Препоръчаха ми спиране на кърменето

  • 1 719
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
smooth, yanast ЧЕСТИТО и от мен!   bouquet Лека и безпроблемна бременност ви желая!
И аз съм във вашето положение - бременна в 9 -10 г.с. и кърмеща 2 и половина годишната си дъщеря. Термин все още не са ми определили, защото и аз без цикъл забременях.
Доктора за кърменето не ме е критикувал, но каза че в практиката си не е срещал подобен случай. Прояви интерес обаче, да прочете що е кърмене в тандем, след като му казах, че има и такъв феномен!
Май е време да се запишем в темата на бременните кърмачки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.0

# 16
  • Мнения: 919
smooth и yanast, честито и от мен  bouquet

И аз смятам, че само майката може да си прецени дали има нужда да отбива. Аз също имах леки контракции в началото и леко кървене от време на време до към 7ми месец. Никой не ме посъветва да отбивам, акушерката ми обясни че сериозни контракции предизвикани от кърменето мога да получа чак след като тялото ми е готово за това или около 37 седмица, което много ме успокои. И наистина до този момент не намирам връзка между кърменето и контракциите.

Да, изморително е понякога, често е досадно, особено към края, но дори сега не мога да си представя да се отбие моята пораснала госпожица.. а и много се надявам да ми спести дългите нощи с помпата когато се роди малката. Wink

# 17
  • Мнения: 350
Ей, много плодородна година.....! Само такива неща да се случват и да няма никакъв стрес от отбиване и проблеми с бременеенето.

Браво на всички смели мами-кърмачки, и аз искам да съм една от вас!

drize, не разбрах Селин изцяло ли се отби или само през нощта? Много ми е интересно и това превръщане на кърмата в коластра  newsm78 какво чудо е това природата......Като стане коластра пак ли тече така, както кърмата или става на капчици само?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 932
Честито на бременните и много още здрави кърмачета!
Аз също съм бременна , някъде началото на 4ти месец , голямото кърмаче не може да заспива с мен по друг начин освен на гърда . На моен обаче кърмата много ми намаля след забременяването и според не изсуква практически почти нищо . Проблемът е , че с нощното сукане някъде към 2 и сутрин след събуждане аз никак не мога да се наспивам , аз все пак ходя на работа и ми се спи като на всяка бременна . И много ми се иска да се отбием , просто не виждам вече смисъл в това киснене на гърдата , ако ме няма той си заспива без проблем на леглото , спи си съвсем спокойно по цяла нощ . Като имах гадене и повръщане в началото , на него не му се отрази по никакъв начин .
Та това , което искам да кажа , е че при всеки е различно . Аз лично не смятам за необходимо да продължавам с кърменето , даже си мисля , че спи по-неспокойно , когато е при мен (както казва моят гинеколог - и кравата отбива , ако се заплоди пак Simple Smile Но ако кърменето доставя всеобщо удоволствие - то е редно да продължи колкото може повече

# 19
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
drize, не разбрах Селин изцяло ли се отби или само през нощта? Много ми е интересно и това превръщане на кърмата в коластра  newsm78 какво чудо е това природата......Като стане коластра пак ли тече така, както кърмата или става на капчици само?

Не, не се е отбила! Суче по 3-4 пъти на ден, преди заспиване! Нощем като се събуди не суче, пие вода, по нейно си желание!
Коластрата не тече като млякото, даже като се помъча да изтискам след сучене, не тръгва така обилно като млякото, а малко излиза жълтеникавата (златна) течност!
А гърдите ми сега се напълниха пак, но явно се подготвят за бебе, щом не тека, като преди!


Най-неприятно е чуствителността на гърдите в първите месеци! Мислех, че имам рагади, а то нищо ми нямаше, само бяха станали много чуствителни! Но минава и заминава!  Joy  baby_neutral   bouquet

# 20
  • Мнения: 350
Ами аз на този етап-7г.с. ги чувствам съвсем леко чувствителни зърната, но не чак болезнени....да видим по-късно какво ще стане. Моля се да дойде времето и аз да кърмя в тандем, това ще е направо голяма чест за мен, ще се чувствам най-пълноценната майка на Света. Реших твърдо насилствено да не отбивам, пък каквото стане.....не мога да го направя, сърце не ми дава !

# 21
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Поздравления за решението!

newsm10 smile3525 newsm10
 preggo  breastfeeding bombs breastfeeding  pregnant

Общи условия

Активация на акаунт