тоалетните в институциите

  • 6 729
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275

за институциите - не съм сигурен, че някъде има задължение да се осигурява на гражданите тоалетна, на много места има 'за всички' и друга, отделна, за персонала (това за мен е правилното).


еди

Ако действително смяташ, че това не трябва да е задължение на институциите... Оставям го без коментар.

Как може в Европа през 21 век това да се смята за привилегия?!

# 16
  • Мнения: X
защото повечето са пенсионери и опикават ортълъка, а чистачката не може д аминава през 20 мин да чисти и мирише ....
интересно кой е тоя пенсионер, дето опика кенефа в офиса newsm78
А иначе по темата: И на мен ми е чудно, защо не ги поддържат и защо ги заключват, след като човек така или иначе по тия институции не е ясно каква ще я свърши и най много  наистина да му се присере.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 18:39 от Анонимен

# 17
  • Мнения: 5 228
В Хипермаркет Фантастико в Хаджи Димитър също няма тоалетна. Скоро пазарувахме там, дъщеря ми имаше нужда от тоалетна, но ми обясниха, гледайки 3-годишното подскачащо до мен дете, че тоалетната е само за персонала.

# 18
  • Мнения: 654
благодаря за мненията.сега се чудя от къде да започна борбата.мисля първо да напиша до директорите на институциите,да видим какво ще отговорят.ако някой има идея да пише.
служител-за и на кого ли служат,ако не на гражданите.
преди година подавах документи за строеж на заведение/без продажба на алкохол/,и ако персонала е повече от пет,трябваха 2 тоалетни.
защо за службите не важи не знам.

# 19
  • Мнения: 5 618
При нас заключвахме, защото на етаж, на който работим около 60 /шестдесет!/ жени имаше 1 /ЕДНА/ женска тоалетна. И освен това нямахме чистачка. Пускали сме граждани, защото ни е било жал - възрастни или инвалиди, но при оси...не на тоалетната /в буквалния смисъл на думата/, сме чистили след тях. На мен лично ми се е случвало да пусна жена, която после не благоволи да пусне водата след себе си. Sick А беше здрава и българка. Идеше ми да я върна и да й кажа, че затова си заключваме тоалетната, но не ми се разправяше.
Та така... 21-ви век, в Европейския съюз. Нелепото беше, че сградата е на центъра и сравнително нова - даже на етажа ни се проведе среща на някакви министри от ЕС

# 20
  • Мнения: X
Още от студентка си имам една чуденка. Защо в сградата на Ректората на СУ в тоалетните на всеки етаж има по една тоалетна, която стои винаги заключена - била за персонала! За пикливите студенти има други три - мизерни и оключени, за които понякога се чакаше на дълга опашка. Добре де, нали сме колеги? newsm78

# 21
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Разбира се,че трябва да има тоалетна в институциите.
Но искам да споделя и нещо друго-че има много мръсни българи.Моя приятелка работи на безиностанция и сподели,че след цял автобус чужди туристи не е толкава мръсно в тоалетните,както след един българин-открадната тоалетна хартия,хвърлени превръзки,откраднат ароматизатор,водата не е пусната. Sick
..Така че и това може би е причина за заключването на тоалетните в институциите.
По повод изказването,че да си платиш тоалетната в чужбина го няма никъде-не е съвсем така-обществените тоалетни са си платени,а в заведение ,ако не си клиент,не можеш да ползваш сервизните помещения,така че,ако трябва да ползваш-ще си платиш.

# 22
  • Мнения: 545
Да, не мисля, че е ЗАДЪЛЖЕНИЕ да ти осигуряват такива неща.

Нямам нищо напротив, ако стане такова - така ще има пари за 2-3 чистачки да се навъртат и да мият - както във всяка една обществена тоалетна.

Защо - виж другите мнения как се пази хигиена. Точно за това напълно разбирам и концепцията 'за персонала' - защото 1) персоналът прави елементарните действия, като да мине с четката и да си пусне водата, и 2) защото често служи за складче, или даже като място за преобличане.

еди.
ПС не знам за вас. аз чувствам се малко неловко да говоря за неща, които са хем толкова интимни, хем (поне на мен) ми се струват ясни:(


за институциите - не съм сигурен, че някъде има задължение да се осигурява на гражданите тоалетна, на много места има 'за всички' и друга, отделна, за персонала (това за мен е правилното).


еди

Ако действително смяташ, че това не трябва да е задължение на институциите... Оставям го без коментар.

