Право на обезщетение от борсата?

  • 285 427
  • 759
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 56
Благодаря за отговора xxxxx!Трябваше да напусна,защото закриха мястото,където работих,а  те нямаха право да ме съкратят,което щеше да е идеално за мен,защото детето няма 3 год.Твърде късно се осетих,че мога да си пусна още 6мес. неплатено майчинство и поне осигуровки и стаж щях да имам по-дълго време ooooh! А сега мисля,че няма как да стане тъй като вече се водя към бюрото,а и няма кой да се навие да ми плаща осигуровките,които ще са доста! Cry
Изобщо голяма грешка от моя страна Sad

# 676
  • Мнения: 534
Не се притеснявай...като ти свърши обезщетението от НОИ, достатъчно е да сключиш трудов договор и веднага можеш за излезеш в неплатен отпуск до 6 месеца. За това време се плащат само здравни осигуровки, нищо друго.

# 677
  • Мнения: 56
А стаж ще ми върви нали?В какъв размер са горе-доло здравните осигуровки?

# 678
  • Мнения: 534
А стаж ще ми върви нали?В какъв размер са горе-доло здравните осигуровки?
8 % от осиг. доход Peace

# 679
  • Мнения: 280
Извинявайте, че продължавам да досаждам, но бихте ли ми  казали колко време след освобождаване трябва да се регистрирам на борсата

# 680
  • Мнения: 534
В 3-месечен срок от датата на освобождаване /валидно до 31.12.2010г./, в 7-дневен от 01.01.11г.  Peace

# 681
Здравейте, много редовно чета голяма част от темите, но все не се решавам да се регистрирам и да бъда по-активна. Аз също имам въпросче, на което не намерих отговор в темата.
   Освободена съм по чл.325 ал.4 от 01.11.2010г. и днес се регистрирах в НОИ, но чак на 14.01.2011г. ще ми кажат за какъв период и каква сума ще получавам. Също днес ми се обадиха че съм спечелила работно място за което кандидатствах и започвам от 03.01.2011г.
   Въпроса ми е: НОИ ще ми плати ли обещетението за 2-та месеца в които съм била безработна или въобще няма да се "произнесе"?
   Много Ви благодаря на всички предварително!

# 682
  • Мнения: 3 835
да, за двата месеца ще ти платят
до 7 дни - до 8.1.2011г. трябва да се отрегистрираш - носиш трудовия договор

# 683
Здравейте,
искам да попитам , платената борса (т.е когато си на борса на 60% от заплатата) влиза ли като трудов стаж, т.е увеличава ли ми се класа за прослужено време. Тъй като за пръв път съм на борса , след това този стаж вписват ли го в трудовата книжка?
Благодаря

Весели празници Grinning

# 684
  • Мнения: 48 224
Това време не се брои за клас прослужено време

# 685
Благодаря,LOSt! Hug

Тъй като за пръв път съм на борса , след това този стаж вписват ли го в трудовата книжка?
Благодаря

# 686
  • Мнения: 889
Да, вписва се и се зачита за пенсиониране.

# 687
  • София
  • Мнения: 6 342
В 3-месечен срок от датата на освобождаване /валидно до 31.12.2010г./, в 7-дневен от 01.01.11г.  Peace
7-дневният срок важи след Нова година за всички, или само за съкратените след 01.01.?

# 688
  • Мнения: 56
Момичета,за този 7-дневен срок само да отбележа,че още не е приет.Трябва първо да излезе в Държавен вестник.Това го разбрах мин. седмица когато бях в бюрото да се подписвам и жената,при която се подписваме беше бясна,защото й се бяха изсипали сумати народ,заради някоя служителка,която им била казала по телефона,че в този 7-дневен срок трябва да се запишат.Та се оказа,че това не е така и има голяма вероятност да не се приеме,защото всяка фирма си плаща осигуровките различно и може да не се изготвят всички документи за 7 дена.За сега си остава срокът от 3 месеца.
ivalinai ти как разбра за този срок,по-скоро от къде?Че и аз им казах,че съм го чела,но не в Държавен вестник и жената ме изгледа доста заплашително и заяви,че такова нещо още няма!

# 689
  • Мнения: 534
Мила ми Васе, аз това работя...всички промени в КСО-то, вкл. този 7-дневен срок го има в държавен вестник брой 100 от 21.12.2010г. Понеже съм в отпсук до края на годината няма как да си получа служебно указанията, вчера съм чела държавен вестник, та всичко е там и срока за регистрация в Бюрото по труда за освободените от 01.01.2010г. е 7-дневен! Peace, а в НОИ си остава 3-месечен!

Последна редакция: вт, 28 дек 2010, 07:04 от ivalinai

Общи условия

Активация на акаунт