За Аспровалта -Гърция

  • 84 850
  • 88
  •   1
Отговори
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Случайно някой да е ходил тази година ? Какви са ви впечатленията , защото ние мислим да ходим за пръв път. Помогнете и с имена на хотелчета , цени и кръчми.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:16 от arodoet2

# 1
  • Мнения: 4 965
Градчето се казва Аспровалта. Зависи кога мислите да ходите - за мен най-доброто време за ходене там е септември (преди това жегата е убийствена). Плажът е невероятен - чист, с хубав пясък, чадърите и шезлонгите не се заплащат (като в БГ), има много "капанчета" близо до плажа. Заведенията не са по-скъпи от останалите места в Гърция. Цените в хотелите също не са високи - около 80 евро (о.и.). В по-малките семейни хотелчета спокойно можете да намерите малки апартаментчета и за около 30-40 евро. При това, повечето цени са за цяло семейство. В момента се сещам за хотел "Saint George" и "Катарина Хаус".

# 2
  • Мнения: 315
Аз ходя там често, и за почивка, и по работа. Препоръчвам Вила Ассамарис- страхотно е! Намира се около 50 м след входната табела на града в ляво, на 2 мин от плажа. Говорят перфектно английски, а има и български персонал  Wink Последно отседнахме в Атина, понеже навсякъде беше пълно- двойна стая със закуска- 50 Евро. Беше чистичко, кафето беше страхотно, а градината на хотела е N1, особено ако си с деца- има катерушки, батут с мрежи, пясъчник, и е огромна за тичане  Crazy
Иначе това лято отвориха нова сладкарница...  Crazy Ресторант до ресторант са по плажната алея, а между тях- кафенета и катерушки за децата!
Цените са народни, според мен- пример: огромна порция сардини, голяма порция миди, две салати, безалкохолни и бяло винце и узо- 27 Евро, като дебело подчертавам, че всичко беше страхотно приготвено!
На плажа- биричка 3- 3,50 Евро, фрапе- 3 Евро /като се сервира с малка бутилка мин. вода/. Срещу едно питие ползваш шезлонг и чадър за деня  Grinning , навсякъде по плажната ивица има тоалетни, душове и съблекални и катерушки за малките.
Лично аз мнооого харесвам Аспровалта, селцата наблизо не са лоши, но ... в Ставрос, да речем, има малко повече мургави джебчии...

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Бяхме там през октомври 2007ма.
За сем. с едно дете е много добро и "народно" предложението. Мисля, че в сезон е по 45Е на нощувка в мини-апартаментче.
На 50-ина м. от плажа е къщата. Има двор с барбекю. И много добри и разбрани собственици е.

За 2-3 дни съм навита да почивам там. Но не и за семейната ми лятна ваканция.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Бяхте в Аспровалта майските празници.
Много ми хареса, чист малък курорт, страхотен плаж - голяма ивица, с детски кът.
На плажната алея има много заведения където можеш да хапнеш.
Ние бяхме в семейна къща, нещо като хотелче с апартаменти с ро 1 или 2 спални, с голям зелен двор и беседка.
На етаж имаше по 4 апартамента - всеки с баня, кухнески бокс и огромни тераси.
Ние бяхме наели ап. от две спални за 45 евро. Къщата се намира точно до Вила Ассамарис, която DaniStef препоръчва, разстояниет одо плажа е не повече от 50 м.

# 5
  • Мнения: 1 722
Ние ще ходим до следващото селище след Аспровалта - Неа Врасна за 5 нощувки в началото на август - цената е 175 лв на човек за петте нощувки (по около 35 лв излиза нощувка на човек, за деца до 12 г. е безплатно). Хотелчето предлага закуска 4 евро, обяд 8,5 евро и вечеря 8,5 евро. Мисля, че и в Аспровалта цените са подобни.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не е скъпо.
Иначе на мен не ми хареса. Малко, някак странно малко. Била съм и на по-хубави места в Гърция.

# 7
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
много благодаря  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 460
Малко, някак странно малко. Била съм и на по-хубави места в Гърция.
Извинявай, но не разбрах кое е "малко, някак странно малко"?
Ако искаш разкажи за тези по-хубави места в Гърция?

# 9
  • Мнения: 4 784
http://www.assamaris.gr/assamaris-uk.html

Заплюли сме си го да отидем там. Само чакаме температурите мааалко да се понижат, понеже там е още по - горещо от Бг. Препоръча ми го съфорумка, отсядала там неведнъж. Дори ми даде координати на българка, работеща като камериерка в хотела - много приятна жена, ако имаме нужда от съдействие.
Та Аспровалта е набелязана дестинация. Grinning

# 10
# 11
  • Мнения: 102
Я какви ценички съобщавате  Sunglasses Ще следя темата , че ще ми е от полза.

# 12
  • Мнения: 4 784
Шани, на мен също, както и на мъжа ми и със сигурност ще го посетим в най - скоро време, още повече, че добрите отзиви са от сериозен човек, а и нейни снимки видях от хотела. Учудих се - състоянието му наистина е добро, а до сега из Гърция все в едни странни хотели сме отсядали уж три звезди, а сравнение с нашите три, все едно са две. Всяка стая си има кухненски бокс със всичките му посуда, ако ти се наложи да забъркаш нещо. Единственото, което може да се счете за минус е, че към хотела няма басейн, ако някой ще разчита на това. Имало много деца и характерно за Гърция - много приятни места за хранене.

# 13
  • Мнения: 2 315
На колко км от София се намира?

# 14
  • Мнения: 3 215
На около 3-3 и половина часа път от София е.От границата е на 2 часа път (независимо дали се влиза през Кулата или Илинден).Ако се влиза през Кулата се кара до Серес и оттам надолу към морето.Пътят е добър.Ако се влиза през Илинден - до Драма и оттам към морето. Много лесно се стига, има табели (първо на гръцки, после на латиница).Пътищата са широки и без дупки  Mr. Green
Ние имаме апартаменти в Неа Врасна, което е на 5 минути с кола от Аспровалта и на 15-тина пеша по крайбрежната алея.
Плажът е прекрасен, много е чист и поддържан. За шезлобгите и чадърите вече са казали.Ако искате да си ползвате вашите чадъри - в Неа Врасна има и такава възможност.
Времето е прекрасно - макар,че е горещо през деня, морето разхлажда, а следобед излиза бриз и се спи спокойно.
През зимата също е супер - много по-меко е отколкото у нас.Обикновено е слънчево и разходките по безлюдния плаж са любимото ми занимание.
За пазаруване препоръчвам Lidl (посока Ставрос) и Discount Markt ( на влизане в Неа Врасна_ - там цените са най-ниски.
Кафета и таверни има безброй и почти навсякъде работят бг-ри.Има и много занимавки за деца - детски площадки, люлки и т.н.Сега в края на алеята в Неа Врасна има няколко огромни надуваеми двореца за деца (надуват ги вечер към 5-6ч) - с пързалка и т.н.Голямо скачане пада.
Любимият ми ресторант в Аспровалта е последният на алеята (след него има само две кафета) - сервират невероятно вкусни морски специалитети (казва се При Никос или нещо такова).
Солун, Кавала, Драма и Серес са на около час път.
Аз след малко се отправям натам за уикенда.Приятно изкарване на всички, които ще почиват в Аспровалта и Неа Врасна.  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте!
Вчера се опитах да резервирам стая във Вила Ассамарис за периода от 10-20 август, но за съжаление сега получих отговор, че няма места за този период. Тези, на които им е харесала вилата да побързат, вероятно за края на август, началото на септември ще може да се резервира. На мен за съжаление ми е късно тогава.

# 16
  • Мнения: 934
На мен в Неа Врасна ми харесва повече, по-свежо е.
Били сме само за плаж там.
old sport, то само като вилна/туристическа зона ли се явява към градчето Врасна?

