Отговори
# 885
  • Мнения: 200
Здравейте,
Да се включа и аз в темата
1. МЦ Щерев - Русе - 1 върнати ембриона - неуспешен
2. Щерев - София - д-р Юнакова - 2 върнати ембриона - неуспешен
3 Щерев - София - д-р Юнакова некачествени яйцеклетки - без трансфер
4. Щерев - София -д-р Юнакова 2 яйцеклетки - не се оплодиха - без трансфер
До март - април предстои да получа заповед от фонда и в момента съм в дилема - да продължа ли в Щерев -София или да пробвам в Селена Пловдив при д-р Минев.
Имам час за първичен преглед при д-р Стаменов в началото на ноември.
Моля момичета помогнете ми да реша къде да е следващия ми опит???
Аз също мисля че трябва да смениш клиниката, вярвам че всяка клиника има различен подход.А също и ембриолозите в различните клиники са на различни нива.

# 886
  • София
  • Мнения: 158
hrisi0909  аз също бих те посъветвала да смениш клиниката и ако имаш възможност изчакай часа за доктор Стаменов. Аз миналата година горе долу по същото време подадох заявка за Надежда и края на октомври ми беше първия преглед. Преди това бях също в Щерев и след като ме мотаха две години и не можеха да ми помогнат реших да се преместя.

# 887
  • София
  • Мнения: 1 844
Hrisi, в такъв случай нямате време да "бездействате" до ноември.
За "Селена" нищо не мога да кажа, можеш да се ориентираш в тяхната тема.
Друг вариянт е кл. "Малинов", там не се чака много за първи преглед и много го хвалят доктора там.
За Турция мислили ли сте - в темата за инвитро в Истанбул прочетох, че през март в една от клиниките ще има безплатни прегледи с безплатен транспорт от BG.

# 888
  • Мнения: 71
Hrisi, в такъв случай нямате време да "бездействате" до ноември.
За "Селена" нищо не мога да кажа, можеш да се ориентираш в тяхната тема.
Друг вариянт е кл. "Малинов", там не се чака много за първи преглед и много го хвалят доктора там.
За Турция мислили ли сте - в темата за инвитро в Истанбул прочетох, че през март в една от клиниките ще има безплатни прегледи с безплатен транспорт от BG.
Честно казано и за Турция се замислям сериозно, но ми се иска да направим и последния опит по Фонда и тогава да се насочим на там, а и мъжът ми малко го притеснява обстановката в момента там. 

# 889
  • Мнения: 364
Хриси, не бих чакала и месец на твое място, а и чакането в много редки случаи се увенчава с успех.
Нищо не ти пречи да се консултираш в други болници и сама да прецениш какво е новото им.
Аз имам четири неуспешни опита и след две години успях на петия в друга болница. Пристрастна съм, но вярвам, че в България вече имаме добре оборудвани болници с обучени специалисти, просто трябва да попаднеш на правилното място.
Успех ти желая.  Hug

# 890
  • Мнения: 165
Здравей Хриси аз бях одобрена за втори опит по фонда след неуспешен първи в Щерев.
Не се замислих да го ползвам и за миг, след 6 месеца забременях от първи опит в болница Мемориал в Истанбул. Карах най- леката бременност. На 39 родих дъщеричката си, която тази седмица става на 8 месеца. Всичко с престоя в Истанбул за мен и мъжът ми ни излезе малко под 8 хил. лева / квартира, транспорт, храна, лекарства и прозрдура за 18 дена престой/.

# 891
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Хриси, ако имаш възможност изобщо не мисли, а стягай багажа за Истанбул. Аз забременях там от първи опит там, след 4 неуспешни инсета в Щерев и 4 неуспешни инвитрота в Надежда. Разликата е голяма, тук какви ли диагнози не чух, а там хората намират проблема и действат. В крайна сметка важно е здравето ни и нервите ни, че после ще ни трябват за да си гледаме децата. Успех!

# 892
  • Мнения: 123
Здравейте,
Записвам се след 1-ви неуспешен ИКСИ/ИМСИ в Надежда. Защо не пускат ТСХ преди трансфер...ние самоинициативно ли трябва да следим нивата? В дена на кръвния тест за брем.  Ми беше 3.
Благодаря!

# 893
  • София
  • Мнения: 16 691
Тсх се изследва преди стимулация, а не преди трансфер, от самата стимулация тсх се качва.

# 894
  • Мнения: 123
Тсх се изследва преди стимулация, а не преди трансфер, от самата стимулация тсх се качва.
Месри ivankaka! Ако преди стимулацията стойността е 3 и се пие назначената доза от ендокринолог лекарства как може да се разбере дали е паднало до желаните стойности? Извинявам се предварително за въпроса, може би е глупав, но не разбирам как разбираме дали назначената доза е свалила нивото ТСХ. Аз започнах лекарства около две седмици преди да стартира стимулацията.

# 895
  • Мнения: 663
ТСХ се качва от стимулация, но трябва да се следи и се назначава терапия ако не е в норма. Говори с ендокринолог.
Koki12, колко ти беше преди стимулацията?

# 896
  • Мнения: 123
ТСХ се качва от стимулация, но трябва да се следи и се назначава терапия ако не е в норма. Говори с ендокринолог.
Koki12, колко ти беше преди стимулацията?
Привет! Беше 3 преди назначената терапия и очакването на ендокринолога беше че ще намалее до датата на пункцията. Но ако се увеличава от стимулацията как е възможно да намалее преди пункция? Както и да е минало-свършено, просто искам да разбера за следващия рунд какво да правя

# 897
  • София
  • Мнения: 1 844
Коки, преди стимулацията трябва да се вкара в норма ТСХ, тогава се изследва, след това се повишава от стимулацията и стойностите са нереални, дори и да се изследваш.
Ако преди стимулация е било 3, е трябвало /поне според мен/ да не се стартира опитът, да пиеш определената доза еутирокс, след това да се проследи пада ли ТСХ. Обикновено след 45 дни за небременни жени от започване на хапчетата се прави контрола на ТСХ и като достигне 2-2.5 или под 2, тогава се започва стимулация.    

# 898
  • Мнения: 123
Frida, звучи ми съвсем логично, но този вариант за съжаление не ми беше препоръчан от никой от лекарите (вкл. Ендокринолога), които твърдяха че можем да действаме. Ще го обсъдя и с тях разбира се. Благодаря!

# 899
  • Мнения: 647
Хриси аз бих те посъветвала за д-р Стефанов в Ст.Загора.Много е успешен засега.Повечето забременяват при него от първи,втори опит.

Общи условия

Активация на акаунт