Живеем ли природосъобразно?

  • 1 509
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 710
В София водата също е с много добри качества за пиене. Мн. по-добри от тукашните, тук е много варовита водата и се предлагат
едни джаджи за обезваровиковяване...
Не знам за самите тръби, т.е не съм запозната, аз в София 34 години  съм пила чешмяна вода, а дядо ми 87 и нищо ни няма.
Има филтри на пазара, Брити, и т.н. Според мен има малко преиграване с тия минерални води и цялата истерия е стратегия да си повишават продажбите, но .. както и да е.

# 16
  • Мнения: 305
момичета, супер сте! bouquet благодаря ви много за споделените мисли.

Портокалово момиче, под био продукти визирам най-вече козметика и то у нас, защото навън това не е някаква новост. И аз не живея като пещерняк и не мисля, че е необходимо. Както казах - изпадането в която и да е крайност не я приветствам. Но, има неща с които наистина бихме могли да си подобрим начина на живот и поне малко да спрем това безумие и темпа с който съсипваме даденостите на земята. Всичко разбира се е въпрос на навик, информираност, заинтересованост и отговорност. И като започнем с уважение към собствената си персона и продължим нататък нещата не изглеждат чак толкова трудни и невъзможни.  Embarassed Laughing

Радвам ви се много.

# 17
  • Мнения: 2 759
...И аз не живея като пещерняк...
                    Всъщност съвсем не е нужно човек да живее като пещерняк, за да е еко. И за мен е пресилена манията да се пие бутилирана вода - в София водата е перфектна. И изобщо ми е някакво снобско такова всичко да си го купил от магазина, ако може за неразумно много пари, ама от *** магазин... Пък ако е от МОЛ-а е върха просто... Страхотно е да си правиш сам хляб и кисело мляко, вместо да дъвчеш боклуци с неособено известен произход, но за съжаление още само мечтая на тази тема... В една друга тема момичетата се дивяха колко по-добре чисти содата за хляб, ама нали не е маркова - повечето хора не я уважават... И с повечето неща е така... Да си еко не е въпрос на аскетизъм, напротив - аз лично го възприемам като по-добрия лаифстайл  Peace...

# 18
  • Мнения: 5 710
Според мен, в България много години сме били принудени да правим икономии и сега не искаме повече да се свързваме по какъвто и да е начин с бедността, а да си квасиш мляко ( напр), напомня точно на това - на мизерия, дефицит и т.н. Показателна беше темата за чорапите, където никой не кърпи чорапи ( о.к), а си спомням, че преди 20ина години, времето на Луканов, Жан Виденов - ами кърпехме, като побъркани, давахме на 'ловим бримки', не смеехме да си изхвърлим чорапите, защото не знаехме утре дали ще има.
И сега същите тези жени ( или децата на тези жени)  твърдят, че не могат ( въй) едно копче да зашият. Айде бе.
Просто искаме да сме богати, а за много бедни хора да си богат, означава да си разточителен.

# 19
  • Мнения: 3 423
Понеже човекът е част от природата,
пък никой не се съобразява с него, та
явно не, не живеем природосъобразно.
Но кому всъщност дреме, а? А?!

ПП. Съни гърл, що толкова се радваш на
отговорите? Като че ги вкарваш в есе или
материал за някой вестник? Оргазмуваш чак.

# 20
  • Мнения: 9 865
Аз пия минерална вода. Харесва ми. Другата не ми харесва.
Но пък правя други неща, с които изкупвам' греха си за водата.
По въпроса с еко-то не е хубаво екологичите хора да вменяват на
останалите вина или да ги определят като сноби. Всеки сам решава
как.

# 21
  • Мнения: 2 759
Аз пия минерална вода. Харесва ми. Другата не ми харесва.
Но пък правя други неща, с които изкупвам' греха си за водата.
По въпроса с еко-то не е хубаво екологичите хора да вменяват на
останалите вина или да ги определят като сноби. Всеки сам решава
как.
                     Вина никой не вменява. Освен може би собствените деца - все пак на тях ще оставим всичко това, нали? А по въпроса за минералната вода - нямах предвид да не се пие минерална вода, а бутилирана. Както е добре известно, в София има доста хора, които ходят да си пълнят такава - хем безплатно излиза. Ама не е като да си я купиш, нали  Mr. Green? Не е престижно да влачиш бутилки и да се редиш на опашка само защото обичаш минерална вода  Whistling. 10¢'s caffè&lounge, съгласна съм с теб   bouquet.

# 22
  • Мнения: 9 865
Какъв престиж, просто не е удобно и не е много чисто.
Тия бидончета дето си я пълниш тая вода, колко време
остават чисти, нали ги виждам, по дъното се образува едно
кофти за гледане... Да се редя по опашки аз нямам никакво
желание. И пак не е до престиж. Например копам си домати
и картофи, затварям компоти - непрестижно е, но ми харесва
и не ме е срам.

# 23
# 24
  • Мнения: 305
Liska, радвам се на отговорите, защото е приятно да си общуваш с интелигентни хора здраво стъпили на земята Grinning Уважавам мненията на всички, но ми е приятно да срещам позитивно настроени личности, които до известна степен са над някои неща. Човек е това което е, всичко по нас и това което имаме е само една подправка към ястието.  Peace

# 25
  • Мнения: 3 929
Не, не живеем. И не виждам това да стане. Трябва тотално да се изолираш от средата, в която живееш, даже от времето, да отидеш някъде в планината, далече от хората и света, за да го постигнеш. За мен на практика това не може да стане. Освен ако не стане потоп да залее земята и да започне нов живот на планетата - природосъобразен.
Чисто човешки се опитвам да съм по-положителна, а оттам - да върша добри работи, така че да не преча и да не ощетявам другите. Доколко това е природосъобразно Thinking

Общи условия

Активация на акаунт