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аспровалта е на много хубаво място по отношение на еднодневни дестинации.
Кеф ти Кавала, Драма Солун, Тасос и т.н. хубави местенца.

# 18
  • Мнения: 2 315
Old Sport ,мерси   bouquet
А дали някъде в района има хотел ол инклузив?

# 19
  • Мнения: 3 215
Моля  Hug
Не знам да има такъв хотел, повечето са малки частни хотелчета и пансиони.Но е възможно.Ако разбера,ще пиша. Peace

# 20
  • Мнения: 223
 Здравейте!
 На мен пък ми харесват тези мънички къщички в Неа Врасна и Аспровалта. Някой има ли представа дали се дават под наем и горе-долу на каква цена? Иначе от всички плажове в Гърция най-много ми хареса този на Керамоти. Simple Smile

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте! Заминаваме след 10-тина дни за Неа Врасна. Някой бе писал, че ще ходи в началото на август, та споделяйте впечатления.Прилични заведения,плаж ,цени, и т.н. Предварително благодаря   bouquet.

# 22
  • Мнения: 3 215
Ние ходим постоянно,защото имаме жилище. Вчера бяхме там последно.Сезонът наближава края си и вече е по-спокойно,макар че през уикендите и вечер по алеята си е все още много оживено.
Плажът е хубав,както винаги.Има места,където можеш да ползваш собствен чадър,а пред кафетата има чадъри и шезлонги,за които не се плаща допълнително - само трябва да консумираш нещо от съответното кафе.Цени ми е трудно да коменитрам,защото не сядам там,но мисля,че фрапето е около 3евро..
Иначе по алеята има много кафета и ресторанти.Ние обикновено ходим в една таверна,която не е на алеята,но е налблизо - казва се Ел Греко - вечеря за двама ( с виното) ни излиза между 18 и 21 евро.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Много благодаря за бързия отговор. Ние понеже сме 3 семейства / и за 1-ви път в Гръцко/, та народа се притеснява от високите цени там.Така, както го описваш си е супер нормално. Плажа хубав ли е , с пясък ли е, в коя част от него е по-плитка водата/ защото някъде четох, че ставало дълбоко/? Наистина се надявам да си изкараме хубаво  Laughing.

# 24
  • Мнения: 3 215
Ами не мисля, че цените са супер високи.По нашето Черноморие със сигурност не е по-евтино, а качеството няма какво да го сравняваме. Вчера например си купихме дюнери (гирос) от заведение до плажа и бяха огромни, с много месо на цена от 2 евро.
Плажът е хубав, с пясък и широк.В морето наистина става дълбоко доста бързо,не знам да има мест,където е по-различно.Ако сте с деца,носете им пояси и плавници (от тези надуваемите за ръцете) и няма да имат проблеми.
Сигурна съм,че ще ви хареса.Приятно изкарване!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Супер много ме успокои ,  и отново - благодарно-
сти  bouquet. Друго си е някой да ти " отвори очите"  Laughing.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, та народа се притеснява от високите цени там.

единственото спасение е, да не обръщат еврата в левове. Просто фрапето е 3Е и толкоз. А не е 6лв.
И ако не ме послушат, ще си развалят почивката.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Шани , и аз така правя. Ето ,например, както ми казаха по-горе : дюнер 2 евро - в БГ - 2 лв. Това ме успокоява ,че както повечето хора казват цените са като тук, но в евро. Вечеря за 2-ма - около 20 евро.То и на морето като седнехме ,плащахме по около 30лв. за обяд.

# 28
# 29
# 30
  • Мнения: 3 215
Само да уточня,че в разказа става дума по-скоро за Врасна Бийч - това е вдясно от Неа Врасна, посока Ставрос. Основната разлика с Н. Врасна е,че плажът е доста по-тесен.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Да, разказа е страхотен! И ние бяхме там, в другия хотел. Всичко ,което е разказано е точно така. Догодина /живот и здраве/, пак там, само че за 10 дни.  Laughing Ходихме до Ставрос и много ни хареса. А обслужването навсякъде е невероятно.Направи ми впечтление,че когато си поръчаш салата , задължително ти носят хляб, който не се заплаща.В едно заведение дори кана минрална вода ни донесоха.
 Е, сега разбирам ,защо хората се отказаха от нашето Черноморие.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 294
Да за Гърция сервирането на хляб и бутилката минерална вода е задължително  Laughing
На нас също ни хареса престоя ни в Аспровалта, живот и здраве пак ще повторим с голямо удовоствие  Peace

# 33
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Харесах си Аспровалта за почивка тази година - през юли и имам няколко въпроса към почивалите там:

1. Искам да помоля за саитове или адреси - телефони на апартаменти или хотелчета, които сте ползвали - за да видя цени, защото не ми се тръгва без резервация - поне на първо време Simple Smile, никога не съм ходила там.
2. Дали ще е много топло в началото на юли?
3. Искаме да отидем за 5-7 дни - какъв е шансът да си намерм места на място?

# 34
  • Мнения: 3 215
Ако отивате без резервация, задължително гледайте да не е през уикенда - тогава е най-пълно.
В началото на юли сигурно ще е подобаващо горещо, но все пак от морето вечер полъхва  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз реших да сме там тази година на почивка. Сега чета темите и се ориентирам за Хотел.
Ali_sun в кой хотел бяхте, доволни ли сте близо ли е до плажа, как са цените и стаите  Hug
Харесах си Аспровалта за почивка тази година - през юли и имам няколко въпроса към почивалите там:

1. Искам да помоля за саитове или адреси - телефони на апартаменти или хотелчета, които сте ползвали - за да видя цени, защото не ми се тръгва без резервация - поне на първо време Simple Smile, никога не съм ходила там.
2. Дали ще е много топло в началото на юли?
3. Искаме да отидем за 5-7 дни - какъв е шансът да си намерм места на място?

Да подбутна и тези въпроси  Peace

п.п. Това ли е най близо от София имали и други местенца, които са близо до нас, че ме с две малки деца и ако нещо стане да се приберем по бързо.

# 36
  • Мнения: 9 213
по близо е веднага след Солун !!! селцата са 1до друго и е по евтино откъм спане...!!! А плажовете за разлика от Аспровалта са с Пясък !!! на Неа Врасна и Аспровалта са с много дребни камъчета!!! децата няма как да копаят ...и им се нажулват коленете

# 37
  • Мнения: 3 215
Само да уточня (макар,че май и преди съм го казвала) - в Неа Врасна плажът е повече от перфектен. Пускам и снимки. Добре е да се прави разграничение между Неа Врасна и Врасна Бийч (едни до други са, но Бийч-а е по-близо до Ставрос и там плажът е доста по-тесен).



Това в далечината на третата снимка е Атон  Peace

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 11:09 от Old Sport

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ухааааааааа, страхотни сминки, Олд Спорт. Еле пък 1-вата  Hug

ТАМ да сме, а не в гадна Сф.

# 39
  • Мнения: 3 215
Като се засилиш натам пиши на лични - може да се засечем  Peace

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 719
Момичета, харесах си едно хотелче в Ставрос, но имам съмнения дали става въпрос за същия този Ставрос   Blush Сложили са една никаква (поне за моите познания) карта ... Моля някой по - запознат да ми съдейства  Rolling Eyes
http://www.zorbas-hotel.com/location.php

п.п. За съжаление е друго  Tired, открих го

Последна редакция: пт, 31 юли 2009, 15:51 от Shantal

# 41
  • Мнения: 198
Като гледам картата-става дума за остров Крит

# 42
  • Мнения: 1
Здравейте,скоро ще ходя в Аспровалта за първи път и мненията на всички тук много ми помогнаха,но само едно нещо не ми стана ясно.Та това е за магазините някой може ли да ми каже горе долу какви магазини има за дрехи,козметика и тн.Благодаря предварително

