Марка спално бельо

  • 216 386
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • у нас
  • Мнения: 5 710
И от мен глас за  Cotton box. Ползвам техните комплекти. Много съм доволна. Високо качество са. Предлагат се в луксозни кутии, с брандирани панделка и снимка на комплекта. А не като някои бълг. фирми, които предлагат спалното си бельо в найлонова/пластмасова торба, на цени започващи от 100 лв нагоре /за голям размер/. Детайлите ми правят впечатление много. И не на последно място, много са красиви и държат топло, особено през зимата, което за мен е водещ фактор.

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 12:03 от Sinara

# 646
  • София
  • Мнения: 2 846
Български ли са?

# 647
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Турски са.

# 648
  • Мнения: 11 575
Турски са, но са луксозни комплекти. Продават се в цяла Европа. Обзавеждат и хотели също. Освен спално бельо, предлагат и хавлии, халати и други неща. В България не са толкова популярни, защото все пак са си скъпички.

# 649
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Начин на изтъкаване

Начинът на тъкане на спалното бельо определя как се събират нишките една с друга. Важно е човек да си изясни какви са желаните характеристики на спалното бельо и след това да избере онази начин на изтъкаване, който отговаря на тези критерии. По-долу са основните начини на изтъкаване на спалното бельо на българския пазар.

Перкал

Спално бельо, което има еднакъв брой нишки от долу и от горе. Изключително здраво и приятно на допир. Висок клас спално бельо.

Ранфорс

Също както перкала, ранфорс има еднакъв брой нишки от горе и от долу. Разликата между двата плата е, че при ранфорс се използват по-малък брой нишки на квадратен сантиметър.

Сатен

Сатенената сплитка има повече нишки от-горе, от колкото от долу, което я прави по-мека и нежна при допир, но и по-слаба.

# 650
  • Мнения: 11 575
Честно казано не знам дали сатенените нишки са по-слаби, защото някои от комплектите ми не са мръднали,  докато тези от ранфорс на по-натоварените места са изтънели. Може и сушилнята да оказва влияние, защото виждам, че сатенът не отделя толкова мъх, колкото ранфорс (ранфорс ползваме и по-рядко- не са ни така приятни на допир).

# 651
  • Мнения: 1 898
От години изпалзвам спално бельо от сатениран памук. Чистият сатен е синтетична материя която има хлъзав ефект и лично за мен не е добър избор. Сатенираният памук поне на марката, която използвам е 100% памук с плътност от 300 нишки на кв.см., които са усукани толкова много пъти, че текстилът придобива блясък и голяма здравина. Ползвам ги от 10 години и изглеждат така, все едно са купени скоро. Ранфорсът е нисък клас памук с малко нашки на кв. см. Освен сатениран, ползвам и памук перкал, който започва от 180 нишки на кв. см и стига до 220. Купувам едноцветно спално бельо и то в светли тонове, тъй като всяко оцветяване повлиява на качеството на материята. Simple Smile

# 652
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
От години изпалзвам спално бельо от сатениран памук. Чистият сатен е синтетична материя която има хлъзав ефект и лично за мен не е добър избор.
Сатенираният памук поне на марката, която използвам е 100% памук с плътност от 300 нишки на кв.см., които са усукани толкова много пъти, че текстилът придобива блясък и голяма здравина.
Скрит текст:
Ползвам ги от 10 години и изглеждат така, все едно са купени скоро. Ранфорсът е нисък клас памук с малко нашки на кв. см. Освен сатениран, ползвам и памук перкал, който започва от 180 нишки на кв. см и стига до 220. Купувам едноцветно спално бельо и то в светли тонове, тъй като всяко оцветяване повлиява на качеството на материята. Simple Smile

beniii , издай си марката, моля те. Не мисля, че ще е реклама, и без това доста линкове се слагат, дори обратното - ще е полезно.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 4 057
От години изпалзвам спално бельо от сатениран памук. Чистият сатен е синтетична материя която има хлъзав ефект и лично за мен не е добър избор. Сатенираният памук поне на марката, която използвам е 100% памук с плътност от 300 нишки на кв.см., които са усукани толкова много пъти, че текстилът придобива блясък и голяма здравина. Ползвам ги от 10 години и изглеждат така, все едно са купени скоро. Ранфорсът е нисък клас памук с малко нашки на кв. см. Освен сатениран, ползвам и памук перкал, който започва от 180 нишки на кв. см и стига до 220. Купувам едноцветно спално бельо и то в светли тонове, тъй като всяко оцветяване повлиява на качеството на материята. Simple Smile
Не зная като чета, по здравина са: перкал, ранфорс, сатен. Като комфорт сатен.
Перкал

