Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 1 844
Frida, звучи ми съвсем логично, но този вариант за съжаление не ми беше препоръчан от никой от лекарите (вкл. Ендокринолога), които твърдяха че можем да действаме. Ще го обсъдя и с тях разбира се. Благодаря!
Поне моят ендокринолог твърди, че ТСХ по - високо от 2-2.5 преди опит влияе на качеството на Я и пречи на имплантацията и не препоръчва стартиране на стимулация. Следващият път бъди настоятелна и го свалете предварително. Успех  Hug

# 901
  • София
  • Мнения: 16 691
0.25 еутирокс пиеш и след 40 дни контрола.
Хубаво да е под 2.5 преди стартиране на опит.

# 902
  • Мнения: 2 013
Да се запиша в статистиката:

Ноември 2014 - биохимична - клиника Щерев;
Май 2015 - ЧХГ-0 - клиника Щерев.
Трети опит пак там ще правя.

Проблемите при мен са: намален яйчников резерв; ендометриоза (макар, че не е доказана с хистология), поразени тръби, нищя още проблема с хормоните, голям възел в щитовидна жлеза. Водят ни и с мъжки фактор, но последните спермограми са нормозооспермия.

Дано да му се вижда края вече, че от 2006 се "мотам" със забременяването.
Така и не правих 3-тият опит в Щерев. Смених клиниката. Нещата вървяха към претупване на 3-тият опит там.

3-ти опит при д-р Лилия Димитрова от клиника Вита. Имахме едно ембрионче за ЗЕТ, но нямахме трансфер.
4-ти опит при д-р Лилия Димитрова - успешен Simple Smile

Вече съм в 7-ми месец и дано всичко да е наред до края.
Освен горните проблеми - преборих и инфекции в урината при мен.
Мъжът ми се оказа с рядко срещащ се фенотип, т.е. една много малка част от гените при него са разместени, той си е здрав мъж, обаче като тръгне да се възпроизвежда и става сложно... Та този проблем пък го преодоляхме като оставихме яйцеклетките и сперматозоидите на инвитро.
Скоро след 3-тият опит правих 4-ти, което според мен пък спомогна за по-големият брой антрални фоликули при мен по време на 4-тият опит, т.е. възползвах се от остатъчният ефект от предходната стимулация.

При ИКСИ-то в Щерев все се получаваха лоши ембриони и обвиняваха за това моите яйцеклетки, ендометриозата и т.н. Нямах възможност аз да избирам дали да ги оставят на инвитро или на ИКСИ - там ако са малко яйцеклетките просто ги иксират и ги трансферират на 3-ти ден. Но в нашият случай може сперматозоидът да изглежда перфектно, а вътре ДНК-то да не може да се напасне с ДНК-то от яйцеклетката. Друг фактор е, че яйцеклетките на жени след 35 години са много по-крехки и като ги набучат за ИСКИ може направо да се разпаднат. За това инвитрото беше при нас по-добрият вариант. Много важна е и правилната стимулация.

# 903
  • Мнения: 364
Лека бременност Магдалена, важното е, че сте успяли. При всеки е различно, трябва да има индивидуален подход. При нас ембриончетата се оплодиха чрез IMSI, а преди трансфера им приложиха хетчинг и сега чакаме близнаци.
Koki12, преди следващия опит задължително ТСХ да ти е в норма. Направо се чудя защо изобщо са стартирали стимулация при тези нива...

# 904
  • Мнения: 475
Здравейте момичета!  bouquet
Аз имам един положителен опит в РепроБиоМед София. Живот и здраве скоро ще стартираме и втория.

# 905
  • Мнения: 21
здравейте и от нас ние сме с 3 НЕУСПЕШНИ опита във Щерев др Савова ми беше лекуващ  лекар чакане с часове набързо претупване на прегледа все нещо пропуснала да ми каже и накрая нищо

# 906
  • Мнения: 412
Да се запиша и аз, дълъг протокол с 300 ед. мериоферт, 4 яйцеклетки при пункцията, 3 оплодени - икси. 2 върнаха и 1 замразиха. Опит - неуспешен. В център  Афродита е опита.

# 907
  • Мнения: 547
Любимата ми тема,мисля,че съм писала,но не съм сигурна затова пак,далечната 2007 г. първи опит икси -клиника Надежда д-р Стаменов - близнаци момченце и момиченце скоро стават на 9 годинки ,още ходя при проблем с цикъл или преглед или само да го видим при д-р Стаменов.

# 908
  • Мнения: 1 433
Пет неуспешни опита в Щерев, един при Андреева и останалите при Тимева.

# 909
  • Мнения: 17
Първи опит ИКСИ - приключи с биохимична в края на септември 2016 г. в Селена, Пловдив

# 910
  • Мнения: 123
На някой случвало ли му се е след неуспешен опит и последвал цикъл да се чувства много зле. Умора, гадене, липса на апетит, разстроен стомах...Определено не съм хванала вирус а това състояние се случва в определени часове през денонощието. Благодаря!

# 911
  • Italia
  • Мнения: 705
Първи опит - клиника Щерев, доц. Тимева - биохимична бременност
Втори опит- клиника Щерев,доц. Тимева- успешен, имаме си момиченце на годинка.
Вече се решихме за второ бебче, пак там искаме да пробваме,дано стане  Praynig

# 912
  • Мнения: 1 346
Koki12, аз съм така. Много ми е лошо, не знам защо. Особено в днине на овулация в месеца след неуспешния опит-положението е плашещо. ПРедполагам е от разбърканите хормони, вие ми се свят, гади ми се, яйчниците пулсират, бях с 4 извадени я, доколкото знам това е далеч от т.нар.хиперстимулация. Сега ме е страх от следваща стимулация и ще държа на някакъв още по-лек вариант от предишния път.

# 913
  • Мнения: 663
Момичета, хормоните ви играят, нормално е. При мен е същото и без стимулации, преди цикъл ям като разпрана, а при овулация подут корем, болки, разстроен стомах...
Успех ви желая.  Hug

# 914
  • Мнения: 1 346
Mucuni , благодаря за подкрепата Hug

Общи условия

Активация на акаунт