# 43
  • Мнения: 3 215
Ами има всякакви магазини, но не са нещо осбено...В смисъл, че можеш да намериш всичко необходимо, но  не е като да отидеш на шопинг  Peace

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
малееееееееей, пак се любувах на снимките, ти Олд Спортче...  Hug
И се размечтах за моренце, посред зима  Rolling Eyes
НЕ Е здравословно, туй мечтание...  Close

# 45
  • Мнения: 3 215
 Mr. Green То и аз с доста копнеж ги погледнах снощи...Тук такъв сняг ни затрупа (вчера пак валя цял ден), че картините са направо апокалиптични  Crazy
По Нова Година времето около Аспровалта ставаше почти за плаж  Sunglasses И на два пъти дори делфините дойдоха  Peace

# 46
  • софия
  • Мнения: 757
И аз го гледах това селце, хотел асамарис.
Чудя се началото на юни дали ще става там за плаж...

# 47
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз го гледах това селце, хотел асамарис.
Чудя се началото на юни дали ще става там за плаж...


става, била съм май месец, беше супер топло, само водата беше ледена все още, ама то не може всичко да е ок  Wink

# 48
  • Мнения: 173
Бяхме миналата година, точно в Асамарис. Началото на юни е иделно за плаж. Аз съм много доволна  Sunglasses

# 49
  • софия
  • Мнения: 757
А да Ви попитам случайно да сте билио в този хотел асамарис? Или пък да споделите къде сте били отседнали Вие? Разбрах, че в съседното село имало LIDL_ Как са цените по заведенията. Не сме претенциозни  Crazy

# 50
  • Мнения: 3 215
Цените в заведенията са като в Бг, но в евро  Money Има LIDL и Aldi по пътя между Врасна Бийч и Ставрос, както и доста други супермаркети и магазинчета.
Само да уточня, че Аспровалта не е баш селце...по-скоро курортно градче  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 346
Мин.лято ходихме на плаж за един ден до там и с удоволствие бихме повторили и тази година.Записвам се и се връщам да прочета за приятни местенца за отсядане!

# 52
  • Мнения: 803
Бил съм там преди 21 години, бях и миналата година Wink
Хубаво място, но не очаквайте много.
Нормално градче със ниски сгради, под всяка магазин или заведение.
На един час са Солун, Кавала, Керамоти-Тасос, Халкидики.
Зависи за какво отивате. Зелено, чисто, местните са спокойни хора, заливът приятен - аз го обичам.

# 53
  • Мнения: 4 784
А да Ви попитам случайно да сте билио в този хотел асамарис?
От форума съм чувала много добри отзиви за този хотел. По - напред в темата съм писала. Но така и не успяхме да го посетим лично. Confused

# 54
  • софия
  • Мнения: 757
Изпратих запитване до хотела- Асамарис- от 1 .06. за 6 нощувки- 63 еевро на вечер за трима ни- със закуска

# 55
# 56
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте,

Моля някой ако има впечатления за настаняване в Неа Врасна да сподели. Интересува ме хотел/къща с двор.

Цяла вила също е вариант, ние сме 2 семейства с 2 малки деца и 1 голямо.

Предложенията в нета за там са доста малко, та ако някоя има лични такива с координати, ще съм много благодарна    Hug

# 57
  • Мнения: 4 915
Да повдигна темата с молба за отзиви от миналото лято на почивалите там.

Препоръчайте самостоятелни къщички/студия, подходящи две-три семейства с деца...
С кухни и дворчета.  Simple Smile

В Аспровалта или Неа Врасна.



Благодаря!  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 443
Интересува ме в морето има ли камъни, ако някой си спомня. Била съм за кратко доста отдавна, имам подобен спомен.