Как може в Европа през 21 век това да се смята за привилегия?!

# 23
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Хайде да не дрънчите глупости ( не всички де  Wink )

Разбира се , че служителите в държавните институции ще си ходят с ключето до доалетната.

То, такива мизерии в тоалетните, чеееее Sick #Crazy

Най - елементарно, не се пуска водата.

Питам аз и отговор не искам. Ако вие сте на тяхно място, щеше ли да ви е приятно, при всяко посещение на ВЦ- то да се сблъсквате с гледките и ароматите на посетилите това свещенно място преди вас граждани?

ТРябва да има тоалетна и за граждани, но да не  е тази, където ходят и служителите..., е не Stop

П.П. В болниците, да не би лекарите да ходят в тоалетните на болните?

Ма мислете малко преди да скачате на халост ooooh!

# 24
  • Мнения: 7 111
П.П. В болниците, да не би лекарите да ходят в тоалетните на болните?
За лекарите не знам. Аз съм била свидетел на МОЧАНЕ - санитарка "освети" пациентската тоалетна преди мен.  Peace

Личният състав не изпълнява много от елементарните неща. За външни хора да не говорим.
Има го и факторът, че хигиената се осъществява основно с вода и заради икономиите (щото - бедни на триците, богати на брашното), чистачите на 1/2 щат. 

# 25
  • Мнения: 4 651
Не искам тоалетната на работното ми място да се ползва от знайни и незнайни граждани. На работа пикаят 50 души е пак става гнусно в края на деня, при все че минава чистачка два пъти на ден.

Трябва да има тоалетна за работещите и тоалетна за посетителите. Така мисля, че е правилно.

# 26
  • Мнения: 742
Прекарвам на работното си място толкова много време, че се превръща във второ местообитание. Първото е у дома. При всички случаи, не ми е приятно да не знам кой сяда на геврека, простете за натурализма. 

В учреждението, в което работя, има тоалетни за персонала и тоалетни за граждани. Видима разлика в полза на първите, въпреки, че тоалетните са повече от добри- луксозни не, но по-хубави от нечии домашни ако щете. И жените, които чистят, минават всеки ден.

Ще ми повярвате ли, че съм виждала следи от токчета върху седалката на чинията? Как успяват да балансират тия жени, не знам. Хем на токчета, хем на пиедестал, хем да се разгащиш и огащиш- щото със свалени гащи не можеш да се качиш горе... Сложен акробатичен номер е това, давам си лявото кутре Twisted Evil за да видя как го правят.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 430
Още от студентка си имам една чуденка. Защо в сградата на Ректората на СУ в тоалетните на всеки етаж има по една тоалетна, която стои винаги заключена - била за персонала! За пикливите студенти има други три - мизерни и оключени, за които понякога се чакаше на дълга опашка. Добре де, нали сме колеги? newsm78
Mr. Greenзащото не си ходила в биологическият ф-т на СУ Mr. Greenтам всичко е в стъкло Shockedне се шегувам,стените ,вратите все стъклени,е вярни с някакви фигурки,ама файда нулева Laughingнедай си боже да си с тъмни дрехи и бяла кожа....такъв контраст на гъ...за Mr. Greenайде спирам

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
...........................
Ще ми повярвате ли, че съм виждала следи от токчета върху седалката на чинията? Как успяват да балансират тия жени, не знам. Хем на токчета, хем на пиедестал, хем да се разгащиш и огащиш- щото със свалени гащи не можеш да се качиш горе... Сложен акробатичен номер е това, давам си лявото кутре Twisted Evil за да видя как го правят.
Не е така hahaha Значи сваляш изцяло гащите още на земята, после без гащи вече е лесно качването  smile3550

# 29
  • София
  • Мнения: 2 430
...........................
Ще ми повярвате ли, че съм виждала следи от токчета върху седалката на чинията? Как успяват да балансират тия жени, не знам. Хем на токчета, хем на пиедестал, хем да се разгащиш и огащиш- щото със свалени гащи не можеш да се качиш горе... Сложен акробатичен номер е това, давам си лявото кутре Twisted Evil за да видя как го правят.
Не е така hahaha Значи сваляш изцяло гащите още на земята, после без гащи вече е лесно качването  smile3550
и аз съм се чудила винаги,как се катерят по тоалетните чинии newsm78а и пишеш,че си свалят гащите,ами ако са с чорапогащи............ Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт