито на новите мами  Hug да са им живи и здрави рожбите   bouquet

Аз продължавам да съм си с 2 см разкритие  newsm78 и съвсем леки нощни контракции, явно ще се окажат прави лекарите, че мога така до края да си го откарам. А честно казано  Blush вече ми се ще да родя, да си го видя, да го гушна  Heart Eyes и да престане да ми тежи  Wink

И аз, като Пърли, реших да сменя болницата. Нещо големи изненади ми сервираха в последния момент и се убедих, че не може да се разчита на тях. Вярвам, обаче, че е за добро  Praynig

Руми, ние бяхме решили съпругът ми да не си взима отпуска (само калабалък щеше да става вкъщи), понеже двете баби щяха да се редуват да помагат през първия месец, а после - сами  Simple Smile Обаче на свекървата й излязоха неотложни ангажименти и той ще поеме най-вероятно щафетата от майка ми.

Аз доста осезателно усещам движенията на бебка, може би, защото е едричка, не знам... При тези дето са все още 2 в 1 като мен, как е? А и всеки ден хълца, целия корем се тресе  hahaha а понякога и по-често  newsm78 Как е при вас?

На преносващите мами, а и на останалите, дето им е дошло времето, пожелавам всичко да си тръгне скоро и естествено, по възможност  Flowers Four Leaf Clover

# 249
  • София
  • Мнения: 2 897
Джули на мен Дени ми наддаде първия и втория месец по 1.300гр и ми се караха-само на кърма беше.
Маги беше наддала 100гр за 5 дни. Утре ще видим колко е

Сега видях, че има цяла тема за потенето в Бъдещи и настоящи майки  Joy Не сме сами

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 14:52 от ketito

# 250
  • Мнения: 2 028
аз наминавам само да кажа, че стискам палци на който днес му предстои постъпване в болница или раждане  Hug  Heart Eyes

# 251
  • Мнения: 219
Елена, би ли обяснила кога и как се ползват тези силиконови зърна? Благодаря и добре дошли у дома!

# 252
  • София
  • Мнения: 3 426
Не знам за след раждането, аз от сега се потя много и мириша странно. Ако после стане по-зле... Sick

Хм, някой да препоръча педиатър в района.  newsm78 Живея в Суха Река.

# 253
  • Мнения: 479
Да се включа в темата за потенето : откакто ми напредна бременността - почнах да се потя като човек  hahaha, както казва мъжът ми  Laughing Щото преди бях толкова гърчава, че просто нямаше как  Simple Smile

# 254
  • Мнения: 9 904
Тони, специално в 18 поликлиника няма да ти препоръчам никого. Аз ходя в 17та, при Театър зад канала. Там общо-взето всички стават.

Общи условия

Активация на акаунт