# 59
  • Мнения: 3 215
През повечето време има камъчета, малки и гладки, а ако е имало вълнение на морето, остава само пясък. Не съм забелязала на някой да му пречи това  Peace

Самостоятелни къщи/чки е доста трудно да се намерят в района; основно се дават стаи/студия/апартаменти. При доста от тях може да се ползва градината на къщата (ако има такава). Иначе почти всички са с кухненски боксове, добре или не толкова добре оборудвани  Peace

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 10:53 от Old Sport

# 60
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз започвам да се оглеждам за оферти за Аспровалта, дано мъж ми тази година да се навие да отидем, че две години ми излиза с някакви постановки за стачките. И само ако почнат да стачкуват и не можем да се приберем какво ще правим  Tired , че то колко народих ходи и се върна ама нъц той тука да си кеси  #Cussing out

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
сигурно съм писала, но не ми се връща да чета назад.
Била съм Катарина хауз. Дворче с 2 постройки и BBQ. На 50-ина м. от плажа (който хич не ми харесва). Приятни домакини, ако все още са живи, че бяхме през 2007-ма.
В едната постройка има 4бр. еднотипни студиа. Спалнята, че и кух. бокс са твърде тесни за 4-ричленно семейство. Има легло, тип спалня + едно единично.
В голята постройка, в която си живетя и собствениците мисля, че има по-просторен апартамент, подходящ за сем. с 2 деца. Но не съм го виждала на живо.

 голямата къща

по-малката с 4бр. студиа

http://www.greek-hotels.ltd.bg/03-Thessaloniki-001.htm  има още фотоси... Има и дворчето и BBQ-то и къде е спрямо морето.

# 62
  • Мнения: 3 215
Аз пак да уточня, че доста често се бърка Врасна Бийч с Неа Врасна, а разликата е значителна и по отношение на плажа, и изобщо като атмосфера и обстановка  Peace

# 63
  • Мнения: 11 145
Шани,
била съм в Катерина II. (Не знам коя от двете къщи, която показваш е). Бяхме трима души, но тъй като нямаше наплив, ни настаниха в огромен апартамент с - доколкото помня - общо пет легла, двойно и три единични, в две големи стаи. Имаше и бокс. Но мебелировката бе твърде стара и аскетична. Иначе е просторно и дворът на къщата е хубав.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Параход, в голямата къща сте били. Това си е баш едновремешната къща на собствениците. После са вдигнали 2-рата постройка със студиата.

Олдче, драго ми е да те видя  Hug  bouquet
Кое е по-доброто от Неа Врасна и Врасна бийч?
Макар аз да не си падам много по тези места за плажуване.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 397
Кое е по-доброто от Неа Врасна и Врасна бийч?
Макар аз да не си падам много по тези места за плажуване.

И мен ме интересува разликата м/у двете места. Шани на теб , защо не ти харесва плажа на Аспровалта , и защо не си падаш по тези места ????

# 66
  • Мнения: 3 215
На предната страница сме го коментирали, ама айде пак ..Неа Врасна е по-хубава. Плажът е двойно по-широк, има крайбрежна алея и изобщо атмосферата е по-приятна според мен. Врасна Бийч е с по-набързо строени къщи, на по-малки парцели, което го прави по-нагъчкано място. Иначе повечето хотелчета са там, в Неа Врасна са предимно къщи (в които дават стаи/студия/апт под наем).
Двете селца са свързани и се стига и пеша от Аспровалта през Н.Врасна до Врасна Бийч. Това е накратко  Peace
Шани   bouquet

# 67
  • Мнения: 516
Здравейте,питането ми може да не е точно за тази тема,но виждам ,че има запознати с региона.Планираме почивка по тези места ,но ме интересуват и селищата Неа Ираклица,Неа Перамос и Палио и др. наоколо.Как са плажовете,много ли е претъпкано с хора през юни-юли,хубави местенца за настаняване/студио/.Харесах това-http://www.dimitra-apartments.gr/gallery_bg.html някой има ли впечатления ?
И ако може -сравнение между тези села и района на Аспровалта-предимства и недостатъци .
Благодаря.

