Цедите ли?

  • 5 326
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 90
Абе тя бабата и миналия път го разнасяла цял час, а той не спрял да реве... като се прибрах, беше се подул от рев  ooooh! Това с разходката наблизо е вариант, трябва да проуча района на ресторанта за градинки  Laughing друг е въпроса дали ще мога да помоля свекървата  Embarassed, и тя дали ще се съгласи...
Благодаря ти много за съветите, yanast !   bouquet
А забравих и аз да ти честитя... лека, безпроблемна и щастлива бременност!!!  Hug

# 61
  • Мнения: 1 273
Цедях се първият месец. После ми се регулира и не ми се е налагало. Когато тръгнах на работа, Боби беше на 10 месеца. Тогава пак се цедях 1-2 седмици, защото беше голям шок за гърдите ми.

# 62
  • гр.София
  • Мнения: 250
Да цедя се.Тъй като малката суче по десет минути понякога и по малко и сама се дърпа а е гладна иначе.Та след всяко хранене се до-изцеждам за да мога за следващото кърмене да имам да додам изцедена кърма.Така я караме вече почти месец.За мен е важното че е изцяло на кърма.Дори ако трябва само ще се изцеждам без да суче но да е на кърма.

# 63
  • Мнения: 389
Не се цедя,защото гърдите не ми се напрягат.Иначе съм се цедила на ръка около 3 дена,само за да вида колко кърма имам след кърмене

# 64
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Аз се цедях  първия месец само,докато се регулира кърмата.После не е имало нужда,бебка си изяжда всичко.
Peace

# 65
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Цедя се всеки ден поне по веднъж! Обикновено вечер преди лягане - за да не се препълвам през ноща. Като цяло имам много кърма - замразявам я. И въобще не съжалявам, нито смятат времето прекарано в цедене за изгубено. До сега на няколко пъти имахме няколко инфарктни ситуации, когато се е налагало да давам не от гърдата и съхраненото мляко ми е спасявало кожицата. Пък и така винаги, когато има нужда мога да оставя две три дозички на мъжа ми и да изляза да си свърша работа без в последния момент да се чудя ще имам ли да изцедя достатъчно.  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 2 381
Най-много 1 път на ден се цедя. И това е през нощта, когато се е събрала повече кърма и не я е изял. Честно казано помпите не цедят много добре.  Thinking

# 67
  • Мнения: 27
Аз пък от много цедене, та накрая изцяло минах на цедене. Детето на 2,5 м. като видеше цица, надуваше гайдата. Сега ще стане на годинка и още се цедя - аман, ама съм ината като магаре... За да не се цедиш, трябва да кърмиш на поискване. И никакви биберони, залъгалки, за да не се обърква бебчето. Иначе природата си знае работата. Бабите ни едва ли са се цедяли.

# 68
  • Мнения: 396
Мамчета , наясно ли сме всички , че количеството кърма зависи от това какво и колко ядем!!!

# 69
  • Мнения: 396
Иначе да кажа, че и аз се цедях в началото, но си направих рана и рискувах да спра изобщо да кърмя.
Посъветвах се с акушерка и стана така, че с яко търпение излекувах гърдата и после още толкова усилия докато се научим само на цица.

# 70
  • Мнения: 136
Не умея и не искам да се цедя. Wink

# 71
  • Мнения: 376
Мамчета , наясно ли сме всички , че количеството кърма зависи от това какво и колко ядем!!!

Абсолютно да в моя случай. Ям и пия като за световно. Сега трепетно очаквам Олимпийските игри.  Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 2 381
Мамчета , наясно ли сме всички , че количеството кърма зависи от това какво и колко ядем!!!

Абсолютно да в моя случай. Ям и пия като за световно. Сега трепетно очаквам Олимпийските игри.  Joy
И аз съм така.

# 73
  • Мнения: 728
Не цедя, нямам напрежение в гърдите.

# 74
  • Мнения: 2 837
Мамчета , наясно ли сме всички , че количеството кърма зависи от това какво и колко ядем!!!

Абсолютно да в моя случай. Ям и пия като за световно. Сега трепетно очаквам Олимпийските игри.  Joy
И аз съм така.
В известен смисъл. Нито като бременна с Румен, нито по време на почти година и девет месечния ми стаж на кърмачка не съм яла нито повече от нормалното, нито нещо по-различно. Старая се по принцип да се храня балансирано, да не гладувам, но и да не преяждам.

Общи условия

Активация на акаунт