Право на обезщетение от борсата?

  • 285 331
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 299
... срока за регистрация в Бюрото по труда за освободените от 01.01.2010г. е 7-дневен! Peace, а в НОИ си остава 3-месечен!
благодаря за информацията, мен ме вълнуваше срока за регистрация в НОИ.

# 691
  • Мнения: 56
Мила ми Васе, аз това работя...всички промени в КСО-то, вкл. този 7-дневен срок го има в държавен вестник брой 100 от 21.12.2010г. Понеже съм в отпсук до края на годината няма как да си получа служебно указанията, вчера съм чела държавен вестник, та всичко е там и срока за регистрация в Бюрото по труда за освободените от 01.01.2010г. е 7-дневен! Peace, а в НОИ си остава 3-месечен!


Явно това уточнение ни липсва:... срока за регистрация в Бюрото по труда за освободените от 01.01.2010г. е 7-дневен! Peace, а в НОИ си остава 3-месечен!
И за това се получава това неразбиране,но като всяко ново нещо е нормално да има нещо,което не сме разбрали съвсем точно Hug

# 692
  • Мнения: 209
Ох момичета и аз предпразнично се оказах в клуба на безработните.От днес съм освободена от работа.Имам притеснения понеже началника ми каза да напиша молба че напущам и така съм щяла да взимам 4 месеца 90% от зоплатата.Моля ви кажете ми има ли такова нещо и по какъв член трябва да ме освободят?Благодаря.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ох момичета и аз предпразнично се оказах в клуба на безработните.От днес съм освободена от работа.Имам притеснения понеже началника ми каза да напиша молба че напущам и така съм щяла да взимам 4 месеца 90% от зоплатата.Моля ви кажете ми има ли такова нещо и по какъв член трябва да ме освободят?Благодаря.

не подписвай молба за напускане-така ще взимаш по-малко пари,по-малко време т.е 4 м по 140 лв
при съкращения периода на борсата е според стажа през целия ти живот и 60 процента от дохода през последните 12 м-беше 9 м,но от 2011 е увеличен на 12 м,ако не се лъжа

# 694
  • Мнения: 534
...май на 18 месеца са го вдигнали  ooooh! Самото изчисляване, а иначе си остава при право на 9 месеца в осигуряване през последните 15.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
аз знам че е станало 12,но може и да е 18
още не съм прочела

# 696
  • София
  • Мнения: 6 299
аз знам че е станало 12,но може и да е 18
още не съм прочела
В Държавен вестник ли може само да се прочете? Защото, ако мен ме върнат 18м. назад, ще влезе и втората година от майчинството и ще ми падне обезщетението малко, дано наистина е малка разликата.

# 697
  • Мнения: 534
Определено ще има разлика при хора, които точно 9 месеца са се осигурявали на висок доход /заради падането на тавана на обезщетението/, защото другите 9 месеца програмата ще им смята на мин. работна заплата.

# 698
  • Мнения: 4 615
Не съм в града и не мислех да се връщам през следващата седмица, но се сетих, че на 7.01 трябва да си взема решението за обезщетението (регистрирана съм в БТ и НОИ). Въпросът ми е задължена ли съм да го взема на 07.01 или това може да стане и няколко дни по-късно? Имам номерче и на него пише "явете се  на 07.01 с лична карта и ТК". Благодаря.

# 699
  • Мнения: 534
Може и по-късно, но все пак да е преди 13-14.01., т.е. преди да се потвърди ведомост, тъй като лице, което не си е получило разпореждането за обезщетението не би трябвало да фигурира във ведомостта. Peace

# 700
  • Мнения: 1 304
здравейте!
може ли някой да ми каже  ако напусна по мое желание работа полага ли ми се борса и колко месеца, или да искам по взаимно съгласие? в кой случай ще е по-добре за мен?
благдаря!

# 701
  • София
  • Мнения: 642
Честита Нова Година на всички пишещи в темата!

Имам едно питане относно регистрацията в БТ.
Къде мога да прочета за срока на регистрацията. В сайта на министерството на труда липсва такава или аз не мога да я намеря.
Вярно ли е, че срока вече е 7 дни от датата на прекратяване на ТП?
Мен ме освободиха точно преди празниците и Заповедта ми остана неподписана от гл. счетоводител. Мога ли така да я занеса в БТ? Има подпис само на Директора. В противен случай ще изтърва срока за подаване, тъй като няма кой да я разпише.  ooooh!

# 702
  • Мнения: 13 512
Честита Нова Година на всички пишещи в темата!

Имам едно питане относно регистрацията в БТ.
Къде мога да прочета за срока на регистрацията. В сайта на министерството на труда липсва такава или аз не мога да я намеря.
Вярно ли е, че срока вече е 7 дни от датата на прекратяване на ТП?
Мен ме освободиха точно преди празниците и Заповедта ми остана неподписана от гл. счетоводител. Мога ли така да я занеса в БТ? Има подпис само на Директора. В противен случай ще изтърва срока за подаване, тъй като няма кой да я разпише.  ooooh!
има такава тема в клюкарника
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=552922.0

# 703
  • София
  • Мнения: 642
АссолИ ВилАр, благодаря ти за бързия отговор.   bouquet
Аз търсих по всякакви други критерии, но не и като останал без работа, затова не я намерих.

# 704
  • Мнения: 534
Всичко, относно сроковете за регистрация може да се прочете в чл. 54а от КСО и който "попита" чичко ГУГЪЛ ще му отговори.
Който е освободен с дата преди 01.01.2011г. за него си остават старите срокове, т.е. 3 месеца и в Бюрото по труда и в НОИ.

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 15:25 от ivalinai

Общи условия

Активация на акаунт