# 68
  • Мнения: 3 215
Нямам време за много писане, но набързо каквото се сещам - релефът е коренно различен - хълмисто и баиресто е, но е красиво (говоря за Палио и Ираклица), в Неа Перамос е по-равно. Тълпата в първите две места е голяма и заради близостта с Кавала.
Районът на Аспровалта е по-курортен сякаш..В смисъл по-облагороден и насочен към удоволствия  Laughing
Това се сещам на прима виста  Peace

# 69
# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, защо не ти харесва плажа на Аспровалта , и защо не си падаш по тези места ????

без да съм влизала в морето точно от този плаж, ми се струва че бързо става дълбоко. Ние бяхме в края на октомври и нямаше как да го пробваме лично, но една немкиня се плацикаше на воля... И пясъка не е както сме свикнали ние да е ситен и без мидени черупки. Самата Аспровалта не ми се понрави, но може би защото бяхме извън сезона и някак си беше едно "кротко" градче.

По-хубаво е по Халкидики, според мен. Ситония в долния си край има невъобразимо романтични плажчета.
Но и от Солун по пътя за Атина има чудни местенца.

# 71
  • Мнения: 803
Нямам време за много писане, но набързо каквото се сещам - релефът е коренно различен - хълмисто и баиресто е, но е красиво (говоря за Палио и Ираклица), в Неа Перамос е по-равно. Тълпата в първите две места е голяма и заради близостта с Кавала.
Районът на Аспровалта е по-курортен сякаш..В смисъл по-облагороден и насочен към удоволствия  Laughing
Това се сещам на прима виста  Peace

Ееее, Олди, как си бре, момиче Hug
Не се обаждаш, не се чуваш! Как е Неа Врасна? Какви спомени ми навяхте с таз тема-ехеее.
Олди, онез детски обувки ти ги издири, не ми ги остави на мен. Още ме е яд Joy

# 72
  • Мнения: 3 215
Ааа, Дедо, не съм ви забравила, дай линк към носталгиците (ако пишете още там).
Наистина не те оставих да ги издириш ти обувките  Joy Обрах лаврите сама  Mr. Green
Добре сме, растем и комадваме парада...

И за да не е само спам - плажът в Н. Врасна е с пясък, не е така каменист като в Аспровалта - за справка снмките от предишната страница  Peace Е, не е като на божествените Златни пясъци, но компенсира с друго  Peace С делфините наоколо примерно..

# 73
  • Мнения: 803
Ааа, Олди! Онези делфини, които плуваха с теб, за да ти съобщят новината! И които аз съм снимал Grinning
Не пишем , момиче! Скоро с Веселчето си говорихме- защо? Няма спомени, или споделянето ни затруднява.
Ще ти се обадя скоро аз, не може така!

Спамаджия съм аз Laughing Неа Врасна е с плаж, който наистина става дълбок бързо...но е широк, хубав, много ситни мраморни камъчета

# 74
  • София
  • Мнения: 15 249
Ще съживя тази тема, защото се надявам тук да намеря отговор на въпроса си, а не в общата за Гърция.
Нерде Аспровалта, нерде Ставрос... но за плажа на Ставрос да попитам. Simple Smile Прочетох, че зимните вълнения тази година са докарали камъни на плажа на Ставрос, за който имаше толкова хубави отзиви преди. Истина ли е? Някой има ли тазгодишни впечатления?

# 75
  • Мнения: 11 145
Няма камъни, по-скоро имаше известно количество клечки, треви и други белези за недобра поддръжка. Това е вчера.

Надявам се със започването на сезона да се промени към по-добро. (Явно има някакъв проблем с общинската поддръжка в Ставрос, защото ми направиха лошо впечатление препълнени кофи, боклуци и т.н.)

# 76
  • София
  • Мнения: 15 249
Благодаря ти, Параход!  Hug

# 77
# 78
  • София
  • Мнения: 15 249
Касита, благодаря ти! Този плаж ми е легнал на сърцето. Simple Smile Чудесна снимка!
А във водата как беше? Плитко, пясъчно и без камъни, нали?  Grinning
Направила съм резервация за края на лятото, че и приятели харесаха мястото и тръгват с нас, не искам да има разочаровани. Имам много време да променя избора на място, ако нещо не е наред.

# 79
  • Мнения: 10 547
Аз не се къпах там, но мъжът ми не излезе от водата.  Simple Smile Определено му хареса. Камъни имаше съвсем малко. Всъщност плажът на Ставрос прилича ужасно много на български плаж с всичките му пасиви и негативи.  Laughing

# 80
  • София
  • Мнения: 15 249
Хм.... Кажи ми негативите.  Confused

# 81
  • Мнения: 10 547
Параход е споменала. Когато ние бяхме, беше бая мръсничко и занемарено.

# 82
  • София
  • Мнения: 15 249
Ясно.
Притесних се, че ти имаш да добавиш още нещо.   Simple Smile

# 83
  • Мнения: 6 718
Темата е много полезна и интересна Grinning
Записвам се при вас засега само четейки Grinning

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Записвам се в темата, някой бил ли е на този плаж  ( цитат от някакво описание за плажовете в Ставрос) : " Третият добре организиран плаж на Ставрос, „Рихиос”, се намира в началото на селището, там кадето река Рихиос-от която е взел и името му, се влива в Струмския залив. С плажна ивица от 1 км и характерният за него фин пясък, „Рихиос” има прекрасна гледка към селището Ано Ставрос."

 , и ако може да сподели лични впечатления  Praynig ние ще сме тук http://www.feelgreece.com/bg/maritsas-rooms и си мисля, че това е съответния плаж.

# 85
  • Мнения: 16
Моля ако има някой в момента там да сподели понапълни ли се вече Аспровалта и дали бихме си намерили хубаво местенце без резервация,да погледнем на място какви са условията и цените  bouquet След 20 юни мислим да сме в този район (Аспровалта ,Неа Врасна или Ставрос )

# 86
  • София
  • Мнения: 3 771
Моля ако има някой в момента там да сподели понапълни ли се вече Аспровалта и дали бихме си намерили хубаво местенце без резервация,да погледнем на място какви са условията и цените  bouquet След 20 юни мислим да сме в този район (Аспровалта ,Неа Врасна или Ставрос )

mimito_lv81 Не, не е пълна Аспровалта, напротив изглежда доста празна.
Ето едно доказателство за нуждата от отделни теми, аз вече пуснах малко инфо по въпроса, но ще трябва и тук да пиша, в темата за Гърция се губи бързо.
Тук се вижда какво е било положението преди 2 дена:
http://www.album.bg/bled/albums/202388/
Ние бяхме точно в центъра в хотел http://www.stgeorge.gr/ на цена 40 евро 2+1/деца до 10г.-безплатно/, закуска, интернет, паркиране пред хотела/ако има места, или където намериш/.
Голяма стая, допълнително канапе, тераса с изглед към центъра и т.н. Мисля, че има и по-лоши стаи в приземието, внимавайте. Закуска, под средно ниво, но достатъчно да си хапнеш.
Собственик, усмихнат и вежлив, както и българката, която работи тук от 4 години.
Плажа е близо, както и всичко наоколо. Огромна свободна зона, а тази с шезлонги и чадъри е безплатна, срещу дребна консумация/поне така беше/. Пясък, с малко камъчета, вода чиста и вече става за къпане.
Цени, сравнително по-ниски от други райони.

Последна редакция: нд, 16 юни 2013, 13:52 от Bled

# 87
  • Мнения: 16
Bled  много благодаря за изчерпателният отговор ,значи да не се мислим ами да тръгваме Laughing

# 88
  • Мнения: 3
Ние снощи се завърнахме от Аспровалта!бяхме две семейства с деца!Изкарахме си страхотно, а и времето беше с нас!Отсядаме на едно и също място вече втора година и сме много доволни! На 5 минути от плажа!Вечер барбекю разходки и пак засядане на терасите до късно!Има вече туристи в Аспровалта , е не е като през август ,но има доста туристи!

Общи условия

Активация на акаунт