Спално бельо, което има еднакъв брой нишки от долу и от горе. Изключително здраво и приятно на допир. Висок клас спално бельо.
    Перкал 100% памук - 180; 200; 300 нишки/см2

Ранфорс

Също както перкала, ранфорс има еднакъв брой нишки от горе и от долу. Разликата между двата плата е, че при ранфорс се използват по-малък брой нишки на квадратен сантиметър.
    Ранфорс (среден към висок клас) с 57 нишки/см2. Свиваемостта му е около 4% и тежи между 117 и 125 гр/м2.
    Ранфорс  (висок клас)  с  63 нишки/см2. Свиваемостта му е още по-малка, а тежестта му е около 125гр/м2.


Сатен

Сатенената сплитка има повече нишки от-горе, от колкото от долу, което я прави по-мека и нежна при допир, но и по-слаба.
     Памучен сатен много фина тъкан от висок клас с около 83 нишки/см2.

# 654
  • Мнения: 1 898
Скрит текст:
От години изпалзвам спално бельо от сатениран памук. Чистият сатен е синтетична материя която има хлъзав ефект и лично за мен не е добър избор.
Сатенираният памук поне на марката, която използвам е 100% памук с плътност от 300 нишки на кв.см., които са усукани толкова много пъти, че текстилът придобива блясък и голяма здравина.
Скрит текст:
Ползвам ги от 10 години и изглеждат така, все едно са купени скоро. Ранфорсът е нисък клас памук с малко нашки на кв. см. Освен сатениран, ползвам и памук перкал, който започва от 180 нишки на кв. см и стига до 220. Купувам едноцветно спално бельо и то в светли тонове, тъй като всяко оцветяване повлиява на качеството на материята. Simple Smile

beniii , издай си марката, моля те. Не мисля, че ще е реклама, и без това доста линкове се слагат, дори обратното - ще е полезно.
Скрит текст:
Labrex, споменавала съм назад в темата, че ползвам испански текстил от Текстура. https://textura.bg/luksozno-spalno-belyo/plikove-za-zavivka/plik … -ritzi-220-260-sm Малко по-скъпи са, но когато са в намаление, както е в момента, си заслужават парите. Simple Smile

# 655
  • Варна
  • Мнения: 4 057
beniii на 30 градуса ли ги переш?


Употреба
Пране в пералня на температура максимум 30 градуса. Центрофугиране на ниски обороти. Не използвайте избелващи препарати. Гладене: максимална температура 110 градуса.Не се препоръчва използването на сушилня.

# 656
  • Мнения: 68 583
Спално бельо, което не носи 60 градуса, не бих ползвала лично аз. За мен е некачествено.

# 657
  • Мнения: 1 898
beniii на 30 градуса ли ги переш?


Употреба
Пране в пералня на температура максимум 30 градуса. Центрофугиране на ниски обороти. Не използвайте избелващи препарати. Гладене: максимална температура 110 градуса.Не се препоръчва използването на сушилня.
Скрит текст:
Не. Винаги съм ги прала на 60 градуса. Повечето марки текстил препоръчват пране на 30 градуса поради високото ниво на пране от новите машини и добри препарати, а и можи би за един вид застраховка. Кърпите също пера на 60 градуса, макар че и за тях се препоръчват 30 гр. Такава е препоръката и в оригиналния испански сайт. Принципно високите температури не щадят текстила, но след като съм пробвала с дадена марка, пера смело и рядко бих експериментирала с друга. Simple Smile

# 658
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Благодаря, много ми е важно лично мнение! Наистина изглеждат страхотно, аз съм имала памук сатен, но бяха в тъмни цветове и с времето се промениха.

# 659
  • Мнения: 11 575
Аз в предишния си пост имах предвид сатениран памук, а преди това в един от постовете споменах и фирмата. От моя пост тръгна тази дискусия за сатенирания памук, тъй като един потребител търсеше спално бельо, но накрая той закючи, че тази материя била некачествена.

Общи условия

Активация на акаунт