Изследвания на новородено?

  • 16 705
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vache
Цитат на: mam4e
Ми ако бащата е АВ, детенцето ще е или А, или В. Ние сме точно такъв случай - малкия е Б.

Щом майката е 0, тя е носител на алели 0 и 0, а бащата АВ е носител на алели А и В , тоест детенцето ще е с алели А и 0( кр. гр.А) или В и 0 ( кр.гр.В)

Ато и Вто са доминантни Grinning


Аууу, ужасно си права....
Аз що неща горе изписах  Shocked  Confused
Значи 0 не доминира така ли? Аз съм 0 и задължително ли имам два алела 0?
А бащата е А група, значи Александра най-вероятно ще е с А? Нали така?


  Мда Grinning - ти със сигурност си 00( как изглежда само Wink ), бащата е АА или А0 - останалото е комбинаторика.
 В първия вариант Александра със сигурност е А,а във втория 50% А и 50% - 0

# 31
  • Мнения: 204
Цитат на: Vache
Цитат на: Billy

Ака и двамата сте нулева група, то и бебетата ви (всичките) ще са нулева.
Така се формират гените, че идват от родителите, а вие очевидно няма какво друга да предадедете освен нула!

Ако се роди с различна от нула, то или ти не си майката, или той не е бащата  Laughing  Wink


Били, има обаче едно нещо, при кръвните групи също имат доминантни и рецисивни гени, както при очите. Ако един човек е с кафеви очи може да има два гени носещи тъмен цвят или един тъмен и един светъл. Понеже тъмния доминира човека е с тъмни очи.

Човек със светли очи има ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 2 гена за светли очи. Затова от родители със светли очи не може да се роди дете с тъмни. просто няма откъде да се вземе тъмен ген. Обаче от родители с тъмни очи е напълно възможно да се роди дете със светли, това е защото и ако и двамата родители имат по един тъмен и един светъл ген при комбинирането може детето да получи по един светъл и от двамата и тогава е със светли очи.

Нещо такова има и при групите, е не съм наясно в детайли, но съм чувала, че 0 е доминантна група.

Малко дълго стана  Grinning
Сега като направим на Александра изследванията ще ви кажа тя с каква група е  Grinning


Ваче доминантни са А и Б. Нулата не е доминант! Ако си нула, то и двата алела са ти нулеви! Затова при родители с нулева група (и двамата) общо им се събират четири алела все с нулева! т.е. децата им няма как да бъдат друга група!
Аз примерно съм А+, но баща ми е АБ, а майка Б0 (изписвам и двата алела) и съответно аз съм А0, което прави кръвна група А.
Моят мъж е нулева група, което означава, че нашите деца ще са или А или нула (аз имам един алел нула, който мога да им предам).
По отношение на очите - кафявия ген - доминант! Така че си права - двама родители със сини очи не могат да имат дете с кафяви. На примерно при мен - аз имам кафявозелени очи, защото баща ми е с кафяви, а майка със зелени! Аз имам и от двата цвята по един алел. Моя мъж вероятно също носи светъл алел (но не е много сигурно) и има някаква вероятност да имаме деца със светли очи (сини или зелени)!

# 32
  • Мнения: 384
Цитат на: Meli
Цитат на: Krassi
Apgara vkluchva niakolko testa za refleksi i ne go e imalo v BG VINAGI. Pone predi 11 godini go niamashe. Toi e test po 10 tochkova sistema, prikoiato nad 6.5 se vodi za OK. Ima li go tova?


Винаги очевидно е много дълъг период от време Simple Smile , но оценка по АПГАР има от поне 20 години.

A  Activity (Muscle Tone)
P  Pulse
G  Grimace (Reflex Irritability)
A  Appearance (Skin Color)
R  Respiration[/b]

И по точкова система се оценява всеки един от признаците (с точки от 0 до 2) до петата минута след раждането, ако има проблем - и на десетата. АПГАР 7 до 10 е нормален. При АПГАР под 3 се налага незабавна реанимация.


Благодаря ти Meli, не знаех за тези подробности
Абе то се вижда кой си е доктор Laughing

# 33
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Krassi
Винаги очевидно е много дълъг период от време Simple Smile , но оценка по АПГАР има от поне 20 години.


Възможно е, но преди нямаха обичай да го съобщават, дори и изрично да ги питаш.  Както и кръвната група на бебето. На мен поне са ми отказвали.

# 34
  • Мнения: 637
Цитат на: vedrra
Възможно е, но преди нямаха обичай да го съобщават, дори и изрично да ги питаш.  Както и кръвната група на бебето. На мен поне са ми отказвали.


Хех Grinning  Grinning  Grinning Ми така е, права си  Grinning  Grinning  Grinning
То и в момента на някои места нищо не ти казват, даже и да ги питаш, ама силно изместихме темата встрани.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Billy

Ваче доминантни са А и Б. Нулата не е доминант! Ако си нула, то и двата алела са ти нулеви! Затова при родители с нулева група (и двамата) общо им се събират четири алела все с нулева! т.е. децата им няма как да бъдат друга група!
Аз примерно съм А+, но баща ми е АБ, а майка Б0 (изписвам и двата алела) и съответно аз съм А0, което прави кръвна група А.
Моят мъж е нулева група, което означава, че нашите деца ще са или А или нула (аз имам един алел нула, който мога да им предам).


Да, да след постинга на мам4е и кратък размисъл ми стана ясно  Grinning  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Meli
Цитат на: Vache
Аз съм 0 и задължително ли имам два алела 0?
А бащата е А група, значи Александра най-вероятно ще е с А? Нали така?


Щом бащата е А, има вариант да е АА или А0. И при майка 00 детето може да е А0 или 00. Simple Smile


Да, пропуснала съм 00  Grinning  Grinning  Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: mam4e
  Мда Grinning - ти със сигурност си 00( как изглежда само Wink ), бащата е АА или А0 - останалото е комбинаторика.
 В първия вариант Александра със сигурност е А,а във втория 50% А и 50% - 0



Мам4е, след всички обяснения ми е ясно вече. Абе аз преди да тръгна на работа бях в по-добра кондиция  Shocked  Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт