Голямо мацане пада

  • 2 395
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 121
И ние сме така, както си го храня изведнъж грабва лъжицата и иска сам Wink ако не му дам голям рев пада и не иска да яде повече. Затова хващаме лъжичката двамата заедно, пълним я с мръвка и бум в устата преди да я е запратил нанякъде. Или ако много се инати пълним я заедно с малко храна така, че да не е омазването много голямо и го оставям сам да си я сложи в устата, ама това с две бебета не виждам как може да стане, освен ако не ги храниш поотделно newsm78

Офф топик:А вече спят ли през нощта?

# 16
  • Мнения: 4 784
Ние нямаме такъв проблем. Просто аз не бих могла да го изтърпя дотолкова. За това, когато иска да се храни сам, а напоследък това все по - често се случва, му давам подходяща храна - на парченца - месо, хляб... боцка си ги с виличка и си ги хапва с наслада. Манджи и супи само ако яде от лъжичката, която аз му подавам. Няколко пъти го оставих да прави каквото си иска и настана ужас - не само че той, ами цялата стая беше омазана. И не толкова това, че ще имам да чистя, а по - скоро факта, че той си играе с храната, а не се храни, ме възпира да му позволявам мацането.

# 17
  • Мнения: 2 757
Jarrita, и аз от 6 месечни им давам сами да ядат бисквитки примерно. Тогава като че ли по-малко цапаха. Сега е едно плюене, па връщане в устата, па... мама мия. И аз виждам непрекъснато едногодишни деца на маса с прибори пред тях - ми те нищо не правят. А моите бият, тропат, хвърлят - как да им дам прибор. ЧИнията се хваща и се хвърля на земята, така че и чинии не слагам пред тях.
Winnie, имаме такъв лигавник, но не го ползваме първо защото е много корав и ги дразни, не могат да го търпят. И второ - бе твоето дете не се ли е сетило, че като се понапълни лигавника после може да си го вдигне и да изсипе съдържанието на главата си. Ако не е може да изкара някой безплатен частен урок при моите  Wink
katiABV, именно това правя. Но както вече казах се сдъвква и се плюе или се вади от устата и се мачка в ръка, подава ми се (но не с цел да ме хранят, а просто да го взема и после си го искат обратно. Ева специално го прави непрекъснато и така си подаваме някакъв блювоч до безкрайност), пуска се на земята да видят как ще падне. А после много обичат да си събират трохите от земята и да си ги ядат. Абе ужас ви казвам, Давид никога не е бил така, въпреки че сравнително късно се научи да яде с прибори, играе си с храна до ден днешен, ама умишлено да маже - не - сега почна защото гледа от тях и ги имитира  ooooh!
Rylie, и заедно с къжицата съм пробвала, но не - не дава аз да казвам на къде да върви лъжицата, това го изнервя. Теди специално. Ева не се нерви, по-спокойно приема нещата, гледа ме в очите избълва всичко  с олимпийско спокойствие ако го е лапнала или ако не иска хваща лъжицата там дето е яденето и го размазва. Или я перне с ръка, така че квото има на нея се лепне на тавана или стената или където свари.
Иначе спят по-добре нощем. Пак се будят, но не като преди (става дума ако не са болни, щото ако имат хрема или нещо друго и не могат да спят)
veni9, именно и аз не мисля, че храната е за игра и за боклука. Особено ако е нещо, над което съм се постарала, а то обикновено е такова и адски се дрразня.
Ама да ви кажа пак се радвам, щото до скоро не знаех кво е детето ми да яде нормална храна, от нашата, да прояви интерес да я опита, а не само да си играе с нея. Понеже Давид до скоро не искаше и да опита, гризе си хляба, с другото си играе и така. Всички специалисти ни казваха да го оставяме да играе с храна, било хубаво, че проявява интерес. Но до ден днешен интересът си е колко да си играе. Разбира се вече все по-често се случва да вкуси. Но все още  близнаците са по-всеядни от него и дори да не харесат храната рядко отказват да я опитат поне. Та съм щастлива, че поне злоядия проблем на Давид при тях не съществува

# 18
  • Мнения: 1 121
Моят син обикновенно прави така, когато се е наял и вече му се е доиграло, тогава обръща храненето на игра. Казваш, че близнаците често се хранят и ядат по малко. А защо не пробваш да въведеш режим? Моят син яде приблизително в 9, в 13, в 16 (или когато стане от следобеден сън) и след това в 19 часа. Поне по този начин като седне да яде съм сигурна, че е гладен, а не че играчките са му скучни и си търси друга форма на забавление #Crazy В началото го оставях да маца, щото си мислех, че се учи да яде сам, но сега в повечето случаи започвам да го храня и когато поиска сам хващаме двамата лъжицата. Обикновенно, когато започне да я бута или обръща знам, че се е наял и спирам с храненето. Изчакай да изгладнеят, ама не прекалено много, че тогава стават големи киселици и започни да ги храниш, като започнат да мажат, прибери храната и им дай пак след около половин час или когато се успокоят или когато там огладнеят. Това показва на децата, че храната е за ядене, не за игра Naughty

Радвам се, че спат повече нощем Grinning

# 19
  • Мнения: 2 757
Rylie, знам, че ще прозвучи идиотски, но аз не мога да преценя кога децата ми са гладни, на колко време горе долу огладняват и какъв режим да им направя. Причините са 2 - защото те много, почти непрекъснато реват, мрънкат, пищят ... и аз обикновено не знам защо го правят и винаги им давам да ядат да не би да са гладни. Те съответно никога не отказват, но вече описах как ядат - кое глътнат, кое не. Освен това да им дам да гризат нещо е единственият начин да им затворя устата за 5-10 мин защото както вече казах не спират да пищат и това може да побърка и най-големия и безчувствен дръвник. В количка примерно ако не им дам нещо да гризат пищят, гърчат се, не им се седи. Та затова така се получава, а не че не знам, че си е най-добре с режим - просто не ми се дава никакъв шанс да го изградя  ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 121
За пищенето напълно те разбирам, бях пуснала една тема наскоро по повод вечното сърдене, тръшкане и т.н. ние сме същите ooooh! И аз се улавям, че понякога му давам да яде не щото мисля, че е гладен, а само, за да млъкне поне за малко, че макар и да е един, имам чувството, че пищи колкото три Crazy Дано чуеш и по-практични съвети, аз за друго освен за режим не се сещам, но само ти си знаеш кво ти е на главата, успех каквото и да решиш ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 524
На моята бебка й позволих да яде самостоятелно на около 6 месеца - забавляваше се докато изяде 1-2 лъжички, след това аз я хранех с останалото.

Казвай бързо как успя да го направиш, моята на 9 месеца не желае да си пъхне сама пълна лъжица в устата. Млякото отдавна самичка го пие, ситно нарязани плодове тъпче самичка, но ако успея скоро да я науча и с лъжица да борави съм готова за второ.  Mr. Green

По темата - съчувствам ти, не знам как са температурите при вас сега, но ако е топло оставай ги голички да ядат  Thinking Тези двамката ти взимат здравето.  Peace

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Олеле!  Shocked

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
Казвай бързо как успя да го направиш, моята на 9 месеца не желае да си пъхне сама пълна лъжица в устата. Млякото отдавна самичка го пие, ситно нарязани плодове тъпче самичка, но ако успея скоро да я науча и с лъжица да борави съм готова за второ.  Mr. Green

Нашето бебешко столче може да се направи на масичка, просто я слагах да седне, слагах яденето пред нея, връчвах й лъжицата и я оставях да се забавлява известно време, като аз през това време обикалях с парцала около нея. Беше голямо цапане, а пълна лъжица да пъхне беше абсурд, до устата най-често не стигаше нищо. Затова правех двойни порции ядене. Пробвай първо с по-гъсти неща, по-лесно се задържат в лъжицата и детето не се изморява толкова бързо. Цапането е неизбежно, така че просто бъди готова за повече пране и чистене, и естествено, по-дълго време за хранене. Търпение му е майката  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
О, и аз така правих, но след няколко пъти миене на стени се отказах. Ще пробвам пак на с лесно измиващи се храни. Мерси.   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 1 508
 Laughing

Ние направо сменихме тапетите, след като се научи да се храни  Laughing

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ох.....позната история-направо съм луднала вече #Crazy

# 27
  • Мнения: 2 757

Нашето бебешко столче може да се направи на масичка, просто я слагах да седне, слагах яденето пред нея, връчвах й лъжицата и я оставях да се забавлява известно време, като аз през това време обикалях с парцала около нея. Беше голямо цапане, а пълна лъжица да пъхне беше абсурд, до устата най-често не стигаше нищо. Затова правех двойни порции ядене. Пробвай първо с по-гъсти неща, по-лесно се задържат в лъжицата и детето не се изморява толкова бързо. Цапането е неизбежно, така че просто бъди готова за повече пране и чистене, и естествено, по-дълго време за хранене. Търпение му е майката  Laughing

2 порции ако са ще прежаля, ама в нашия случай минимум 5 са нужни, щото положението е  #Crazy Но за мен това е неуважение към храната, труда на мъжа ми моя собствен и не мисля, че е добра идея да уча децата си да се гаврят с храна. По-добре на 3 години да се научи да яде само, отколкото да изхвърля тонове храна преди това и да се разсипа от чистене и ремонти и пак да не е ясно дали накрая няма да се научи да си играе с храна вместо да я яде. Направо ви казвам иде ми да се застрелям с тия същества - всички нормални неща, които другите деца учат с лекота и естествено, при моите е цял е подвиг да ги науча на тях. За сега без успех, та се чудя изобщо възможно ли е и зависи ли нещо от мен или просто трябва да чакам сами да се осъзнаят. Като ги види човек ще каже че в къщи родителите им ядат така и децата са го изкопирали. Поне яденето да беше само, а то са камара неща. Къде па едно се не падна нормално да му се не види  Twisted Evil

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
Има огромна разлика между играта с храна и самото хранене. При нас цапането беше само от неумело използване на лъжицата, никога не е хвърляла или размазвала нарочно. Ако се опитва да играе, просто хвани ръчичката (така, както е хванала лъжицата) и внимателно я поднеси към устата на детето.

Успех  Simple Smile

# 29
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ники, моят син имаше период в който искаше сам да яде и не позволяваше да направлявам ръката му.
А сам не се справяше и всичко отиваше върху него.
Купих му лъжичка която е с ъгъл и с нея се опитваше (по-точно бъркаше в храната), а с друга аз го хранех.
Той също беше труден, злояд, плюеше и до преди 3 месеца пасирах храната.
Промяната стана сякаш изведнъж, но дълго преди това му давах нарязана краставица или плод да яде с вилица, след това печен картоф и пилешко.... и така поне се научи да уцелва храната.
малко преди да стане на 2г. спрях да пасирам - О, чудо! започна да дъвче и спря да плюе! Преди това, всяко по-голямо парченце се изплюваше и мяташе на земята....или направо цялата хапка  ooooh!
Вече се храни с храна за големи, научи се, че седне ли ще яде. След като съм дала повече от половината му позволявам да продължи сам под мое наблюдение. Купих му и едни лигавници стигащи до коленете, с ръкави - от горе хавлиени, отдолу мушамяни.

Общи условия

Активация на акаунт